4.12
31.12
19.1
16.1
15‐16.1
15.1
15.1
11.1
6.12
16.1
15.1
31.12
31.12
9.1
17.1
15‐16.1
15.1
15.1
19.12
16.1
14.1
31.12
31.12
9.1
2.1
15.1
13.1
13.1
13.1
5.1
3.1
9.12
12.1
4.12
7‐8.1
10.1
9.1
9.1
8.1
8‐9.1
11.12
8‐9.1
8.1
7.1
6.1
6.1
8.1
27.12
14.12
9.12
6.12
4.1
4.1
4.1
30.12
30.12
4.1
6.1
6.1
9.1
6.1
2.1
2.1
28.12
31.12
29.12
11.12
27.11
13.11
16.10
9.11
17.10
27.12
6.11
20.11
31.10
2.10
2.10
9.10
6.11
21.12
18.12
30.11
28.12
26.12
16.10
6.11
6.11
6.11
20.12
20.12
16.10
18.12
13.12
18.12
2.10
2.10
20.12
18.12
19.12
Tävlande: 49 (25+24)   Starter: 53 (28+25)

Män
M 80 m     

Vind: +2.2

Final A

Final

Vind: +2.2
3Max Persson
9.80w
IFK Halmstad
9.80w
  
4Anton Andersson
9.98w
Varbergs GIF
9.98w
  
5Arvid Mägi TheorinIF Kville
10.10w
  
Final B
Vind: +1.4
Vind: +1.4
2Jesper Larsson
10.16
Ullevi FK
10.16
PB
  
M 200 m     

Vind: -0.7

Final A

Final

Vind: -0.7
3Isak KristensenUllevi FK
23.69
PB
  
Final B
Vind: +0.4
Vind: +0.4
1Linus Andersson
23.51
Alingsås IF
23.51
PB
  
M Längd     


Final A

Final

Elias Martinsson
7.13
Brattås CK
7.13
+1.3 =PB
  
M Kula     


Final A

Final

1Lennie HelanderUllevi FK
12.20
SB
  
2Martin AnderssonIK Ymer
12.12
PB
  
P19 400 m häck     


Final A

Final

1Joakim Bäckman
1:06.67
Varbergs GIF
1:06.67
SB
  
P19 Höjd     


Final A

Final

2Herman Olvik
2.06
Ullevi FK
2.06
PB
  
P19 Längd     


Final A

Final

1Elias Martinsson
7.13
Brattås CK
7.13
+1.3 PB
  
P19 Tresteg     


Final A

Final

3Nils EickhoffIK Ymer
12.59
–1.7 SB
  
P17 800 m     


Final A

Final

3Abdikhalaq Nooh
2:11.39
Ullevi FK
2:11.39
PB
  
5Jakob Lang
Jakob Lang 99, Kongahälla
2:12.54
Kongahälla AIK
2:12.54
PB
  
P17 110 m häck (91.4 cm, 8.9 m)     

Vind: 0.0

Final A

Final

Vind: 0.0
1Markus LundborgUllevi FK
16.16
PB
  
P17 Tresteg     


Final A

Final

1Gustaf BålströmUllevi FK
13.67
–0.6 PB
  
7Oskar Salfjord
Oskar Salfjord 99, Kongahälla
11.21
Kongahälla AIK
11.21
–1.1 PB
  
P15 80 m     
Heat 2
Vind: +1.3
Vind: +1.3
2Arvid Mägi TheorinIF Kville
10.17
PB
  
Heat 5
Vind: +0.2
Vind: +0.2
1Anton Andersson
10.10
Varbergs GIF
10.10
PB
  
P15 2000 m     


Final A

Final

1Carl Jälknäs
Carl Jälknäs 00, Trollhättan FIK
6:12.43
Trollhättan FIK
6:12.43
PB
  
6Julius Mördrup
6:36.36
IFK Lidingö
6:36.36
PB
  
P15 Höjd     


Final A

Final

4Andreas EhnIK Ymer
1.61
PB
  
P15 Tresteg     


Final A

Final

1Favour ChidisonUllevi FK
12.40
–0.6 PB
  
5Christoffer WockatsIF Kville
10.66
–1.3 PB
  
8Herman Helsing
10.02
Hammarby IF
10.02
–1.4 PB
  
P15 Diskus (1.0 kg)     


Final A

Final

2Hampus Borgemyr
Hampus Borgemyr 00, Trollhättan FIK
36.41
Trollhättan FIK
36.41
PB
  
P15 Spjut (600 g)     


Final A

Final

1Felix Larsen NilssonÖrgryte IS
40.97
PB
  
Kvinnor
K 60 m     

Vind: +1.2

Final A

Final

Vind: +1.2
2Elin Ekelund
Elin Ekelund 02, Eslövs AI
8.28
Eslövs AI
8.28
PB
  
K 200 m     

Vind: +0.1

Final A

Final

Vind: +0.1
1Tilde Johansson
25.34
Falkenbergs IK
25.34
PB
  
2Elsa Skagersten
25.57
Varbergs GIF
25.57
SB
  
3Josefin la FleurYstads IF
26.12
SB
  
Final B
Vind: +1.3
Vind: +1.3
1Lovisa Glavare KarlssonTäby IS
27.09
PB
  
2Isabell Hulthén
27.28
Brattås CK
27.28
PB
  
Final C
Vind: +1.4
Vind: +1.4
2Vilma Snygg
26.87
IK Ymer
26.87
PB
  
K 300 m     
Final B
1Sira Gassama
42.71
Hammarby IF
42.71
PB
  
K 300 m häck     


Final A

Final

3Alice Kjellander
Alice Kjellander 00, Göteborgs KIK
49.38
Göteborgs KIK
49.38
PB
  
K Kula     


Final A

Final

1Mia CallenbergIK Lerum FI
11.58
PB
  
F19 200 m     

Vind: +0.4

Final A

Final

Vind: +0.4
2Vendela Rydbäck
Vendela Rydbäck 97, Göteborgs KIK
26.05
Göteborgs KIK
26.05
SB
  
F17 Höjd     


Final A

Final

1Sofia Lindwall
Sofia Lindwall 98, Göteborgs KIK
1.69
Göteborgs KIK
1.69
PB
  
F17 Tresteg     


Final A

Final

3Della Månsson
10.87
Örgryte IS
10.87
–0.5 PB
  
F17 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

1Amanda Nilsson
12.15
Laholm IF
12.15
PB
  
F17 Diskus     


Final A

Final

4Emma Yngve
28.84
Motala AIF
28.84
PB
  
F15 2000 m     


Final A

Final

1Hanna Lindé
7:45.52
Hammarby IF
7:45.52
PB
  
F15 Längd     


Final A

Final

2Sira Gassama
5.38
Hammarby IF
5.38
–0.4 PB
  
F15 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

3Isabella Willén
10.48
Mölndals AIK
10.48
PB
  
F15 Diskus (0.75 kg)     


Final A

Final

4Lovisa Nilsson
32.62
Apladalens LK
32.62
PB
  
6Ebba Hager
27.41
IK Lerum FI
27.41
PB
  
F15 Spjut (500 g)     


Final A

Final

1Frida Stormats
36.92
Motala AIF
36.92
PB
  
4Vilma Hultström
27.07
Hammarby IF
27.07
PB
  
F13 1500 m     


Final A

Final

1Moa Dahlsjö
Moa Dahlsjö 02, Göteborgs KIK
5:37.03
Göteborgs KIK
5:37.03
PB
  
3Thyra Arnhult
5:38.52
IFK Lidingö
5:38.52
PB
  
4Malin Prytz
5:39.78
Ale FK
5:39.78
PB
  

© 2022 Friidrottsstatistik