9.10
18.9
2.10
17.10
2.10
18.9
16.10
10.10
14.10
30.9
30.9
16.10
16.10
16.10
3.10
17.10
14.10
9.10
3.10
10.10
17.10
17.10
16.10
16.10
3.10
26.9
13.10
7.10
14.10
9.10
28.8
6.10
9.10
13.10
9.10
9.10
9.10
12.10
9.10
19.9
12.10
10.10
10.10
9.10
10.10
3.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
9.10
9.10
3.10
30.9
10.10
25.9
13.9
27.9
19.9
9.10
3.10
26.9
9.10
7.10
7.10
6.10
10.10
9.10
9.10
9.10
7.10
7.10
30.9
9.10
9.10
2.10
2.10
26.9
26.9
5.10
2.10
2.10
3.10
2.10
26.9
29.9
27.9
22.9
20.9
15.9
3.10
26.9
2.10
2.10
2.10
Tävlande: 47 (29+18)   Starter: 47 (29+18)

Män
M 100 m     
Final B
Vind: -0.6
Vind: -0.6
1Martin Lindén
11.37
Hanvikens SK
11.37
PB
  
Heat 2
Vind: -0.6
Vind: -0.6
4Felix Grape
Felix Grape 90, Fredrikshof
11.52
Fredrikshofs FIF
11.52
SB
  
Heat 3
Vind: -0.7
Vind: -0.7
1Victor Kårelid
11.20
Hammarby IF
11.20
SB
  
6Rikard Hällberg
11.85
Upsala IF
11.85
PB
  
M 300 m     


Final A

Final

1Tobias Månsson
38.16
IFK Lidingö
38.16
PB
  
2Sebastien HargeströmHammarby IF
38.50
PB
  
M 400 m     


Final A

Final

2Isak Andersson
50.63
Upsala IF
50.63
PB
  
Final B
1Nuraldin EljammalRiviera FI
52.31
PB
  
3Patrik PetterssonRånäs 4H
52.55
SB
  
4Erik Tholén
53.26
Ununge IF
53.26
PB
  
5Björn Seifert
53.48
Upsala IF
53.48
PB
  
M 600 m     


Final A

Final

1Jesper Bokefors
1:26.46
Upsala IF
1:26.46
PB
  
M 1500 m     


Final A

Final

1Simon Sundström
4:06.70
IFK Lidingö
4:06.70
PB
  
1Oliver LangseliusGefle IF
4:18.14
PB
  
1Joel Norling
4:28.49
Tierps IF
4:28.49
PB
  
2Johan Lindberg
4:07.85
Upsala IF
4:07.85
SB
  
3Anton Persson
4:08.59
Hässelby SK
4:08.59
PB
  
4Jonatan Alvaeus
4:09.04
Upsala IF
4:09.04
SB
  
6Erik Djurberg
4:12.49
Upsala IF
4:12.49
PB
  
7Anders Herrmann
4:12.69
Rånäs 4H
4:12.69
PB
  
8Hasan Husseen MahamuudGefle IF
4:16.50
PB
  
M Stav     


Final A

Final

1Jonathan Jansson
4.60
Östhammar FI
4.60
SB
  
M Stav extra     


Final A

Final

1Armand DuplantisIK Stål
4.15
PB
  
M Kula     


Final A

Final

2Magnus HåkanssonValbo AIF
13.65
SB
  
P15 Diskus (1.0 kg)     


Final A

Final

1William Petersson
William Petersson 98, USA
52.31
98USA
52.31
PB
  
2Gabriel RosshagenTäby IS
48.42
PB
  
P14 300 m     


Final A

Final

1Ernesto Turro HerreraIFK Lidingö
39.56
PB
  
3Johan Pedersen
41.55
Upsala IF
41.55
PB
  
P14 Diskus (1.0 kg)     


Final A

Final

1Patrik Lindstedt
53.17
Hässelby SK
53.17
PB
  
Kvinnor
K 300 m     


Final A

Final

1Vilma Jonsson
42.38
Danderyds SK
42.38
PB
  
2Ida Thunberg
42.77
IK Stål
42.77
PB
  
3Lovisa Bivstedt
44.43
Hässelby SK
44.43
PB
  
K 400 m     


Final A

Final

1Caroline Kihlblom
56.59
Huddinge AIS
56.59
SB
  
3Sharon López
Sharon López 97, Västerås
59.78
Västerås FK
59.78
PB
  
5Sanna Ohlström
1:02.87
Rånäs 4H
1:02.87
SB
  
6Emelie Svensson
1:03.18
IFK Mora
1:03.18
SB
  
K 600 m     


Final A

Final

1Kajsa Barr
Kajsa Barr 92, Sundbyberg
1:33.80
Sundbybergs IK
1:33.80
PB
  
K Längd     


Final A

Final

3Hanna Wiss
Hanna Wiss 91, KFUM Örebro
5.80
KFUM Örebro
5.80
+1.9 SB
  
4Klara Helander
5.61
Upsala IF
5.61
+1.4 PB
  
6Joline Jansson
5.29
Östhammar FI
5.29
+1.4 SB
  
K Diskus     


Final A

Final

1Felicia Thomsson
37.56
Hässelby SK
37.56
SB
  
F17 1500 m     


Final A

Final

2Emma Jansson
Emma Jansson 98, Westmannia
5:28.75
IK Westmannia
5:28.75
SB
  
F17 Stav     


Final A

Final

1Agnes Moberg
3.40
Tyresö FK
3.40
SB
  
F15 Stav     


Final A

Final

2Linnea Wolwan
2.10
Upsala IF
2.10
=PB
  
F14 Diskus (0.6 kg)     


Final A

Final

1Julia Johansson-ElvinMotala AIF
38.85
PB
  
3Tilde All
34.19
Täby IS
34.19
PB
  
F13 Stav     


Final A

Final

1Ebba BlomstrandÅsbro GoIF
3.10
PB