15.1
15.1
11.1
6.12
16.1
15.1
31.12
31.12
9.1
17.1
15‐16.1
15.1
15.1
19.12
16.1
14.1
31.12
31.12
9.1
2.1
15.1
13.1
13.1
13.1
5.1
3.1
9.12
12.1
4.12
7‐8.1
10.1
9.1
9.1
8.1
8‐9.1
11.12
8‐9.1
8.1
7.1
6.1
6.1
8.1
27.12
14.12
9.12
6.12
4.1
4.1
4.1
30.12
30.12
4.1
6.1
6.1
9.1
6.1
2.1
2.1
28.12
31.12
29.12
11.12
27.11
13.11
16.10
9.11
17.10
27.12
6.11
20.11
31.10
2.10
2.10
9.10
6.11
21.12
18.12
30.11
28.12
26.12
16.10
6.11
6.11
6.11
20.12
20.12
16.10
18.12
13.12
18.12
2.10
2.10
20.12
18.12
19.12
16.10
18.12
19.12
18.12
16.12
Tävlande: 40 (23+17)   Starter: 44 (23+21)

Män
M 100 m     

Vind: +1.8

Final A

Final

Vind: +1.8
1Stephen Dunlop
Stephen Dunlop 90, Västerås FK
10.75
Västerås FK
10.75
PB
  
4Patrik Sjöö
11.18
Hässelby SK
11.18
PB
  
6Daniel Goldman
11.74
Turebergs FK
11.74
SB
  
Heat 1
Vind: +2.5
Vind: +2.5
5Sebastian Svedhammer
11.96w
Spårvägens FK
11.96w
  
Heat 2
Vind: +1.3
Vind: +1.3
5Peter Wallin
11.94
IFK Märsta
11.94
PB
  
M 400 m     


Final A

Final

2Erik Smedhs
50.51
IFK Mora
50.51
SB
  
5Daniel Katuric
52.50
Hässelby SK
52.50
SB
  
Final B
1Johan Hård
Johan Hård 90, Hässelby
52.10
Hässelby SK
52.10
PB
  
3Christian Sonehag
53.05
Upsala IF
53.05
SB
  
M 1 mile     


Final A

Final

1Gunnar Durén
4:35.56
Hässelby SK
4:35.56
PB
  
2Brian Buchtrup-Nielsen
4:39.49
Fredrikshofs FIF
4:39.49
SB
  
M Höjd     


Final A

Final

1Carl Rönnow
Carl Rönnow 90, Club Olympique
2.01
C Olympique
2.01
SB
  
M Kula     


Final A

Final

2Christoffer SundinHuddinge AIS
12.46
SB
  
M Diskus     


Final A

Final

1Lasse Ohtamaa
43.12
Väsby IK
43.12
SB
  
P19 1500 m     


Final A

Final

1Jonas Carlsson
4:38.14
PB
  
4Nigusu Solomon
4:16.65
Huddinge AIS
4:16.65
SB
  
5Otto Kingstedt
4:17.24
Huddinge AIS
4:17.24
PB
  
7Anton Wijk
Anton Wijk 96, Upsala IF
4:26.02
Upsala IF
4:26.02
PB
  
P17 400 m     


Final A

Final

5Fredrik Orrsveden
54.51
Sundbybergs IK
54.51
PB
  
P16 Stav     


Final A

Final

3Henrik Thoms
3.43
Hanvikens SK
3.43
PB
  
P14 100 m     

Vind: +0.7

Final A

Final

Vind: +0.7
1Tobias Månsson
12.34
IFK Lidingö
12.34
PB
  
2Linus Willers
Linus Willers 98, IK Norrköping FI
12.37
IK Norrköping FI
12.37
PB
  
P14 Tresteg     


Final A

Final

2Viktor Wahlén DiederichsenSpårvägens FK
10.77
0.0 PB
  
Kvinnor
K 100 m     

Vind: +2.4

Final A

Final

Vind: +2.4
2Sofia Lund
Sofia Lund 86, Hässelby
12.29w
Hässelby SK
12.29w
  
7Linda Bergh
Linda Bergh 89, Hässelby
12.73w
Hässelby SK
12.73w
  
8Malin Johansson
12.76w
Hellas FK
12.76w
  
Heat 1
Vind: +1.9
Vind: +1.9
1Gladys Bamane
Gladys Bamane 89, Spårvägen
12.44
Spårvägens FK
12.44
SB
  
2Caroline BertheauMalmö AI
12.51
SB
  
4Malin JohanssonHellas FK
12.85
SB
  
4Linda Bergh
Linda Bergh 89, Hässelby
12.89
Hässelby SK
12.89
SB
  
5Katja Berend
13.11
Bromma IF
13.11
PB
  
Heat 2
Vind: +0.8
Vind: +0.8
6Camilla Bergqvist
13.27
Turebergs FK
13.27
SB
  
F19 1500 m     


Final A

Final

1Lovisa Grönros
4:55.81
Hammarby IF
4:55.81
PB
  
F16 100 m     

Vind: +1.2

Final A

Final

Vind: +1.2
5Hedda Hanner
13.45
IFK Lidingö
13.45
PB
  
F16 Diskus     


Final A

Final

1Hanna Mårtensson
29.68
Hässelby SK
29.68
PB
  
F15 100 m     

Vind: +0.5

Final A

Final

Vind: +0.5
2Sandra Hentschel
12.52
Hammarby IF
12.52
PB
  
5Veronica Enblom
13.21
Hässelby SK
13.21
PB
  
6Klara Hällerfors
13.45
Turebergs FK
13.45
PB
  
Heat 1
Vind: +3.3
Vind: +3.3
4Sandra Östby
13.21w
IFK Tumba
13.21w
  
5Klara Hällerfors
13.24w
Turebergs FK
13.24w
  
F15 Tresteg     


Final A

Final

6Sandra Östby
10.04
IFK Tumba
10.04
+1.1 PB
  
F14 100 m     

Vind: +1.3

Final A

Final

Vind: +1.3
1Linnéa Frobe
12.63
Täby IS
12.63
PB
  
F14 Höjd     


Final A

Final

1Rebecka MannerfordDanderyds SK
1.52
PB
  
F14 Tresteg     


Final A

Final

1Elienor Werner
10.62
Hässelby SK
10.62
+0.1 PB
  

© 2022 Friidrottsstatistik