26.1
27.1
26.1
27.1
22.1
22.1
25.1
22‐23.1
21.1
22.1
20.1
19.1
15.1
23.1
22.1
22.1
21.1
22.1
22.1
15.1
22.1
21.1
20.1
17.1
21‐23.1
4.12
31.12
19.1
16.1
15‐16.1
15.1
15.1
11.1
6.12
16.1
15.1
31.12
31.12
9.1
17.1
15‐16.1
15.1
15.1
19.12
16.1
14.1
31.12
31.12
9.1
2.1
15.1
13.1
13.1
13.1
5.1
3.1
9.12
12.1
4.12
7‐8.1
10.1
9.1
9.1
8.1
8‐9.1
11.12
8‐9.1
8.1
7.1
6.1
6.1
8.1
27.12
14.12
9.12
6.12
4.1
4.1
4.1
30.12
30.12
4.1
8.1
6.1
6.1
9.1
6.1
2.1
2.1
28.12
31.12
29.12
11.12
27.11
13.11
16.10
9.11
17.10
27.12
6.11
Tävlande: 34 (13+21)   Starter: 37 (15+22)

Män
P17 100 m     


Final A

Final

1Jesper Rask
11.59 nwi
Bollnäs FIK
11.59 nwi
  
P17 1500 m     


Final A

Final

1Yonas Habtom
Yonas Habtom 96, Tväråselet
4:32.92
Tväråselets AIF
4:32.92
PB
  
P17 Tresteg     


Final A

Final

1Jonathan Marklund
Jonathan Marklund 97, Skellefteå AIK
12.00w
Skellefteå AIK
12.00w
+2.6
  
P17 Kula (5.0 kg)     


Final A

Final

1Fredrik GerdsdorffTimrå AIF
15.01
PB
  
2Daniel Fröjd WasbergLuleå FIF
12.71
PB
  
P17 Slägga (5.0 kg)     


Final A

Final

1Anton Andersson
63.09
Umedalens IF
63.09
PB
  
3Simon Lundstedt
Simon Lundstedt 96, Trångsviken
56.21
Trångsvikens IF
56.21
PB
  
P15 Stav     


Final A

Final

1Filip Nurmela
Filip Nurmela 98, Haparanda SKT
3.13
Haparanda SKT
3.13
PB
  
P14 100 m     

Vind: +1.9

Final A

Final

Vind: +1.9
1Nikolai Kronmann
12.41
Söderhamns IF
12.41
PB
  
P14 800 m     


Final A

Final

1Jonathan Dahlberg
Jonathan Dahlberg 99, Skellefteå AIK
2:19.95
Skellefteå AIK
2:19.95
PB
  
P14 300 m häck (76.2 cm)     


Final A

Final

1David Olsson
49.25
Timrå AIF
49.25
PB
  
P14 Tresteg     


Final A

Final

1Nikolai Kronmann
11.35
Söderhamns IF
11.35
–0.1 PB
  
2Jonathan Dahlberg
Jonathan Dahlberg 99, Skellefteå AIK
10.74
Skellefteå AIK
10.74
–0.6 PB
  
3William Lindberg
William Lindberg 99, Skellefteå AIK
10.34
Skellefteå AIK
10.34
–1.0 PB
  
P13 Stav     


Final A

Final

1Hannes Forslund
2.53
Piteå IF
2.53
PB
  
Kvinnor
F17 100 m     

Vind: -0.8

Final A

Final

Vind: -0.8
3Kajsa Östman
13.46
Sundsvalls FI
13.46
PB
  
F17 Stav     


Final A

Final

1Lovisa Larsen
2.73
PB
  
3Therese Lind
2.23
Bollnäs FIK
2.23
PB
  
F17 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

1Victoria Stöckel
Victoria Stöckel 97, Nedre Soppero
12.46
Nedre Soppero IK
12.46
PB
  
F15 300 m häck     


Final A

Final

1Ellen Eklund
47.97
Piteå IF
47.97
PB
  
F15 Stav     


Final A

Final

2Anna Engelin
Anna Engelin 98, Östersunds GIF
2.53
Östersunds GIF
2.53
PB
  
3Vilma Styrman
Vilma Styrman 98, Haparanda SKT
2.43
Haparanda SKT
2.43
PB
  
4Matilda Trense
Matilda Trense 98, Östersunds GIF
2.33
Östersunds GIF
2.33
PB
  
F15 Tresteg     


Final A

Final

2Jenni Sandgren
10.67
Sundsvalls FI
10.67
–1.4 PB
  
F15 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

2Elin Ånger
Elin Ånger 98, Söderhamn
10.04
Söderhamns IF
10.04
PB
  
F14 100 m     
Heat 1
Vind: -1.2
Vind: -1.2
1Evelina BackeströmUmedalens IF
13.32
PB
  
F14 800 m     


Final A

Final

1Elin Marcusson
Elin Marcusson 99, Trångsviken
2:30.94
Trångsvikens IF
2:30.94
PB
  
2Wilma Marcusson
Wilma Marcusson 99, Trångsviken
2:31.00
Trångsvikens IF
2:31.00
PB
  
3Ebba Olsson
2:31.51
Umedalens IF
2:31.51
PB
  
F14 300 m häck     


Final A

Final

1Saga Backeström
50.13
Umedalens IF
50.13
PB
  
F14 Höjd     


Final A

Final

1Sanna Pettersson
Sanna Pettersson 99, Östersunds GIF
1.60
Östersunds GIF
1.60
PB
  
2Rosa VallgårdaLuleå FIF
1.57
PB
  
F14 Stav     


Final A

Final

1Hanna Viklund
3.16
Umedalens IF
3.16
PB
  
2Sophie Ohlsson
Sophie Ohlsson 99, IFK Växjö
2.53
IFK Växjö
2.53
PB
  
4Rosa VallgårdaLuleå FIF
2.13
PB
  
F13 Stav     


Final A

Final

1Wilma Edman
Wilma Edman 00, Sundsvall
2.23
Sundsvalls FI
2.23
PB
  
3Isabelle BjörnfotUmedalens IF
2.03
PB
  

© 2022 Friidrottsstatistik