29.7
3.8
26.7
31.7‐1.8
31.7‐1.8
27.6
31.7
31.7
24.7
29.7
29.7
28.7
26.7
7.7
28.7
27.7
28.7
28.7
28.7
28.7
27.7
27.7
28.7
28.7
28.7
24.7
25.7
27.7
24.7
27.7
26.7
25.7
21.7
21.7
19.7
27.7
25‐26.7
28.6
19.7
26.7
25.7
24.7
21.7
21.7
24.7
24‐25.7
24‐25.7
21.7
21.7
24‐25.7
25.7
25.7
25.7
24.7
24.7
23.7
22.7
24.7
24.7
24.7
24.7
22.7
20.7
17.7
24.6
24.7
22.7
22.7
19.7
22.7
21.7
20.7
16.7
21.7
21.7
20.7
17.7
10.7
3.7
20.7
17.7
14.7
17‐18.7
20.7
20.7
19.7
19.7
19.7
20.7
18.7
3.7
17‐18.7
19.7
18.7
18.7
18.7
18.7
17.7
17.7
17.7
Tävlande: 47 (27+20)   Starter: 47 (27+20)

Män
M 200 m     

Vind: -1.5

Final A

Final

Vind: -1.5
3Daniel Katuric
23.23
Hässelby SK
23.23
SB
  
M 800 m     


Final A

Final

6Erik Tholén
2:01.32
Ununge IF
2:01.32
PB
  
8Carl Larsson
2:02.34
Hässelby SK
2:02.34
SB
  
M 3000 m     


Final A

Final

1Jesper Hamrin
Jesper Hamrin 90, Trångsviken
9:08.78
Trångsvikens IF
9:08.78
PB
  
3Brian Buchtrup-Nielsen
9:20.28
Fredrikshofs FIF
9:20.28
SB
  
4Filip Segerberg
9:22.51
Hammarby IF
9:22.51
SB
  
M Slägga     


Final A

Final

1Emil Olars
Emil Olars 91, Södertälje IF
53.04
Södertälje IF
53.04
PB
  
2Mikael Wallin
Mikael Wallin 63, Spårvägen
30.91
Spårvägens FK
30.91
PB
  
P19 110 m häck (99.1 cm)     

Vind: -0.6

Final A

Final

Vind: -0.6
1Rickard Willman
15.34
Västerås FK
15.34
PB
  
P17 800 m     


Final A

Final

5Gustaf Lidfelt
2:05.01
Hammarby IF
2:05.01
PB
  
7Axel James
2:08.41
Upsala IF
2:08.41
PB
  
7Anders Wallén
2:09.84
Hellas FK
2:09.84
PB
  
P17 3000 m     


Final A

Final

3Archibald Casteel
9:19.74
Hellas FK
9:19.74
PB
  
4Daniel Tapia
9:27.84
Hässelby SK
9:27.84
PB
  
6Joakim Ekström
9:56.16
Ärla IF
9:56.16
PB
  
P17 Spjut (700 g)     


Final A

Final

3Oskar Greilert
45.18
Hanvikens SK
45.18
PB
  
P16 200 m     

Vind: -0.5

Final A

Final

Vind: -0.5
1Joel Glantz
23.32
Huddinge AIS
23.32
PB
  
P16 800 m     


Final A

Final

3Anton Wijk
2:06.75
Upsala IF
2:06.75
PB
  
P15 2000 m     


Final A

Final

5Sackarias Wohlin
6:34.34
Stensjöns IF
6:34.34
PB
  
6Fredrik Kihlblom
6:34.94
Huddinge AIS
6:34.94
SB
  
7Didrik Axén
6:39.81
6:39.81
PB
  
8Tommy Nylander LeslieIFK Tumba
6:46.01
PB
  
9Tobias Tranderyd
Tobias Tranderyd 99, KFUM Örebro
6:53.82
KFUM Örebro
6:53.82
PB
  
P15 100 m häck (83.8 cm, 8.25 m)     

Vind: 0.0

Final A

Final

Vind: 0.0
1Eric Axtelius
14.70
Enköpings AI
14.70
PB
  
6Jesper RilegårdTäby IS
16.50
PB
  
P15 Stav     


Final A

Final

1Hannes Axell
2.23
Danderyds SK
2.23
PB
  
P15 Slägga (4.0 kg)     


Final A

Final

4Oliver Tered
29.90
Hässelby SK
29.90
PB
  
Kvinnor
K 200 m     

Vind: 0.0

Final A

Final

Vind: 0.0
2Jasmin Sabir
26.41
Hammarby IF
26.41
SB
  
4Malin JohanssonHellas FK
26.71
SB
  
6Katja Berend
27.25
Bromma IF
27.25
PB
  
K 800 m     


Final A

Final

2Julia Wangenheim
2:30.59
Hammarby IF
2:30.59
SB
  
4Josefin Edwall
2:28.11
Danderyds SK
2:28.11
PB
  
K 3000 m     


Final A

Final

2Moa Rothman
Moa Rothman 96, Västerås
10:29.25
Västerås FK
10:29.25
PB
  
3Sophia Persson
11:15.37
Huddinge AIS
11:15.37
SB
  
F19 200 m     

Vind: -1.1

Final A

Final

Vind: -1.1
4Felicia Berglind
26.30
Spårvägens FK
26.30
SB
  
F17 100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)     

Vind: 0.0

Final A

Final

Vind: 0.0
3Klara ZetterbergUpsala IF
16.91
PB
  
5Hanna Johnsson
17.93
Sundbybergs IK
17.93
PB
  
F17 Spjut     


Final A

Final

2Fanny Öhrn Selahn
31.29
Sundbybergs IK
31.29
PB
  
F15 2000 m     


Final A

Final

2Astrid Rosvall
6:38.14
Hässelby SK
6:38.14
SB
  
5Salina Kifleyesus
7:28.60
Hässelby SK
7:28.60
SB
  
F15 Längd     


Final A

Final

3Matilda GrundströmHuddinge AIS
5.05
0.0 PB
  
4Elin Bohman
5.04
Turebergs FK
5.04
0.0 PB
  
F15 Slägga (3.0 kg)     


Final A

Final

5Linnea Larsson HuuskoVäsby IK
31.48
PB
  
F14 80 m häck (76.2 cm, 8 m)     

Vind: +0.1

Final A

Final

Vind: +0.1
2Linnéa Frobe
12.39
Täby IS
12.39
PB
  
F14 Stav     


Final A

Final

2Hanna Kapell
2.73
Hammarby IF
2.73
PB
  
4Matilda Sjöholm
2.43
Hammarby IF
2.43
PB
  
F14 Slägga (3.0 kg)     


Final A

Final

1Felicia Bodaxell
34.65
Hammarby IF
34.65
PB