0

27.2
14.2
24.2
27.2
27.2
25.2
25.2
24‐25.2
24.2
24‐25.2
21.2
22.2
22.2
21.2
16.2
19.2
19.2
18.2
18.2
13.2
18.2
18.2
18.2
18.2
18.2
17‐18.2
16‐18.2
17.2
17.2
17.2
17.2
10.2
14.2
14.2
14.2
12.2
13.2
12.2
10.2
7.2
12.2
11.2
10‐11.2
10‐11.2
10‐11.2
9‐11.2
11.2
10‐11.2
10.2
8.2
10.2
8.2
4.1
7.2
6.2
6.2
6.2
6.2
6.2
6.2
27.1
1.2
5.2
5.2
1.2
5.2
3.2
2‐4.2
4.2
4.2
3.2
4.2
3.2
3.2
3.2
3‐4.2
3.2
2‐4.2
29.1
18.12
22.1
18.12
31.1
31.1
30.1
29.1
26‐28.1
27.1
28.1
27.1
27‐28.1
27‐28.1
27‐28.1
27‐28.1
26‐28.1
27.1
25.1
24.1
24.1
24.1
Tävlande: 49 (23+26)   Starter: 56 (27+29)

Män
M 100 m     

Vind: +0.5

Final A

Final

Vind: +0.5
3Isak Lindbom
11.76
Ullevi FK
11.76
SB
  
M 300 m     


Final A

Final

4Sabiti Nahimana
39.87
Hammarby IF
39.87
PB
  
Final B
2Emil Fagerlin
Emil Fagerlin 00, Trollhättan FIK
39.05
Trollhättan FIK
39.05
PB
  
M 400 m     


Final A

Final

1Benjamin ÅbergHälle IF
50.44
PB
  
4Kevin Hermansson
Kevin Hermansson 95, Trollhättan FIK
52.61
Trollhättan FIK
52.61
PB
  
Final B
2Samuel Persgården
55.41
Kongahälla AIK
55.41
PB
  
M Stav     


Final A

Final

2Fredrik Karlsson
4.00
Vittsjö GIK
4.00
=PB
  
3Michael Bohman
3.10
IFK Halmstad
3.10
SB
  
M Spjut     


Final A

Final

2Marcus JohanssonTanums IF
49.58
PB
  
P19 Längd     


Final A

Final

2Pontus QuickIFK Lund
6.37
+1.4 SB
  
P19 Spjut     


Final A

Final

1Simon Henriksson
49.84
Eslövs AI
49.84
PB
  
P17 100 m     
Heat 1
Vind: 0.0
Vind: 0.0
4Richard Heikkilä
11.83
Mölndals AIK
11.83
PB
  
P17 2000 m hinder (83.8 cm)     


Final A

Final

2Simon Wiklund
6:41.05
IK Wilske
6:41.05
PB
  
P17 Stav     


Final A

Final

2Jacob Olvik
3.70
Ullevi FK
3.70
PB
  
P17 Längd     


Final A

Final

4Samuel Persgården
6.03
Kongahälla AIK
6.03
+0.4 PB
  
7Malcolm HerleniusUllevi FK
5.96w
+4.1
  
P17 Spjut (700 g)     


Final A

Final

2Ozzie Hinshaw
39.17
Motala AIF
39.17
PB
  
P15 1500 m hinder (76.2 cm)     


Final A

Final

3William Rydin
5:09.02
Ullevi FK
5:09.02
PB
  
6Emil Lavett
6:01.84
Hammarby IF
6:01.84
PB
  
P15 80 m häck (83.8 cm)     

Vind: +2.4

Final A

Final

Vind: +2.4
3Todd Hector
Todd Hector 00, IFK Göteborg
12.25w
IFK Göteborg
12.25w
  
4Anton Andersson
12.31w
Varbergs GIF
12.31w
  
Heat 1
Vind: +1.1
Vind: +1.1
2Todd Hector
Todd Hector 00, IFK Göteborg
12.33
IFK Göteborg
12.33
PB
  
4Andreas Ehn
12.96
IK Ymer
12.96
PB
  
Heat 2
Vind: +0.6
Vind: +0.6
2Anton Andersson
12.53
Varbergs GIF
12.53
PB
  
P15 Stav     


Final A

Final

1William Rydin
3.55
Ullevi FK
3.55
PB
  
5Joel Käck
Joel Käck 01, Hammarby
2.70
Hammarby IF
2.70
PB
  
P15 Längd     


Final A

Final

5Erik Rolfö
5.28
Örgryte IS
5.28
+0.2 PB
  
Kvinnor
K 80 m     

Vind: +1.0

Final A

Final

Vind: +1.0
3Sira Gassama
10.13
Hammarby IF
10.13
PB
  
4Tilde Johansson
10.13
Falkenbergs IK
10.13
PB
  
K 100 m     

Vind: +1.3

Final A

Final

Vind: +1.3
1Elsa Skagersten
12.74
Varbergs GIF
12.74
SB
  
K 400 m     


Final A

Final

1Linnea Ivarsson
1:00.31
IK Lerum FI
1:00.31
SB
  
2Sara Overgaard
1:02.51
IF Kville
1:02.51
SB
  
Final B
2Julia Kanerva
1:03.12
IK Lerum FI
1:03.12
SB
  
Final C
1Wilma Nielsen
Wilma Nielsen 01, Sävedalen
1:02.57
Sävedalens AIK
1:02.57
PB
  
K Längd     


Final A

Final

1Elin Larsson
Elin Larsson 94, Falkenberg
5.47
Falkenbergs IK
5.47
+1.4 SB
  
K Slägga     


Final A

Final

3Marielle Stålberg
33.68
Falkenbergs IK
33.68
PB
  
F19 100 m     

Vind: +0.3

Final A

Final

Vind: +0.3
2Amanda Wiik
12.71
Varbergs GIF
12.71
SB
  
F19 400 m     


Final A

Final

1Vendela Rydbäck
Vendela Rydbäck 97, Göteborgs KIK
59.68
Göteborgs KIK
59.68
SB
  
2Karin YtterbergIK Ymer
1:00.43
PB
  
F19 800 m     


Final A

Final

2Elvira Erixon
2:30.88
Mölndals AIK
2:30.88
SB
  
F19 Längd     


Final A

Final

1Anna Larsson
5.17
Varbergs GIF
5.17
+0.6 PB
  
F19 Spjut     


Final A

Final

5Elin JohanssonIK Lerum FI
29.87
SB
  
F17 1500 m     


Final A

Final

1Julia Arnhult
4:56.38
IFK Lidingö
4:56.38
SB
  
F17 1500 m hinder     


Final A

Final

1Ella Högman
6:42.22
Ullevi FK
6:42.22
PB
  
F17 Längd     


Final A

Final

3Rebecca StrandUllevi FK
5.46
+0.9 PB
  
9Miranda SundbergIK Ymer
4.95
+0.9 PB
  
F15 80 m     
Heat 3
Vind: +1.4
Vind: +1.4
2Klara Rådbo
10.81
Hammarby IF
10.81
PB
  
F15 1500 m hinder     


Final A

Final

1Malin Jonson
5:20.71
Mölndals AIK
5:20.71
PB
  
2Wilma Nielsen
Wilma Nielsen 01, Sävedalen
5:30.82
Sävedalens AIK
5:30.82
PB
  
F15 Höjd     


Final A

Final

3Alexandra Schill
1.56
Mölndals AIK
1.56
PB
  
F15 Stav     


Final A

Final

1Klara Rådbo
2.90
Hammarby IF
2.90
PB
  
2Tilda Kapell
2.70
Hammarby IF
2.70
PB
  
6Mikaela Enblad
2.30
Hammarby IF
2.30
PB
  
F15 Tresteg     


Final A

Final

2Ronja BökmarkIK Lerum FI
9.82w
+2.9
  
5Moa Lindqvist
9.53
Mölndals AIK
9.53
+0.6 PB
  
F15 Slägga (3.0 kg)     


Final A

Final

7Ronja BökmarkIK Lerum FI
24.96
PB