15.1
15.1
11.1
6.12
16.1
15.1
31.12
31.12
9.1
17.1
15‐16.1
15.1
15.1
19.12
16.1
14.1
31.12
31.12
9.1
2.1
15.1
13.1
13.1
13.1
5.1
3.1
9.12
12.1
4.12
7‐8.1
10.1
9.1
9.1
8.1
8‐9.1
11.12
8‐9.1
8.1
7.1
6.1
6.1
8.1
27.12
14.12
9.12
6.12
4.1
4.1
4.1
30.12
30.12
4.1
6.1
6.1
9.1
6.1
2.1
2.1
28.12
31.12
29.12
11.12
27.11
13.11
16.10
9.11
17.10
27.12
6.11
20.11
31.10
2.10
2.10
9.10
6.11
21.12
18.12
30.11
28.12
26.12
16.10
6.11
6.11
6.11
20.12
20.12
16.10
18.12
13.12
18.12
2.10
2.10
20.12
18.12
19.12
16.10
18.12
19.12
18.12
16.12
Tävlande: 32 (15+17)   Starter: 33 (15+18)

Män
M 60 m     
Inne
Inne
Heat 2
1Nils-Göran NilssonTurebergs FK
7.29
SB
  
Heat 3
2Oskar Swing
7.45
Bromma IF
7.45
PB
  
M 400 m     
Inne

Final A

Final
Inne
2Alex Torgersson
51.06
Hammarby IF
51.06
PB
  
Final B
1Olle Forslin
51.27
Hässelby SK
51.27
PB
  
M 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
5Emanuel Örtengren
2:04.30
IFK Lidingö
2:04.30
PB
  
M 3000 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Lars Södergård
8:29.09
Vallentuna FK
8:29.09
PB
  
3Jonas Leandersson
8:35.39
Enhörna IF
8:35.39
PB
  
5Petter Eriksson
9:00.18
Ärla IF
9:00.18
PB
  
6Paul Krochak
Paul Krochak 75, Studenterna
9:00.43
FK Studenterna
9:00.43
PB
  
7Fredrik Robertsson
Fredrik Robertsson 80, Terrible Tuesdays TC
9:08.81
Terrible Tuesdays TC
9:08.81
PB
  
9Hans Edvardsson
9:16.15
FK Studenterna
9:16.15
PB
  
Final B
1Pål Skogtjärn
9:21.59
Scania IF
9:21.59
PB
  
M Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
3Philip Green
6.61
Hammarby IF
6.61
PB
  
5Axel Fredriksen
6.28
Hovslätts IK
6.28
SB
  
P17 Kula (5.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
4Martin Löfblom
12.62
Hanvikens SK
12.62
PB
  
Kvinnor
K 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
2Sofia Lund
Sofia Lund 86, Hässelby
7.81
Hässelby SK
7.81
SB
  
Final B
2Linda Bergh
Linda Bergh 89, Hässelby
8.08
Hässelby SK
8.08
SB
  
Heat 3
1Emma Fredriksson
8.01
Hammarby IF
8.01
SB
  
3Angelica Engberg
8.16
Hässelby SK
8.16
PB
  
K 400 m     
Inne

Final A

Final
Inne
2Sofia Linde
57.82
Täby IS
57.82
PB
  
Final B
1Louise Hellberg
1:01.87
Huddinge AIS
1:01.87
PB
  
K 800 m     
Inne
Inne
3Emma Löf Hagström
2:29.10
Spårvägens FK
2:29.10
SB
  
K 3000 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Louise Wiker
9:42.62
Hässelby SK
9:42.62
SB
  
1Tyra Kleijn
10:55.31
Enhörna IF
10:55.31
PB
  
3Helene Malmkvist
9:57.30
Spårvägens FK
9:57.30
PB
  
4Cecilia Norrbom
9:59.14
Spårvägens FK
9:59.14
PB
  
6Frida Lundén
Frida Lundén 84, Studenterna
10:06.44
FK Studenterna
10:06.44
SB
  
8Ann Björklund
Ann Björklund 71, Spårvägen
10:26.78
Spårvägens FK
10:26.78
SB
  
9Rebecka Törner
Rebecka Törner 86, Västerås FK
10:28.02
Västerås FK
10:28.02
PB
  
K Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Sabina Sandberg
1.71
Spårvägens FK
1.71
SB
  
K Kula     
Inne

Final A

Final
Inne
5Sabina Sandberg
10.16
Spårvägens FK
10.16
PB
  
6Katarina Olofsson
9.05
Spårvägens FK
9.05
PB
  
F15 60 m     
Inne
Inne
Heat 2
1Lovisa ÖstervallIFK Tumba
8.06
PB
  

© 2022 Friidrottsstatistik