13.1
13.1
13.1
5.1
3.1
9.12
12.1
4.12
7‐8.1
10.1
9.1
9.1
8.1
8‐9.1
11.12
8‐9.1
8.1
7.1
6.1
6.1
8.1
27.12
14.12
9.12
6.12
4.1
4.1
4.1
30.12
30.12
4.1
6.1
6.1
9.1
6.1
2.1
2.1
28.12
31.12
29.12
11.12
27.11
13.11
16.10
9.11
17.10
27.12
6.11
20.11
31.10
2.10
2.10
9.10
6.11
21.12
18.12
30.11
28.12
26.12
16.10
6.11
6.11
6.11
20.12
20.12
16.10
18.12
13.12
18.12
2.10
2.10
20.12
18.12
19.12
16.10
18.12
19.12
18.12
16.12
17‐18.12
16.12
13.11
14.12
15.12
11.12
10.12
16.12
11.12
11.12
15.12
11.12
12.12
12.12
16.10
4.11
12.12
11.12
10‐12.12
11.12
9.10
Tävlande: 50 (20+30)   Starter: 55 (23+32)

Män
M 100 m     
Heat 2
Vind: -0.7
Vind: -0.7
2Samy Ahmed
Samy Ahmed 94, Hammarby
11.71
Hammarby IF
11.71
SB
  
M 400 m     


Final A

Final

1Oskar Greilert
50.02
Ullevi FK
50.02
PB
  
3Douglas Hellbratt
50.59
Huddinge AIS
50.59
PB
  
M 1500 m     


Final A

Final

1Johan Hydén
3:46.07
Huddinge AIS
3:46.07
SB
  
P19 1500 m     


Final A

Final

1Mohammed Loukili
4:16.00
IFK Lidingö
4:16.00
SB
  
P17 400 m     


Final A

Final

3Samuel Nilsson HaglandHuddinge AIS
54.37
PB
  
P17 1500 m     


Final A

Final

2Jacob Åkersten
4:30.53
Täby IS
4:30.53
PB
  
P17 Stav     


Final A

Final

1Frank Förnestig
3.63
Hammarby IF
3.63
PB
  
P17 Längd     


Final A

Final

2Fredrik Kihlblom
6.59
Huddinge AIS
6.59
+0.3 PB
  
3Frank Förnestig
6.42
Hammarby IF
6.42
+1.5 PB
  
6Wilhelm EidenstedtHässelby SK
6.04
+0.9 PB
  
P16 400 m     


Final A

Final

1Noa Jonsson
Noa Jonsson 99, Hässelby
51.66
Hässelby SK
51.66
PB
  
P15 80 m     

Vind: +1.5

Final A

Final

Vind: +1.5
2Philip Ludwigs
9.66
Danderyds SK
9.66
PB
  
P15 Tresteg     


Final A

Final

1Leo BergströmTäby IS
12.17
0.0 PB
  
2Lukas Björninger
11.33
Turebergs FK
11.33
+0.6 PB
  
P14 80 m     

Vind: -0.3

Final A

Final

Vind: -0.3
4Oskar Nummelin
10.04
Huddinge AIS
10.04
PB
  
6Albin Wägmark
Albin Wägmark 01, Mälarhöjden
10.25
Mälarhöjdens IK
10.25
PB
  
P14 800 m     


Final A

Final

3Max Bechtel
Max Bechtel 01, Hässelby
2:16.78
Hässelby SK
2:16.78
PB
  
4Filip Ahlberg
2:16.80
Bromma IF
2:16.80
PB
  
P14 Tresteg     


Final A

Final

1Carl af ForsellesHellas FK
12.62
+0.5 PB
  
2Anton Andreassen
11.09w
Huddinge AIS
11.09w
+2.2
  
3Max Bechtel
Max Bechtel 01, Hässelby
10.63
Hässelby SK
10.63
+0.6 PB
  
Anton Andreassen
11.05
Huddinge AIS
11.05
+1.2 PB
  
Kvinnor
K 100 m     

Vind: +0.3

Final A

Final

Vind: +0.3
1Julia Hässel
12.43
Turebergs FK
12.43
SB
  
2Hedda Ringman
Hedda Ringman 98, IK Norrköping FI
12.70
IK Norrköping FI
12.70
SB
  
3Katja Berend
13.21
Bromma IF
13.21
SB
  
K 400 m     


Final A

Final

1Isabelle Eriksson
57.04
IFK Lidingö
57.04
SB
  
3Emma Forss
Emma Forss 94, Hammarby
1:04.77
Hammarby IF
1:04.77
SB
  
K 800 m     
Final B
2Maja Sund
Maja Sund 01, Tureberg
2:34.11
Turebergs FK
2:34.11
PB
  
3Melina Gustafson
2:34.60
Spårvägens FK
2:34.60
PB
  
K Längd     


Final A

Final

5Johanna Andersson
4.93w
+2.2
  
K Kula     


Final A

Final

1Fanny Öhrn Selahn
Fanny Öhrn Selahn 95, Södertälje IF
11.57
Södertälje IF
11.57
SB
  
F19 400 m     


Final A

Final

1Jenny Wingqvist
1:00.83
Hässelby SK
1:00.83
SB
  
2Hanne Karlsson
Hanne Karlsson 97, Kristinehamn
1:02.33
IFK Kristinehamn
1:02.33
PB
  
F19 Höjd     


Final A

Final

1Ylva Engdahl
Ylva Engdahl 96, Spårvägen
1.62
Spårvägens FK
1.62
SB
  
2Hanne Karlsson
Hanne Karlsson 97, Kristinehamn
1.53
IFK Kristinehamn
1.53
SB
  
F19 Kula     


Final A

Final

1Rebecka HallerthHellas FK
11.31
PB
  
F17 400 m     


Final A

Final

1Marina Janhunen
1:00.15
Hammarby IF
1:00.15
SB
  
F17 Längd     


Final A

Final

1Mathilda ErikssonIFK Tumba
5.56
+0.5 PB
  
2Sofie Persson
5.40
Hässelby SK
5.40
+1.1 PB
  
3Johanna NorbergTäby IS
5.06
0.0 SB
  
F17 Diskus     


Final A

Final

3Emma Hultström
27.76
Hammarby IF
27.76
SB
  
F16 400 m     


Final A

Final

1Celina Reichardt
1:00.55
Spårvägens FK
1:00.55
PB
  
2Ida Callenvik
1:01.69
Karlskoga FI
1:01.69
PB
  
F16 Längd     


Final A

Final

1Rosanna Cianelli
5.12w
Hammarby IF
5.12w
+2.1
  
2Maja Lundmark
5.05
Hammarby IF
5.05
+1.6 PB
  
3Jennifer KarlssonHammarby IF
4.81
+1.6 SB
  
F15 80 m     

Vind: +0.1

Final A

Final

Vind: +0.1
2Linda Eriksson
10.35
Huddinge AIS
10.35
PB
  
F15 800 m     


Final A

Final

1Amanda Kleijn
2:21.78
Enhörna IF
2:21.78
PB
  
F15 Tresteg     


Final A

Final

1Emelie SvenssonIFK Tumba
10.90
+1.5 PB
  
2Izabella RipswedenIFK Tumba
10.70
+0.5 PB
  
3Amanda Eriksson
Amanda Eriksson 00, Mälarhöjden
10.51w
Mälarhöjdens IK
10.51w
+2.7
  
4Emelie Eklund
10.40
Täby IS
10.40
+1.1 SB
  
Amanda Eriksson
Amanda Eriksson 00, Mälarhöjden
10.29
Mälarhöjdens IK
10.29
+1.3 PB
  
F14 Tresteg     


Final A

Final

3Jasmin Blomberg
9.90
Hässelby SK
9.90
+1.3 PB
  

© 2022 Friidrottsstatistik