29.7
3.8
26.7
31.7‐1.8
31.7‐1.8
27.6
31.7
31.7
24.7
29.7
29.7
28.7
26.7
7.7
28.7
27.7
28.7
28.7
28.7
28.7
27.7
27.7
28.7
28.7
28.7
24.7
25.7
27.7
24.7
27.7
26.7
25.7
21.7
21.7
19.7
27.7
25‐26.7
28.6
19.7
26.7
25.7
24.7
21.7
21.7
24.7
24‐25.7
24‐25.7
21.7
21.7
24‐25.7
25.7
25.7
25.7
24.7
24.7
23.7
22.7
24.7
24.7
24.7
24.7
22.7
20.7
17.7
24.6
24.7
22.7
22.7
19.7
22.7
21.7
20.7
16.7
21.7
21.7
20.7
17.7
10.7
3.7
20.7
17.7
14.7
17‐18.7
20.7
20.7
19.7
19.7
19.7
20.7
18.7
3.7
17‐18.7
19.7
18.7
18.7
18.7
18.7
17.7
17.7
17.7
Tävlande: 94 (45+49)   Starter: 97 (47+50)

Män
P18 2000 m hinder     


Final A

Final

1Marcus Hallbäck
5:58.10
Hässelby SK
5:58.10
PB
  
3Axel Danielsson-MeilingKFUM Arvika
6:23.25
PB
  
4Simon Andersson
6:29.94
IFK Växjö
6:29.94
SB
  
5Sebastian Lundberg
6:34.14
Ljungby FIK
6:34.14
PB
  
6Henrik Fristedt
6:34.83
Högbo GIF
6:34.83
PB
  
7Jack Niemi-Impola
6:36.36
PB
  
8Emil Pettersson
6:40.20
Högby IF
6:40.20
PB
  
9Emil Jansson-BorssénHälle IF
6:46.50
PB
  
P18 110 m häck (99.1 cm)     

Vind: -0.6

Final A

Final

Vind: -0.6
1Anders LeifssonIK Orient
14.89
PB
  
2Mattias Karlsson
14.91
Enköpings AI
14.91
PB
  
4Mattias OlanderHögby IF
15.43
PB
  
5Tobias Nilsson
15.51
Alvesta FI
15.51
PB
  
6Viktor HusmarkFalu IK
15.79
PB
  
7Alexander Norén
16.10
Skellefteå AIK
16.10
PB
  
P18 Längd     


Final A

Final

2Mattias Karlsson
6.73
Enköpings AI
6.73
0.0 =PB
  
3Christian Maluka
6.54
Huddinge AIS
6.54
–1.0 SB
  
4Richard Berg
6.27
IFK Halmstad
6.27
0.0 PB
  
6Fredrik WahlgrenIK Finish
6.15
0.0 PB
  
7Niklas WahlgrenIK Finish
6.06
0.0 PB
  
P17 400 m     
Heat 1
1Martin Rydenborg
52.58
IFK Växjö
52.58
PB
  
Heat 2
1Hannes Carlsson
53.01
FI Kalmarsund
53.01
PB
  
Heat 3
2Truls AxelsonIFK Lund
53.60
PB
  
P17 800 m     
Heat 1
1Oskar Lahti
2:04.41
Klippans FK
2:04.41
PB
  
P17 2000 m hinder (83.8 cm)     


Final A

Final

4Albin Jonsson
6:57.65
Ockelbo SK
6:57.65
PB
  
5Samuel Nilsson
6:58.44
Enhörna IF
6:58.44
PB
  
6Alexander Björnberg MowinskiHuddinge AIS
7:09.28
SB
  
P17 110 m häck (91.4 cm, 8.9 m)     

Vind: -0.8

Final A

Final

Vind: -0.8
3Gunnar Odenman
15.44
Hammarby IF
15.44
PB
  
6Anton Öberg
16.33
Hammarby IF
16.33
PB
  
7Filip Rubin
Filip Rubin 93, Hovslätt
17.12
Hovslätts IK
17.12
PB
  
P17 Längd     


Final A

Final

2Oskar Nordborg
6.49
FI Kalmarsund
6.49
0.0 PB
  
P16 400 m     
Heat 1
3Pontus Johansson
55.03
IFK Växjö
55.03
PB
  
Heat 2
4Jonas Lumsdén
54.20
Ullevi FK
54.20
PB
  
P16 2000 m hinder (83.8 cm)     


Final A

Final

1Gustav SandströmIF Udd
6:24.02
PB
  
3Emanuel Örtengren
6:32.08
IFK Lidingö
6:32.08
PB
  
4Erik Tholén
6:40.41
Ununge IF
6:40.41
PB
  
5Jacob Hjalmarsson
7:03.59
Hovslätts IK
7:03.59
PB
  
P16 Höjd     


Final A

Final

4Erik Grundberg
1.85
Hammarby IF
1.85
PB
  
5Jon Westling ÖhmanLuleå FIF
1.81
PB
  
7Rickard Willman
1.77
Västerås FK
1.77
PB
  
P16 Tresteg     


Final A

Final

3Erik Grundberg
13.19
Hammarby IF
13.19
0.0 PB
  
P15 300 m     


Final A

Final

1Erik Hagberg
37.04
Upsala IF
37.04
PB
  
Heat 1
3Dennis Elms JanssonHuddinge AIS
38.42
PB
  
Heat 2
3Dennis Forsman
38.10
Sävedalens AIK
38.10
PB
  
P15 800 m     


Final A

Final

1Andreas Almgren
1:55.99
Turebergs FK
1:55.99
PB
  
2Alexander Nilsson
1:59.72
Mölndals AIK
1:59.72
PB
  
3Ken Slättengren
2:01.81
Högby IF
2:01.81
PB
  
4Kevin Hermansson
Kevin Hermansson 95, Trollhättan FIK
2:03.18
Trollhättan FIK
2:03.18
PB
  
Kvinnor
F18 1500 m hinder     


Final A

Final

1Caroline Högardh
4:57.30
IFK Halmstad
4:57.30
PB
  
2Tilda Helgesson
5:14.69
Åhus FIK
5:14.69
PB
  
3Erica Wesström
5:29.68
Upsala IF
5:29.68
PB
  
4Josefine Eriksson
5:37.51
Huddinge AIS
5:37.51
PB
  
5Anna Nilsson
5:52.96
Sälens IF
5:52.96
PB
  
F18 100 m häck     

Vind: 0.0

Final A

Final

Vind: 0.0
1Mergime Jashari
15.04
IK Westmannia
15.04
PB
  
4Anna HöögIF Udd
17.04
PB
  
F18 Längd     


Final A

Final

1Hanna Adriansson
5.38
Wärnamo SK
5.38
–1.3 SB
  
3Mary Ann AndreassonKFUM Arvika
5.20
–1.7 PB
  
F17 400 m     
Heat 1
3Sara Jernfält
Sara Jernfält 93, KFUM Örebro
1:00.34
KFUM Örebro
1:00.34
PB
  
5Olivia Danell
Olivia Danell 93, IK Hakarpspojkarna
1:02.47
IK Hakarpspojkarna
1:02.47
SB
  
Heat 2
2Sara Rönnby
1:00.07
Enhörna IF
1:00.07
SB
  
5Emmy Bärjegård
1:02.29
Kvarnsvedens GoIF
1:02.29
SB
  
F17 1500 m hinder     


Final A

Final

2Therese Moberg
5:36.78
F Ånge BI-81
5:36.78
SB
  
4Johanna Hultgren
5:42.57
Ludvika FFI
5:42.57
SB
  
F17 100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)     

Vind: -0.5

Final A

Final

Vind: -0.5
2Lina MarcussenIK Lerum FI
14.82
PB
  
3Ellen Wikström
Ellen Wikström 93, IK Hakarpspojkarna
14.82
IK Hakarpspojkarna
14.82
PB
  
5Jennifer CzerapowiczUllevi FK
14.87
=PB
  
6Linnea KillanderMalmö AI
14.97
PB
  
7Matilda Nilsson
Matilda Nilsson 93, IK Hakarpspojkarna
15.08
IK Hakarpspojkarna
15.08
PB
  
Heat 1
Vind: 0.0
Vind: 0.0
6Lisa Sernbrandt
16.64
Huddinge AIS
16.64
PB
  
F17 Längd     


Final A

Final

1Michaela Meijer
5.54
Örgryte IS
5.54
0.0 PB
  
1Marine AlfredssonRånäs 4H
5.03
0.0 PB
  
7Stina Ek
Stina Ek 93, Klippan
5.26
Klippans FK
5.26
0.0 SB
  
8Ellen Hjerpe Darrell
5.23
Göteborgs KIK
5.23
0.0 PB
  
F16 1500 m hinder     


Final A

Final

1Johanna Busk
5:17.98
Enhörna IF
5:17.98
PB
  
1Daniela Tapia
6:40.15
Huddinge AIS
6:40.15
PB
  
F16 100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)     

Vind: -0.6

Final A

Final

Vind: -0.6
3Evelina Erlandsson
14.83
Nyköpings BIS
14.83
PB
  
5Rebecka AbrahamssonIF Udd
15.50
PB
  
6Martina BorglerSK Bore
15.53
PB
  
Heat 2
Vind: 0.0
Vind: 0.0
5Linnea Styrman
Linnea Styrman 94, Haparanda SKT
16.58
Haparanda SKT
16.58
PB
  
F16 Höjd     


Final A

Final

7Stina PeterssonLjungby FIK
1.53
SB
  
F15 300 m     


Final A

Final

1Hanna HermanssonKils AIK
40.85
PB
  
2Rakel RosshagenTäby IS
40.94
PB
  
Heat 1
3Hedvig Nykvist
42.27
Tranås AIF
42.27
SB
  
4Olivia Wiktorsson
Olivia Wiktorsson 95, Östersunds GIF
43.83
Östersunds GIF
43.83
PB
  
Heat 2
2Sarah Blicher HembergIFK Halmstad
43.01
PB
  
F15 800 m     


Final A

Final

3Lisa Bergdahl
Lisa Bergdahl 95, Glanshammar
2:22.02
Glanshammars IF
2:22.02
PB
  
5Amanda Trense
Amanda Trense 95, Östersunds GIF
2:23.36
Östersunds GIF
2:23.36
PB
  
7Amanda Rydén
2:25.50
Huddinge AIS
2:25.50
PB
  
F15 1500 m hinder     


Final A

Final

6Matilda Åkerstedt
6:02.01
Tranås AIF
6:02.01
PB
  
F15 300 m häck     
Heat 1
2Olivia Hawkins
46.95
Rånäs 4H
46.95
PB
  
4Fanny Anonsen
47.89
Gefle IF
47.89
PB
  
Heat 2
3Amanda Rydén
48.70
Huddinge AIS
48.70
PB
  
F15 Tresteg     


Final A

Final

1Linnéa CarlssonÄrla IF
10.38
0.0 PB
  
2Malin Samuelsson
11.62
IFK Växjö
11.62
+1.3 PB
  
4Erika Löke
11.03
Falu IK
11.03
+0.7 PB
  
5Alexandra BarteeGefle IF
10.86
0.0 PB
  
8Sofia MossbergFalu IK
10.71
+0.8 PB
  
9Linn Samuelsson
10.51
Tranås AIF
10.51
+0.8 PB