0
24.4 | |
24.4 | |
20.4 | |
13.4 | |
22.4 | |
17.4 | |
17.4 | |
21.4 | |
1.4 | |
14.4 | |
17.3 | |
7.4 | |
16.3 | |
29.3 | |
7.4 | |
7.4 | |
14.4 | |
13.4 | |
10.4 | |
27.3 | |
7.4 | |
6.4 | |
9.4 | |
7.4 | |
1.4 | |
6.4 | |
7.4 | |
6.4 | |
28.3 | |
23.3 | |
16.3 | |
4.2 | |
16.3 | |
29.3 | |
29.3 | |
23.3 | |
26.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23.3 | |
22.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23‐24.3 | |
19‐21.3 | |
15‐16.3 | |
15‐16.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
17.3 | |
10.3 | |
3.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
3.3 | |
21.2 | |
5.3 | |
2.3 | |
2‐3.3 | |
3.3 | |
2‐3.3 | |
2‐3.3 | |
1‐3.3 | |
2.3 | |
29.2 | |
27.2 | |
29.2 | |
27.2 | |
14.2 | |
27.2 | |
27.2 | |
25.2 | |
25.2 | |
24‐25.2 | |
24.2 | |
24‐25.2 |
Män | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M 200 m Vind: +2.3 Final A Final | Vind: +2.3 | ||||||||
2 | Markus Ögren Markus Ögren 98, Hammarby 22.80w | 98 | Hammarby IF | 22.80w | |||||
3 | Karl David Nie Karl David Nie 98, Hammarby 23.34w | 98 | Hammarby IF | 23.34w | |||||
6 | Kristian Efremov Kristian Efremov 90, Hammarby 22.53 | 90 | Hammarby IF | 22.53 | =SB | ||||
Final B Vind: 0.0 | Vind: 0.0 | ||||||||
1 | William Frobe William Frobe 98, Täby 22.66 | 98 | Täby IS | 22.66 | =PB | ||||
2 | Andreas Movin Andreas Movin 96, Lidingö 23.01 | 96 | IFK Lidingö | 23.01 | =SB | ||||
2 | Carl-Einar Söderström Eskonniemi 23.17 | 99 | Hellas FK | 23.17 | =PB | ||||
3 | Daniel Nordmark Daniel Nordmark 93, Västerås FK 23.69 | 93 | Västerås FK | 23.69 | =SB | ||||
3 | Arvid Friberg Arvid Friberg 99, Danderyd 24.13 | 99 | Danderyds SK | 24.13 | =PB | ||||
4 | Christopher Svensson Christopher Svensson 85, Lidingö 23.92 | 85 | IFK Lidingö | 23.92 | =SB | ||||
4 | Gustaf Backman Gustaf Backman 99, Spårvägen 24.30 | 99 | Spårvägens FK | 24.30 | =PB | ||||
M 300 m Final A Final | |||||||||
6 | Gustav Zetterlund Gustav Zetterlund 00, KFUM Örebro 38.59 | 00 | KFUM Örebro | 38.59 | =PB | ||||
Final B | |||||||||
1 | Paul Förnestig Paul Förnestig 01, Hammarby 39.42 | 01 | Hammarby IF | 39.42 | =PB | ||||
5 | Gustav Gahne Gustav Gahne 01, Täby 41.93 | 01 | Täby IS | 41.93 | =PB | ||||
M 400 m Final A Final | |||||||||
1 | Emil Thedéen Emil Thedéen 98, Bromma 52.27 | 98 | Bromma IF | 52.27 | =PB | ||||
3 | Fredrik Kihlblom Fredrik Kihlblom 98, Huddinge 52.88 | 98 | Huddinge AIS | 52.88 | =PB | ||||
5 | Filip Hedlund Filip Hedlund 99, Hellas 53.47 | 99 | Hellas FK | 53.47 | =PB | ||||
Final B | |||||||||
1 | David Svensson David Svensson 98, Tumba 51.61 | 98 | IFK Tumba | 51.61 | =PB | ||||
3 | Anton Ledell Anton Ledell 99, Huddinge 54.62 | 99 | Huddinge AIS | 54.62 | =PB | ||||
M 1500 m Final A Final | |||||||||
1 | Anton Wåhlin Anton Wåhlin 91, Malmö 4:02.57 | 91 | Malmö AI | 4:02.57 | =SB | ||||
1 | Adam Lindström Adam Lindström 93, Hässelby 4:03.27 | 93 | Hässelby SK | 4:03.27 | =SB | ||||
1 | Abdi Yusuf Abdi Yusuf 96, Hammarby 4:03.28 | 96 | Hammarby IF | 4:03.28 | =PB | ||||
1 | Oscar Majling Oscar Majling 86, Hässelby 4:16.81 | 86 | Hässelby SK | 4:16.81 | =SB | ||||
4 | John Kingstedt John Kingstedt 92, Huddinge 3:57.12 | 92 | Huddinge AIS | 3:57.12 | =PB | ||||
5 | Gustav Berlin Gustav Berlin 95, Akele 3:58.32 | 95 | IK Akele | 3:58.32 | =PB | ||||
6 | Anton Danielson Anton Danielson 90, Malmö 3:58.63 | 90 | Malmö AI | 3:58.63 | =SB | ||||
9 | Bienvenue Musore Bienvenue Musore 90, Tyresö 4:02.11 | 90 | Tyresö FK | 4:02.11 | =SB | ||||
Final B | |||||||||
1 | Jaouad Khamlichi Jaouad Khamlichi 90, Tyresö 4:17.98 | 90 | Tyresö FK | 4:17.98 | =PB NR | ||||
1 | Daniel Alemu Daniel Alemu 97, Trångsviken 4:20.53 | 97 | Trångsvikens IF | 4:20.53 | =PB | ||||
2 | Gustav Nordling Gustav Nordling 97, Spårvägen 4:05.34 | 97 | Spårvägens FK | 4:05.34 | =PB | ||||
3 | Joel Norling Joel Norling 98, Tierp 4:05.72 | 98 | Tierps IF | 4:05.72 | =PB | ||||
4 | Selman Özkan Selman Özkan 91, Hammarby 4:08.65 | 91 | Hammarby IF | 4:08.65 | =PB | ||||
5 | August Mollén August Mollén 99, GoIF Tjalve 4:10.84 | 99 | GoIF Tjalve | 4:10.84 | =PB | ||||
6 | Pontus Hagman Pontus Hagman 97, Västerås FK 4:12.60 | 97 | Västerås FK | 4:12.60 | =PB | ||||
7 | Otto Kingstedt Otto Kingstedt 94, Huddinge 4:13.53 | 94 | Huddinge AIS | 4:13.53 | =SB | ||||
8 | Stefan Stojanovic Stefan Stojanovic 98, Hässelby 4:14.33 | 98 | Hässelby SK | 4:14.33 | =PB | ||||
P19 200 m Vind: +1.7 Final A Final | Vind: +1.7 | ||||||||
1 | Filip La Fleur Filip La Fleur 97, Ystad 22.21 | 97 | Ystads IF | 22.21 | =PB | ||||
2 | Nicklas Holm Nicklas Holm 97, Hellas 22.37 | 97 | Hellas FK | 22.37 | =PB | ||||
5 | Andreas Gustafsson Andreas Gustafsson 97, Falun 22.50 | 97 | Falu IK | 22.50 | =PB | ||||
6 | Joakim Karlsson Joakim Karlsson 97, Finspång 22.90 | 97 | Finspångs AIK | 22.90 | =PB | ||||
7 | Peter Holmberg Peter Holmberg 96, Vallentuna 23.78 | 96 | Vallentuna FK | 23.78 | =PB | ||||
P19 110 m häck (99.1 cm) Vind: +1.9 Final A Final | Vind: +1.9 | ||||||||
2 | Andreas Gustafsson Andreas Gustafsson 97, Falun 14.45 | 97 | Falu IK | 14.45 | =SB | ||||
3 | Sebastian Ruthström Sebastian Ruthström 97, Spårvägen 15.32 | 97 | Spårvägens FK | 15.32 | =PB | ||||
P17 1500 m Final A Final | |||||||||
1 | Axel Alness Borg Axel Alness Borg 98, Lidingö 4:18.17 | 98 | IFK Lidingö | 4:18.17 | =PB | ||||
2 | Henry Jacobson Henry Jacobson 99, Tyresö 4:23.33 | 99 | Tyresö FK | 4:23.33 | =PB | ||||
P17 110 m häck (91.4 cm, 8.9 m) Vind: +2.6 Final A Final | Vind: +2.6 | ||||||||
1 | Johan Bengtsson Johan Bengtsson 98, Täby 15.07w | 98 | Täby IS | 15.07w | |||||
2 | Fredrik Kihlblom Fredrik Kihlblom 98, Huddinge 15.08w | 98 | Huddinge AIS | 15.08w | |||||
3 | Axel Abrahamsson Axel Abrahamsson 98, Bromma 15.99w | 98 | Bromma IF | 15.99w | |||||
6 | Edvin Hagberg Edvin Hagberg 99, Tureberg 16.44w | 99 | Turebergs FK | 16.44w | |||||
P17 Stav Final A Final | |||||||||
1 | Gabriel Rosshagen Gabriel Rosshagen 98, Hässelby 3.76 | 98 | Hässelby SK | 3.76 | =PB | ||||
P17 Kula (5.0 kg) Final A Final | |||||||||
1 | Viktor Wahlén Diederichsen Viktor Wahlén Diederichsen 98, Spårvägen 11.32 | 98 | Spårvägens FK | 11.32 | =PB | ||||
3 | Gustaf Backman Gustaf Backman 99, Spårvägen 10.99 | 99 | Spårvägens FK | 10.99 | =PB | ||||
4 | Edvin Hagberg Edvin Hagberg 99, Tureberg 10.79 | 99 | Turebergs FK | 10.79 | =PB | ||||
P17 Slägga (5.0 kg) Final A Final | |||||||||
1 | Edvin Larsson Edvin Larsson 98, Eskilstuna FI 62.92 | 98 | Eskilstuna FI | 62.92 | =PB | ||||
P17 Spjut (700 g) Final A Final | |||||||||
5 | Viktor Wahlén Diederichsen Viktor Wahlén Diederichsen 98, Spårvägen 38.01 | 98 | Spårvägens FK | 38.01 | =PB | ||||
P15 2000 m Final A Final | |||||||||
3 | Martin Nerell Martin Nerell 01, Tureberg 6:18.23 | 01 | Turebergs FK | 6:18.23 | =PB | ||||
4 | Filip Lindeberg Filip Lindeberg 01, Lidingö 6:21.52 | 01 | IFK Lidingö | 6:21.52 | =PB | ||||
5 | Nils Jonsson Nils Jonsson 00, Danderyd 6:26.90 | 00 | Danderyds SK | 6:26.90 | =PB | ||||
7 | Anton Axelsson Anton Axelsson 01, Hässelby 6:30.63 | 01 | Hässelby SK | 6:30.63 | =PB | ||||
8 | Markus Asplund Markus Asplund 00, Huddinge 6:31.91 | 00 | Huddinge AIS | 6:31.91 | =PB | ||||
Kvinnor | |||||||||
K 200 m Vind: +1.6 Final A Final | Vind: +1.6 | ||||||||
1 | Amanda Hansson Amanda Hansson 99, Hässelby 25.40 | 99 | Hässelby SK | 25.40 | =PB | ||||
1 | Frida Hjorth Frida Hjorth 03, Säter 26.15 nwi | 03 | Säters IF | 26.15 nwi | = | ||||
2 | Ida Thunberg Ida Thunberg 99, Stål 25.93 | 99 | IK Stål | 25.93 | =PB | ||||
2 | Ella Sjöblom Ella Sjöblom 02, Tyresö 26.73 nwi | 02 | Tyresö FK | 26.73 nwi | = | ||||
3 | Matilda Sönnergaard Matilda Sönnergaard 99, Spårvägen 26.50 | 99 | Spårvägens FK | 26.50 | =PB | ||||
4 | Linda Frödin Glad Linda Frödin Glad 93, Tureberg 25.07 | 93 | Turebergs FK | 25.07 | =SB | ||||
4 | Ida Fritzdorf Kåberg Ida Fritzdorf Kåberg 98, Hammarby 26.66 | 98 | Hammarby IF | 26.66 | =SB | ||||
Final B Vind: +3.0 | Vind: +3.0 | ||||||||
2 | Frida Hogstrand Frida Hogstrand 93, Täby 25.40w | 93 | Täby IS | 25.40w | |||||
2 | Sofie Persson Sofie Persson 98, Hässelby 26.50 | 98 | Hässelby SK | 26.50 | =PB | ||||
3 | Elin Eriksson Elin Eriksson 95, Hässelby 26.52w | 95 | Hässelby SK | 26.52w | |||||
4 | Jenny Åkervall Jenny Åkervall 72, Stocksund 27.14w | 72 | IFK Stocksund | 27.14w | |||||
4 | Sanna Pettersson Sanna Pettersson 99, Östersunds GIF 27.31 | 99 | Östersunds GIF | 27.31 | =PB | ||||
5 | Hanna Tegner Hanna Tegner 74, Bromma 27.45w | 74 | Bromma IF | 27.45w | |||||
Final C Vind: +2.4 | Vind: +2.4 | ||||||||
2 | Celina Reichardt Celina Reichardt 99, Spårvägen 26.34w | 99 | Spårvägens FK | 26.34w | |||||
3 | Ebba Gällhagen Ebba Gällhagen 99, Tureberg 26.77w | 99 | Turebergs FK | 26.77w | |||||
4 | Helena Kolte Helena Kolte 98, Täby 27.07w | 98 | Täby IS | 27.07w | |||||
5 | Johanna Norberg Johanna Norberg 98, Täby 27.13w | 98 | Täby IS | 27.13w | |||||
K 300 m Final A Final | |||||||||
2 | Linda Eriksson Linda Eriksson 00, Huddinge 41.89 | 00 | Huddinge AIS | 41.89 | =SB | ||||
3 | Kajsa Eriksson Kajsa Eriksson 00, Huddinge 42.13 | 00 | Huddinge AIS | 42.13 | =PB | ||||
6 | Linda Nyblom Linda Nyblom 00, Tureberg 44.20 | 00 | Turebergs FK | 44.20 | =PB | ||||
Final B | |||||||||
2 | Elin Antonsson 43.54 | 01 | 43.54 | =PB | |||||
4 | Linn Arnlund Linn Arnlund 00, Vingarna 44.07 | 00 | IF Vingarna | 44.07 | =PB | ||||
Final C | |||||||||
2 | Lea Andersen Lea Andersen 00, Täby 43.70 | 00 | Täby IS | 43.70 | =PB | ||||
K 1500 m Final A Final | |||||||||
2 | Amanda Trense Amanda Trense 95, Täby 4:58.69 | 95 | Täby IS | 4:58.69 | =SB | ||||
K 100 m häck (76.2 cm, 8.5 m) Vind: +0.1 Final A Final | Vind: +0.1 | ||||||||
3 | Linnéa Frobe Linnéa Frobe 98, Täby 14.39 | 98 | Täby IS | 14.39 | =PB | ||||
F19 200 m Vind: +0.7 Final A Final | Vind: +0.7 | ||||||||
2 | Lisa Olsson Lisa Olsson 97, Hellas 25.71 | 97 | Hellas FK | 25.71 | =PB | ||||
3 | Sofia Hultgren Sofia Hultgren 97, Ludvika 25.93 | 97 | Ludvika FFI | 25.93 | =PB | ||||
4 | Matilda From Matilda From 96, Västerås FK 26.52 | 96 | Västerås FK | 26.52 | =PB | ||||
5 | Victoria Stöckel Victoria Stöckel 97, Nedre Soppero 26.77 | 97 | Nedre Soppero IK | 26.77 | =PB | ||||
F19 1500 m Final A Final | |||||||||
1 | Ida Tryggveson Ida Tryggveson 97, Bålsta 4:52.28 | 97 | F Bålsta IK | 4:52.28 | =PB | ||||
3 | Ebba Simensen Ebba Simensen 97, Brännans FF 5:01.67 | 97 | Brännans FF | 5:01.67 | =PB | ||||
5 | Nicole Sörensen Nicole Sörensen 96, Falun 5:15.08 | 96 | Falu IK | 5:15.08 | =SB | ||||
F19 100 m häck Vind: +0.7 Final A Final | Vind: +0.7 | ||||||||
3 | Victoria Stöckel Victoria Stöckel 97, Nedre Soppero 16.92 | 97 | Nedre Soppero IK | 16.92 | =PB | ||||
4 | Emilia Stenström Emilia Stenström 97, Huddinge 16.95 | 97 | Huddinge AIS | 16.95 | =PB | ||||
F17 200 m Vind: +0.7 Final A Final | Vind: +0.7 | ||||||||
6 | Lovisa Johansson Sjödin Lovisa Johansson Sjödin 97, Ullevi 27.39 | 97 | Ullevi FK | 27.39 | =PB | ||||
F17 400 m Final A Final | |||||||||
1 | Anna Engelin Anna Engelin 98, Östersunds GIF 57.96 | 98 | Östersunds GIF | 57.96 | =SB | ||||
2 | Carolina Söderbom Carolina Söderbom 99, Ärla IF 59.19 | 99 | Ärla IF | 59.19 | =PB | ||||
4 | Lovisa Glavare Karlsson 1:01.30 | 99 | Täby IS | 1:01.30 | =PB | ||||
5 | Hanna Aabakken Hanna Aabakken 98, Västerås FK 1:01.83 | 98 | Västerås FK | 1:01.83 | =SB | ||||
7 | Ewelina Fabiszewska 1:05.44 | 98 | 1:05.44 | =PB | |||||
F17 100 m häck (76.2 cm, 8.5 m) Vind: +0.1 Final A Final | Vind: +0.1 | ||||||||
7 | Maria Södergren Maria Södergren 98, Täby 15.00 | 98 | Täby IS | 15.00 | =SB | ||||
Heat 1 Vind: -1.6 | Vind: -1.6 | ||||||||
3 | Helena Kolte Helena Kolte 98, Täby 15.39 | 98 | Täby IS | 15.39 | =SB | ||||
4 | Matilda Sönnergaard Matilda Sönnergaard 99, Spårvägen 16.03 | 99 | Spårvägens FK | 16.03 | =PB | ||||
6 | Celina Reichardt Celina Reichardt 99, Spårvägen 17.54 | 99 | Spårvägens FK | 17.54 | =PB | ||||
Heat 3 Vind: +1.7 | Vind: +1.7 | ||||||||
1 | Mathilda Eriksson Mathilda Eriksson 98, Tumba 14.62 | 98 | IFK Tumba | 14.62 | =SB | ||||
4 | Marina Janhunen Marina Janhunen 98, Hammarby 15.21 | 98 | Hammarby IF | 15.21 | =PB | ||||
6 | Mathilda Jerpdal Mathilda Jerpdal 99, Vallentuna 16.56 | 99 | Vallentuna FK | 16.56 | =PB | ||||
F17 Kula (3.0 kg) Final A Final | |||||||||
4 | Louise Svensson Louise Svensson 99, Eskilstuna FI 13.37 | 99 | Eskilstuna FI | 13.37 | =PB | ||||
7 | Tilde All Tilde All 99, Täby 11.35 | 99 | Täby IS | 11.35 | =PB | ||||
F15 2000 m Final A Final | |||||||||
1 | Smilla Szalkai Smilla Szalkai 01, Spårvägen 6:46.74 | 01 | Spårvägens FK | 6:46.74 | =PB | ||||
1 | Ella Georgsson Ella Georgsson 01, Högbo GIF 7:27.56 | 01 | Högbo GIF | 7:27.56 | =PB | ||||
1 | Maja Sund Maja Sund 01, Tureberg 7:36.25 | 01 | Turebergs FK | 7:36.25 | =PB | ||||
1 | Maria Persson Maria Persson 00, Bollnäs 7:37.70 | 00 | Bollnäs FIK | 7:37.70 | =SB | ||||
4 | Linn Tapani Linn Tapani 01, Sågmyra 7:03.91 | 01 | Sågmyra SK | 7:03.91 | =PB | ||||
7 | Kajsa Sten Kajsa Sten 01, Oxelösund 7:09.35 | 01 | SLK Oxelösund | 7:09.35 | =PB | ||||
8 | Carolina Larson Carolina Larson 02, Danderyd 7:13.54 | 02 | Danderyds SK | 7:13.54 | =SB | ||||
9 | Frida Nöu Frida Nöu 01, Tureberg 7:23.31 | 01 | Turebergs FK | 7:23.31 | =PB | ||||
F15 80 m häck (76.2 cm, 8 m) Vind: +3.2 Final A Final | Vind: +3.2 | ||||||||
3 | Nina Jacobsson Nina Jacobsson 01, Sundsvall 12.15w | 01 | Sundsvalls FI | 12.15w | |||||
4 | My Lindberg My Lindberg 01, Hammarby 12.30w | 01 | Hammarby IF | 12.30w | |||||
7 | Linnea Ånger Linnea Ånger 00, Söderhamn 12.58w | 00 | Söderhamns IF | 12.58w | |||||
Heat 1 Vind: +1.9 | Vind: +1.9 | ||||||||
2 | My Lindberg My Lindberg 01, Hammarby 12.49 | 01 | Hammarby IF | 12.49 | =PB | ||||
Heat 3 Vind: +2.6 | Vind: +2.6 | ||||||||
3 | Izabella Ripsweden Izabella Ripsweden 00, Tumba 12.74w | 00 | IFK Tumba | 12.74w | |||||
F15 Spjut (500 g) Final A Final | |||||||||
2 | Lina Hagberg Lina Hagberg 01, Tureberg 36.10 | 01 | Turebergs FK | 36.10 | =PB | ||||
3 | Nina Jacobsson Nina Jacobsson 01, Sundsvall 33.20 | 01 | Sundsvalls FI | 33.20 | =PB |