17.9
15.9
15.9
11.9
16.9
16.9
16.9
13.9
7.9
15.9
12.9
12.9
15.9
15.9
15.9
14.9
12.9
12.9
15.9
13.9
12.9
5.9
4.9
14.9
13.9
13.9
12.9
12.9
10.9
9.9
13.9
10.9
12.9
12.9
10.9
12.9
9.9
8.9
11‐12.9
12.9
5.9
3.9
11.9
12.9
11.9
11.9
8.9
11.9
9.9
2.9
11.9
11.9
8.9
8.9
8.9
8.9
11.9
11‐12.9
8.9
11.9
30.8
11‐12.9
12.9
13.9
11.9
19.6
21.8
8.9
11.9
4.9
7.9
9.9
9.9
8.9
4.9
7.9
10.9
11.9
10.9
8.9
5.9
11.9
11.9
11.7
20.6
4.9
8.9
8.9
28‐29.8
8.9
8.9
4‐5.9
4‐5.9
28.8
6.9
8.9
7.9
22.8
21.8
7.9
Tävlande: 62 (23+39)   Starter: 66 (23+43)

Män
M 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
4Sebastien HargeströmHammarby IF
7.44
PB
  
Final B
1Nils EickhoffIK Ymer
7.41
PB
  
3Jacob Folkesson
7.33
Oskarshamns SK
7.33
SB
  
Heat 1
3Alexander SennertegIK Ymer
7.27
SB
  
Heat 3
5Pär Karlberg
7.28
IFK Sävsjö
7.28
PB
  
Heat 4
2Dennis Karanda
7.13
Öresund FK
7.13
SB
  
M 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
Emil Strøm
Emil Strøm 93, DEN
39.65
93DEN
39.65
SB
  
M 400 m     
Inne

Final A

Final
Inne
3David Kallebäck
49.82
Varbergs GIF
49.82
SB
  
3Filip Wadman
52.72
Mölndals AIK
52.72
PB
  
4Emmanuel Amoh
51.79
Malmö AI
51.79
PB
  
5Dennis Wikström-RoosUllevi FK
51.82
SB
  
Final B
2Max Hejdenberg
55.64
Örgryte IS
55.64
PB
  
M 1500 m     
Inne

Final A

Final
Inne
3Ken Slättengren
4:05.45
Högby IF
4:05.45
PB
  
6David Fridell
4:17.90
Stensjöns IF
4:17.90
SB
  
8David Petersson
4:19.64
Apladalens LK
4:19.64
PB
  
P17 60 m     
Inne
Inne
Heat 1
3Eric Mårtensson
7.49
IFK Trelleborg
7.49
PB
  
P17 Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
2Tim Olsson
3.72
Ystads IF
3.72
SB
  
P17 Tresteg     
Inne

Final A

Final
Inne
4Oskar SidenbladhHellas FK
12.37
PB
  
7Villiam Olsson
11.95
Ljungby FIK
11.95
SB
  
P15 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Kasper Kadestål
7.38
Öresund FK
7.38
PB
  
P15 Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
3Isak Suljov
Isak Suljov 00, Färjestaden
2.82
FIK Färjestaden
2.82
PB
  
P15 Tresteg     
Inne

Final A

Final
Inne
6Hugo Rosvall
Hugo Rosvall 99, Sävedalen
10.70
Sävedalens AIK
10.70
PB
  
P14 Kula (4.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
4Felix Larsen NilssonÖrgryte IS
10.32
PB
  
Kvinnor
K 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
2Hanna Wiss
Hanna Wiss 91, KFUM Örebro
7.82
KFUM Örebro
7.82
SB
  
3Elin Westerlund
7.83
Spårvägens FK
7.83
SB
  
4Efe Agbonkhese
7.96
Hammarby IF
7.96
PB
  
5Sofie Borssén
8.06
Kalmar SK
8.06
  
Final B
3Ida Fritzdorf KåbergHammarby IF
8.22
PB
  
5Elina Rapp
8.21
IFK Växjö
8.21
PB
  
Heat 2
2Hanna Palmqvist
7.89
Mölndals AIK
7.89
PB
  
K 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
Sandra Böll
Sandra Böll 94, DEN
26.70
94DEN
26.70
PB
  
K 400 m     
Inne

Final A

Final
Inne
3Emelie SvenssonUllevi FK
59.73
SB
  
Final B
2Linn Bengtsson
58.04
IFK Växjö
58.04
SB
  
K 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
3Felicia Niklasson
2:33.41
Sävedalens AIK
2:33.41
PB
  
K 1500 m     
Inne

Final A

Final
Inne
2Julia Ivehammar
Julia Ivehammar 96, Linköpings GIF
5:11.52
Linköpings GIF
5:11.52
SB
  
3Jenny Biesért
5:14.44
SK Graal
5:14.44
SB
  
4Vanja Thuvesson
5:17.32
PB
  
K 60 m häck     
Inne

Final A

Final
Inne
Thea Haahr
Thea Haahr 91, DEN
9.11
91DEN
9.11
  
Thea Haahr
Thea Haahr 91, DEN
9.13
91DEN
9.13
  
Sandra Böll
Sandra Böll 94, DEN
9.40
94DEN
9.40
PB
  
Helene Wellm
Helene Wellm 95, DEN
9.45
95DEN
9.45
PB
  
Anne Sofie Nexø
Anne Sofie Nexø 89, DEN
9.47
89DEN
9.47
PB
  
Sandra Böll
Sandra Böll 94, DEN
9.53
94DEN
9.53
PB
  
K Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Olivia SamuelssonTranås AIF
1.51
=PB
  
2Victoria JohanssonTranås AIF
1.64
PB
  
K Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
2Emilia HammarströmWärnamo SK
5.71
SB
  
5Kamila Pietruszka
Kamila Pietruszka 94, Göteborgs KIK
5.33
Göteborgs KIK
5.33
SB
  
K Kula     
Inne

Final A

Final
Inne
5Elise Malmberg
Elise Malmberg 95, Hässleholm
11.49
Hässleholms AIS
11.49
SB
  
F17 60 m     
Inne
Inne
Heat 2
2Ellen Olsson
8.20
Wärnamo SK
8.20
PB
  
Heat 3
2Pernilla Hansson
8.06
Hammarby IF
8.06
PB
  
3Ebba Svantesson
8.15
Sävedalens AIK
8.15
  
Heat 4
1Julia Seigerroth
Julia Seigerroth 97, IK Hakarpspojkarna
8.04
IK Hakarpspojkarna
8.04
SB
  
F17 Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Josefin Herstedt
5.03
Hammarby IF
5.03
PB
  
4Efe Agbonkhese
5.44
Hammarby IF
5.44
PB
  
6Fanny Sandberg
5.41
Mölndals AIK
5.41
PB
  
8Elin VerteticsHögby IF
5.27
PB
  
F17 Kula (3.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
7Emelie RantzowIK Ymer
10.08
PB
  
F15 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
4Astrid Woxenius
1.56
Sävedalens AIK
1.56
PB
  
6Emma ErlandssonMalmö AI
1.56
PB
  
F15 Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
1Nina GunnarssonLjungby FIK
2.02
PB
  
F15 Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
5Louise Svensson
5.06
Eskilstuna FI
5.06
PB
  
F14 60 m     
Inne
Inne
Heat 4
1Feline Hammarbäck
8.27
  
F14 Tresteg     
Inne

Final A

Final
Inne
3Elvira CarlénIK Lerum FI
10.32
PB
  
4Elin ForsgårdHabo FIF-04
10.29
PB
  
7Axelina Johansson
9.92
Hovslätts IK
9.92
PB
  
F13 Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
4Maja Sjöholm
2.12
Hammarby IF
2.12
PB