11.9
8.9
25.8
26.9
6.9
6.9
25.9
23.9
25.9
23.9
19.9
16.9
5.9
25.9
26.9
26.9
26.9
26.9
26.9
26.9
25.9
25.9
25.9
25.9
25.9
25.9
24.9
23.9
23.9
19.9
18.9
18.9
12.9
8.9
5.9
22.9
19.9
4.9
25.9
18‐19.9
25.9
25.9
18.9
18.9
23.9
12.8
22.9
22.9
22.9
22.9
23.9
22.9
22.9
18.9
19.9
22.9
22.9
16.9
11.9
19.9
11.9
21.9
25.6
22.9
16.9
11‐12.9
29.8
18.9
16.9
12.9
18‐19.9
19.9
20.9
19.9
19.9
19.9
18.9
16.9
15.9
5.9
12.9
18.9
18‐19.9
18.9
18‐19.9
19.9
19.9
18.9
16.9
13.9
16.9
16.9
14.9
13.9
12.9
16.9
16.9
2.9
18.9
18.9
Tävlande: 46 (27+19)   Starter: 48 (28+20)

Män
M 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Tom Kling-BaptisteHuddinge AIS
6.86
  
4Oscar Johansson
7.14
Hammarby IF
7.14
PB
  
Final B
1Lukas Nilsson
7.21
Hässelby SK
7.21
SB
  
5Patrik Sjöö
7.28
Hässelby SK
7.28
SB
  
Heat 1
2Fredrik ÅströmTäby IS
7.24
PB
  
4Daniel Katuric
7.43
Hässelby SK
7.43
PB
  
Heat 2
6Samy Ahmed
Samy Ahmed 94, Hammarby
7.50
Hammarby IF
7.50
SB
  
Heat 3
4David Östling
7.33
Rånäs 4H
7.33
SB
  
5Doug Amiss
Doug Amiss 90, Hässelby
7.39
Hässelby SK
7.39
PB
  
Heat 4
2Hugo Jansson
Hugo Jansson 92, Glanshammar
7.21
Glanshammars IF
7.21
SB
  
M 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Joel Glantz
23.65
Huddinge AIS
23.65
PB
  
4André Brännström
23.13
Skellefteå AIK
23.13
PB
  
M 400 m     
Inne

Final A

Final
Inne
3Axel Bergrahm
Axel Bergrahm 92, Spårvägen
49.40
Spårvägens FK
49.40
PB
  
M 800 m     
Inne
Inne
Final B
4Lucas Grönborg
2:02.91
Hellas FK
2:02.91
PB
  
M 1500 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Gunnar Durén
4:13.45
Hässelby SK
4:13.45
SB
  
2Johan Hydén
3:46.60
Hammarby IF
3:46.60
  
5Alex Torgersson
4:07.06
Hammarby IF
4:07.06
PB
  
6Johan Samuelsson
4:07.25
Falu IK
4:07.25
PB
  
Final B
6Dennis Olsson
Dennis Olsson 97, Spårvägen
4:25.01
Spårvägens FK
4:25.01
PB
  
M 3000 m     
Inne
Inne
1Jesper Nelsén
9:20.54
Falkenbergs IK
9:20.54
PB
  
M 60 m häck     
Inne

Final A

Final
Inne
3Andreas Andersson
8.23
Hässelby SK
8.23
SB
  
6Urban Evjen
Urban Evjen 73, Studenterna
11.00
FK Studenterna
11.00
PB
  
M Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
5Isak Hampel Klang
4.46
Hässelby SK
4.46
PB
  
M Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
6David Östling
6.37
Rånäs 4H
6.37
SB
  
8Henning Rydström
6.13
Hässelby SK
6.13
PB
  
9Pontus Danforth
5.93
Huddinge AIS
5.93
PB
  
M Kula     
Inne

Final A

Final
Inne
7Rasmus Olofsson
13.68
Hässelby SK
13.68
SB
  
P19 Kula (6.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Alexander LarssonUpsala IF
15.93
SB
  
Kvinnor
K 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
Martha Traoré
Martha Traoré 95, DEN
7.89
95DEN
7.89
  
Martha Traoré
Martha Traoré 95, DEN
7.98
95DEN
7.98
  
Final B
1Gladys Bamane
Gladys Bamane 89, Spårvägen
7.82
Spårvägens FK
7.82
SB
  
Heat 1
6Sofia Johnsson
8.05
Hässelby SK
8.05
PB
  
Heat 2
6Fjóla Signý HannesdóttirFalu IK
8.20
PB
  
K 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
4Jenny Wingqvist
26.79
Hässelby SK
26.79
PB
  
Final C
2Amanda Lindh
25.94
Huddinge AIS
25.94
PB
  
K 400 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Julia Karlsson
59.59
Hammarby IF
59.59
PB
  
2Jenni Ehn Gårdhage
1:03.59
Västerås FK
1:03.59
SB
  
K 1500 m     
Inne

Final A

Final
Inne
2Hanna Lindholm
Hanna Lindholm 79, Studenterna
4:34.08
FK Studenterna
4:34.08
PB
  
5Helene Malmkvist
4:41.23
Spårvägens FK
4:41.23
PB
  
Final B
5Julia Wangenheim
5:10.49
Hammarby IF
5:10.49
PB
  
K 3000 m     
Inne
Inne
1Jeri Emeru
Jeri Emeru 89, Sundbyberg
9:33.71
Sundbybergs IK
9:33.71
PB
  
3Karolin Ohlsson
10:55.72
Järla IF
10:55.72
PB
  
K 60 m häck     
Inne
Inne
Heat 1
4Johanna HöglundUpsala IF
9.78
SB
  
K Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
4Kristina Ulitina
3.55
Hammarby IF
3.55
SB
  
K Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Maria Border
5.00
Hanvikens SK
5.00
SB
  
K Tresteg     
Inne

Final A

Final
Inne
3Sofie Lindesten
12.49
Djurgårdens IF
12.49
PB
  
F19 60 m häck     
Inne

Final A

Final
Inne
4Hannah RosslandIFK Tumba
9.49
PB
  
F17 Kula (3.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Hanna Mårtensson
13.01
Hässelby SK
13.01
PB