13.1
13.1
13.1
5.1
3.1
9.12
12.1
4.12
7‐8.1
10.1
9.1
9.1
8.1
8‐9.1
11.12
8‐9.1
8.1
7.1
6.1
6.1
8.1
27.12
14.12
9.12
6.12
4.1
4.1
4.1
30.12
30.12
4.1
6.1
6.1
9.1
6.1
2.1
2.1
28.12
31.12
29.12
11.12
27.11
13.11
16.10
9.11
17.10
27.12
6.11
20.11
31.10
2.10
2.10
9.10
6.11
21.12
18.12
30.11
28.12
26.12
16.10
6.11
6.11
6.11
20.12
20.12
16.10
18.12
13.12
18.12
2.10
2.10
20.12
18.12
19.12
16.10
18.12
19.12
18.12
16.12
17‐18.12
16.12
13.11
14.12
15.12
11.12
10.12
16.12
11.12
11.12
15.12
11.12
12.12
12.12
16.10
4.11
12.12
11.12
10‐12.12
11.12
9.10
Tävlande: 41 (15+26)   Starter: 43 (16+27)

Män
M 200 m     

Vind: -0.1

Final A

Final

Vind: -0.1
4Michael LuxemburgTäby IS
22.70
SB
  
5Julian Gabert
22.83
Upsala IF
22.83
PB
  
6Oskar Motta
Oskar Motta 98, Upsala IF
23.08
Upsala IF
23.08
SB
  
Final B
Vind: -1.5
Vind: -1.5
3Albert Nygren
23.60
Upsala IF
23.60
PB
  
Final C
Vind: -0.1
Vind: -0.1
3Ludwig GustafssonFalu IK
24.13
PB
  
M 800 m     


Final A

Final

2Pontus Aldenstam
1:59.75
Väsby IK
1:59.75
SB
  
5Per Björkman
Per Björkman 65, Sthlms FTF
2:04.67
Stockholms FTF
2:04.67
SB
  
6Gunnar Durén
2:04.74
Hässelby SK
2:04.74
SB
  
M Höjd     


Final A

Final

6Viktor Wahlén DiederichsenSpårvägens FK
1.85
PB
  
7Olov Bylund
1.85
Falu IK
1.85
SB
  
M Slägga     


Final A

Final

1Leif Lundahl
43.37
Varbergs GIF
43.37
SB
  
P17 300 m häck (83.8 cm)     


Final A

Final

2Lukas Olsson
45.19
Upsala IF
45.19
PB
  
P15 80 m     

Vind: -2.7

Final A

Final

Vind: -2.7
1Albert Nygren
9.79
Upsala IF
9.79
PB
  
P15 800 m     


Final A

Final

1Albin Wallenius
Albin Wallenius 03, Västerås FK
2:14.59
Västerås FK
2:14.59
PB
  
2Alexi Andreev
Alexi Andreev 01, Spårvägen
2:14.59
Spårvägens FK
2:14.59
PB
  
P13 Höjd     


Final A

Final

1Elliot Duvert
1.71
Turebergs FK
1.71
PB
  
Kvinnor
K 200 m     
Final C
Vind: -1.0
Vind: -1.0
1Josefine LundvallTäby IS
26.62
PB
  
2Agnes Johansson
27.56
Högbo GIF
27.56
SB
  
K 5000 m     


Final A

Final

1Veronika Nordahl
18:20.26
Uppsala LK
18:20.26
PB
  
2Anna Lindh
Anna Lindh 74, Fredrikshof
18:48.25
Fredrikshofs FIF
18:48.25
SB
  
3Helena Thim
Helena Thim 98, Upsala IF
20:46.21
Upsala IF
20:46.21
PB
  
K 400 m häck     


Final A

Final

1Johanna Dyremark
1:01.39
IFK Tumba
1:01.39
SB
  
Final B
3Johanna Bromark
1:07.74
Spårvägens FK
1:07.74
SB
  
K Höjd     


Final A

Final

4Johanna Hellgren
1.60
Upsala IF
1.60
SB
  
K Tresteg     


Final A

Final

2Matilde Andersson
11.35w
Upsala IF
11.35w
+2.2
  
3Anna Holmin
Anna Holmin 95, Upsala IF
11.24
Upsala IF
11.24
+1.4 PB
  
Sandra Höglund
10.23
Högbo GIF
10.23
+1.1 SB
  
F17 Höjd     


Final A

Final

1Filippa BackmanGefle IF
1.63
PB
  
2Elin Berglund
Elin Berglund 99, Österhaninge
1.55
Österhaninge IF
1.55
PB
  
F17 Tresteg     


Final A

Final

4Mathilda Jerpdal
10.43
Vallentuna FK
10.43
+2.0 PB
  
F17 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

7Marianna Dinopoulos
10.64
Upsala IF
10.64
PB
  
F15 80 m     

Vind: -0.9

Final A

Final

Vind: -0.9
1Josefin Wikfeldt
Josefin Wikfeldt 02, Mälarhöjden
10.51
Mälarhöjdens IK
10.51
PB
  
2Elise Legzdins
Elise Legzdins 02, Mälarhöjden
10.59
Mälarhöjdens IK
10.59
PB
  
3Ida Winther
10.63
Turebergs FK
10.63
PB
  
F15 800 m     


Final A

Final

2Saga Fältenhag
2:21.72
Högbo GIF
2:21.72
PB
  
5Tyra Morell
Tyra Morell 02, Upsala IF
2:24.95
Upsala IF
2:24.95
PB
  
F15 Höjd     


Final A

Final

1Moa Boström MüssenerUpsala IF
1.54
PB
  
F15 Längd     


Final A

Final

1Freja Nygren
5.17w
Gefle IF
5.17w
+2.5
  
2Alva Wolwan
Alva Wolwan 01, Upsala IF
5.00w
Upsala IF
5.00w
+2.1
  
3Tyra Landin
Tyra Landin 02, Västerås FK
4.99w
Västerås FK
4.99w
+3.0
  
4Vendela StrömGefle IF
4.92
+1.6 PB
  
Freja NygrenGefle IF
4.91
+0.3 PB
  
F13 Höjd     


Final A

Final

1Klara Frykholm
Klara Frykholm 03, Glanshammar
1.60
Glanshammars IF
1.60
PB
  

© 2022 Friidrottsstatistik