26.1
27.1
26.1
27.1
22.1
22.1
25.1
22‐23.1
21.1
22.1
20.1
19.1
15.1
23.1
22.1
22.1
21.1
22.1
22.1
15.1
22.1
21.1
20.1
17.1
21‐23.1
4.12
31.12
19.1
16.1
15‐16.1
15.1
15.1
11.1
6.12
16.1
15.1
31.12
31.12
9.1
17.1
15‐16.1
15.1
15.1
19.12
16.1
14.1
31.12
31.12
9.1
2.1
15.1
13.1
13.1
13.1
5.1
3.1
9.12
12.1
4.12
7‐8.1
10.1
9.1
9.1
8.1
8‐9.1
11.12
8‐9.1
8.1
7.1
6.1
6.1
8.1
27.12
14.12
9.12
6.12
4.1
4.1
4.1
30.12
30.12
4.1
8.1
6.1
6.1
9.1
6.1
2.1
2.1
28.12
31.12
29.12
11.12
27.11
13.11
16.10
9.11
17.10
27.12
6.11
Tävlande: 58 (28+30)   Starter: 68 (33+35)

Män
M 200 m     

Vind: -1.1

Final A

Final

Vind: -1.1
2Filip Nilsson
22.61
Kalmar SK
22.61
PB
  
M 400 m     


Final A

Final

1Kevin Perera
Kevin Perera 93, Helsingborg
52.46
IFK Helsingborg
52.46
PB
  
M 800 m     


Final A

Final

2Linus Wirén
2:04.13
IK Ymer
2:04.13
PB
  
3Johan Kullberg
Johan Kullberg 94, Helsingborg
2:04.15
IFK Helsingborg
2:04.15
PB
  
M 5000 m     


Final A

Final

4Tobias Andervang
17:00.6m
IK Ymer
17:00.6m
PB
  
M 3000 m hinder     


Final A

Final

1Markus Andersson
10:34.34
Högby IF
10:34.34
SB
  
2Andreas Hoberg
10:46.65
FI Kalmarsund
10:46.65
PB
  
4Niklas Back
Niklas Back 85, IK Hakarpspojkarna
11:31.02
IK Hakarpspojkarna
11:31.02
PB
  
5Niklas ÖsterlundIK Ymer
11:42.91
SB
  
6Fredric Linansky
14:10.62
IFK Helsingborg
14:10.62
PB
  
M 110 m häck     

Vind: +0.4

Final A

Final

Vind: +0.4
2Petter Gustafsson
Petter Gustafsson 94, IK Hakarpspojkarna
16.07
IK Hakarpspojkarna
16.07
PB
  
3Mattias OlanderHögby IF
16.68
SB
  
4Cedric UllbergIK Ymer
16.81
PB
  
5Hannes AssarssonIK Sisu
19.34
PB
  
M 400 m häck     


Final A

Final

2Cedric Ullberg
1:00.48
IK Ymer
1:00.48
PB
  
6Pontus Eriksson
1:05.80
FI Kalmarsund
1:05.80
SB
  
M Höjd     


Final A

Final

2Anton Levin
Anton Levin 92, Helsingborg
1.90
IFK Helsingborg
1.90
SB
  
3Olle Willsund
1.90
Högby IF
1.90
SB
  
4Petter Gustafsson
Petter Gustafsson 94, IK Hakarpspojkarna
1.85
IK Hakarpspojkarna
1.85
PB
  
5Anders Nihlstedt
1.75
FI Kalmarsund
1.75
SB
  
M Tresteg     


Final A

Final

1Artur EngströmIK Ymer
13.46
0.0 PB
  
2Johan Damgren
Johan Damgren 86, IK Hakarpspojkarna
13.44
IK Hakarpspojkarna
13.44
0.0 SB
  
4Olle Willsund
12.53
Högby IF
12.53
–0.4 PB
  
M Kula     


Final A

Final

1Nicklas Wiberg
14.48
Kalmar SK
14.48
SB
  
M Diskus     


Final A

Final

1Niklas TrennéusIK Ymer
43.97
SB
  
2Nicklas Wiberg
41.49
Kalmar SK
41.49
SB
  
4Erik Romberg
38.76
Högby IF
38.76
SB
  
5Ronny Kvist
Ronny Kvist 64, Helsingborg
38.24
IFK Helsingborg
38.24
SB
  
M Slägga     


Final A

Final

3Ronny Kvist
Ronny Kvist 64, Helsingborg
38.03
IFK Helsingborg
38.03
SB
  
4Mikael JohanssonIK Sisu
35.48
SB
  
M Spjut     


Final A

Final

1Elias Ericsson
57.03
Kalmar SK
57.03
SB
  
3Vidar PeterssonHögby IF
51.05
SB
  
5Johan Rogö
Johan Rogö 80, IK Hakarpspojkarna
45.64
IK Hakarpspojkarna
45.64
SB
  
Kvinnor
K 100 m     

Vind: -0.1

Final A

Final

Vind: -0.1
3Lisa Aronsson
13.09
Hovslätts IK
13.09
SB
  
K 200 m     

Vind: -1.1

Final A

Final

Vind: -1.1
2Alexandra SvenssonÅhus FIK
27.30
SB
  
K 400 m     


Final A

Final

2Lisa Nyström
Lisa Nyström 89, Kalmarsund
1:03.88
FI Kalmarsund
1:03.88
PB
  
4Tilda Helgesson
1:04.33
Åhus FIK
1:04.33
PB
  
K 800 m     


Final A

Final

1Rebecka Sellberg
2:27.57
Mölndals AIK
2:27.57
PB
  
2Fanny Sundquist
2:28.12
Åhus FIK
2:28.12
SB
  
K 5000 m     


Final A

Final

1Johanna Eriksson
18:10.7m
Motala AIF
18:10.7m
SB
  
2Sandra Nilsson
18:33.8m
Åhus FIK
18:33.8m
SB
  
3Alice Andersson
20:43.6m
Mölndals AIK
20:43.6m
PB
  
K 1500 m hinder     


Final A

Final

4Moa Ellmarker
6:07.73
IK Orient
6:07.73
SB
  
5Sandra Thudén
6:13.37
Motala AIF
6:13.37
SB
  
K 100 m häck     

Vind: -1.4

Final A

Final

Vind: -1.4
1Lisa Nyström
Lisa Nyström 89, Kalmarsund
17.49
FI Kalmarsund
17.49
SB
  
2Sara Derelöv
17.74
Motala AIF
17.74
PB
  
3Dellie Carlson
18.81
Mölndals AIK
18.81
PB
  
K 400 m häck     


Final A

Final

5Josefin Ellmarker
1:10.86
IK Orient
1:10.86
PB
  
6Emily Garney
Emily Garney 96, Kalmarsund
1:16.31
FI Kalmarsund
1:16.31
SB
  
K Höjd     


Final A

Final

1Johanna GustafssonMotala AIF
1.70
PB
  
3Amanda CarlssonIK Orient
1.55
PB
  
4Sofia Eskilstorp
1.50
Mölndals AIK
1.50
SB
  
5Tova Österberg
1.50
FI Kalmarsund
1.50
SB
  
K Stav     


Final A

Final

5Jonna Jansson
2.80
Motala AIF
2.80
=PB
  
K Längd     


Final A

Final

2Tova Österberg
5.10
FI Kalmarsund
5.10
–0.8 SB
  
K Tresteg     


Final A

Final

1Alexandra SvenssonÅhus FIK
10.93
–1.0 SB
  
K Kula     


Final A

Final

1Maria Nilsson
11.15
IK Orient
11.15
PB
  
5Malin Wiberg
Malin Wiberg 89, Kalmarsund
9.55
FI Kalmarsund
9.55
SB
  
6Emmie Eriksson OlssonÅhus FIK
9.01
PB
  
K Diskus     


Final A

Final

1Hanna Bjärkvik
37.64
Hovslätts IK
37.64
SB
  
2Frida Linde
35.17
Täby IS
35.17
  
K Slägga     


Final A

Final

1Linnea Frisk
42.34
Åhus FIK
42.34
PB
  
2Maria Nilsson
39.99
IK Orient
39.99
PB
  
3Frida Linde
36.71
Täby IS
36.71
  
5Elin Rubin
Elin Rubin 95, Hovslätt
30.96
Hovslätts IK
30.96
SB
  
K Spjut     


Final A

Final

2Evelyn Einebrant
32.50
Hovslätts IK
32.50
SB
  
4Cecilia LyngstamIK Orient
30.20
SB
  
5Ellen IsacssonÅhus FIK
26.70
SB
  

© 2022 Friidrottsstatistik