0
24.4 | |
24.4 | |
20.4 | |
13.4 | |
22.4 | |
17.4 | |
17.4 | |
21.4 | |
1.4 | |
14.4 | |
17.3 | |
7.4 | |
16.3 | |
29.3 | |
7.4 | |
7.4 | |
14.4 | |
13.4 | |
10.4 | |
27.3 | |
7.4 | |
6.4 | |
9.4 | |
7.4 | |
1.4 | |
6.4 | |
7.4 | |
6.4 | |
28.3 | |
23.3 | |
16.3 | |
4.2 | |
16.3 | |
29.3 | |
29.3 | |
23.3 | |
26.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23.3 | |
22.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23‐24.3 | |
19‐21.3 | |
15‐16.3 | |
15‐16.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
17.3 | |
10.3 | |
3.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
3.3 | |
21.2 | |
5.3 | |
2.3 | |
2‐3.3 | |
3.3 | |
2‐3.3 | |
2‐3.3 | |
1‐3.3 | |
2.3 | |
29.2 | |
27.2 | |
29.2 | |
27.2 | |
14.2 | |
27.2 | |
27.2 | |
25.2 | |
25.2 | |
24‐25.2 | |
24.2 | |
24‐25.2 |
Män | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M 100 m Vind: +1.4 Final A Final | Vind: +1.4 | ||||||||
1 | Max Hejdenberg Max Hejdenberg 98, Örgryte 11.36 | 98 | Örgryte IS | 11.36 | =PB | ||||
2 | Isak Lindbom Isak Lindbom 91, Ullevi 11.37 | 91 | Ullevi FK | 11.37 | =PB | ||||
4 | Nils Eickhoff Nils Eickhoff 97, Ymer 11.72 | 97 | IK Ymer | 11.72 | =SB | ||||
Heat 1 Vind: +0.1 | Vind: +0.1 | ||||||||
2 | Johan Brasch Johan Brasch 98, Wärnamo 11.80 | 98 | Wärnamo SK | 11.80 | =PB | ||||
M 400 m Final A Final | |||||||||
1 | Tobias Nilsson Tobias Nilsson 92, IFK Växjö 52.82 | 92 | IFK Växjö | 52.82 | =SB | ||||
3 | Carl Bengtström Carl Bengtström 00, Örgryte 49.16 | 00 | Örgryte IS | 49.16 | =PB | ||||
4 | Oskar Greilert Oskar Greilert 95, Ullevi 49.47 | 95 | Ullevi FK | 49.47 | =PB | ||||
Final B | |||||||||
4 | Johan Brasch Johan Brasch 98, Wärnamo 51.84 | 98 | Wärnamo SK | 51.84 | =SB | ||||
Final C | |||||||||
1 | Dag Hultberg Dag Hultberg 95, Tjalve IF Norrköping 51.98 | 95 | Tjalve IF Norrköping | 51.98 | =PB | ||||
M 3000 m Final A Final | |||||||||
1 | Patrik Nilsson Patrik Nilsson 92, Oskarshamns SK 8:51.06 | 92 | Oskarshamns SK | 8:51.06 | =SB | ||||
3 | Andreas Davidsson Andreas Davidsson 95, Högby 9:20.40 | 95 | Högby IF | 9:20.40 | =PB | ||||
M Stav extra Final A Final | |||||||||
1 | Michael Bohman Michael Bohman 71, Halmstad 3.70 | 71 | IFK Halmstad | 3.70 | =PB | ||||
M Spjut Final A Final | |||||||||
2 | Alexander Ottosson Alexander Ottosson 87, Klippan 56.45 | 87 | Klippans FK | 56.45 | =SB | ||||
3 | Zaher Rostom Zaher Rostom 91, Falkenberg 47.91 | 91 | Falkenbergs IK | 47.91 | =PB | ||||
P19 Längd Final A Final | |||||||||
1 | Simon Larsson Simon Larsson 98, Ymer 6.33 | 98 | IK Ymer | 6.33 | +1.1 =SB | ||||
P17 100 m Vind: +0.8 Final A Final | Vind: +0.8 | ||||||||
3 | Viggo Hahnsson Viggo Hahnsson 99, Örgryte 11.74 | 99 | Örgryte IS | 11.74 | =PB | ||||
Heat 2 Vind: +0.2 | Vind: +0.2 | ||||||||
3 | Isac Andersson Isac Andersson 99, Örgryte 11.85 | 99 | Örgryte IS | 11.85 | =PB | ||||
P17 400 m Final A Final | |||||||||
1 | Anton Bengtsson Anton Bengtsson 99, Ullevi 52.16 | 99 | Ullevi FK | 52.16 | =PB | ||||
P17 Längd Final A Final | |||||||||
3 | Alexander Andreasson Alexander Andreasson 99, Örgryte 6.04 | 99 | Örgryte IS | 6.04 | +0.4 =PB | ||||
4 | Glody Ngoma Glody Ngoma 00, IFK Göteborg 5.82 | 00 | IFK Göteborg | 5.82 | +0.0 =PB | ||||
P17 Spjut (700 g) Final A Final | |||||||||
2 | Linus Bertilsson Linus Bertilsson 99, Örgryte 41.86 | 99 | Örgryte IS | 41.86 | =SB | ||||
4 | Jona Askelund Jona Askelund 00, Mölndal 35.06 | 00 | Mölndals AIK | 35.06 | =PB | ||||
P15 80 m Final A Final | |||||||||
1 | Daniel Vencel Daniel Vencel 01, Halmstad 9.92 nwi | 01 | IFK Halmstad | 9.92 nwi | = | ||||
Heat 2 Vind: -0.2 | Vind: -0.2 | ||||||||
1 | Daniel Vencel Daniel Vencel 01, Halmstad 10.12 | 01 | IFK Halmstad | 10.12 | =PB | ||||
Heat 3 Vind: +0.4 | Vind: +0.4 | ||||||||
1 | Jesper Larsson Jesper Larsson 01, Ullevi 10.09 | 01 | Ullevi FK | 10.09 | =PB | ||||
P15 1500 m Final A Final | |||||||||
1 | Kasper Friberg Kasper Friberg 01, Björnstorp 4:32.54 | 01 | Björnstorps IF | 4:32.54 | =PB | ||||
P15 Stav Final A Final | |||||||||
1 | Oliver Edman Chrantz Oliver Edman Chrantz 01, Örgryte 3.41 | 01 | Örgryte IS | 3.41 | =PB | ||||
2 | Nils Jensen Nils Jensen 01, Sävedalen 3.20 | 01 | Sävedalens AIK | 3.20 | =PB | ||||
P15 Tresteg Final A Final | |||||||||
4 | Erik Ljungberg Bergelin 10.57 | 02 | Höörs IS | 10.57 | +1.1 =PB | ||||
Kvinnor | |||||||||
K 100 m Vind: +0.8 Final A Final | Vind: +0.8 | ||||||||
3 | Rebecca Strand Rebecca Strand 99, Ullevi 12.38 | 99 | Ullevi FK | 12.38 | =PB | ||||
6 | Emelie Bley Emelie Bley 93, Tjalve IF Norrköping 12.47 | 93 | Tjalve IF Norrköping | 12.47 | =PB | ||||
K 400 m Final A Final | |||||||||
2 | Åsa Söderlund Åsa Söderlund 93, Ullevi 59.09 | 93 | Ullevi FK | 59.09 | =SB | ||||
Final B | |||||||||
1 | Daniela Karlsson Daniela Karlsson 96, Athletics 24Seven 1:00.23 | 96 | Athletics 24seven SK | 1:00.23 | =PB | ||||
4 | Orsolya Gaal Orsolya Gaal 82, Varberg 1:05.63 | 82 | Varbergs GIF | 1:05.63 | =PB | ||||
K 1500 m Final A Final | |||||||||
4 | Florentina Stojakovic Florentina Stojakovic 74, IS Göta 5:08.27 | 74 | IS Göta | 5:08.27 | =SB | ||||
5 | Anette Lundqvist Anette Lundqvist 85, Falkenberg 5:08.58 | 85 | Falkenbergs IK | 5:08.58 | =PB | ||||
6 | Cornelia Hendberg Cornelia Hendberg 96, Ymer 5:11.52 | 96 | IK Ymer | 5:11.52 | =PB | ||||
K Slägga Final A Final | |||||||||
2 | Johanna Bergman Johanna Bergman 93, Lund 32.30 | 93 | IFK Lund | 32.30 | =PB | ||||
K Spjut Final A Final | |||||||||
2 | Viktoria Johansson Viktoria Johansson 88, Klippan 34.42 | 88 | Klippans FK | 34.42 | =PB | ||||
F17 100 m | |||||||||
Heat 1 Vind: +0.2 | Vind: +0.2 | ||||||||
2 | Alma Kilpeläinen Alma Kilpeläinen 99, Ljungby 12.69 | 99 | Ljungby FIK | 12.69 | =PB | ||||
F17 400 m Final A Final | |||||||||
3 | Linn Andersson Pitkänen 1:03.59 | 00 | 1:03.59 | =PB | |||||
5 | Sonja Malmbratt Sonja Malmbratt 00, Göteborgs KIK 1:05.19 | 00 | Göteborgs KIK | 1:05.19 | =PB | ||||
F17 1500 m Final A Final | |||||||||
3 | Klara Leijon Klara Leijon 00, Ymer 5:38.75 | 00 | IK Ymer | 5:38.75 | =PB | ||||
F17 Tresteg Final A Final | |||||||||
2 | Alice Kjellander Alice Kjellander 00, Göteborgs KIK 11.04 | 00 | Göteborgs KIK | 11.04 | –0.3 =PB | ||||
3 | Alexandra Pekic Alexandra Pekic 00, Örgryte 10.92 | 00 | Örgryte IS | 10.92 | +0.4 =PB | ||||
6 | Selena Becanovic Selena Becanovic 00, Halmstad 10.66 | 00 | IFK Halmstad | 10.66 | –0.1 =PB | ||||
F17 Slägga (3.0 kg) Final A Final | |||||||||
4 | Elin Karlsson Elin Karlsson 99, Ljungby 46.26 | 99 | Ljungby FIK | 46.26 | =PB | ||||
F17 Spjut (500 g) Final A Final | |||||||||
2 | Maria Runneberger Maria Runneberger 99, Sävedalen 30.63 | 99 | Sävedalens AIK | 30.63 | =PB | ||||
4 | Julia Hansten Julia Hansten 00, Halmstad 26.02 | 00 | IFK Halmstad | 26.02 | =PB | ||||
F15 80 m | |||||||||
Heat 1 Vind: +0.3 | Vind: +0.3 | ||||||||
1 | Tilde Johansson Tilde Johansson 01, Falkenberg 9.88 | 01 | Falkenbergs IK | 9.88 | =PB | ||||
Heat 2 Vind: +0.9 | Vind: +0.9 | ||||||||
1 | Nikki Anderberg Nikki Anderberg 02, Öresund 10.23 | 02 | Öresund FK | 10.23 | =PB | ||||
Heat 3 Vind: +0.6 | Vind: +0.6 | ||||||||
1 | Cornelia Lindberg Cornelia Lindberg 01, Lerum 10.50 | 01 | IK Lerum FI | 10.50 | =PB | ||||
2 | Wendela Yhlen Graf Wendela Yhlen Graf 02, Ullevi 10.80 | 02 | Ullevi FK | 10.80 | =PB | ||||
F15 Höjd Final A Final | |||||||||
2 | Thea Terho Thea Terho 02, Falkenberg 1.50 | 02 | Falkenbergs IK | 1.50 | = | ||||
F13 Stav Final A Final | |||||||||
3 | Alma Olsson Alma Olsson 04, Rigor 2.20 | 04 | IF Rigor | 2.20 | =PB |