24.6
23.6
20.6
23.6
23.6
23.6
21.6
19.6
12.6
20.6
15‐16.6
22.6
22.6
21.6
21.6
19.6
19.6
19.6
19.6
22.6
22.6
22.6
22.6
22.6
23.6
12.6
12.6
17.6
19.6
22.6
22.6
19.6
19.6
16.6
3.6
22.6
16.6
19‐20.6
20.6
19‐20.6
19.6
19.6
12.6
17.6
17.6
16.6
15.6
8.6
6.6
19.6
3.6
19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
8.6
17.6
16.6
18.6
11.6
20.6
20.6
20.6
20.6
15.6
10.6
19‐20.6
20.6
20.6
20.6
20.6
20.6
20.6
19‐20.6
19.6
19‐20.6
19.6
20.6
19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
15.6
15.6
16.6
12.6
11‐13.6
17.6
17.6
17.6
16.6
17.6
16.6
17.6
Tävlande: 63 (28+35)   Starter: 70 (31+39)
Män
M 800 m     


Final A

Final

2Michael Nordahl
2:15.90
Ystads IF
2:15.90
PB
  
5Viktor Larsson
Viktor Larsson 01, Kongahälla
2:15.12
Kongahälla AIK
2:15.12
PB
  
5Elias Gummesson
2:17.80
IF Rigor
2:17.80
PB
  
6William Sander
2:16.34
Mölndals AIK
2:16.34
PB
  
7Elias Brink
2:16.51
IF Kville
2:16.51
PB
  
Final B
1Henrik Renz
Henrik Renz 01, GoIF Tjalve
2:15.45
GoIF Tjalve
2:15.45
PB
  
3Kasper Friberg
Kasper Friberg 01, Björnstorp
2:17.30
Björnstorps IF
2:17.30
PB
  
4Emil Renholm
Emil Renholm 01, Linköpings GIF
2:17.35
Linköpings GIF
2:17.35
PB
  
6William Brochmann
2:18.81
IK Orient
2:18.81
PB
  
P14 80 m     
Heat 1
Vind: 0.0
Vind: 0.0
2Pontus Hagman
Pontus Hagman 01, Linköpings GIF
10.04
Linköpings GIF
10.04
PB
  
Heat 2
Vind: -0.2
Vind: -0.2
1Caleb ConableIFK Lund
9.93
PB
  
2Max Rosquist-LarssonLomma FIK
9.93
PB
  
P14 1500 m hinder (76.2 cm)     


Final A

Final

1Alexander Bucht
4:39.74
Sävedalens AIK
4:39.74
PB
  
2Omar Mohammed
4:39.84
IFK Växjö
4:39.84
PB
  
3Viktor HellströmIF Rigor
5:01.63
PB
  
4Emanuel HerbertssonIK Akele
5:16.05
PB
  
5Jakob Zäll
Jakob Zäll 01, Ängelholm
5:24.39
Ängelholms IF
5:24.39
PB
  
P14 300 m häck (76.2 cm)     


Final A

Final

2Carl Hedin
Carl Hedin 01, Eksjö Södra
43.48
Eksjö Södra IK
43.48
PB
  
3Jesper Larsson
43.58
Ullevi FK
43.58
PB
  
4Jakob Zäll
Jakob Zäll 01, Ängelholm
43.89
Ängelholms IF
43.89
PB
  
5Julian Szamer
49.69
IK Orient
49.69
PB
  
Heat 2
4Melker Drackner
Melker Drackner 01, Lidköpings IS
50.17
Lidköpings IS
50.17
PB
  
P14 Höjd     


Final A

Final

1Thomas Jones
1.75
Kyrkhults SK
1.75
PB
  
P14 Längd     


Final A

Final

3Pontus Hagman
Pontus Hagman 01, Linköpings GIF
5.74
Linköpings GIF
5.74
+1.1 PB
  
P14 Kula (4.0 kg)     


Final A

Final

2Arvid Mägi TheorinIF Kville
12.72
PB
  
4Thomas Jones
12.68
Kyrkhults SK
12.68
PB
  
5Hampus Helamb
Hampus Helamb 01, IFK Göteborg
11.36
IFK Göteborg
11.36
PB
  
6Erik Johansson
Erik Johansson 01, IFK Göteborg
11.36
IFK Göteborg
11.36
PB
  
8Ludwig Blomster
10.32
Mölndals AIK
10.32
PB
  
P14 Diskus (1.0 kg)     


Final A

Final

4William LanndalenIK Ymer
33.84
PB
  
P13 Stav     


Final A

Final

1Emil Carlsson
3.02
IFK Växjö
3.02
PB
  
Kvinnor
F14 80 m     
Semi 1
Vind: +1.9
Vind: +1.9
1Felicia BoqvistRydö ASK
10.48
PB
  
Semi 2
Vind: +0.6
Vind: +0.6
1Filippa Sivnert
10.38
Öresund FK
10.38
PB
  
3Sofie Cedergrund
Sofie Cedergrund 01, Göteborgs KIK
10.52
Göteborgs KIK
10.52
PB
  
Heat 3
Vind: +0.3
Vind: +0.3
1Anja Olsson
10.57
Malmö AI
10.57
PB
  
F14 800 m     


Final A

Final

1Lovisa Skoglund
2:17.71
Höörs IS
2:17.71
PB
  
3Almida Thörjesson
2:19.11
Kyrkhults SK
2:19.11
PB
  
5Alexandra Gullberg
2:22.00
Sävedalens AIK
2:22.00
PB
  
6Mathilda HammarqvistIF Kville
2:22.38
PB
  
8Julia Nielsen
Julia Nielsen 01, Sävedalen
2:23.75
Sävedalens AIK
2:23.75
PB
  
F14 1500 m hinder     


Final A

Final

1Ellinor Aurell
5:11.65
Ängelholms IF
5:11.65
PB
  
2Almida Thörjesson
5:18.04
Kyrkhults SK
5:18.04
PB
  
3Julia Nielsen
Julia Nielsen 01, Sävedalen
5:33.06
Sävedalens AIK
5:33.06
PB
  
4Felicia Niklasson
5:36.27
Sävedalens AIK
5:36.27
PB
  
6Alexandra Gullberg
5:43.91
Sävedalens AIK
5:43.91
PB
  
7Ebba Hermansson
Ebba Hermansson 01, Lidköpings IS
6:57.99
Lidköpings IS
6:57.99
PB
  
F14 300 m häck     


Final A

Final

2Ellinor Aurell
47.25
Ängelholms IF
47.25
PB
  
3Gaël De Coninck
48.40
Sävedalens AIK
48.40
PB
  
Heat 1
4Felicia Norrby-RydinIK Ymer
50.73
PB
  
Heat 2
2Maja Hellqvist
Maja Hellqvist 01, Lidköpings IS
48.90
Lidköpings IS
48.90
PB
  
4Stina Östklint
50.10
Hovslätts IK
50.10
PB
  
5Moa Simonsson
52.15
Malmö AI
52.15
PB
  
F14 Höjd     


Final A

Final

5Gabriella JönssonIS Göta
1.52
SB
  
F14 Längd     


Final A

Final

2Sandra Jonsson LorentssonÖrgryte IS
5.07
+1.7 PB
  
5Anna Edwardsson
4.97
Mölndals AIK
4.97
+1.1 PB
  
6Ebba Hager
4.92
IK Lerum FI
4.92
+0.4 PB
  
7Cornelia LindbergIK Lerum FI
4.83
+1.0 PB
  
F14 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

2Mimi Olsson
10.97
Kyrkhults SK
10.97
PB
  
3Fanny LundbergÅhus FIK
10.88
PB
  
4Emilia Malmehed
Emilia Malmehed 01, Linköpings GIF
10.67
Linköpings GIF
10.67
PB
  
F14 Diskus (0.75 kg)     


Final A

Final

3Liliana Bugay
Liliana Bugay 01, Eslövs AI
27.05
Eslövs AI
27.05
PB
  
6Jennifer Ahlstedt
25.50
GoIF Tjalve
25.50
PB
  
F13 60 m     
Semi 3
Vind: +1.1
Vind: +1.1
1Jonna Tuomi
Jonna Tuomi 02, Eslövs AI
7.88
Eslövs AI
7.88
PB
  
2Alma Svanberg
8.22
IF Kville
8.22
PB
  
3Cajsa AugustssonIK Ymer
8.24
PB
  
Heat 2
Vind: +0.9
Vind: +0.9
1Nikki Anderberg
8.18
Öresund FK
8.18
PB
  
Heat 3
Vind: +1.3
Vind: +1.3
1Maja Kronkvist
8.26
Klippans FK
8.26
PB
  
F13 Stav     


Final A

Final

4Willhelmina HolmertzSävedalens AIK
2.10
PB
  
5Tove Larsson
2.10
IFK Växjö
2.10
PB
  
7Alma Eriksson
2.00
Ljungby FIK
2.00
PB