24.6
23.6
20.6
23.6
23.6
23.6
21.6
19.6
12.6
20.6
15‐16.6
22.6
22.6
21.6
21.6
19.6
19.6
19.6
19.6
22.6
22.6
22.6
22.6
22.6
23.6
12.6
12.6
17.6
19.6
22.6
22.6
19.6
19.6
16.6
3.6
22.6
16.6
19‐20.6
20.6
19‐20.6
19.6
19.6
12.6
17.6
17.6
16.6
15.6
8.6
6.6
19.6
3.6
19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
8.6
17.6
16.6
18.6
11.6
20.6
20.6
20.6
20.6
15.6
10.6
19‐20.6
20.6
20.6
20.6
20.6
20.6
20.6
19‐20.6
19.6
19‐20.6
19.6
20.6
19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
15.6
15.6
16.6
12.6
11‐13.6
17.6
17.6
17.6
16.6
17.6
16.6
17.6
Tävlande: 41 (13+28)   Starter: 44 (15+29)
Män
M 400 m     


Final A

Final

2Adam Staf
Adam Staf 98, Linköpings GIF
54.78
Linköpings GIF
54.78
PB
  
M 3000 m hinder     


Final A

Final

4Anton Bertilsson
12:03.85
Habo FIF-04
12:03.85
PB
  
M 110 m häck     

Vind: +2.8

Final A

Final

Vind: +2.8
1Nicklas Karlsson
15.66w
Finspångs AIK
15.66w
  
2Rasmus ElfgaardHabo FIF-04
15.87w
  
3Jonathan JohanssonTranås AIF
18.25w
  
4Ian Adok
Ian Adok 91, Linköpings GIF
20.04w
Linköpings GIF
20.04w
  
M Höjd     


Final A

Final

1Martin Sundgren
1.75
Finspångs AIK
1.75
SB
  
M Stav     


Final A

Final

3Linus Blomquist
Linus Blomquist 90, Linköpings GIF
3.00
Linköpings GIF
3.00
SB
  
M Längd     


Final A

Final

1Ian Adok
Ian Adok 91, Linköpings GIF
6.11w
Linköpings GIF
6.11w
+3.0
  
M Tresteg     


Final A

Final

1Kevin ShepherdHabo FIF-04
12.20w
+2.4
  
2Mikael Storm
11.93w
Tranås AIF
11.93w
+2.7
  
4Samuel Viveland
Samuel Viveland 94, Linköpings GIF
11.03w
Linköpings GIF
11.03w
+2.8
  
M Kula     


Final A

Final

1Dariusz Kaminski
Dariusz Kaminski 69, Linköpings GIF
12.02
Linköpings GIF
12.02
PB
  
M Diskus     


Final A

Final

1Kevin ShepherdHabo FIF-04
33.30
PB
  
M Slägga     


Final A

Final

1Tim Söderqvist
60.34
Dals Södra FFI
60.34
PB
  
Kvinnor
K 100 m     

Vind: -1.3

Final A

Final

Vind: -1.3
3Julia WennerstenIK Ymer
12.93
PB
  
4Hedvig Nykvist
13.06
Tranås AIF
13.06
SB
  
5Elin Axelsson
Elin Axelsson 94, Trollhättan FIK
13.23
Trollhättan FIK
13.23
SB
  
K 400 m     


Final A

Final

1Tilde Johansson
57.92
Falkenbergs IK
57.92
PB
  
4Ester Torstenson
Ester Torstenson 96, Trollhättan FIK
1:03.99
Trollhättan FIK
1:03.99
PB
  
K 800 m     


Final A

Final

3Amanda Wennerström
2:27.57
PB
  
4Sandra CarlssonIK Ymer
2:28.89
SB
  
5Alva Filipsson
2:32.82
PB
  
K 5000 m     


Final A

Final

1Alva Engdahl
Alva Engdahl 98, Trollhättan FIK
19:14.68
Trollhättan FIK
19:14.68
PB
  
2Stina Johansson
19:51.26
Tranås AIF
19:51.26
PB
  
4Ulrika Gullberg
20:26.22
Brattås CK
20:26.22
SB
  
K 100 m häck     

Vind: +2.0

Final A

Final

Vind: +2.0
1Victoria JohanssonTranås AIF
14.70
PB
  
2Karin YtterbergIK Ymer
15.24
PB
  
4Agnes Johansson
Agnes Johansson 95, Trollhättan FIK
16.98
Trollhättan FIK
16.98
SB
  
5Madelen Bergman
17.52
Falkenbergs IK
17.52
PB
  
6Sandra Vallin
18.90
Brattås CK
18.90
PB
  
K Höjd     


Final A

Final

4Ida Bengtsson
Ida Bengtsson 98, Falkenberg
1.53
Falkenbergs IK
1.53
SB
  
K Stav     


Final A

Final

3Molly Johansson
2.30
Falkenbergs IK
2.30
PB
  
K Tresteg     


Final A

Final

3Emelie RantzowIK Ymer
10.63
+1.3 PB
  
4Alva Lindberg
Alva Lindberg 99, Trollhättan FIK
9.97w
Trollhättan FIK
9.97w
+3.1
  
5Alma Folke
9.96
Tranås AIF
9.96
+0.4 PB
  
K Kula     


Final A

Final

2Rebecca Ekvall
10.48
Tranås AIF
10.48
SB
  
5Linnea Sieker
Linnea Sieker 95, Falkenberg
9.37
Falkenbergs IK
9.37
PB
  
K Diskus     


Final A

Final

2Emma Harrysson
40.02
Brattås CK
40.02
PB
  
6Rebecca Ekvall
28.77
Tranås AIF
28.77
SB
  
K Slägga     


Final A

Final

2My Östh-GustafssonTranås AIF
38.54
SB
  
3Wilma ErikssonIK Ymer
32.92
PB
  
5Erica Larsson
Erica Larsson 90, Falkenberg
31.12
Falkenbergs IK
31.12
SB
  
K Spjut     


Final A

Final

4Hanna Borgemyr
Hanna Borgemyr 99, Trollhättan FIK
31.10
Trollhättan FIK
31.10
PB