24.6
23.6
20.6
23.6
23.6
23.6
21.6
19.6
12.6
20.6
15‐16.6
22.6
22.6
21.6
21.6
19.6
19.6
19.6
19.6
22.6
22.6
22.6
22.6
22.6
23.6
12.6
12.6
17.6
19.6
22.6
22.6
19.6
19.6
16.6
3.6
22.6
16.6
19‐20.6
20.6
19‐20.6
19.6
19.6
12.6
17.6
17.6
16.6
15.6
8.6
6.6
19.6
3.6
19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
8.6
17.6
16.6
18.6
11.6
20.6
20.6
20.6
20.6
15.6
10.6
19‐20.6
20.6
20.6
20.6
20.6
20.6
20.6
19‐20.6
19.6
19‐20.6
19.6
20.6
19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
15.6
15.6
16.6
12.6
11‐13.6
17.6
17.6
17.6
16.6
17.6
16.6
17.6
Tävlande: 69 (31+38)   Starter: 73 (34+39)
Män
P14 80 m     

Vind: +0.6

Final A

Final

Vind: +0.6
1Isak KristensenUllevi FK
9.50
PB
  
2Omar Chaaban
Omar Chaaban 00, Helsingborg
9.69
IFK Helsingborg
9.69
PB
  
5Surachai Kunmak
Surachai Kunmak 00, Strömstads IF
9.85
Strömstads IF
9.85
PB
  
P14 800 m     


Final A

Final

2Erik Jälknäs
Erik Jälknäs 00, Trollhättan FIK
2:06.86
Trollhättan FIK
2:06.86
PB
  
3Carl Bengtström
2:07.69
Örgryte IS
2:07.69
PB
  
4Ezatullah Nabizada
2:10.45
Öresund FK
2:10.45
PB
  
5Eric Källman
2:13.44
IK Ymer
2:13.44
PB
  
6Carl Malmström
2:14.09
Kongahälla AIK
2:14.09
PB
  
7Henrik Möbius
2:14.79
Malmö AI
2:14.79
PB
  
8Malkolm Lundkvist
2:14.96
Sävedalens AIK
2:14.96
PB
  
P14 1500 m hinder (76.2 cm)     


Final A

Final

1André Mellqvist
4:47.44
Sävedalens AIK
4:47.44
PB
  
2Carl Jälknäs
Carl Jälknäs 00, Trollhättan FIK
4:48.33
Trollhättan FIK
4:48.33
PB
  
3Simon Hjortmark
4:58.54
GoIF Tjalve
4:58.54
PB
  
4Felix Larsen Nilsson
5:19.54
Örgryte IS
5:19.54
PB
  
P14 300 m häck (76.2 cm)     


Final A

Final

1Carl Bengtström
42.21
Örgryte IS
42.21
PB
  
3Alexander DahlsundVarbergs GIF
45.55
PB
  
4Tobias CarlrydIF Rigor
48.96
PB
  
P14 Höjd     


Final A

Final

1Samuel FranssonIK Finish
1.70
PB
  
2Hugo DelvéusKA 2 IF
1.63
PB
  
3Albin WågsäterIF Kronan
1.63
PB
  
P14 Längd     


Final A

Final

1Marcus Andersson
5.74
Öresund FK
5.74
0.0 PB
  
2Hampus Lilja
5.57
Klippans FK
5.57
–0.4 PB
  
3Omar Chaaban
Omar Chaaban 00, Helsingborg
5.41
IFK Helsingborg
5.41
0.0 PB
  
P14 Kula (4.0 kg)     


Final A

Final

1Alex Olsson
13.64
Kyrkhults SK
13.64
PB
  
2Alex Wisme
13.47
IFK Växjö
13.47
PB
  
4Casper BorgströmIFK Lund
11.62
PB
  
6Simon Strand
11.10
Högby IF
11.10
PB
  
P14 Diskus (1.0 kg)     


Final A

Final

1Simon Bjärnlöf SegerlindEksjö Södra IK
44.90
PB
  
3Alex Olsson
34.63
Kyrkhults SK
34.63
PB
  
6Gustav Alm
31.18
Ljungby FIK
31.18
PB
  
7Joel Gyldén
30.75
IF Kville
30.75
PB
  
P13 Stav     


Final A

Final

2Arvid Mägi TheorinIF Kville
2.80
PB
  
3Carl Hedin
Carl Hedin 01, Eksjö Södra
2.70
Eksjö Södra IK
2.70
PB
  
5Erik Rolfö
2.50
Örgryte IS
2.50
PB
  
Kvinnor
K 800 m     


Final A

Final

2Emily Fielder
2:28.21
Motala AIF
2:28.21
PB
  
Final B
1Mimmi Andersson
2:31.50
Hultsfreds LK
2:31.50
PB
  
2Clara Ekman
Clara Ekman 00, Lidköpings IS
2:34.82
Lidköpings IS
2:34.82
PB
  
F14 80 m     

Vind: -1.0

Final A

Final

Vind: -1.0
4Mathilda GustafssonTanums IF
10.44
PB
  
Semi 2
Vind: +1.0
Vind: +1.0
1Madeleine Winberg
10.45
Mölndals AIK
10.45
PB
  
Heat 2
Vind: +1.7
Vind: +1.7
1Claudia BelgraveIK Ymer
10.29
PB
  
2Sally Börjesson FrantzénÖresund FK
10.80
PB
  
Heat 3
Vind: -1.0
Vind: -1.0
1Julia Henriksson
10.12
IFK Helsingborg
10.12
PB
  
Heat 5
Vind: -0.8
Vind: -0.8
2Linnea Wijk
10.69
IK Lerum FI
10.69
PB
  
F14 1500 m hinder     


Final A

Final

2Tilda Pettersson
6:28.77
Björnstorps IF
6:28.77
PB
  
3Megan Berg Nobeus
6:28.91
Malmö AI
6:28.91
PB
  
F14 300 m häck     


Final A

Final

2Emmy SmedbergKA 2 IF
46.39
PB
  
Heat 1
3Emma Green-Blomroos
Emma Green-Blomroos 00, Göteborgs KIK
49.67
Göteborgs KIK
49.67
PB
  
Heat 2
1Eir Persson
Eir Persson 00, Eslövs AI
49.45
Eslövs AI
49.45
PB
  
2Linn Beer
49.58
IFK Lund
49.58
PB
  
3Therese NätstrandÖrgryte IS
50.73
PB
  
Heat 3
1Erika Wärff
47.72
Öresund FK
47.72
PB
  
2Madeleine Winberg
48.37
Mölndals AIK
48.37
PB
  
4Ebba Jernmark BurrowsHälle IF
50.73
PB
  
5Hedda Carlson
51.34
Klippans FK
51.34
PB
  
6Lisa Wilhelmsson
51.54
IFK Växjö
51.54
PB
  
F14 Längd     


Final A

Final

5Signe HedinIK Ymer
4.95
–1.2 PB
  
F14 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

1Vilma Engbe
10.45
Öresund FK
10.45
PB
  
3Daniella PerssonIK Orient
11.96
PB
  
5Filippa Blomqvist
11.19
Öresund FK
11.19
PB
  
6Emma Joabsson
11.03
IFK Växjö
11.03
PB
  
8Tilda Ånborg
10.84
Motala AIF
10.84
PB
  
9Wilma Lundberg
10.75
IFK Växjö
10.75
PB
  
F14 Diskus (0.75 kg)     


Final A

Final

1Lovisa Nilsson
27.98
Apladalens LK
27.98
PB
  
1Julia Nilsson
27.87
Varbergs GIF
27.87
PB
  
2Sara Forssell
36.23
Motala AIF
36.23
PB
  
5Kajsa Nilsson
33.36
UF Contact
33.36
PB
  
9Rebecca Nishiura
28.82
Wärnamo SK
28.82
PB
  
F13 60 m     

Vind: -0.1

Final A

Final

Vind: -0.1
1Julia WennerstenIK Ymer
8.06
PB
  
3Samantha OwareMalmö AI
8.28
PB
  
F13 Stav     


Final A

Final

2Sandra AlveroHabo FIF-04
3.10
PB
  
3Alma ErikssonIK Ymer
2.80
PB
  
6Vera Kvist
2.40
PB
  
9Linnea Pihl
2.30
IK Lerum FI
2.30
PB