28.6
19.7
26.7
25.7
24.7
21.7
21.7
24.7
24‐25.7
25.7
24‐25.7
21.7
21.7
24‐25.7
25.7
25.7
25.7
24.7
24.7
23.7
22.7
24.7
24.7
24.7
24.7
22.7
20.7
17.7
24.6
24.7
22.7
22.7
19.7
22.7
21.7
20.7
16.7
21.7
21.7
20.7
17.7
10.7
3.7
20.7
17.7
14.7
17‐18.7
20.7
20.7
19.7
19.7
19.7
20.7
18.7
3.7
17‐18.7
19.7
18.7
18.7
18.7
18.7
17.7
17.7
17.7
17.7
17.7
17.7
16.7
15.7
15.7
15.7
13.7
13.7
12.7
8.7
8.7
7.7
6.7
4.7
3.7
16.7
14.7
14.7
15.7
13.7
13.7
14.7
14.7
14.7
13.7
13.7
13.7
13.7
12.7
12.7
12.7
7.7
6.7
3.7
14.7
Tävlande: 35 (23+12)   Starter: 38 (26+12)

Män
M 100 m     
Heat 2
Vind: +0.2
Vind: +0.2
1Benjamin Olsson
11.05
IFK Helsingborg
11.05
SB
  
M 300 m     


Final A

Final

2Edvin Assarsson
41.57
Eslövs AI
41.57
PB
  
M 400 m     


Final A

Final

2Johan Svensson
Johan Svensson 89, Spårvägen
50.03
Spårvägens FK
50.03
SB
  
Final B
1Felix Ericsson
Felix Ericsson 95, Helsingborg
52.42
IFK Helsingborg
52.42
PB
  
M Slägga     


Final A

Final

1Johan BjörnstadUllevi FK
56.79
SB
  
2Tobias HagströmHälle IF
55.12
PB
  
3August BergstrandUllevi FK
53.22
PB
  
5Daniel KorhonenIF Kville
51.33
SB
  
7Robert Fabian
Robert Fabian 72, Herrljunga
38.12
Herrljunga SK
38.12
SB
  
M Spjut     


Final A

Final

3John Amundsson
53.12
Ullevi FK
53.12
SB
  
4Erik Liberg
51.68
Ullevi FK
51.68
SB
  
P19 Längd     


Final A

Final

1Robin JacobssonUllevi FK
6.39w
+2.5
  
P17 2000 m hinder (83.8 cm)     


Final A

Final

1Simon Wiklund
6:47.10
IK Wilske
6:47.10
SB
  
P17 Stav     


Final A

Final

1William Rydin
4.02
Ullevi FK
4.02
PB
  
P17 Längd     


Final A

Final

1Simon Wiklund
6.01w
IK Wilske
6.01w
+3.5
  
2Anton Andersson
5.62w
Varbergs GIF
5.62w
+2.3
  
P15 1500 m hinder (76.2 cm)     


Final A

Final

1Alexander Bucht
4:40.95
Sävedalens AIK
4:40.95
SB
  
2Viktor HellströmIF Rigor
4:49.04
PB
  
6Alexander BorischIF Rigor
6:03.59
PB
  
P15 80 m häck (83.8 cm)     

Vind: +1.5

Final A

Final

Vind: +1.5
1Mohammad Al MasriIF Kville
12.22
PB
  
P15 Stav     


Final A

Final

4Rasmus SamuelssonUllevi FK
2.52
PB
  
P15 Längd     


Final A

Final

2Oskar Weidenholm
5.99w
Mölndals AIK
5.99w
+4.0
  
2Oskar Weidenholm
5.88
Mölndals AIK
5.88
+1.0 PB
  
6Mohammad Al MasriIF Kville
5.54
+0.3 PB
  
7Hampus Helamb
5.50
Ullevi FK
5.50
+0.3 PB
  
P15 Tresteg     


Final A

Final

5Samuel Melin
10.00
IF Kville
10.00
0.0 PB
  
Kvinnor
K 80 m     

Vind: +1.5

Final A

Final

Vind: +1.5
5Lovisa Nilsson-EdinMölndals AIK
10.67
PB
  
Final B
Vind: +0.3
Vind: +0.3
1Ebba Hjortvall
10.72
Falkenbergs IK
10.72
PB
  
K Spjut     


Final A

Final

1Sofie Hammar
42.09
IF Rigor
42.09
SB
  
F19 Längd     


Final A

Final

1Victoria JacobssonUllevi FK
4.91
0.0 PB
  
2Nosimo SjögrenUllevi FK
4.82
+1.5 PB
  
F17 100 m     

Vind: +0.3

Final A

Final

Vind: +0.3
1Clara AugustssonIK Ymer
12.78
PB
  
F17 Slägga (3.0 kg)     


Final A

Final

1Luana Lund Klaric
Luana Lund Klaric 99, Göteborgs KIK
54.58
Göteborgs KIK
54.58
PB
  
F15 Stav     


Final A

Final

1Willhelmina HolmertzSävedalens AIK
2.32
PB
  
F15 Tresteg     


Final A

Final

2Maja Högberg
10.28w
IK Lerum FI
10.28w
+2.4
  
3Alma ErikssonIK Ymer
9.99w
+3.5
  
F15 Slägga (3.0 kg)     


Final A

Final

1Monia KristianssonTingbergs AIS
37.56
PB
  
F13 Höjd     


Final A

Final

1Tova Gisslén
1.56
IK Wilske
1.56
PB