0
24.4 | |
24.4 | |
20.4 | |
13.4 | |
22.4 | |
17.4 | |
17.4 | |
21.4 | |
1.4 | |
14.4 | |
17.3 | |
7.4 | |
16.3 | |
29.3 | |
7.4 | |
7.4 | |
14.4 | |
13.4 | |
10.4 | |
27.3 | |
7.4 | |
6.4 | |
9.4 | |
7.4 | |
1.4 | |
6.4 | |
7.4 | |
6.4 | |
28.3 | |
23.3 | |
16.3 | |
4.2 | |
16.3 | |
29.3 | |
29.3 | |
23.3 | |
26.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23.3 | |
22.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23‐24.3 | |
19‐21.3 | |
15‐16.3 | |
15‐16.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
17.3 | |
10.3 | |
3.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
3.3 | |
21.2 | |
5.3 | |
2.3 | |
2‐3.3 | |
3.3 | |
2‐3.3 | |
2‐3.3 | |
1‐3.3 | |
2.3 | |
29.2 | |
27.2 | |
29.2 | |
27.2 | |
14.2 | |
27.2 | |
27.2 | |
25.2 | |
25.2 | |
24‐25.2 | |
24.2 | |
24‐25.2 |
Män | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M 800 m Final A Final | |||||||||
2 | Henrik Johansson Henrik Johansson 91, Akele 1:59.50 | 91 | IK Akele | 1:59.50 | =PB | ||||
5 | Anders Bäck Anders Bäck 74, KA2 2:05.04 | 74 | KA 2 IF | 2:05.04 | =SB | ||||
M 5000 m Final A Final | |||||||||
4 | Rickard Emilsson Rickard Emilsson 89, IK Hakarpspojkarna 16:05.81 | 89 | IK Hakarpspojkarna | 16:05.81 | =PB | ||||
5 | Omar El Hassnaoui Omar El Hassnaoui 81, Oskarshamns SK 16:18.90 | 81 | Oskarshamns SK | 16:18.90 | =SB | ||||
M Längd Final A Final | |||||||||
1 | Anders Nihlstedt Anders Nihlstedt 89, Kalmarsund 6.45w | 89 | FI Kalmarsund | 6.45w | +3.3 | ||||
M Diskus Final A Final | |||||||||
1 | Adam Petersson Adam Petersson 85, Alvesta 44.24 | 85 | Alvesta FI | 44.24 | =PB | ||||
P17 Kula (5.0 kg) Final A Final | |||||||||
2 | Albin Wickstrand Albin Wickstrand 93, Stensjön 11.71 | 93 | Stensjöns IF | 11.71 | =PB | ||||
P17 Diskus (1.5 kg) Final A Final | |||||||||
2 | Albin Wickstrand Albin Wickstrand 93, Stensjön 33.28 | 93 | Stensjöns IF | 33.28 | =PB | ||||
P17 Slägga (5.0 kg) Final A Final | |||||||||
2 | Jacob Sjödin Jacob Sjödin 95, Stensjön 33.14 | 95 | Stensjöns IF | 33.14 | =PB | ||||
3 | Micael Fagö Micael Fagö 94, Kalmar SK 31.33 | 94 | Kalmar SK | 31.33 | =PB | ||||
P17 Spjut (700 g) Final A Final | |||||||||
1 | Filip Larsson Filip Larsson 93, Eksjö Södra 47.72 | 93 | Eksjö Södra IK | 47.72 | =PB | ||||
3 | Albin Wickstrand Albin Wickstrand 93, Stensjön 40.82 | 93 | Stensjöns IF | 40.82 | =PB | ||||
P16 3000 m Final A Final | |||||||||
1 | Gunnar Grimsdahl Gunnar Grimsdahl 94, Akele 10:01.32 | 94 | IK Akele | 10:01.32 | =PB | ||||
P15 Längd Final A Final | |||||||||
1 | Marcus Juhlin Marcus Juhlin 95, Kalmarsund 5.99w | 95 | FI Kalmarsund | 5.99w | +2.6 | ||||
P15 Kula (4.0 kg) Final A Final | |||||||||
2 | Jacob Sjödin Jacob Sjödin 95, Stensjön 12.14 | 95 | Stensjöns IF | 12.14 | =PB | ||||
3 | Johannes Gustafsson Johannes Gustafsson 95, Kalmarsund 11.83 | 95 | FI Kalmarsund | 11.83 | =PB | ||||
P15 Diskus (1.0 kg) Final A Final | |||||||||
1 | Jacob Sjödin Jacob Sjödin 95, Stensjön 30.37 | 95 | Stensjöns IF | 30.37 | =SB | ||||
P14 100 m Vind: +2.5 Final A Final | Vind: +2.5 | ||||||||
2 | Jacob Johansson Jacob Johansson 96, Flen 12.50w | 96 | Flens FS | 12.50w | |||||
Kvinnor | |||||||||
K 200 m Vind: +3.2 Final A Final | Vind: +3.2 | ||||||||
1 | Sara Söderberg Sara Söderberg 94, IK Norrköping FI 26.08w | 94 | IK Norrköping FI | 26.08w | |||||
2 | Lisa Nyström Lisa Nyström 89, Kalmarsund 26.62w | 89 | FI Kalmarsund | 26.62w | |||||
3 | Angelika Karlsson Theander Angelika Karlsson Theander 95, GoIF Tjalve 27.15w | 95 | GoIF Tjalve | 27.15w | |||||
K 5000 m Final A Final | |||||||||
2 | Beathrice Odén Beathrice Odén 80, Rånäs 19:01.93 | 80 | Rånäs 4H | 19:01.93 | =SB | ||||
3 | Maria Larsson 19:47.84 | 82 | 19:47.84 | =SB | |||||
4 | Helena Jonsson Sjöqvist Helena Jonsson Sjöqvist 64, Glasrikets RC 20:10.55 | 64 | Glasrikets RC | 20:10.55 | =SB | ||||
5 | Terese Friman Terese Friman 84, Glasrikets RC 20:20.45 | 84 | Glasrikets RC | 20:20.45 | =SB | ||||
6 | Emmy Johansson Emmy Johansson 84, Hovslätt 20:45.43 | 84 | Hovslätts IK | 20:45.43 | =SB | ||||
F17 Höjd Final A Final | |||||||||
1 | Maria Tell Maria Tell 93, Högby 1.60 | 93 | Högby IF | 1.60 | =SB | ||||
F17 Längd Final A Final | |||||||||
1 | Sara Söderberg Sara Söderberg 94, IK Norrköping FI 5.39w | 94 | IK Norrköping FI | 5.39w | +3.1 | ||||
F17 Diskus Final A Final | |||||||||
1 | Linnea Broman Linnea Broman 93, Hovslätt 26.88 | 93 | Hovslätts IK | 26.88 | =PB | ||||
F17 Spjut Final A Final | |||||||||
1 | Natalie Hirsh Natalie Hirsh 94, Habo 26.31 | 94 | Habo FIF-04 | 26.31 | =SB | ||||
F15 Längd Final A Final | |||||||||
1 | Sofia Linde Sofia Linde 95, Täby 5.61w | 95 | Täby IS | 5.61w | +3.8 | ||||
2 | Elin Lindeblad Elin Lindeblad 95, Högby 5.10w | 95 | Högby IF | 5.10w | +3.4 | ||||
F14 100 m Vind: +4.2 Final A Final | Vind: +4.2 | ||||||||
1 | Caroline Fredén Caroline Fredén 96, IK Norrköping FI 13.24w | 96 | IK Norrköping FI | 13.24w | |||||
F14 Höjd Final A Final | |||||||||
2 | Jonna Lindéen Jonna Lindéen 96, Kalmar SK 1.58 | 96 | Kalmar SK | 1.58 | =PB | ||||
3 | Irma Ekmecic Irma Ekmecic 96, Högby 1.52 | 96 | Högby IF | 1.52 | =PB | ||||
F12 Höjd Final A Final | |||||||||
1 | Sara Hermansson Sara Hermansson 98, Lidingö 1.56 | 98 | IFK Lidingö | 1.56 | =PB |