27.11
23.11
28.11
27.11
27.11
8.8
26.11
20.11
27.11
27.11
27.11
27.11
24.10
17.10
4.9
21.11
10.10
26.9
17.8
25.8
26.8
6.9
19.8
8.9
9.10
31.8
23.8
4.9
20.11
21.11
13.11
10.10
16.10
21.11
19.9
20‐21.11
18.9
21.11
24.8
19.8
16.10
4.9
13.11
6.11
12‐14.11
6.11
3.10
2.10
8.10
12.9
19.8
28.8
30.10
19.9
12.9
7.11
7.11
24.10
16.10
19.9
7.11
19.9
10.10
18.9
16.10
5‐7.11
6.11
7.11
2.10
24.10
30.10
22.10
11.9
19.9
3.10
16.10
17.10
30.10
3.10
26.9
10.10
21.8
9.10
9.10
17.10
13.9
31.10
11.9
2.10
16.10
2.10
16.10
23.10
28.8
22.10
22.10
18.8
22.10
17.10
26.8
Tävlande: 58 (23+35)   Starter: 62 (24+38)

Män
M 800 m     


Final A

Final

1Jonathan Bergdahl
2:12.80
Enhörna IF
2:12.80
PB
  
2Aron Borg
Aron Borg 99, Götlunda
2:13.36
Götlunda IF
2:13.36
PB
  
Final B
1Jack Karlsson
Jack Karlsson 99, KFUM Örebro
2:19.06
KFUM Örebro
2:19.06
PB
  
P14 100 m     

Vind: 0.0

Final A

Final

Vind: 0.0
1Henrik Larsson
11.87
IF Göta Karlstad
11.87
PB
  
2Noa Jonsson
Noa Jonsson 99, Hässelby
12.16
Hässelby SK
12.16
PB
  
3Carl Glas
12.44
Bromma IF
12.44
PB
  
Heat 2
Vind: +0.3
Vind: +0.3
2Oskar Helling
12.40
Täby IS
12.40
PB
  
Heat 3
Vind: +1.4
Vind: +1.4
1Johan SjölanderTäby IS
12.16
PB
  
2Arvid Gustafsson
12.54
Upsala IF
12.54
PB
  
P14 1500 m hinder (76.2 cm)     


Final A

Final

1Niclas Wallin
4:43.41
Huddinge AIS
4:43.41
PB
  
2Axel Djurberg
4:46.94
Upsala IF
4:46.94
PB
  
3Tommy Nylander LeslieIFK Tumba
4:51.05
PB
  
4Olof Silvander
4:54.96
Danderyds SK
4:54.96
PB
  
6Jonatan Gustafsson
5:17.88
KFUM Örebro
5:17.88
PB
  
P14 300 m häck (76.2 cm)     


Final A

Final

2Arvid Gustafsson
45.51
Upsala IF
45.51
PB
  
3Henry Jacobson
46.22
Tyresö FK
46.22
PB
  
P14 Stav     


Final A

Final

1Tom Johansson
Tom Johansson 99, KFUM Örebro
3.03
KFUM Örebro
3.03
PB
  
3Albin Rohde
2.67
Hammarby IF
2.67
PB
  
4Simon BjörnstedtF Bålsta IK
2.67
PB
  
P14 Längd     


Final A

Final

3Tommy Nguyen
5.39
Nyköpings BIS
5.39
0.0 PB
  
4Noa Fridell
Noa Fridell 99, Eskilstuna
5.38
Eskilstuna FI
5.38
0.0 PB
  
P14 Kula (4.0 kg)     


Final A

Final

3York Raphael
11.28
Gefle IF
11.28
PB
  
P14 Diskus (1.0 kg)     


Final A

Final

2Erik VestlundKils AIK
42.11
PB
  
3Vilson LleshiIFK Nora
32.26
PB
  
Kvinnor
K 800 m     


Final A

Final

3Carolina SöderbomÄrla IF
2:27.48
PB
  
K 300 m häck     


Final A

Final

1Ida Thunberg
46.19
IK Stål
46.19
PB
  
2Victoria Almerén Hansson
46.34
Råby-Rekarne FIF
46.34
PB
  
3Hanna Axelsson
49.63
Upsala IF
49.63
PB
  
4Isabella EngströmHammarby IF
49.64
PB
  
Final B
1Alexandra SörensenFalu IK
48.51
PB
  
3Lotta Laurin
51.29
Hammarby IF
51.29
PB
  
F14 100 m     

Vind: +0.7

Final A

Final

Vind: +0.7
2Moa Seger
Moa Seger 99, Glanshammar
12.68
Glanshammars IF
12.68
PB
  
Semi 2
Vind: +1.2
Vind: +1.2
1Carolina SöderbomÄrla IF
12.66
PB
  
3Saga Berneryd
12.89
Danderyds SK
12.89
PB
  
4Sara Hermansson
13.04
Enhörna IF
13.04
PB
  
6Matilda SönnergaardIF Linnéa
13.35
PB
  
Heat 1
Vind: +0.7
Vind: +0.7
3Carolina Eriksson
13.38
PB
  
Heat 2
Vind: +0.9
Vind: +0.9
1Linn Bäcklin
12.39
IF Göta Karlstad
12.39
PB
  
2Linn SvärdhagenFalu IK
13.50
PB
  
Heat 3
Vind: +0.5
Vind: +0.5
3Louise Svensson
13.34
Eskilstuna FI
13.34
PB
  
F14 1500 m hinder     


Final A

Final

1Mika Söderström
5:12.90
Vallentuna FK
5:12.90
PB
  
2Anna Hallmén
Anna Hallmén 99, KFUM Örebro
5:26.96
KFUM Örebro
5:26.96
PB
  
4Elin Fogelström
6:41.12
PB
  
F14 Höjd     


Final A

Final

1Clara BergströmIFK Sunne
1.55
PB
  
F14 Tresteg     


Final A

Final

1Elin Bärjegård
Elin Bärjegård 99, Leksands FIK
10.40
Leksands FIK
10.40
–0.3 PB
  
2Judith Sjöman
Judith Sjöman 99, Katrineholm
10.23
Katrineholms SK
10.23
0.0 PB
  
3Ella Moberg
Ella Moberg 99, Västerås
10.22
Västerås FK
10.22
0.0 PB
  
F14 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

1Sandra VestlundKils AIK
11.97
PB
  
3Rosanna Cianelli
11.71
Hammarby IF
11.71
PB
  
4Louise Svensson
11.44
Eskilstuna FI
11.44
PB
  
7Amanda Lejros
Amanda Lejros 99, Leksands FIK
10.46
Leksands FIK
10.46
PB
  
8Martina Bergqvist
10.05
IF Göta Karlstad
10.05
PB
  
F14 Diskus (0.6 kg)     


Final A

Final

1Eleonora Olsmats
41.31
Danderyds SK
41.31
PB
  
4Amanda Lejros
Amanda Lejros 99, Leksands FIK
34.63
Leksands FIK
34.63
PB
  
5Lina BonanderSK Bore
32.05
PB
  
F14 Slägga (3.0 kg)     


Final A

Final

4Cornelia Sundqvist
30.78
PB
  
6Tilde All
25.69
Täby IS
25.69
PB
  
F13 Stav     


Final A

Final

2Wilma Andersson
2.23
Kvarnsvedens GoIF
2.23
PB
  
4Elvira Andersson
2.13
Upsala IF
2.13
PB
  
5Jennifer Söderberg
2.13
PB
  
6Linnea Wiklund
2.03
Västerås FK
2.03
PB
  
F13 Diskus (0.6 kg)     


Final A

Final

1Johanna EdvallIF Skade
39.67
PB