11.9
8.9
25.8
26.9
6.9
6.9
25.9
23.9
25.9
23.9
19.9
16.9
5.9
25.9
26.9
26.9
26.9
26.9
26.9
26.9
25.9
25.9
25.9
25.9
25.9
25.9
24.9
23.9
23.9
19.9
18.9
18.9
12.9
8.9
5.9
22.9
19.9
4.9
25.9
18‐19.9
25.9
25.9
18.9
18.9
23.9
12.8
22.9
22.9
22.9
22.9
23.9
22.9
22.9
18.9
19.9
22.9
22.9
16.9
11.9
19.9
11.9
21.9
25.6
22.9
16.9
11‐12.9
29.8
18.9
16.9
12.9
18‐19.9
19.9
20.9
19.9
19.9
19.9
18.9
16.9
15.9
5.9
12.9
18.9
18‐19.9
18.9
18‐19.9
19.9
19.9
18.9
16.9
13.9
16.9
16.9
14.9
13.9
12.9
16.9
16.9
2.9
18.9
18.9
Tävlande: 59 (33+26)   Starter: 66 (37+29)

Män
M 100 m     
Final B
Vind: +2.0
Vind: +2.0
2Kent Berglund
12.02
Hulåns IF
12.02
PB
  
M 200 m     

Vind: +4.0

Final A

Final

Vind: +4.0
1Viktor Jönsson
Viktor Jönsson 92, Råby-Rekarne
22.28w
Råby-Rekarne FIF
22.28w
  
2Odain Rose
Odain Rose 92, IFK Umeå
22.33w
IFK Umeå
22.33w
  
2Fredrik KarlssonKils AIK
22.96
SB
  
3Anton Gustavsson
22.72w
IFK Arboga
22.72w
  
5Mattias Lindberg
23.65
Skellefteå AIK
23.65
SB
  
6Erik Gerdin
23.52w
Gefle IF
23.52w
  
7Patrik Sjöö
23.55w
Hässelby SK
23.55w
  
Final B
Vind: +0.5
Vind: +0.5
2Johan OlssonKils AIK
23.91
SB
  
2Niclas RichardssonGefle IF
24.04
PB
  
3Christopher BengtssonHässelby SK
24.07
PB
  
Final C
Vind: +2.7
Vind: +2.7
1Andreas af Trolle
Andreas af Trolle 92, Mälarhöjden
23.55w
Mälarhöjdens IK
23.55w
  
M 300 m     


Final A

Final

3Eric Bergvall
38.22
Hässelby SK
38.22
PB
  
Final B
1Nils Thornberg
39.76
Bollnäs FIK
39.76
PB
  
M 800 m     
Final C
1Sören Persson
1:59.39
IF Göta
1:59.39
PB
  
M Diskus     


Final A

Final

8Niklas Lindstedt
38.47
Hässelby SK
38.47
PB
  
P19 100 m     

Vind: +2.7

Final A

Final

Vind: +2.7
1André Drummond
11.00w
Spårvägens FK
11.00w
  
2Felix Siljebäck LarsenVästerås FK
11.26w
  
P19 800 m     


Final A

Final

2Mohamed Abdilahi Adem
2:01.99
KFUM Örebro
2:01.99
PB
  
3Simon Sveder
Simon Sveder 91, Hällefors LK
2:02.32
Hällefors LK
2:02.32
SB
  
P19 Längd     


Final A

Final

3Felix Grape
Felix Grape 90, Fredrikshof
6.59
Fredrikshofs FIF
6.59
+0.8 PB
  
4Mattias GradinFalu IK
6.33
+1.9 PB
  
5Jonas Ögren
Jonas Ögren 91, Skellefteå
6.27
Skellefteå AIK
6.27
+1.2 PB
  
P19 Diskus (1.75 kg)     


Final A

Final

2Niklas Lindstedt
42.27
Hässelby SK
42.27
PB
  
3Emil Olars
Emil Olars 91, Södertälje IF
39.27
Södertälje IF
39.27
PB
  
P17 100 m     

Vind: -1.5

Final A

Final

Vind: -1.5
3Anton GustavssonIFK Arboga
11.41
PB
  
4Oscar Johansson
11.43
Turebergs FK
11.43
PB
  
P17 1500 m     


Final A

Final

2Petter Kroon
Petter Kroon 94, KFUM Örebro
4:31.08
KFUM Örebro
4:31.08
PB
  
P17 Längd     


Final A

Final

1Niclas RichardssonGefle IF
6.76
+2.0 PB
  
2Samuel Wiktorsson
6.29
Trångsvikens IF
6.29
+1.9 PB
  
3Dennis Eriksson
6.13w
Sundsvalls FI
6.13w
+2.5
  
4Fredrik LindebergUpsala IF
6.08w
+2.5
  
6Marcus Hawkins
6.04
Rånäs 4H
6.04
+1.8 PB
  
P17 Diskus (1.5 kg)     


Final A

Final

6Marcus Hawkins
35.09
Rånäs 4H
35.09
PB
  
P15 100 m     
Heat 3
Vind: 0.0
Vind: 0.0
2Carl Bengtström
11.92
PB
  
P15 Längd     


Final A

Final

2Fredrik KonradssonIFK Umeå
6.29
–0.8 PB
  
4Tobias Westman
5.81
Rånäs 4H
5.81
–0.8 PB
  
Kvinnor
K 100 m     

Vind: +0.6

Final A

Final

Vind: +0.6
7Siri Lindén
13.19
Falu IK
13.19
PB
  
Final B
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1Pauline MuntersFalu IK
13.05
SB
  
2Alexandra BarteeGefle IF
13.25
  
5Evelina Strömberg
13.25
Sundsvalls FI
13.25
PB
  
K 100 m extra     

Vind: +2.2

Final A

Final

Vind: +2.2
1Emma FredrikssonTäby IS
12.44w
  
3Lydia Ståhlberg
12.98w
Örbyhus IF
12.98w
  
K 200 m     

Vind: +1.9

Final A

Final

Vind: +1.9
2Linnéa AlstermarkHammarby IF
25.65
PB
  
3Jasmin Sabir
26.27
Hammarby IF
26.27
PB
  
4Helena Karlsson
Helena Karlsson 92, KFUM Örebro
26.31
KFUM Örebro
26.31
PB
  
Final B
Vind: +1.4
Vind: +1.4
1Charlotte SkogströmTäby IS
26.56
PB
  
Final C
Vind: +1.2
Vind: +1.2
2Cecilia Lenman
Cecilia Lenman 92, Skellefteå
26.77
Skellefteå AIK
26.77
PB
  
3Evelina Nyman Wänseth
26.92
Östersunds GIF
26.92
SB
  
K 300 m     


Final A

Final

1Betty StrandbergGefle IF
41.17
PB
  
K 800 m     


Final A

Final

1Torun Bergman
2:29.87
IKS Umeå
2:29.87
SB
  
5Karin Wåhlstedt
2:21.09
Järvsö IF
2:21.09
SB
  
K 400 m häck     


Final A

Final

3Evelin Hindrikes
1:04.10
Kvarnsvedens GoIF
1:04.10
PB
  
4Karolina BusznyakIFK Tumba
1:04.23
PB
  
F19 200 m     

Vind: +1.9

Final A

Final

Vind: +1.9
2Lotta Lindsén
25.45
Turebergs FK
25.45
PB
  
3Amanda Lidström
26.58
Umedalens IF
26.58
SB
  
F19 Längd     


Final A

Final

1Lydia Ståhlberg
5.16
Örbyhus IF
5.16
+1.9 PB
  
2Johanna Hedberg
5.14
Söderhamns IF
5.14
+1.1 SB
  
F17 100 m     
Heat 1
Vind: -0.4
Vind: -0.4
2Charlotte SkogströmTäby IS
13.16
SB
  
Heat 2
Vind: +1.2
Vind: +1.2
3Ida Linder
13.20
IFK Tumba
13.20
SB
  
Heat 3
Vind: -0.7
Vind: -0.7
2Emma Öberg
Emma Öberg 93, Linköpings GIF
13.08
Linköpings GIF
13.08
SB
  
F17 Längd     


Final A

Final

1Charlotte SkogströmTäby IS
5.57
+1.6 SB
  
6Emmy Bärjegård
Emmy Bärjegård 93, Leksands FIK
5.01w
Leksands FIK
5.01w
+2.4
  
F17 Diskus     


Final A

Final

7Sanna Tollefors
25.79
Vallentuna FK
25.79
PB
  
F15 Diskus (0.6 kg)     


Final A

Final

2Emelie Pettersson
37.84
Örbyhus IF
37.84
PB
  
4Malin SkogströmTäby IS
36.47
PB