9.10
18.9
2.10
17.10
2.10
18.9
16.10
10.10
14.10
30.9
30.9
16.10
16.10
16.10
3.10
17.10
14.10
9.10
3.10
10.10
17.10
17.10
16.10
16.10
3.10
26.9
13.10
7.10
14.10
9.10
28.8
6.10
9.10
13.10
9.10
9.10
9.10
12.10
9.10
19.9
12.10
10.10
10.10
9.10
10.10
3.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
9.10
9.10
3.10
30.9
10.10
25.9
13.9
27.9
19.9
9.10
3.10
26.9
9.10
7.10
7.10
6.10
10.10
9.10
9.10
9.10
7.10
7.10
30.9
9.10
9.10
2.10
2.10
26.9
26.9
5.10
2.10
2.10
3.10
2.10
26.9
29.9
27.9
22.9
20.9
15.9
3.10
26.9
2.10
2.10
2.10
Tävlande: 68 (36+32)   Starter: 76 (40+36)

Män
M 80 m     

Vind: +1.7

Final A

Final

Vind: +1.7
1Elias LindahlTäby IS
9.49
PB
  
2Gabriel Larsson StewartBromma IF
9.68
PB
  
4Moi WirunpanGefle IF
9.69
PB
  
5Oskar Nummelin
9.94
Huddinge AIS
9.94
PB
  
6Oskar EdlundTäby IS
9.97
PB
  
Final B
Vind: +2.2
Vind: +2.2
2Simon Martinsson
Simon Martinsson 01, Österhaninge
9.92w
Österhaninge IF
9.92w
  
M 200 m     

Vind: +3.0

Final A

Final

Vind: +3.0
3Niklas Alsing
Niklas Alsing 95, Östersunds GIF
22.12w
Östersunds GIF
22.12w
  
4Fritz Ekane
Fritz Ekane 90, Spårvägen
22.95w
Spårvägens FK
22.95w
  
5Silver Siim
23.13w
Rånäs 4H
23.13w
  
6Tobias Jonsson
23.34w
IK Orient
23.34w
  
M 800 m     


Final A

Final

2Abdelfath Yassin
1:56.96
Gefle IF
1:56.96
PB
  
M 400 m häck     


Final A

Final

2Petter Gustafsson
Petter Gustafsson 94, IK Hakarpspojkarna
54.24
IK Hakarpspojkarna
54.24
  
3Ludvig HillenfjärdHuddinge AIS
54.88
  
4Filip Wendelin
54.92
Mölndals AIK
54.92
PB
  
5Markus Johansson
55.76
IFK Umeå
55.76
SB
  
Final B
1Ludwig Sjödin
Ludwig Sjödin 95, Skellefteå AIK
57.92
Skellefteå AIK
57.92
PB
  
2Rikard Hällberg
59.06
Upsala IF
59.06
SB
  
P19 200 m     

Vind: +1.2

Final A

Final

Vind: +1.2
2Johan Brasch
23.38
Wärnamo SK
23.38
PB
  
3Ludwig Olofsson
23.72
Boden FI
23.72
PB
  
P19 Längd     


Final A

Final

4Sebastian Stevens
6.77w
Eskilstuna FI
6.77w
+3.7
  
P17 100 m     

Vind: +3.2

Final A

Final

Vind: +3.2
3Hussein Naseri
Hussein Naseri 00, Haparanda SKT
11.66w
Haparanda SKT
11.66w
  
5Philip Stömne
11.84w
Valbo AIF
11.84w
  
Heat 1
Vind: +3.3
Vind: +3.3
2Victor Thunström
11.83w
IF Göta Karlstad
11.83w
  
4Alexander Nyman
11.91w
Hanvikens SK
11.91w
  
Heat 2
Vind: +2.0
Vind: +2.0
1Rasmus Tidestad
11.72
IF Göta Karlstad
11.72
PB
  
3Hussein Naseri
Hussein Naseri 00, Haparanda SKT
11.85
Haparanda SKT
11.85
PB
  
P17 200 m     

Vind: +2.5

Final A

Final

Vind: +2.5
1Johan Alsing
Johan Alsing 99, Östersunds GIF
22.76w
Östersunds GIF
22.76w
  
2Carl Enhörning
23.75w
Bromma IF
23.75w
  
4Gustav Zetterlund
23.99w
KFUM Örebro
23.99w
  
P17 Längd     


Final A

Final

1Markus Thorsell
Markus Thorsell 99, Råby-Rekarne
6.49w
Råby-Rekarne FIF
6.49w
+3.4
  
3Philip StömneValbo AIF
6.14w
+3.4
  
5Jens Wikström
5.96w
IFK Strömsund
5.96w
+4.3
  
P17 Diskus (1.5 kg)     


Final A

Final

2Emil NilssonHabo FIF-04
43.93
PB
  
P15 80 m     
Heat 1
Vind: +1.6
Vind: +1.6
3Simon Martinsson
Simon Martinsson 01, Österhaninge
10.06
Österhaninge IF
10.06
PB
  
Heat 2
Vind: +1.9
Vind: +1.9
4Johannes Jansson
9.96
Östhammar FI
9.96
PB
  
P15 300 m     


Final A

Final

5Simon Sandkvist
Simon Sandkvist 01, Järfälla FK
40.95
Järfälla FK
40.95
PB
  
P15 2000 m     


Final A

Final

1Filip Ahlberg
6:48.93
Bromma IF
6:48.93
PB
  
P15 Diskus (1.0 kg)     


Final A

Final

4Johannes Jansson
36.90
Östhammar FI
36.90
PB
  
6Axel Lundberg Hedman
Axel Lundberg Hedman 02, Djurmo Sifferbo
31.82
Djurmo Sifferbo IF
31.82
PB
  
8Albin Silén
25.44
Strands IF
25.44
PB
  
Kvinnor
K 80 m     

Vind: +1.4

Final A

Final

Vind: +1.4
3Klara Nolemo
10.74
Gefle IF
10.74
PB
  
K 100 m     

Vind: +3.2

Final A

Final

Vind: +3.2
2Louise AnderssonGefle IF
12.38w
  
3Marie Ebbestad
13.06w
Upsala IF
13.06w
  
4Evelina Backeström
13.15w
Umedalens IF
13.15w
  
K 200 m     

Vind: +2.6

Final A

Final

Vind: +2.6
1Louise AnderssonGefle IF
25.59w
  
2Amie Jammeh
Amie Jammeh 99, Upsala IF
25.59w
Upsala IF
25.59w
  
3Elin Backlund
25.91w
Marieby GIF
25.91w
  
4Agnes Johansson
26.98w
Högbo GIF
26.98w
  
6Malin Skogström
25.51w
Hässelby SK
25.51w
  
Final B
Vind: +3.0
Vind: +3.0
1Sara Engman
27.43w
Boden FI
27.43w
  
K 800 m     


Final A

Final

3My Nygren
My Nygren 96, Upsala IF
2:19.94
Upsala IF
2:19.94
PB
  
K 400 m häck     


Final A

Final

3Daniela Karlsson
Daniela Karlsson 96, Atleticum Växjö
1:05.08
Atleticum Växjö SK
1:05.08
PB
  
K Diskus     


Final A

Final

4Amanda Nordin
Amanda Nordin 97, Skellefteå AIK
39.86
Skellefteå AIK
39.86
PB
  
6Jennie Söderholm
39.49
Västerås FK
39.49
SB
  
F19 100 m     
Heat 1
Vind: +2.1
Vind: +2.1
2Tilda Feltenmark
12.74w
Huddinge AIS
12.74w
  
3Claudia Spanier
12.91w
Upsala IF
12.91w
  
Heat 2
Vind: +2.2
Vind: +2.2
1Linnea Tillman
Linnea Tillman 98, Råby-Rekarne
12.60w
Råby-Rekarne FIF
12.60w
  
2Julia Söderberg
12.67w
Sundsvalls FI
12.67w
  
4Emelie Nyman Wänseth
12.82w
Östersunds GIF
12.82w
  
5Moa Nyqvist
12.98w
Gefle IF
12.98w
  
F19 200 m     

Vind: +3.0

Final A

Final

Vind: +3.0
1Maja Swang
26.79w
Gefle IF
26.79w
  
F19 Längd     


Final A

Final

1Linnea Tillman
Linnea Tillman 98, Råby-Rekarne
5.40
Råby-Rekarne FIF
5.40
+1.7 PB
  
F17 100 m     
Heat 1
Vind: +1.8
Vind: +1.8
1Linn Bäcklin
12.21
IF Göta Karlstad
12.21
PB
  
F17 1500 m     


Final A

Final

1Linnéa Sennström
5:06.28
Hässelby SK
5:06.28
PB
  
F17 Längd     


Final A

Final

3Sofie Sundqvist
5.18w
Bollnäs FIK
5.18w
+2.2
  
5Fanny Jonsson
Fanny Jonsson 99, Östersunds GIF
5.02w
Östersunds GIF
5.02w
+2.4
  
Fanny Jonsson
Fanny Jonsson 99, Östersunds GIF
4.98
Östersunds GIF
4.98
+1.7 PB
  
F15 80 m     
Heat 1
Vind: +3.9
Vind: +3.9
1Klara Nolemo
10.74w
Gefle IF
10.74w
  
2Hannah StenbeckTäby IS
10.79w
  
3Laura Iversen
Laura Iversen 02, IFK Växjö
10.80w
IFK Växjö
10.80w
  
Heat 3
Vind: +3.8
Vind: +3.8
2Olivia Bojang
Olivia Bojang 02, Haparanda SKT
10.70w
Haparanda SKT
10.70w
  
F15 300 m     


Final A

Final

3Maja Sund
Maja Sund 01, Tureberg
44.05
Turebergs FK
44.05
PB
  
F15 Längd     


Final A

Final

1Cornelia Westling
5.04w
Bollnäs FIK
5.04w
+3.8
  
F15 Diskus (0.75 kg)     


Final A

Final

1Felicia Lejros
Felicia Lejros 01, Djurmo Sifferbo
35.44
Djurmo Sifferbo IF
35.44
PB
  
2Maja PerssonSK Bore
34.63
PB
  
6Maria Eidhagen-HarrouchHögbo GIF
27.81
PB