0
26.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23.3 | |
22.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23‐24.3 | |
19‐21.3 | |
15‐16.3 | |
15‐16.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
17.3 | |
10.3 | |
3.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
3.3 | |
21.2 | |
5.3 | |
2.3 | |
2‐3.3 | |
3.3 | |
2‐3.3 | |
2‐3.3 | |
1‐3.3 | |
2.3 | |
29.2 | |
27.2 | |
29.2 | |
27.2 | |
14.2 | |
27.2 | |
27.2 | |
25.2 | |
25.2 | |
24‐25.2 | |
24.2 | |
24‐25.2 | |
21.2 | |
22.2 | |
22.2 | |
21.2 | |
16.2 | |
19.2 | |
19.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
13.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
17‐18.2 | |
16‐18.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
10.2 | |
14.2 | |
14.2 | |
14.2 | |
12.2 | |
13.2 | |
12.2 | |
10.2 | |
7.2 | |
12.2 | |
11.2 | |
10‐11.2 | |
10‐11.2 | |
10‐11.2 | |
9‐11.2 |
Män | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M 1500 m Final A Final | |||||||||
1 | Lars Södergård Lars Södergård 83, Vallentuna 3:59.67 | 83 | Vallentuna FK | 3:59.67 | =PB | ||||
M 10 000 m Final A Final | |||||||||
1 | Fredrik Gustavsson Fredrik Gustavsson 73, Studenterna 34:45.92 | 73 | FK Studenterna | 34:45.92 | =PB | ||||
1 | Mattias Willim Mattias Willim 75, Vallentuna 34:52.52 | 75 | Vallentuna FK | 34:52.52 | =PB | ||||
1 | Johan Södersten Johan Södersten 69, Hässelby 35:11.29 | 69 | Hässelby SK | 35:11.29 | =PB | ||||
1 | Jonas Larsson 35:43.33 | 71 | 35:43.33 | =SB | |||||
1 | Samuel Carlsson Samuel Carlsson 85, Sundbyberg 35:58.60 | 85 | Sundbybergs IK | 35:58.60 | =PB | ||||
4 | Jonas Linderholm Arnklint Jonas Linderholm Arnklint 88, Huddinge 33:26.10 | 88 | Huddinge AIS | 33:26.10 | =PB | ||||
6 | Fredrik Svanfeldt Fredrik Svanfeldt 63, Hässelby 34:25.66 | 63 | Hässelby SK | 34:25.66 | =SB | ||||
7 | Tomas Jennerstål Tomas Jennerstål 74, Rånäs 34:30.87 | 74 | Rånäs 4H | 34:30.87 | =SB | ||||
8 | Mattias Käck Mattias Käck 83, Fredrikshof 34:33.55 | 83 | Fredrikshofs FIF | 34:33.55 | =SB | ||||
Final B | |||||||||
1 | Aleksej Pirgholizadeh Aleksej Pirgholizadeh 94, Eskilstuna FI 32:18.83 | 94 | Eskilstuna FI | 32:18.83 | =PB | ||||
Kvinnor | |||||||||
K 10 000 m Final A Final | |||||||||
1 | Dace Landström Dace Landström 83, Vallentuna 37:09.50 | 83 | Vallentuna FK | 37:09.50 | =PB | ||||
Final B | |||||||||
1 | Ida Gudmundson Ida Gudmundson 82, Studenterna 40:04.92 | 82 | FK Studenterna | 40:04.92 | =PB | ||||
2 | Christin Bergkvist Christin Bergkvist 67, Studenterna 41:57.79 | 67 | FK Studenterna | 41:57.79 | =SB | ||||
3 | Linda Jerrewing Strömberg 42:03.59 | 80 | 42:03.59 | =SB | |||||
4 | Anna Johansson Anna Johansson 71, Studenterna 43:25.78 | 71 | FK Studenterna | 43:25.78 | =PB | ||||
5 | Louise Berlin Louise Berlin 87, Studenterna 44:47.72 | 87 | FK Studenterna | 44:47.72 | =PB |