23.5
12.5
21.5
22.5
11.5
22.5
21.5
22.5
22.5
22.5
21.5
21‐22.5
22.5
22.5
21‐22.5
21‐22.5
21‐22.5
21.5
20.5
21.5
21.5
18‐19.5
12.5
18.5
17.5
19.5
19.5
17‐19.5
18.5
4.5
17.5
7.5
16.5
2.4
7.5
10.4
16.4
11.5
15.5
15.5
14.5
12.5
11.5
7.5
15.5
15.5
15.5
15.5
8.5
14‐15.5
14.5
14.5
12.5
10.5
15.5
14.5
14‐15.5
7.5
23.4
18.4
9.4
6.4
3.4
27.3
26.3
7.5
12.5
30.4
8.5
10.5
11.5
8.5
10.5
8.5
7.5
4.5
4.5
4.5
23.4
23.4
7.5
8.5
7.5
8.5
7.5
7.5
30.4
30.4
15.4
28.4
1.5
30.4
30.4
1.5
1.5
1.5
30.4
26.4
20.3
27.4
Tävlande: 57 (24+33)   Starter: 79 (35+44)

Män
M 100 m     

Vind: +0.9

Final A

Final

Vind: +0.9
1Andreas Rosén
11.21
IFK Umeå
11.21
PB
  
2Niklas Alsing
Niklas Alsing 95, Östersunds GIF
11.29
Östersunds GIF
11.29
PB
  
3Linus Kapstad
11.32
Umedalens IF
11.32
PB
  
5Eric Hallquist
Eric Hallquist 96, Östersunds GIF
11.83
Östersunds GIF
11.83
PB
  
M Längd     


Final A

Final

2William Thor
5.70 nwi
Strands IF
5.70 nwi
  
M Tresteg     


Final A

Final

1Eric Hallquist
Eric Hallquist 96, Östersunds GIF
13.32w
Östersunds GIF
13.32w
+3.4
  
2Elias Högström
13.06w
Sundsvalls FI
13.06w
+3.2
  
P17 100 m     

Vind: +2.7

Final A

Final

Vind: +2.7
1Ludwig Olofsson
11.28w
Boden FI
11.28w
  
2Simon Sigurd
11.78w
Timrå AIF
11.78w
  
4Nikolai Kronmann
11.99w
Söderhamns IF
11.99w
  
P17 300 m häck (83.8 cm)     


Final A

Final

1Simon Sigurd
43.12
Timrå AIF
43.12
PB
  
2Elias Jonsson
45.59
Bollnäs FIK
45.59
PB
  
P17 Höjd     


Final A

Final

1Nikolai Kronmann
1.74
Söderhamns IF
1.74
PB
  
2Oskar Nordlander
Oskar Nordlander 99, Skellefteå AIK
1.71
Skellefteå AIK
1.71
PB
  
P17 Tresteg     


Final A

Final

1Simon Sigurd
11.67
Timrå AIF
11.67
–0.2 PB
  
5Filip Sigurd
10.82
Timrå AIF
10.82
+1.4 PB
  
P17 Slägga (5.0 kg)     


Final A

Final

1William Lindberg
William Lindberg 99, Skellefteå AIK
35.47
Skellefteå AIK
35.47
PB
  
P17 Spjut (700 g)     


Final A

Final

1William Lindberg
William Lindberg 99, Skellefteå AIK
39.69
Skellefteå AIK
39.69
PB
  
P15 80 m     

Vind: +1.6

Final A

Final

Vind: +1.6
2Emil Sandström
9.52
Söderhamns IF
9.52
PB
  
4Hannes Forslund
9.70w
Piteå IF
9.70w
  
6Hussein Naseri
Hussein Naseri 00, Haparanda SKT
9.80w
Haparanda SKT
9.80w
  
7William Thor
9.87w
Strands IF
9.87w
  
8Otto Sundell
Otto Sundell 00, Söderhamn
10.03w
Söderhamns IF
10.03w
  
Heat 1
Vind: +1.6
Vind: +1.6
1Nils Persson
9.58
Sundsvalls FI
9.58
PB
  
2Hussein Naseri
Hussein Naseri 00, Haparanda SKT
9.86
Haparanda SKT
9.86
PB
  
Heat 2
Vind: +1.6
Vind: +1.6
3Viktor Thor
9.63
Strands IF
9.63
PB
  
4William Thor
9.98
Strands IF
9.98
PB
  
4Otto Sundell
Otto Sundell 00, Söderhamn
10.08
Söderhamns IF
10.08
PB
  
P15 800 m     


Final A

Final

1Wilhelm Olofsson
2:12.33
IFK Umeå
2:12.33
PB
  
P15 300 m häck (76.2 cm)     


Final A

Final

2Hussein Naseri
Hussein Naseri 00, Haparanda SKT
43.69
Haparanda SKT
43.69
PB
  
P15 Kula (4.0 kg)     


Final A

Final

3Linus Kapstad
11.19
Umedalens IF
11.19
PB
  
P14 80 m     

Vind: +0.8

Final A

Final

Vind: +0.8
1Adrian Kvist
9.48
Sundsvalls FI
9.48
PB
  
P14 300 m häck (76.2 cm)     


Final A

Final

1Pontus Lundqvist
49.69
Sundsvalls FI
49.69
PB
  
P14 Höjd     


Final A

Final

1Emil Persson
1.79
Sundsvalls FI
1.79
PB
  
P14 Slägga (4.0 kg)     


Final A

Final

1Arvid Östman
23.74
Sundsvalls FI
23.74
PB
  
Kvinnor
K 100 m     

Vind: +0.4

Final A

Final

Vind: +0.4
1Madeleine Dalberg
12.81
Piteå IF
12.81
PB
  
K Höjd     


Final A

Final

1Vendela Wikström
1.64
Brännans FF
1.64
=PB
  
2Alexandra Edlund
1.53
PB
  
K Slägga     


Final A

Final

1Sofi From
Sofi From 97, Järvsö
31.67
Järvsö IF
31.67
PB
  
2Vendela Wikström
26.25
Brännans FF
26.25
PB
  
F17 100 m     

Vind: +1.6

Final A

Final

Vind: +1.6
1Emelie Nyman Wänseth
12.51
Östersunds GIF
12.51
PB
  
2Anna Engelin
Anna Engelin 98, Östersunds GIF
12.97
Östersunds GIF
12.97
SB
  
6Jenni Sandgren
13.42
Timrå AIF
13.42
SB
  
Heat 1
Vind: +3.1
Vind: +3.1
1Emelie Nyman Wänseth
12.44w
Östersunds GIF
12.44w
  
3Michelle Johnson
13.22w
Strands IF
13.22w
  
Heat 2
Vind: +1.3
Vind: +1.3
1Julia Söderberg
12.97
Sundsvalls FI
12.97
=PB
  
2Rosa VallgårdaLuleå FIF
13.09
PB
  
Heat 3
Vind: +1.7
Vind: +1.7
1Karolina SvenssonMarieby GIF
13.32
PB
  
F17 400 m     


Final A

Final

2Matilda Brännström
1:01.09
Umedalens IF
1:01.09
PB
  
F17 300 m häck     


Final A

Final

2Michelle JohnsonStrands IF
48.57
PB
  
F17 Tresteg     


Final A

Final

1Linnea Carpenter
Linnea Carpenter 98, Östersunds GIF
11.10
Östersunds GIF
11.10
+1.4 PB
  
2Karolina SvenssonMarieby GIF
10.83
+1.4 PB
  
3Rosa VallgårdaLuleå FIF
10.74
+0.6 PB
  
6Josefin Skemark
9.50
+1.5 PB
  
F17 Slägga (3.0 kg)     


Final A

Final

1Linnea Carpenter
Linnea Carpenter 98, Östersunds GIF
44.36
Östersunds GIF
44.36
PB
  
F17 Spjut (500 g)     


Final A

Final

1Elin Ånger
Elin Ånger 98, Söderhamn
38.17
Söderhamns IF
38.17
PB
  
2Jenni Sandgren
37.59
Timrå AIF
37.59
PB
  
4Fanny Jonsson
Fanny Jonsson 99, Östersunds GIF
29.79
Östersunds GIF
29.79
PB
  
6Vilma Styrman
Vilma Styrman 98, Haparanda SKT
25.50
Haparanda SKT
25.50
SB
  
7Jennifer Dalberg
25.31
Piteå IF
25.31
SB
  
8Emilia Hannerfors
Emilia Hannerfors 99, Haparanda SKT
25.22
Haparanda SKT
25.22
PB
  
F15 800 m     


Final A

Final

1Thea Norlund
Thea Norlund 00, Skellefteå AIK
2:26.82
Skellefteå AIK
2:26.82
PB
  
F15 300 m häck     


Final A

Final

1Thea Norlund
Thea Norlund 00, Skellefteå AIK
49.86
Skellefteå AIK
49.86
PB
  
2Linnea Ånger
Linnea Ånger 00, Söderhamn
52.05
Söderhamns IF
52.05
SB
  
F15 Stav     


Final A

Final

1Isabelle BjörnfotUmedalens IF
2.03
SB
  
F15 Längd     


Final A

Final

1Linn Arnlund
4.99
IF Vingarna
4.99
–2.5 PB
  
F15 Slägga (3.0 kg)     


Final A

Final

2Sanna Stenberg
Sanna Stenberg 00, Skellefteå AIK
35.66
Skellefteå AIK
35.66
PB
  
4Isabelle BjörnfotUmedalens IF
26.80
PB
  
F14 80 m     

Vind: +1.2

Final A

Final

Vind: +1.2
1Nina Jacobsson
10.45
Sundsvalls FI
10.45
PB
  
2Elise Karlsson TorstenssonSundsvalls FI
10.72
PB
  
F14 80 m häck (76.2 cm, 8 m)     
Heat 1
Vind: +1.9
Vind: +1.9
1Cornelia Westling
12.83
Bollnäs FIK
12.83
PB
  
F14 Höjd     


Final A

Final

1Feben Tewelde
1.58
Järvsö IF
1.58
SB
  
2Ebba Vallin
Ebba Vallin 01, Sundsvall
1.50
Sundsvalls FI
1.50
PB
  
F14 Tresteg     


Final A

Final

1Cornelia Westling
10.71w
Bollnäs FIK
10.71w
+3.8
  
2Nora Swartz
Nora Swartz 01, Östersunds GIF
9.73
Östersunds GIF
9.73
+1.5 PB
  
3Elise Karlsson TorstenssonSundsvalls FI
9.70
+1.7 PB
  
4Lisa Ericsson
Lisa Ericsson 01, Trångsviken
9.54
Trångsvikens IF
9.54
+1.9 PB
  
F14 Spjut (500 g)     


Final A

Final

3Lynn Thimstrand
27.25
Sundsvalls FI
27.25
PB
  
F13 60 m     
Heat 2
Vind: +1.9
Vind: +1.9
1Lova Stenberg
8.30
IFK Umeå
8.30
PB
  

© 2022 Friidrottsstatistik