23.5
12.5
21.5
22.5
11.5
22.5
21.5
22.5
22.5
22.5
21.5
21‐22.5
22.5
22.5
21‐22.5
21‐22.5
21‐22.5
21.5
20.5
21.5
21.5
18‐19.5
12.5
18.5
17.5
19.5
19.5
17‐19.5
18.5
4.5
17.5
7.5
16.5
2.4
7.5
10.4
16.4
11.5
15.5
15.5
14.5
12.5
11.5
7.5
15.5
15.5
15.5
15.5
8.5
14‐15.5
14.5
14.5
12.5
10.5
15.5
14.5
14‐15.5
7.5
23.4
18.4
9.4
6.4
3.4
27.3
26.3
7.5
12.5
30.4
8.5
10.5
11.5
8.5
10.5
8.5
7.5
4.5
4.5
4.5
23.4
23.4
7.5
8.5
7.5
8.5
7.5
7.5
30.4
30.4
15.4
28.4
1.5
30.4
30.4
1.5
1.5
1.5
30.4
26.4
20.3
27.4
Tävlande: 29 (19+10)   Starter: 38 (25+13)

Män
P17 Tresteg     


Final A

Final

1Axel Abrahamsson
12.62 nwi
Bromma IF
12.62 nwi
  
2Leo Jönsson
Leo Jönsson 98, Eskilstuna FI
12.29 nwi
Eskilstuna FI
12.29 nwi
  
3Noa Fridell
Noa Fridell 99, Eskilstuna FI
12.05 nwi
Eskilstuna FI
12.05 nwi
  
4Edvin Larsson
Edvin Larsson 98, Eskilstuna FI
11.01 nwi
Eskilstuna FI
11.01 nwi
  
P17 Kula (5.0 kg)     


Final A

Final

1Edvin Larsson
Edvin Larsson 98, Eskilstuna FI
15.72
Eskilstuna FI
15.72
PB
  
2Felix Bardén
12.21
Timrå AIF
12.21
PB
  
3Leo Jönsson
Leo Jönsson 98, Eskilstuna FI
10.82
Eskilstuna FI
10.82
PB
  
P17 Diskus (1.5 kg)     


Final A

Final

1Lukas Hamrin
40.86
Timrå AIF
40.86
PB
  
2Edvin Larsson
Edvin Larsson 98, Eskilstuna FI
39.96
Eskilstuna FI
39.96
SB
  
3Felix Bardén
31.72
Timrå AIF
31.72
PB
  
6Noa Fridell
Noa Fridell 99, Eskilstuna FI
27.27
Eskilstuna FI
27.27
PB
  
P15 Tresteg     


Final A

Final

3Samuel Karlsson
10.67 nwi
  
4Måns Rosenbaum
10.60 nwi
Bromma IF
10.60 nwi
  
5Mose Hussein
Mose Hussein 00, Eskilstuna FI
10.57
Eskilstuna FI
10.57
  
6Hugo Holmin
10.47 nwi
Bromma IF
10.47 nwi
  
P15 Kula (4.0 kg)     


Final A

Final

3Otto Sundell
Otto Sundell 00, Söderhamn
11.76
Söderhamns IF
11.76
PB
  
P15 Diskus (1.0 kg)     


Final A

Final

2William Thor
33.78
Strands IF
33.78
PB
  
P14 800 m     


Final A

Final

1Emil Persson
2:16.99
Sundsvalls FI
2:16.99
PB
  
P14 80 m häck (83.8 cm)     
Heat 1
1Simon Styrefors
12.57 nwi
Sundsvalls FI
12.57 nwi
  
P14 Längd     


Final A

Final

2Leonard Palmér
5.22 nwi
Rånäs 4H
5.22 nwi
  
P14 Tresteg     


Final A

Final

1Arthur Abrahamsson
10.59 nwi
Bromma IF
10.59 nwi
  
3Cédric Corman
10.26 nwi
Bromma IF
10.26 nwi
  
5Mikael Lindman
10.03 nwi
Bromma IF
10.03 nwi
  
P14 Diskus (1.0 kg)     


Final A

Final

1Mikael Lindman
31.59
Bromma IF
31.59
PB
  
2Markus Lantto
29.02
Bromma IF
29.02
PB
  
Kvinnor
F17 100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)     
Heat 1
4Lisa Lorenz
Lisa Lorenz 99, Djurmo Sifferbo
18.09 nwi
Djurmo Sifferbo IF
18.09 nwi
  
Heat 2
3Felicia Engberg
Felicia Engberg 98, Leksands FIK
17.28 nwi
Leksands FIK
17.28 nwi
  
4Michelle Johnson
17.36 nwi
Strands IF
17.36 nwi
  
F17 Längd     


Final A

Final

2Tove Olsson
5.06 nwi
Sågmyra SK
5.06 nwi
  
F17 Diskus     


Final A

Final

3Karolina SvenssonMarieby GIF
26.82
PB
  
F17 Spjut (500 g)     


Final A

Final

1Mathilda ErikssonIFK Tumba
37.65
PB
  
3Tove Olsson
27.23
Sågmyra SK
27.23
PB
  
F15 Längd     


Final A

Final

2Sofie Sundqvist
4.89
Bollnäs FIK
4.89
–0.5 PB
  
F15 Spjut (500 g)     


Final A

Final

1Lina Larsson
35.05
Säters IF
35.05
PB
  
F14 80 m häck (76.2 cm, 8 m)     
Heat 4
1Wilma Björkman
13.09 nwi
IFK Mora
13.09 nwi
  
F14 Höjd     


Final A

Final

1Wilma Björkman
1.56
IFK Mora
1.56
PB
  
F14 Diskus (0.75 kg)     


Final A

Final

1Felicia Lejros
Felicia Lejros 01, Djurmo Sifferbo
28.87
Djurmo Sifferbo IF
28.87
PB
  
F14 Spjut (500 g)     


Final A

Final

4Felicia Lejros
Felicia Lejros 01, Djurmo Sifferbo
29.50
Djurmo Sifferbo IF
29.50
PB
  

© 2022 Friidrottsstatistik