0
1.4 | |
14.4 | |
17.3 | |
7.4 | |
16.3 | |
29.3 | |
7.4 | |
7.4 | |
14.4 | |
13.4 | |
10.4 | |
27.3 | |
7.4 | |
6.4 | |
9.4 | |
7.4 | |
1.4 | |
6.4 | |
7.4 | |
6.4 | |
28.3 | |
23.3 | |
16.3 | |
4.2 | |
16.3 | |
29.3 | |
29.3 | |
23.3 | |
26.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23.3 | |
22.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23‐24.3 | |
19‐21.3 | |
15‐16.3 | |
15‐16.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
17.3 | |
10.3 | |
3.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
3.3 | |
21.2 | |
5.3 | |
2.3 | |
2‐3.3 | |
3.3 | |
2‐3.3 | |
2‐3.3 | |
1‐3.3 | |
2.3 | |
29.2 | |
27.2 | |
29.2 | |
27.2 | |
14.2 | |
27.2 | |
27.2 | |
25.2 | |
25.2 | |
24‐25.2 | |
24.2 | |
24‐25.2 | |
21.2 | |
22.2 | |
22.2 | |
21.2 | |
16.2 | |
19.2 | |
19.2 | |
18.2 |
Men | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Men 100m | |||||||||
Heat 2 Wind: -0.7 | Wind: -0.7 | ||||||||
2 | Samy Ahmed Samy Ahmed 94, Hammarby 11.71 | 94 | Hammarby IF | 11.71 | =SB | ||||
Men 400m Final A Final | |||||||||
1 | Oskar Greilert Oskar Greilert 95, Ullevi 50.02 | 95 | Ullevi FK | 50.02 | =PB | ||||
3 | Douglas Hellbratt Douglas Hellbratt 95, Huddinge 50.59 | 95 | Huddinge AIS | 50.59 | =PB | ||||
Men 1500m Final A Final | |||||||||
1 | Johan Hydén Johan Hydén 89, Huddinge 3:46.07 | 89 | Huddinge AIS | 3:46.07 | =SB | ||||
U20 M 1500m Final A Final | |||||||||
1 | Mohammed Loukili Mohammed Loukili 96, Lidingö 4:16.00 | 96 | IFK Lidingö | 4:16.00 | =SB | ||||
U18 M 400m Final A Final | |||||||||
3 | Samuel Nilsson Hagland Samuel Nilsson Hagland 98, Huddinge 54.37 | 98 | Huddinge AIS | 54.37 | =PB | ||||
U18 M 1500m Final A Final | |||||||||
2 | Jacob Åkersten Jacob Åkersten 98, Täby 4:30.53 | 98 | Täby IS | 4:30.53 | =PB | ||||
U18 M Pole Vault Final A Final | |||||||||
1 | Frank Förnestig Frank Förnestig 98, Hammarby 3.63 | 98 | Hammarby IF | 3.63 | =PB | ||||
U18 M Long Jump Final A Final | |||||||||
2 | Fredrik Kihlblom Fredrik Kihlblom 98, Huddinge 6.59 | 98 | Huddinge AIS | 6.59 | +0.3 =PB | ||||
3 | Frank Förnestig Frank Förnestig 98, Hammarby 6.42 | 98 | Hammarby IF | 6.42 | +1.5 =PB | ||||
6 | Wilhelm Eidenstedt Wilhelm Eidenstedt 98, Hässelby 6.04 | 98 | Hässelby SK | 6.04 | +0.9 =PB | ||||
U17 M 400m Final A Final | |||||||||
1 | Noa Jonsson Noa Jonsson 99, Hässelby 51.66 | 99 | Hässelby SK | 51.66 | =PB | ||||
U16 M 80m Wind: +1.5 Final A Final | Wind: +1.5 | ||||||||
2 | Philip Ludwigs Philip Ludwigs 00, Danderyd 9.66 | 00 | Danderyds SK | 9.66 | =PB | ||||
U16 M Triple Jump Final A Final | |||||||||
1 | Leo Bergström Leo Bergström 00, Täby 12.17 | 00 | Täby IS | 12.17 | +0.0 =PB | ||||
2 | Lukas Björninger Lukas Björninger 00, Tureberg 11.33 | 00 | Turebergs FK | 11.33 | +0.6 =PB | ||||
U15 M 80m Wind: -0.3 Final A Final | Wind: -0.3 | ||||||||
4 | Oskar Nummelin Oskar Nummelin 01, Huddinge 10.04 | 01 | Huddinge AIS | 10.04 | =PB | ||||
6 | Albin Wägmark Albin Wägmark 01, Mälarhöjden 10.25 | 01 | Mälarhöjdens IK | 10.25 | =PB | ||||
U15 M 800m Final A Final | |||||||||
3 | Max Bechtel Max Bechtel 01, Hässelby 2:16.78 | 01 | Hässelby SK | 2:16.78 | =PB | ||||
4 | Filip Ahlberg Filip Ahlberg 01, Bromma 2:16.80 | 01 | Bromma IF | 2:16.80 | =PB | ||||
U15 M Triple Jump Final A Final | |||||||||
1 | Carl af Forselles Carl af Forselles 01, Hellas 12.62 | 01 | Hellas FK | 12.62 | +0.5 =PB | ||||
2 | Anton Andreassen Anton Andreassen 01, Huddinge 11.09w | 01 | Huddinge AIS | 11.09w | +2.2 | ||||
3 | Max Bechtel Max Bechtel 01, Hässelby 10.63 | 01 | Hässelby SK | 10.63 | +0.6 =PB | ||||
Women | |||||||||
Women 100m Wind: +0.3 Final A Final | Wind: +0.3 | ||||||||
1 | Julia Hässel Julia Hässel 94, Tureberg 12.43 | 94 | Turebergs FK | 12.43 | =SB | ||||
2 | Hedda Ringman Hedda Ringman 98, IK Norrköping FI 12.70 | 98 | IK Norrköping FI | 12.70 | =SB | ||||
3 | Katja Berend Katja Berend 62, Bromma 13.21 | 62 | Bromma IF | 13.21 | =SB | ||||
Women 400m Final A Final | |||||||||
1 | Isabelle Eriksson Isabelle Eriksson 86, Lidingö 57.04 | 86 | IFK Lidingö | 57.04 | =SB | ||||
3 | Emma Forss Emma Forss 94, Hammarby 1:04.77 | 94 | Hammarby IF | 1:04.77 | =SB | ||||
Women 800m | |||||||||
Race B | |||||||||
2 | Maja Sund Maja Sund 01, Tureberg 2:34.11 | 01 | Turebergs FK | 2:34.11 | =PB | ||||
3 | Melina Gustafson Melina Gustafson 01, Spårvägen 2:34.60 | 01 | Spårvägens FK | 2:34.60 | =PB | ||||
Women Long Jump Final A Final | |||||||||
5 | Johanna Andersson 4.93w | 98 | 4.93w | +2.2 | |||||
Women Shot Put Final A Final | |||||||||
1 | Fanny Öhrn Selahn Fanny Öhrn Selahn 95, Södertälje IF 11.57 | 95 | Södertälje IF | 11.57 | =SB | ||||
U20 W 400m Final A Final | |||||||||
1 | Jenny Wingqvist Jenny Wingqvist 97, Hässelby 1:00.83 | 97 | Hässelby SK | 1:00.83 | =SB | ||||
2 | Hanne Karlsson Hanne Karlsson 97, Kristinehamn 1:02.33 | 97 | IFK Kristinehamn | 1:02.33 | =PB | ||||
U20 W High Jump Final A Final | |||||||||
1 | Ylva Engdahl Ylva Engdahl 96, Spårvägen 1.62 | 96 | Spårvägens FK | 1.62 | =SB | ||||
2 | Hanne Karlsson Hanne Karlsson 97, Kristinehamn 1.53 | 97 | IFK Kristinehamn | 1.53 | =SB | ||||
U20 W Shot Put Final A Final | |||||||||
1 | Rebecka Hallerth Rebecka Hallerth 96, Hellas 11.31 | 96 | Hellas FK | 11.31 | =PB | ||||
U18 W 400m Final A Final | |||||||||
1 | Marina Janhunen Marina Janhunen 98, Hammarby 1:00.15 | 98 | Hammarby IF | 1:00.15 | =SB | ||||
U18 W Long Jump Final A Final | |||||||||
1 | Mathilda Eriksson Mathilda Eriksson 98, Tumba 5.56 | 98 | IFK Tumba | 5.56 | +0.5 =PB | ||||
2 | Sofie Persson Sofie Persson 98, Hässelby 5.40 | 98 | Hässelby SK | 5.40 | +1.1 =PB | ||||
3 | Johanna Norberg Johanna Norberg 98, Täby 5.06 | 98 | Täby IS | 5.06 | +0.0 =SB | ||||
U18 W Discus Throw Final A Final | |||||||||
3 | Emma Hultström Emma Hultström 98, Hammarby 27.76 | 98 | Hammarby IF | 27.76 | =SB | ||||
U17 W 400m Final A Final | |||||||||
1 | Celina Reichardt Celina Reichardt 99, Spårvägen 1:00.55 | 99 | Spårvägens FK | 1:00.55 | =PB | ||||
2 | Ida Callenvik Ida Callenvik 99, Karlskoga 1:01.69 | 99 | Karlskoga FIF | 1:01.69 | =PB | ||||
U17 W Long Jump Final A Final | |||||||||
1 | Rosanna Cianelli Rosanna Cianelli 99, Hammarby 5.12w | 99 | Hammarby IF | 5.12w | +2.1 | ||||
2 | Maja Lundmark Maja Lundmark 99, Hammarby 5.05 | 99 | Hammarby IF | 5.05 | +1.6 =PB | ||||
3 | Jennifer Karlsson Jennifer Karlsson 99, Hammarby 4.81 | 99 | Hammarby IF | 4.81 | +1.6 =SB | ||||
U16 W 80m Wind: +0.1 Final A Final | Wind: +0.1 | ||||||||
2 | Linda Eriksson Linda Eriksson 00, Huddinge 10.35 | 00 | Huddinge AIS | 10.35 | =PB | ||||
U16 W 800m Final A Final | |||||||||
1 | Amanda Kleijn Amanda Kleijn 00, Enhörna 2:21.78 | 00 | Enhörna IF | 2:21.78 | =PB | ||||
U16 W Triple Jump Final A Final | |||||||||
1 | Emelie Svensson Emelie Svensson 00, Tumba 10.90 | 00 | IFK Tumba | 10.90 | +1.5 =PB | ||||
2 | Izabella Ripsweden Izabella Ripsweden 00, Tumba 10.70 | 00 | IFK Tumba | 10.70 | +0.5 =PB | ||||
3 | Amanda Eriksson Amanda Eriksson 00, Mälarhöjden 10.51w | 00 | Mälarhöjdens IK | 10.51w | +2.7 | ||||
4 | Emelie Eklund Emelie Eklund 00, Täby 10.40 | 00 | Täby IS | 10.40 | +1.1 =SB | ||||
U15 W Triple Jump Final A Final | |||||||||
3 | Jasmin Blomberg Jasmin Blomberg 01, Hässelby 9.90 | 01 | Hässelby SK | 9.90 | +1.3 =PB |