26.1
27.1
26.1
27.1
22.1
22.1
25.1
22‐23.1
21.1
22.1
20.1
19.1
15.1
23.1
22.1
22.1
21.1
22.1
22.1
15.1
22.1
21.1
20.1
17.1
21‐23.1
4.12
31.12
19.1
16.1
15‐16.1
15.1
15.1
11.1
6.12
16.1
15.1
31.12
31.12
9.1
17.1
15‐16.1
15.1
15.1
19.12
16.1
14.1
31.12
31.12
9.1
2.1
15.1
13.1
13.1
13.1
5.1
3.1
9.12
12.1
4.12
7‐8.1
10.1
9.1
9.1
8.1
8‐9.1
11.12
8‐9.1
8.1
7.1
6.1
6.1
8.1
27.12
14.12
9.12
6.12
4.1
4.1
4.1
30.12
30.12
4.1
8.1
6.1
6.1
9.1
6.1
2.1
2.1
28.12
31.12
29.12
11.12
27.11
13.11
16.10
9.11
17.10
27.12
6.11
Tävlande: 24 (7+17)   Starter: 31 (9+22)

Män
M 60 m     
Heat 1
Vind: -1.0
Vind: -1.0
1Kristian Persson
7.30
Huddinge AIS
7.30
PB
  
2Judel Kibondo
Judel Kibondo 86, Spårvägen
7.34
Spårvägens FK
7.34
SB
  
3Oskar Motta
Oskar Motta 98, Upsala IF
7.46
Upsala IF
7.46
PB
  
M 150 m     
Final B
Vind: -2.3
Vind: -2.3
1Judel Kibondo
Judel Kibondo 86, Spårvägen
17.55
Spårvägens FK
17.55
SB
  
2Oskar Motta
Oskar Motta 98, Upsala IF
17.66
Upsala IF
17.66
PB
  
P15 80 m     

Vind: -1.2

Final A

Final

Vind: -1.2
3Sebastian Ekfeldt
9.83
Åkersberga SK
9.83
PB
  
P15 800 m     


Final A

Final

3Gideon Mutuma MukindiaHammarby IF
2:18.34
PB
  
P15 Längd     


Final A

Final

2Alexander Nyman
5.75w
Hanvikens SK
5.75w
+2.8
  
P13 Höjd     


Final A

Final

1Samuel ErikssonRånäs 4H
1.69
PB
  
Kvinnor
K 60 m     
Heat 1
Vind: -1.4
Vind: -1.4
1Alina LindqvistVäsby IK
8.16
SB
  
2Mina Karlsson
8.25
Upsala IF
8.25
PB
  
Heat 2
Vind: -1.7
Vind: -1.7
1Hanna Adriansson NordbergIFK Lidingö
7.82
PB
  
K 150 m     

Vind: -0.9

Final A

Final

Vind: -0.9
1Linda Frödin GladTurebergs FK
18.92
PB
  
2Klara Helander
19.07
Upsala IF
19.07
PB
  
3Jonna Claesson
Jonna Claesson 00, Stora Skedvi
19.27
Stora Skedvi IK
19.27
PB
  
Final B
Vind: +2.2
Vind: +2.2
1Hanna Adriansson NordbergIFK Lidingö
18.31w
  
2Frida HogstrandTäby IS
18.98w
  
3Hanna Axelsson
19.49w
Upsala IF
19.49w
  
4Mina Karlsson
19.86w
Upsala IF
19.86w
  
Final C
Vind: +1.3
Vind: +1.3
1Saga Berneryd
19.49
Danderyds SK
19.49
PB
  
K Längd     


Final A

Final

2Klara Helander
5.73
Upsala IF
5.73
–0.5 PB
  
2Alina LindqvistVäsby IK
5.48w
+2.7
  
4Anna Lennman
Anna Lennman 98, Katrineholm
5.18
Katrineholms SK
5.18
+1.5 PB
  
5Saga Berneryd
5.11
Danderyds SK
5.11
+1.7 SB
  
F17 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

1Lovisa Glavare KarlssonTäby IS
11.39
PB
  
F15 Längd     


Final A

Final

1Lisa Weyhenmeyer
5.32w
Upsala IF
5.32w
+2.9
  
4Emelie Eklund
5.25w
Täby IS
5.25w
+3.6
  
F15 Spjut (500 g)     


Final A

Final

3Amanda Finney NilssonTäby IS
27.38
PB
  
4Klara Redbo
27.29
PB
  
F13 800 m     


Final A

Final

1Elisabeth Hvalgren
2:32.61
IFK Lidingö
2:32.61
PB
  
F13 Stav     


Final A

Final

2Leticia BuchliTäby IS
2.05
PB
  

© 2022 Friidrottsstatistik