29.7
3.8
26.7
31.7‐1.8
31.7‐1.8
27.6
31.7
31.7
24.7
29.7
29.7
28.7
26.7
7.7
28.7
27.7
28.7
28.7
28.7
28.7
27.7
27.7
28.7
28.7
28.7
24.7
25.7
27.7
24.7
27.7
26.7
25.7
21.7
21.7
19.7
27.7
25‐26.7
28.6
19.7
26.7
25.7
24.7
21.7
21.7
24.7
24‐25.7
24‐25.7
21.7
21.7
24‐25.7
25.7
25.7
25.7
24.7
24.7
23.7
22.7
24.7
24.7
24.7
24.7
22.7
20.7
17.7
24.6
24.7
22.7
22.7
19.7
22.7
21.7
20.7
16.7
21.7
21.7
20.7
17.7
10.7
3.7
20.7
17.7
14.7
17‐18.7
20.7
20.7
19.7
19.7
19.7
20.7
18.7
3.7
17‐18.7
19.7
18.7
18.7
18.7
18.7
17.7
17.7
17.7
Tävlande: 39 (29+10)   Starter: 40 (29+11)

Män
M 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
4Edwin Råsberg
6.99
Hässelby SK
6.99
PB
  
Final B
4Max AnderssonTierps IF
7.24
PB
  
Heat 1
2Axel Bergrahm
Axel Bergrahm 92, Spårvägen
7.07
Spårvägens FK
7.07
SB
  
3Fabian Rosenquist
7.23
GoIF Tjalve
7.23
SB
  
6Sebastian LandströmIFK Lidingö
7.33
PB
  
7Nils-Göran NilssonTurebergs FK
7.46
SB
  
8Martin Cameron
Martin Cameron 85, Spårvägen
7.46
Spårvägens FK
7.46
PB
  
Heat 2
6Yamfu Arhin
Yamfu Arhin 89, Spårvägen
7.40
Spårvägens FK
7.40
PB
  
Heat 3
4Jesper Hellström
7.22
Hässelby SK
7.22
PB
  
5Lukas Nilsson
7.30
Hässelby SK
7.30
SB
  
Heat 4
2Lion Martinez
7.07
Huddinge AIS
7.07
SB
  
5Erik Lidén
7.36
IFK Lidingö
7.36
PB
  
M 400 m     
Inne
Inne
Final B
3Filip WendelinIFK Sala
51.25
PB
  
M 800 m     
Inne
Inne
3Abshir Awees
Abshir Awees 95, KFUM Örebro
1:56.88
KFUM Örebro
1:56.88
PB
  
5Gustav Karnebäck
1:57.50
Turebergs FK
1:57.50
PB
  
7Karl Wallén
Karl Wallén 96, Sävedalen
1:59.65
Sävedalens AIK
1:59.65
PB
  
M 1500 m     
Inne

Final A

Final
Inne
2Olof Nordling
Olof Nordling 97, Spårvägen
4:11.43
Spårvägens FK
4:11.43
PB
  
4William Fransson
William Fransson 96, KFUM Örebro
4:12.53
KFUM Örebro
4:12.53
PB
  
6Johan Södersten
4:15.17
Hässelby SK
4:15.17
PB
  
Final B
1Per Sjögren
Per Sjögren 79, KFUM Örebro
3:59.26
KFUM Örebro
3:59.26
PB
  
6Robel Fsiha
Robel Fsiha 96, Spårvägen
4:08.92
Spårvägens FK
4:08.92
PB
  
Final C
2Fredrik Orrsveden
4:13.45
Hammarby IF
4:13.45
PB
  
M Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
6Patrik Sjöö
6.66
Hässelby SK
6.66
PB
  
8Marcus Jaurell
6.16
Hässelby SK
6.16
PB
  
M Tresteg     
Inne

Final A

Final
Inne
6Jonas Arbinge
14.10
Hellas FK
14.10
PB
  
8Gabriel LundvallTäby IS
13.64
PB
  
M Kula     
Inne

Final A

Final
Inne
5Bengt Petersson
14.27
Huddinge AIS
14.27
SB
  
6Petter Olson
13.49
Hässelby SK
13.49
SB
  
P17 Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
3Anton CigéhnTäby IS
5.94
SB
  
Kvinnor
K 60 m     
Inne
Inne
Heat 1
6Hanna Johnsson
8.29
IFK Lidingö
8.29
PB
  
K 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
2Hanna Johnsson
27.27
IFK Lidingö
27.27
PB
  
Final C
2Rakel Rosshagen
27.11
Hässelby SK
27.11
SB
  
Final D
1Louise GabrielssonHuddinge AIS
26.32
PB
  
K 400 m     
Inne

Final A

Final
Inne
4Stine Meland Tomb
58.08
Hammarby IF
58.08
SB
  
Final C
4Jenni Ehn Gårdhage
1:04.06
Västerås FK
1:04.06
SB
  
K 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
4Jessica Edlund
2:14.53
Umedalens IF
2:14.53
SB
  
6Sabina Forsberg
2:22.81
Glanshammars IF
2:22.81
PB
  
K 60 m häck extra     
Inne

Final A

Final
Inne
5Angelica Engberg
9.31
Hässelby SK
9.31
SB
  
K Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Aina Griksaite
Aina Griksaite 94, Spårvägen
5.38
Spårvägens FK
5.38
SB
  
9Andrea Nybäck
5.68
IF Göta Karlstad
5.68
SB