0
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
3.3 | |
21.2 | |
5.3 | |
2.3 | |
2‐3.3 | |
3.3 | |
2‐3.3 | |
2‐3.3 | |
1‐3.3 | |
2.3 | |
29.2 | |
27.2 | |
29.2 | |
27.2 | |
14.2 | |
27.2 | |
27.2 | |
25.2 | |
25.2 | |
24‐25.2 | |
24.2 | |
24‐25.2 | |
21.2 | |
22.2 | |
22.2 | |
21.2 | |
16.2 | |
19.2 | |
19.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
13.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
17‐18.2 | |
16‐18.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
10.2 | |
14.2 | |
14.2 | |
14.2 | |
12.2 | |
13.2 | |
12.2 | |
10.2 | |
7.2 | |
12.2 | |
11.2 | |
10‐11.2 | |
10‐11.2 | |
10‐11.2 | |
9‐11.2 | |
11.2 | |
10‐11.2 | |
10.2 | |
8.2 | |
10.2 | |
8.2 | |
4.1 | |
7.2 | |
6.2 | |
6.2 | |
6.2 | |
6.2 | |
6.2 | |
6.2 | |
27.1 | |
1.2 | |
5.2 | |
5.2 | |
1.2 | |
5.2 | |
3.2 | |
2‐4.2 | |
4.2 |
Män | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
P19 Kula (6.0 kg) Final A Final | |||||||||
4 | André Nyman André Nyman 95, Ymer 11.40 | 95 | IK Ymer | 11.40 | =PB | ||||
P18 100 m Vind: -0.1 Final A Final | Vind: -0.1 | ||||||||
2 | Jonathan Persgården Jonathan Persgården 96, Kongahälla 11.88 | 96 | Kongahälla AIK | 11.88 | =PB | ||||
P18 1500 m Final A Final | |||||||||
2 | Björn Seifert Björn Seifert 96, Upsala IF 4:13.25 | 96 | Upsala IF | 4:13.25 | =PB | ||||
P18 Tresteg Final A Final | |||||||||
1 | Jonathan Persgården Jonathan Persgården 96, Kongahälla 14.04 | 96 | Kongahälla AIK | 14.04 | +0.0 =PB | ||||
2 | Marcus Rostmark Marcus Rostmark 96, Märsta 12.86 | 96 | IFK Märsta | 12.86 | +0.0 =PB | ||||
P18 Kula (6.0 kg) Final A Final | |||||||||
2 | Tor Lindberg Tor Lindberg 95, IFK Umeå 14.31 | 95 | IFK Umeå | 14.31 | =PB | ||||
P17 100 m Vind: +0.2 Final A Final | Vind: +0.2 | ||||||||
2 | Tobias Johansson Tobias Johansson 97, IK Viking 11.66 | 97 | IK Viking | 11.66 | =SB | ||||
P17 1500 m Final A Final | |||||||||
2 | Alexander Waerme Alexander Waerme 97, Ullevi 4:27.05 | 97 | Ullevi FK | 4:27.05 | =PB | ||||
3 | Edwin Andersson Edwin Andersson 97, Hässelby 4:29.33 | 97 | Hässelby SK | 4:29.33 | =PB | ||||
4 | Erik Nilsson Erik Nilsson 86, Ullevi 4:38.36 | 86 | Ullevi FK | 4:38.36 | =PB | ||||
P17 Höjd Final A Final | |||||||||
2 | Christofer Pool Wiklund Christofer Pool Wiklund 97, Falköpings FIK 1.84 | 97 | Falköpings FIK | 1.84 | =PB | ||||
3 | Simon Andersson Simon Andersson 97, Träff 1.81 | 97 | SOK Träff | 1.81 | =PB | ||||
4 | Anton Sjöström Anton Sjöström 97, IFK Umeå 1.78 | 97 | IFK Umeå | 1.78 | =PB | ||||
P17 Diskus (1.5 kg) Final A Final | |||||||||
3 | Peter Heen Peter Heen 97, Huddinge 28.76 | 97 | Huddinge AIS | 28.76 | =PB | ||||
P16 100 m Vind: +0.3 Final A Final | Vind: +0.3 | ||||||||
1 | Rodi Kay Rodi Kay 98, Hammarby 11.42 | 98 | Hammarby IF | 11.42 | =PB | ||||
3 | Ludwig Olofsson Ludwig Olofsson 98, Boden FI 11.49 | 98 | Boden FI | 11.49 | =PB | ||||
5 | Markus Ögren Markus Ögren 98, Hammarby 11.87 | 98 | Hammarby IF | 11.87 | =PB | ||||
Heat 2 Vind: +0.5 | Vind: +0.5 | ||||||||
2 | Jonatan Hirsh Jonatan Hirsh 98, Habo FIF -04 11.89 | 98 | Habo FIF -04 | 11.89 | =PB | ||||
4 | Kevin Duvert Kevin Duvert 98, Märsta 11.97 | 98 | IFK Märsta | 11.97 | =PB | ||||
P16 1500 m Final A Final | |||||||||
2 | Marcus Häggh Marcus Häggh 98, Huddinge 4:35.21 | 98 | Huddinge AIS | 4:35.21 | =PB | ||||
P16 Diskus (1.5 kg) Final A Final | |||||||||
2 | Kevin Duvert Kevin Duvert 98, Märsta 34.55 | 98 | IFK Märsta | 34.55 | =PB | ||||
P15 800 m Final A Final | |||||||||
3 | Victor Svensson Victor Svensson 99, Märsta 2:15.71 | 99 | IFK Märsta | 2:15.71 | =PB | ||||
P15 Längd Final A Final | |||||||||
4 | Anton Bertilsson Anton Bertilsson 99, Habo 5.83 | 99 | Habo FIF-04 | 5.83 | +1.6 =PB | ||||
P14 Höjd Final A Final | |||||||||
1 | Simon Thor Simon Thor 00, Märsta 1.88 | 00 | IFK Märsta | 1.88 | =PB | ||||
P14 Diskus (1.0 kg) Final A Final | |||||||||
4 | Carl Widenholm Carl Widenholm 00, Hellas 29.63 | 00 | Hellas FK | 29.63 | =PB | ||||
Kvinnor | |||||||||
F18 100 m Vind: +0.4 Final A Final | Vind: +0.4 | ||||||||
1 | Lisa Brorsson Lisa Brorsson 96, Falköpings FIK 12.73 | 96 | Falköpings FIK | 12.73 | =SB | ||||
2 | Sara Cannmo Sara Cannmo 96, Hovslätt 12.93 | 96 | Hovslätts IK | 12.93 | =SB | ||||
3 | Paula Israelsson Paula Israelsson 96, Umedalen 12.94 | 96 | Umedalens IF | 12.94 | =PB | ||||
4 | Frida Wallström Frida Wallström 95, IFK Umeå 13.30 | 95 | IFK Umeå | 13.30 | =PB | ||||
F18 Spjut Final A Final | |||||||||
2 | Elin Helgesson Elin Helgesson 96, Huddinge 28.92 | 96 | Huddinge AIS | 28.92 | =PB | ||||
F17 100 m | |||||||||
Heat 2 Vind: +0.8 | Vind: +0.8 | ||||||||
1 | Emmie Johansson Emmie Johansson 97, Kongahälla 12.92 | 97 | Kongahälla AIK | 12.92 | =PB | ||||
F17 1500 m Final A Final | |||||||||
1 | Amanda Ekblad Amanda Ekblad 98, Oskarshamns SK 5:25.59 | 98 | Oskarshamns SK | 5:25.59 | =PB | ||||
F17 Längd Final A Final | |||||||||
1 | Emmie Johansson Emmie Johansson 97, Kongahälla 5.22 | 97 | Kongahälla AIK | 5.22 | +0.0 =PB | ||||
F17 Spjut (500 g) Final A Final | |||||||||
3 | Clara Holmqvist Clara Holmqvist 97, IK Hakarpspojkarna 32.43 | 97 | IK Hakarpspojkarna | 32.43 | =PB | ||||
5 | Agnes Gille Agnes Gille 97, Gefle 25.07 | 97 | Gefle IF | 25.07 | =PB | ||||
F16 100 m Vind: +0.4 Final A Final | Vind: +0.4 | ||||||||
2 | Jenni Sandgren Jenni Sandgren 98, Sundsvall 13.41 | 98 | Sundsvalls FI | 13.41 | =PB | ||||
3 | Maja Swang Maja Swang 98, Gefle 13.43 | 98 | Gefle IF | 13.43 | =PB | ||||
F16 Tresteg Final A Final | |||||||||
1 | Jenni Sandgren Jenni Sandgren 98, Sundsvall 10.70 | 98 | Sundsvalls FI | 10.70 | +0.0 =PB | ||||
F16 Kula (3.0 kg) Final A Final | |||||||||
3 | Rebecca Edberg Rebecca Edberg 98, Westmannia 11.34 | 98 | IK Westmannia | 11.34 | =PB | ||||
4 | Jenni Sandgren Jenni Sandgren 98, Sundsvall 10.83 | 98 | Sundsvalls FI | 10.83 | =PB | ||||
5 | Eunice Nilsson Eunice Nilsson 98, KFUM Örebro 10.27 | 98 | KFUM Örebro | 10.27 | = | ||||
F15 800 m Final A Final | |||||||||
2 | Stina Nyström Stina Nyström 99, Örgryte 2:33.16 | 99 | Örgryte IS | 2:33.16 | =PB | ||||
3 | Eleonora Olsmats Eleonora Olsmats 99, Danderyd 2:34.46 | 99 | Danderyds SK | 2:34.46 | =PB | ||||
F15 Längd Final A Final | |||||||||
2 | Matilda Sönnergaard Matilda Sönnergaard 99, Spårvägen 5.17 | 99 | Spårvägens FK | 5.17 | +0.0 =PB | ||||
4 | Klara Ekelund Klara Ekelund 99, KA2 5.12 | 99 | KA 2 IF | 5.12 | +1.0 =SB | ||||
F15 Diskus (0.75 kg) Final A Final | |||||||||
1 | Eleonora Olsmats Eleonora Olsmats 99, Danderyd 37.76 | 99 | Danderyds SK | 37.76 | =PB | ||||
F14 80 m | |||||||||
Heat 1 Vind: +0.3 | Vind: +0.3 | ||||||||
1 | Matilda Rönnberg Matilda Rönnberg 00, Tureberg 10.52 | 00 | Turebergs FK | 10.52 | =PB | ||||
Heat 2 Vind: +0.1 | Vind: +0.1 | ||||||||
1 | Emmy Smedberg Emmy Smedberg 00, KA2 10.19 | 00 | KA 2 IF | 10.19 | =PB | ||||
F14 Diskus (0.75 kg) Final A Final | |||||||||
1 | Jonna Geiryd Jonna Geiryd 00, Huddinge 30.52 | 00 | Huddinge AIS | 30.52 | =PB |