9.10
18.9
2.10
17.10
2.10
18.9
16.10
10.10
14.10
30.9
30.9
16.10
16.10
16.10
3.10
17.10
14.10
9.10
3.10
10.10
17.10
17.10
16.10
16.10
3.10
26.9
13.10
7.10
14.10
9.10
28.8
6.10
9.10
13.10
9.10
9.10
9.10
12.10
9.10
19.9
12.10
10.10
10.10
9.10
10.10
3.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
9.10
9.10
3.10
30.9
10.10
25.9
13.9
27.9
19.9
9.10
3.10
26.9
9.10
7.10
7.10
6.10
10.10
9.10
9.10
9.10
7.10
7.10
30.9
9.10
9.10
2.10
2.10
26.9
26.9
5.10
2.10
2.10
3.10
2.10
26.9
29.9
27.9
22.9
20.9
15.9
3.10
26.9
2.10
2.10
2.10
Tävlande: 49 (24+25)   Starter: 54 (26+28)

Män
M 200 m     

Vind: +0.7

Final A

Final

Vind: +0.7
1Isak Andersson
22.16
Upsala IF
22.16
SB
  
M 800 m     


Final A

Final

1Anton Persson
1:54.88
Hässelby SK
1:54.88
SB
  
2Napoleon Solomon
1:56.36
Fredrikshofs FIF
1:56.36
SB
  
5Pontus Aldenstam
1:58.39
Väsby IK
1:58.39
PB
  
6Edvin Hagberg
2:00.09
Turebergs FK
2:00.09
PB
  
7Andreas Jansson
2:00.39
Hässelby SK
2:00.39
=PB
  
9Magnus Wallenius
2:04.84
Västerås FK
2:04.84
SB
  
M 400 m häck     


Final A

Final

5Filip Ottosson
59.99
IFK Umeå
59.99
PB
  
6Rikard Hällberg
1:00.37
Upsala IF
1:00.37
SB
  
P19 100 m     

Vind: +0.9

Final A

Final

Vind: +0.9
1Akram Adinda
11.38
Upsala IF
11.38
PB
  
2Jesper Rask
11.62
Bollnäs FIK
11.62
SB
  
5Johan Sundkvist
11.77
Riviera FI
11.77
PB
  
P19 Längd     


Final A

Final

2Jonathan Marklund
Jonathan Marklund 97, Skellefteå AIK
6.29
Skellefteå AIK
6.29
+0.8 PB
  
3Johan SundkvistRiviera FI
6.24
+0.7 PB
  
P17 100 m     
Heat 1
Vind: +1.7
Vind: +1.7
1Oskar Motta
Oskar Motta 98, Upsala IF
11.34
Upsala IF
11.34
PB
  
P17 200 m     

Vind: -1.2

Final A

Final

Vind: -1.2
3Leo Jönsson
Leo Jönsson 98, Eskilstuna
23.66
Eskilstuna FI
23.66
SB
  
P17 1500 m     


Final A

Final

3Rikard Karlsson
4:23.03
Hässelby SK
4:23.03
SB
  
P15 80 m     

Vind: +0.6

Final A

Final

Vind: +0.6
1Vidar StenqvistTäby IS
9.34
PB
  
4Mose Hussein
Mose Hussein 00, Eskilstuna
9.89
Eskilstuna FI
9.89
PB
  
7Benjamin TinglöfÄrla IF
10.15
PB
  
P15 300 m     


Final A

Final

2Otto Sundell
Otto Sundell 00, Söderhamn
38.45
Söderhamns IF
38.45
PB
  
3Daniel Tegbrant
40.83
Huddinge AIS
40.83
PB
  
P15 2000 m     


Final A

Final

1Pontus Lundqvist
6:52.13
Sundsvalls FI
6:52.13
SB
  
2Linus Nilsson
6:53.00
Umedalens IF
6:53.00
SB
  
P15 Längd     


Final A

Final

2William Thor
5.60
Strands IF
5.60
–0.4 PB
  
P15 Diskus (1.0 kg)     


Final A

Final

1Otto Sundell
Otto Sundell 00, Söderhamn
40.75
Söderhamns IF
40.75
PB
  
Kvinnor
K 80 m     

Vind: -0.7

Final A

Final

Vind: -0.7
3Marie Ebbestad
10.77
Upsala IF
10.77
PB
  
K 100 m     

Vind: -0.8

Final A

Final

Vind: -0.8
6Claudia Spanier
13.36
Upsala IF
13.36
PB
  
K 200 m     

Vind: -0.1

Final A

Final

Vind: -0.1
2Sara Ulin
Sara Ulin 91, KFUM Örebro
26.65
KFUM Örebro
26.65
SB
  
3Nikita Burton
Nikita Burton 94, Eskilstuna
27.48
Eskilstuna FI
27.48
SB
  
K 300 m     


Final A

Final

1Gabriella HolmströmUpsala IF
42.95
PB
  
3Saga Fältenhag
43.61
Högbo GIF
43.61
PB
  
Final B
1Cornelia Westling
44.35
Bollnäs FIK
44.35
PB
  
K 800 m     


Final A

Final

7Elsa Haile
Elsa Haile 88, Söderhamn
2:29.71
Söderhamns IF
2:29.71
PB
  
K Diskus     


Final A

Final

3Jennie Söderholm
39.06
Västerås FK
39.06
SB
  
F19 100 m     

Vind: +2.7

Final A

Final

Vind: +2.7
2Maja Sörebro
Maja Sörebro 97, Kristinehamn
13.23w
IFK Kristinehamn
13.23w
  
3Amanda Jansson
13.24w
Örbyhus IF
13.24w
  
4Felicia Lindberg
13.38w
Hammarby IF
13.38w
  
Heat 1
Vind: +1.2
Vind: +1.2
2Maja Sörebro
Maja Sörebro 97, Kristinehamn
13.34
IFK Kristinehamn
13.34
SB
  
F19 Längd     


Final A

Final

2Frida Eriksson
4.88
+1.4 PB
  
3Hanna Johnsson
4.85
IFK Lidingö
4.85
+2.0 SB
  
F19 Diskus     


Final A

Final

2Klara Bladin
40.07
Hässelby SK
40.07
PB
  
6Michaela NorrbeliusGefle IF
31.09
PB
  
F17 100 m     
Heat 2
Vind: +2.5
Vind: +2.5
1Hedda Ringman
Hedda Ringman 98, IK Norrköping FI
12.56w
IK Norrköping FI
12.56w
  
F17 Längd     


Final A

Final

5Sanna Pettersson
Sanna Pettersson 99, Östersunds GIF
4.83
Östersunds GIF
4.83
–0.7 PB
  
F17 Diskus     


Final A

Final

4Viola Nordin
27.81
Timrå AIF
27.81
PB
  
F15 80 m     
Heat 1
Vind: +2.9
Vind: +2.9
1Marie Ebbestad
10.62w
Upsala IF
10.62w
  
Heat 2
Vind: +2.1
Vind: +2.1
2Emelie Eklund
10.74w
Täby IS
10.74w
  
F15 2000 m     


Final A

Final

1Tilde Bångman
Tilde Bångman 01, Trångsviken
6:39.28
Trångsvikens IF
6:39.28
PB
  
4Saga Fältenhag
6:56.73
Högbo GIF
6:56.73
PB
  
7Esther Sandén Alin
7:23.19
SB
  
F15 Längd     


Final A

Final

1Linn EgerfältGefle IF
5.13
–0.7 PB
  
5Klara NolemoGefle IF
4.86
–1.0 PB
  
F15 Diskus (0.75 kg)     


Final A

Final

2Johanna EdvallGefle IF
38.10
PB