0
26.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23.3 | |
22.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23‐24.3 | |
19‐21.3 | |
15‐16.3 | |
15‐16.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
17.3 | |
10.3 | |
3.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
3.3 | |
21.2 | |
5.3 | |
2.3 | |
2‐3.3 | |
3.3 | |
2‐3.3 | |
2‐3.3 | |
1‐3.3 | |
2.3 | |
29.2 | |
27.2 | |
29.2 | |
27.2 | |
14.2 | |
27.2 | |
27.2 | |
25.2 | |
25.2 | |
24‐25.2 | |
24.2 | |
24‐25.2 | |
21.2 | |
22.2 | |
22.2 | |
21.2 | |
16.2 | |
19.2 | |
19.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
13.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
17‐18.2 | |
16‐18.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
10.2 | |
14.2 | |
14.2 | |
14.2 | |
12.2 | |
13.2 | |
12.2 | |
10.2 | |
7.2 | |
12.2 | |
11.2 | |
10‐11.2 | |
10‐11.2 | |
10‐11.2 | |
9‐11.2 |
Män | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
P18 100 m Vind: +0.4 Final A Final | Vind: +0.4 | ||||||||
7 | Douglas Hellbratt Douglas Hellbratt 95, Huddinge 11.86 | 95 | Huddinge AIS | 11.86 | =PB | ||||
P18 1500 m Final A Final | |||||||||
1 | Kevin Hermansson Kevin Hermansson 95, Trollhättan FIK 4:19.85 | 95 | Trollhättan FIK | 4:19.85 | =PB | ||||
P18 Höjd Final A Final | |||||||||
3 | Jacob Ewertzh Jacob Ewertzh 95, Hammarby 1.77 | 95 | Hammarby IF | 1.77 | =PB | ||||
P18 Kula (6.0 kg) Final A Final | |||||||||
3 | Timothy Gottlieb Timothy Gottlieb 94, Hässelby 13.36 | 94 | Hässelby SK | 13.36 | =PB | ||||
5 | Simon Persson Simon Persson 95, Västerås FK 11.56 | 95 | Västerås FK | 11.56 | =PB | ||||
P17 Höjd Final A Final | |||||||||
2 | Manne Persson Manne Persson 96, Hammarby 1.74 | 96 | Hammarby IF | 1.74 | =SB | ||||
P17 Tresteg Final A Final | |||||||||
1 | Manne Persson Manne Persson 96, Hammarby 13.05 | 96 | Hammarby IF | 13.05 | +0.0 =PB | ||||
2 | Eric Hallquist Eric Hallquist 96, Castor 12.76 | 96 | IF Castor | 12.76 | +0.0 =PB | ||||
3 | Henrik Thoms Henrik Thoms 96, Hanviken 12.30 | 96 | Hanvikens SK | 12.30 | +0.0 =PB | ||||
P17 Kula (5.0 kg) Final A Final | |||||||||
1 | William Ullberg William Ullberg 96, Riviera 14.43 | 96 | Riviera FI | 14.43 | =PB | ||||
2 | Mattias Nilsson Mattias Nilsson 96, Luleå 13.32 | 96 | Luleå FIF | 13.32 | =PB | ||||
3 | Gustav Kjell Gustav Kjell 96, Tureberg 12.77 | 96 | Turebergs FK | 12.77 | =SB | ||||
4 | Marcus Rostmark Marcus Rostmark 96, Märsta 11.60 | 96 | IFK Märsta | 11.60 | =PB | ||||
5 | August Hedberg 11.13 | 96 | 11.13 | =PB | |||||
P16 Diskus (1.5 kg) Final A Final | |||||||||
1 | Jesper Arbinge Jesper Arbinge 97, Huddinge 46.63 | 97 | Huddinge AIS | 46.63 | =PB | ||||
2 | Eddie Sundell Eddie Sundell 97, Söderhamn 35.37 | 97 | Söderhamns IF | 35.37 | =PB | ||||
P15 800 m Final A Final | |||||||||
3 | Benjamin Eklund Benjamin Eklund 98, Westmannia 2:06.86 | 98 | IK Westmannia | 2:06.86 | =PB | ||||
4 | Erik Rosqvist Erik Rosqvist 98, Mälarhöjden 2:07.32 | 98 | Mälarhöjdens IK | 2:07.32 | =PB | ||||
P15 Längd Final A Final | |||||||||
1 | Sebastien Hargeström Sebastien Hargeström 98, Hammarby 6.05 | 98 | Hammarby IF | 6.05 | +0.2 =PB | ||||
P15 Diskus (1.0 kg) Final A Final | |||||||||
3 | Filip Nurmela Filip Nurmela 98, Haparanda SKT 36.51 | 98 | Haparanda SKT | 36.51 | =PB | ||||
Kvinnor | |||||||||
F18 100 m Vind: -1.4 Final A Final | Vind: -1.4 | ||||||||
3 | Alexandra Bartee Alexandra Bartee 95, Gefle 13.17 | 95 | Gefle IF | 13.17 | =SB | ||||
F18 Spjut Final A Final | |||||||||
1 | Satu Tossavainen Satu Tossavainen 95, GoIF Tjalve 36.19 | 95 | GoIF Tjalve | 36.19 | =SB | ||||
3 | Sofia Johansson Sofia Johansson 95, Tranås 34.28 | 95 | Tranås AIF | 34.28 | =PB | ||||
5 | Denise Eriksson Denise Eriksson 95, Gefle 28.18 | 95 | Gefle IF | 28.18 | =SB | ||||
6 | Hedvig Nykvist Hedvig Nykvist 95, Tranås 27.93 | 95 | Tranås AIF | 27.93 | =SB | ||||
7 | Freja Avebäck Freja Avebäck 95, Hammarby 26.10 | 95 | Hammarby IF | 26.10 | =PB | ||||
F16 100 m Vind: -0.4 Final A Final | Vind: -0.4 | ||||||||
1 | Vendela Silwén Vendela Silwén 97, Huddinge 12.79 | 97 | Huddinge AIS | 12.79 | =PB | ||||
2 | Mikaela Waernulf Mikaela Waernulf 97, Västerås FK 13.02 | 97 | Västerås FK | 13.02 | =PB | ||||
F16 Tresteg Final A Final | |||||||||
1 | Johanna Dyremark Johanna Dyremark 97, Tumba 11.61 | 97 | IFK Tumba | 11.61 | +0.0 =PB | ||||
2 | Lovisa Östervall Lovisa Östervall 97, Tumba 11.54 | 97 | IFK Tumba | 11.54 | +0.0 =PB | ||||
F16 Kula (3.0 kg) Final A Final | |||||||||
3 | Linnea Larsson Huusko Linnea Larsson Huusko 97, Väsby 12.06 | 97 | Väsby IK | 12.06 | =PB | ||||
8 | Stina Rosenberg Stina Rosenberg 97, Huddinge 10.21 | 97 | Huddinge AIS | 10.21 | =PB | ||||
F15 Längd Final A Final | |||||||||
2 | Maja Almgren Maja Almgren 98, Visby 5.21 | 98 | Visby IF Gute | 5.21 | +1.0 =SB | ||||
F15 Diskus (0.6 kg) Final A Final | |||||||||
3 | Moa Nääs Moa Nääs 98, Söderhamn 33.44 | 98 | Söderhamns IF | 33.44 | =PB |