9.10
18.9
2.10
17.10
2.10
18.9
16.10
10.10
14.10
30.9
30.9
16.10
16.10
16.10
3.10
17.10
14.10
9.10
3.10
10.10
17.10
17.10
16.10
16.10
3.10
26.9
13.10
7.10
14.10
9.10
28.8
6.10
9.10
13.10
9.10
9.10
9.10
12.10
9.10
19.9
12.10
10.10
10.10
9.10
10.10
3.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
9.10
9.10
3.10
30.9
10.10
25.9
13.9
27.9
19.9
9.10
3.10
26.9
9.10
7.10
7.10
6.10
10.10
9.10
9.10
9.10
7.10
7.10
30.9
9.10
9.10
2.10
2.10
26.9
26.9
5.10
2.10
2.10
3.10
2.10
26.9
29.9
27.9
22.9
20.9
15.9
3.10
26.9
2.10
2.10
2.10
Tävlande: 42 (20+22)   Starter: 45 (21+24)

Män
M 60 m     
Inne
Inne
Final B
2Philip Green
7.23
Hammarby IF
7.23
PB
  
4Olle Forslin
7.33
Hässelby SK
7.33
PB
  
Heat 1
1Jan Wocalewski
7.09
Huddinge AIS
7.09
PB
  
2Oscar Johansson
7.21
Spårvägens FK
7.21
PB
  
4Marcus HanssonFalu IK
7.40
  
Heat 2
3Daniel Goldman
7.41
Turebergs FK
7.41
SB
  
Heat 4
1Axel Bergrahm
Axel Bergrahm 92, Spårvägen
7.15
Spårvägens FK
7.15
SB
  
Heat 5
2Anton Forsberg
7.39
Turebergs FK
7.39
SB
  
M 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
3Elias Bjuhr
Elias Bjuhr 93, IFK Umeå
1:56.45
IFK Umeå
1:56.45
PB
  
M 1500 m     
Inne
Inne
Final B
2Nils Jarlöv
4:37.17
Huddinge AIS
4:37.17
PB
  
M Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Fredrick Ekholm
2.06
Huddinge AIS
2.06
PB
  
4Filip HjorthGefle IF
1.88
PB
  
M Tresteg     
Inne

Final A

Final
Inne
5Niklas Alsing
Niklas Alsing 95, Östersunds GIF
12.63
Östersunds GIF
12.63
PB
  
6Samuel Wiktorsson
12.22
Trångsvikens IF
12.22
SB
  
M Kula     
Inne

Final A

Final
Inne
5Rasmus Olofsson
13.86
Hässelby SK
13.86
SB
  
M Vikt     
Inne

Final A

Final
Inne
6Rasmus Olofsson
13.50
Hässelby SK
13.50
PB
  
M Weight Throw (25kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Jonas BirgerssonNyköpings BIS
PB
  
M Weight Throw (25.4 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
2David Nyman
David Nyman 92, Östhammar
10.95
Östhammar FI
10.95
PB
  
P17 60 m     
Inne
Inne
Heat 2
1Dennis Elms JanssonHuddinge AIS
7.41
PB
  
P15 Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
2Josef Bergström RaoufUpsala IF
5.72
PB
  
3Nicklas Holm
5.71
Hellas FK
5.71
PB
  
Kvinnor
K 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
2Lovisa ÖstervallIFK Tumba
25.99
PB
  
2Hannah RosslandIFK Tumba
27.39
PB
  
3Nuulu Ndiwabene
25.92
Spårvägens FK
25.92
SB
  
Final B
1Felicia Berglind
25.86
Spårvägens FK
25.86
PB
  
Final G
1Louise GabrielssonHuddinge AIS
26.66
PB
  
Heat ?
1Alexi Ramskog
26.85
Hammarby IF
26.85
PB
  
4Angelica Lilja BorgIK Lerum FI
27.50
PB
  
K 1500 m     
Inne

Final A

Final
Inne
7Therese Moberg
5:14.06
Sundsvalls FI
5:14.06
SB
  
Final B
7Nicole Sörensen
5:16.68
Falu IK
5:16.68
PB
  
K 60 m häck     


Final A

Final

4Aina Griksaite
Aina Griksaite 94, Spårvägen
9.58
Spårvägens FK
9.58
PB
  
K Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
1Hanna JanssonFalu IK
3.68
PB
  
K Tresteg     
Inne

Final A

Final
Inne
1Hannah Svensson
10.76
Huddinge AIS
10.76
SB
  
6Angelica Engberg
11.55
Hässelby SK
11.55
SB
  
K Kula     
Inne

Final A

Final
Inne
1Heidi Schmidt
13.51
Täby IS
13.51
PB
  
5Felicia Berglind
9.06
Spårvägens FK
9.06
PB
  
K Vikt     
Inne

Final A

Final
Inne
3Sandra Friberg
12.49
Turebergs FK
12.49
PB
  
5Caroline Wallin
10.09
Huddinge AIS
10.09
PB
  
F17 60 m     
Inne
Inne
Heat 2
3Fanny AnonsenGefle IF
8.26
PB
  
Heat 3
2Sofia NilssonGefle IF
8.21
SB
  
F15 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
4Nicole Berner
8.23
Huddinge AIS
8.23
PB
  
F14 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
2Emelie Nyman Wänseth
8.27
Östersunds GIF
8.27
PB
  
3Marion Sackey MensahHuddinge AIS
8.28
PB
  
Heat 2
1Ida Fritzdorf KåbergHammarby IF
8.29
PB
  
F14 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
3Marion Sackey MensahHuddinge AIS
1.56
PB