0

25.2
25.2
24‐25.2
24.2
24‐25.2
21.2
22.2
22.2
21.2
16.2
19.2
19.2
18.2
18.2
13.2
18.2
18.2
18.2
18.2
18.2
17‐18.2
16‐18.2
17.2
17.2
17.2
17.2
10.2
14.2
14.2
14.2
12.2
13.2
12.2
10.2
7.2
12.2
11.2
10‐11.2
10‐11.2
10‐11.2
9‐11.2
11.2
10‐11.2
10.2
8.2
10.2
8.2
4.1
7.2
6.2
6.2
6.2
6.2
6.2
6.2
27.1
1.2
5.2
5.2
1.2
5.2
3.2
2‐4.2
4.2
4.2
3.2
4.2
3.2
3.2
3.2
3‐4.2
3.2
2‐4.2
29.1
18.12
22.1
18.12
31.1
31.1
30.1
29.1
26‐28.1
27.1
28.1
27.1
27‐28.1
27‐28.1
27‐28.1
27‐28.1
26‐28.1
27.1
25.1
24.1
24.1
24.1
23.1
15.1
22.1
23.1
23.1
Tävlande: 94 (42+52)   Starter: 102 (45+57)

Män
M 200 m     

Vind: +0.8

Final A

Final

Vind: +0.8
1Jonathan Wulff
21.98
Hammarby IF
21.98
PB
  
1Jacob Ewertzh
22.45w
Hammarby IF
22.45w
  
3Mattias Sunneborn
22.27w
Spårvägens FK
22.27w
  
3Erik MartinssonGefle IF
22.56w
  
3Daniel Nordmark
Daniel Nordmark 93, Västerås FK
22.63
Västerås FK
22.63
PB
  
4Abdiaziz Warsame Abdulle
22.74w
Råby-Rekarne FIF
22.74w
  
4Fredrik ÅströmTäby IS
22.91
SB
  
5Henrik Encke
22.78w
Hässelby SK
22.78w
  
5Fabian Revilla
22.90w
Rånäs 4H
22.90w
  
5Simon Knuters
23.02
Bromma IF
23.02
SB
  
8Isak Hampel Klang
24.09w
Hässelby SK
24.09w
  
Final B
Vind: +1.0
Vind: +1.0
1Jonathan Eklund
22.81
Hammarby IF
22.81
PB
  
2Sami Gassan
Sami Gassan 95, Råby-Rekarne
23.59
Råby-Rekarne FIF
23.59
PB
  
2Oskar Swing
23.77
Bromma IF
23.77
PB
  
5Staffan Åkesson
24.23
Hammarby IF
24.23
PB
  
Final C
Vind: +2.3
Vind: +2.3
1Joel Glantz
23.26w
Huddinge AIS
23.26w
  
M 300 m     


Final A

Final

1Andreas GustafssonFalu IK
36.79
PB
  
2Anton Öhman
38.08
Huddinge AIS
38.08
PB
  
3Ludvig HillenfjärdHuddinge AIS
38.26
PB
  
5Tobias JonssonIFK Tumba
38.64
PB
  
6Anton Roos
Anton Roos 97, Huddinge
38.83
Huddinge AIS
38.83
PB
  
Final B
4Jesper RilegårdTäby IS
41.54
PB
  
M 400 m     


Final A

Final

4Oskar Greilert
52.26
Hanvikens SK
52.26
PB
  
M 1500 m     


Final A

Final

1Gunnar Durén
4:12.11
Hässelby SK
4:12.11
PB
  
1Oscar Majling
4:12.77
Hässelby SK
4:12.77
SB
  
2Victor Hedin
4:02.42
Hammarby IF
4:02.42
SB
  
M Stav     


Final A

Final

7Klas Persson
Klas Persson 79, Spårvägen
4.40
Spårvägens FK
4.40
SB
  
P19 400 m     


Final A

Final

1Ken Braesch-AndersenHammarby IF
50.51
SB
  
P19 110 m häck (99.1 cm)     

Vind: +1.2

Final A

Final

Vind: +1.2
2Fredrik Konradsson
15.49
IFK Umeå
15.49
PB
  
P19 Kula (6.0 kg)     


Final A

Final

1Axel Ohlson
Axel Ohlson 96, Hässelby
13.25
Hässelby SK
13.25
PB
  
P17 1500 m     


Final A

Final

4Gustaf Lidfelt
4:15.80
Hammarby IF
4:15.80
PB
  
8Oliver LangseliusGefle IF
4:24.52
PB
  
9Axel James
Axel James 95, Upsala IF
4:24.87
Upsala IF
4:24.87
PB
  
P17 Kula (5.0 kg)     


Final A

Final

4Christoffer HagrenTurebergs FK
12.27
PB
  
5Viktor Hagren
11.59
Turebergs FK
11.59
PB
  
P17 Slägga (5.0 kg)     


Final A

Final

1Chris Arnoldsson
61.99
Turebergs FK
61.99
PB
  
P15 2000 m     


Final A

Final

4Christoffer Hagman
6:07.15
Västerås FK
6:07.15
PB
  
7Pontus Hagman
Pontus Hagman 97, Västerås FK
6:16.67
Västerås FK
6:16.67
PB
  
8Rikard Karlsson
6:50.14
Hässelby SK
6:50.14
PB
  
P15 100 m häck (83.8 cm, 8.25 m)     

Vind: +2.2

Final A

Final

Vind: +2.2
6Jesper RilegårdTäby IS
16.46w
  
P15 Höjd     


Final A

Final

2Sebastian RuthströmDanderyds SK
1.76
PB
  
P15 Längd     


Final A

Final

4Frank Förnestig
5.37
Hammarby IF
5.37
–1.0 PB
  
P15 Slägga (4.0 kg)     


Final A

Final

5Gabriel RosshagenTäby IS
34.46
PB
  
P15 Spjut (600 g)     


Final A

Final

2Sebastian RuthströmDanderyds SK
52.42
PB
  
3Gabriel RosshagenTäby IS
48.26
PB
  
Kvinnor
K 200 m     

Vind: +0.5

Final A

Final

Vind: +0.5
1Sara Hermansson
26.52
Enhörna IF
26.52
PB
  
2Carolina Eriksson
26.74
PB
  
3Gladys Bamane
Gladys Bamane 89, Spårvägen
25.00w
Spårvägens FK
25.00w
  
4Sandra Knezevic
25.16w
Hammarby IF
25.16w
  
4Aina Grikšaitė
25.64
Spårvägens FK
25.64
PB
  
5Vendela Mindelöf
25.40w
Hässelby SK
25.40w
  
5Erika Löke
26.38
Falu IK
26.38
SB
  
6Therese Jernbeck
25.44w
IFK Lidingö
25.44w
  
7Moa Ullgren
Moa Ullgren 96, GoIF Tjalve
26.72
GoIF Tjalve
26.72
PB
  
Final B
Vind: +2.6
Vind: +2.6
2Erica Graveley
26.31w
Hässelby SK
26.31w
  
3Emelie Strandberg
Emelie Strandberg 94, Eskilstuna FI
26.33
Eskilstuna FI
26.33
PB
  
4Nikita Burton
Nikita Burton 94, Eskilstuna FI
27.28
Eskilstuna FI
27.28
SB
  
Final C
Vind: +0.8
Vind: +0.8
2Yasmin Jelassi
26.33
Hammarby IF
26.33
PB
  
4Matilda From
Matilda From 96, Västerås FK
27.51
Västerås FK
27.51
PB
  
K 300 m     


Final A

Final

3Louise Åkerlund
42.87
Turebergs FK
42.87
PB
  
5Frida Persson
43.80
Huddinge AIS
43.80
PB
  
6Sofia Renbjörk-Edlund
43.83
GoIF Tjalve
43.83
PB
  
K 1500 m     


Final A

Final

1Julia Forsmark
4:42.07
IK Stål
4:42.07
PB
  
4Erika Svanborg
5:08.48
Bromma IF
5:08.48
SB
  
K Stav     


Final A

Final

7Jenny Jansson
Jenny Jansson 93, Östhammar
3.10
Östhammar FI
3.10
PB
  
K Slägga     


Final A

Final

4Julia Gannedahl
33.72
Turebergs FK
33.72
PB
  
5Lisa Bevemyr
31.05
Turebergs FK
31.05
PB
  
F19 400 m     


Final A

Final

5Lovisa Grönros
1:00.28
Hammarby IF
1:00.28
PB
  
8Sofie Tholander
1:05.19
Hellas FK
1:05.19
PB
  
F19 1500 m     


Final A

Final

1Anna Silvander
4:42.58
Danderyds SK
4:42.58
PB
  
2Josefine MalmborgHabo FIF-04
4:52.41
PB
  
F19 100 m häck     

Vind: +0.2

Final A

Final

Vind: +0.2
7Caroline Jansson
17.07
Örbyhus IF
17.07
PB
  
F17 400 m     


Final A

Final

3Nike Alfredsson
1:02.97
Rånäs 4H
1:02.97
PB
  
4Maria Håkansson
1:03.30
PB
  
5Josefine Havdelin
1:03.66
IFK Lidingö
1:03.66
SB
  
6Caroline LjungströmTäby IS
1:04.87
PB
  
F17 1500 m     


Final A

Final

1Alem Tesfaye
Alem Tesfaye 95, ETH
4:34.80
95ETH
4:34.80
SB
  
5Sophia Persson
5:06.47
Huddinge AIS
5:06.47
SB
  
6Emilia Elofsson
5:09.28
Sävedalens AIK
5:09.28
SB
  
7Ellen Westman PerssonHammarby IF
5:25.52
PB
  
F17 100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)     

Vind: +1.1

Final A

Final

Vind: +1.1
4Erika Löke
14.77
Falu IK
14.77
PB
  
Heat 1
Vind: +1.9
Vind: +1.9
2Ellinor PerssonTäby IS
14.84
PB
  
F17 Stav     


Final A

Final

4Alida Sterner
2.60
Turebergs FK
2.60
SB
  
6Linnea Rilegård
2.20
PB
  
F17 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

1Fanny Öhrn Selahn
13.44
Sundbybergs IK
13.44
PB
  
F17 Slägga     


Final A

Final

8Mathilda BjörklundF Bålsta IK
29.46
PB
  
F17 Spjut     


Final A

Final

6Klara Helander
33.46
Upsala IF
33.46
PB
  
8Denise ErikssonGefle IF
31.27
PB
  
F15 300 m     


Final A

Final

1Nora Jansson
43.30
Upsala IF
43.30
PB
  
F15 2000 m     


Final A

Final

1Vilma Jonsson
6:41.96
Danderyds SK
6:41.96
PB
  
4Moa Carlsson
Moa Carlsson 98, Sävedalen
7:01.76
Sävedalens AIK
7:01.76
PB
  
6Alexandra Mix
7:29.19
IFK Lidingö
7:29.19
PB
  
7Helena Thim
Helena Thim 98, Upsala IF
7:29.90
Upsala IF
7:29.90
PB
  
9Johanna SundströmTäby IS
7:37.86
PB
  
F15 80 m häck (76.2 cm, 8 m)     

Vind: +1.9

Final A

Final

Vind: +1.9
2Johanna DyremarkIFK Tumba
11.58
PB
  
Heat 3
Vind: +1.7
Vind: +1.7
2Sofia Renbjörk-Edlund
12.47
GoIF Tjalve
12.47
PB
  
Heat 4
Vind: +1.1
Vind: +1.1
3Hanna Gutemar RilegårdSpårvägens FK
12.92
PB
  
F15 Höjd     


Final A

Final

2Johanna DyremarkIFK Tumba
1.65
PB
  
7Mimmi GustafssonUnunge IF
1.52
PB
  
F15 Längd     


Final A

Final

2Johanna DyremarkIFK Tumba
5.32
–0.5 SB
  
F15 Slägga (3.0 kg)     


Final A

Final

5Cecilia Jäger StenbergSundbybergs IK
31.59
PB
  
F14 Längd     


Final A

Final

2Frida Persson
5.04
Huddinge AIS
5.04
+1.9 PB