0
14.4 | |
17.3 | |
7.4 | |
16.3 | |
29.3 | |
7.4 | |
7.4 | |
14.4 | |
13.4 | |
10.4 | |
27.3 | |
7.4 | |
6.4 | |
9.4 | |
7.4 | |
1.4 | |
6.4 | |
7.4 | |
6.4 | |
28.3 | |
23.3 | |
16.3 | |
4.2 | |
16.3 | |
29.3 | |
29.3 | |
23.3 | |
26.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23.3 | |
22.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23‐24.3 | |
19‐21.3 | |
15‐16.3 | |
15‐16.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
17.3 | |
10.3 | |
3.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
3.3 | |
21.2 | |
5.3 | |
2.3 | |
2‐3.3 | |
3.3 | |
2‐3.3 | |
2‐3.3 | |
1‐3.3 | |
2.3 | |
29.2 | |
27.2 | |
29.2 | |
27.2 | |
14.2 | |
27.2 | |
27.2 | |
25.2 | |
25.2 | |
24‐25.2 | |
24.2 | |
24‐25.2 | |
21.2 | |
22.2 | |
22.2 | |
21.2 | |
16.2 | |
19.2 | |
19.2 | |
18.2 | |
18.2 |
Men | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Men 100m | |||||||||
Heat 1 Wind: +1.3 | Wind: +1.3 | ||||||||
2 | Mattias Sunneborn Mattias Sunneborn 70, Spårvägen 11.16 | 70 | Spårvägens FK | 11.16 | =SB NR45 | ||||
Men 400m Final A Final | |||||||||
3 | Adam Danielsson Adam Danielsson 93, Ullevi 48.28 | 93 | Ullevi FK | 48.28 | = | ||||
5 | Erik Smedhs Erik Smedhs 91, Tureberg 50.07 | 91 | Turebergs FK | 50.07 | =SB | ||||
7 | Benjamin Mullen Benjamin Mullen 87, Tureberg 52.14 | 87 | Turebergs FK | 52.14 | =SB | ||||
Race B | |||||||||
2 | Martin Hammar Martin Hammar 95, Tureberg 50.34 | 95 | Turebergs FK | 50.34 | =PB | ||||
3 | Filip La Fleur Filip La Fleur 97, Ystad 50.68 | 97 | Ystads IF | 50.68 | =PB | ||||
Race C | |||||||||
1 | Karl Wallén Karl Wallén 96, Sävedalen 52.63 | 96 | Sävedalens AIK | 52.63 | =SB | ||||
Men 3000m Final A Final | |||||||||
1 | Otto Kingstedt Otto Kingstedt 94, Huddinge 8:49.74 | 94 | Huddinge AIS | 8:49.74 | =SB | ||||
1 | Ludvig Danielson Ludvig Danielson 95, GoIF Tjalve 8:58.39 | 95 | GoIF Tjalve | 8:58.39 | =PB | ||||
1 | Joakim Frisk Joakim Frisk 90, Västerås FK 8:58.51 | 90 | Västerås FK | 8:58.51 | =SB | ||||
1 | Joakim Eriksson Joakim Eriksson 92, Spårvägen 9:00.10 | 92 | Spårvägens FK | 9:00.10 | =SB | ||||
7 | John Kingstedt John Kingstedt 92, Huddinge 8:22.00 | 92 | Huddinge AIS | 8:22.00 | =PB | ||||
8 | Abdelfath Yassin Abdelfath Yassin 95, Gefle 8:38.25 | 95 | Gefle IF | 8:38.25 | =PB | ||||
9 | Oscar Majling Oscar Majling 86, Hässelby 8:42.95 | 86 | Hässelby SK | 8:42.95 | =SB | ||||
Race B | |||||||||
1 | Abdi Yusuf Abdi Yusuf 96, Hammarby 8:54.61 | 96 | Hammarby IF | 8:54.61 | =PB | ||||
1 | Anders Prytz Anders Prytz 85, Rånäs 9:13.85 | 85 | Rånäs 4H | 9:13.85 | =PB | ||||
1 | Jack Karlsson Jack Karlsson 99, KFUM Örebro 9:14.09 | 99 | KFUM Örebro | 9:14.09 | =PB | ||||
1 | Daniel Nöu Daniel Nöu 99, Täby 9:55.84 | 99 | Täby IS | 9:55.84 | =PB | ||||
1 | William Måhl William Måhl 99, Spårvägen 9:59.22 | 99 | Spårvägens FK | 9:59.22 | =PB | ||||
2 | Adam Lindström Adam Lindström 93, Hässelby 8:55.83 | 93 | Hässelby SK | 8:55.83 | =PB | ||||
3 | Jesper Hamrin Jesper Hamrin 90, Trångsviken 8:56.70 | 90 | Trångsvikens IF | 8:56.70 | =PB | ||||
4 | Gustav Nordling Gustav Nordling 97, Spårvägen 8:58.14 | 97 | Spårvägens FK | 8:58.14 | =PB | ||||
5 | Hasan Husseen Mahamuud Hasan Husseen Mahamuud 95, Hemlingby 9:02.06 | 95 | Hemlingby LK | 9:02.06 | =PB | ||||
6 | Martin Ronnerstedt Martin Ronnerstedt 85, Studenterna 9:02.38 | 85 | FK Studenterna | 9:02.38 | =SB | ||||
7 | Martin Holm Martin Holm 84, Studenterna 9:04.42 | 84 | FK Studenterna | 9:04.42 | =PB | ||||
8 | Erik Thorstensson Erik Thorstensson 85, Ärla IF 9:05.54 | 85 | Ärla IF | 9:05.54 | =PB | ||||
9 | Patrik Viklund Patrik Viklund 79, Studenterna 9:11.51 | 79 | FK Studenterna | 9:11.51 | =PB | ||||
Men 2000m Steeplechase Final A Final | |||||||||
4 | Erik Djurberg Erik Djurberg 97, Upsala IF 6:25.55 | 97 | Upsala IF | 6:25.55 | =SB | ||||
5 | August Mollén August Mollén 99, GoIF Tjalve 6:26.99 | 99 | GoIF Tjalve | 6:26.99 | =PB | ||||
6 | Stefan Stojanovic Stefan Stojanovic 98, Hässelby 6:27.96 | 98 | Hässelby SK | 6:27.96 | =PB | ||||
Men Triple Jump Final A Final | |||||||||
6 | Simon Averin-Markström Simon Averin-Markström 95, Hammarby 12.75 | 95 | Hammarby IF | 12.75 | –0.2 =SB | ||||
Men Shot Put Final A Final | |||||||||
3 | Tim Wunger Tim Wunger 94, Falun 16.24 | 94 | Falu IK | 16.24 | =PB | ||||
Men Discus Throw Final A Final | |||||||||
2 | Petter Olson Petter Olson 91, Hässelby 40.28 | 91 | Hässelby SK | 40.28 | =SB | ||||
Women | |||||||||
Women 100m Wind: +0.6 Final A Final | Wind: +0.6 | ||||||||
4 | Victoria Almerén Hansson Victoria Almerén Hansson 99, Råby-Rekarne 12.26 | 99 | Råby-Rekarne FIF | 12.26 | =PB | ||||
Women 400m Final A Final | |||||||||
3 | Kim McCabe Kim McCabe 90, Lund 58.21 | 90 | IFK Lund | 58.21 | =SB | ||||
5 | Isabella Andersson Isabella Andersson 97, Tureberg 1:00.02 | 97 | Turebergs FK | 1:00.02 | =PB | ||||
Race B | |||||||||
1 | Moa Seger Moa Seger 99, Glanshammar 57.58 | 99 | Glanshammars IF | 57.58 | =PB | ||||
4 | Linda Nyblom Linda Nyblom 00, Tureberg 1:04.94 | 00 | Turebergs FK | 1:04.94 | =PB | ||||
Women 3000m Final A Final | |||||||||
1 | Felicia Hellberg Berglund Felicia Hellberg Berglund 95, Sundbyberg 10:03.39 | 95 | Sundbybergs IK | 10:03.39 | =SB | ||||
2 | Emma Jansson Emma Jansson 91, Hässelby 10:09.56 | 91 | Hässelby SK | 10:09.56 | =PB | ||||
4 | Louise Ringström Louise Ringström 89, Spårvägen 10:43.65 | 89 | Spårvägens FK | 10:43.65 | =PB | ||||
5 | Ida Tryggveson Ida Tryggveson 97, Bålsta 10:46.50 | 97 | F Bålsta IK | 10:46.50 | =PB | ||||
Women Triple Jump Final A Final | |||||||||
6 | Sara Ezra Sara Ezra 97, Upsala IF 10.66 | 97 | Upsala IF | 10.66 | –0.1 =SB | ||||
U20 W 100m | |||||||||
Heat 1 Wind: +1.8 | Wind: +1.8 | ||||||||
4 | Paula Israelsson Paula Israelsson 96, Umedalen 13.10 | 96 | Umedalens IF | 13.10 | =SB | ||||
U20 W Shot Put Final A Final | |||||||||
4 | Emilia Stenström Emilia Stenström 97, Huddinge 9.99 | 97 | Huddinge AIS | 9.99 | =PB |