0

24.2
27.2
27.2
27.2
25.2
25.2
24‐25.2
24.2
24‐25.2
21.2
22.2
22.2
21.2
16.2
19.2
19.2
18.2
18.2
13.2
18.2
18.2
18.2
18.2
18.2
17‐18.2
16‐18.2
17.2
17.2
17.2
17.2
10.2
14.2
14.2
14.2
12.2
13.2
12.2
10.2
7.2
12.2
11.2
10‐11.2
10‐11.2
10‐11.2
9‐11.2
11.2
10‐11.2
10.2
8.2
10.2
8.2
4.1
7.2
6.2
6.2
6.2
6.2
6.2
6.2
27.1
1.2
5.2
5.2
1.2
5.2
3.2
2‐4.2
4.2
4.2
3.2
4.2
3.2
3.2
3.2
3‐4.2
3.2
2‐4.2
29.1
18.12
22.1
18.12
31.1
31.1
30.1
29.1
26‐28.1
27.1
28.1
27.1
27‐28.1
27‐28.1
27‐28.1
27‐28.1
26‐28.1
27.1
25.1
24.1
24.1
24.1
23.1
Tävlande: 57 (29+28)   Starter: 64 (34+30)

Män
M 200 m     

Vind: +4.0

Final A

Final

Vind: +4.0
3Eric Johansson
22.27w
Ullevi FK
22.27w
  
Final B
Vind: +1.5
Vind: +1.5
1Christopher Svensson
22.65
IFK Helsingborg
22.65
PB
  
2Niklas LibergIFK Lund
22.76
PB
  
3Fabian WillskyttIF Kville
22.99
PB
  
4Jesper Madsen
23.07
IK Finish
23.07
PB
  
Heat 1
Vind: +2.4
Vind: +2.4
3Magnus BerglundLomma FIK
23.23w
  
Heat 2
Vind: +2.2
Vind: +2.2
2Emil Zail
22.07w
Malmö AI
22.07w
  
3Anders Jonsson
22.97w
Alvesta FI
22.97w
  
Heat 3
Vind: +2.2
Vind: +2.2
5Niklas Lundberg
23.97w
Alvesta FI
23.97w
  
Heat 4
Vind: +2.8
Vind: +2.8
1Fredrik Ottosson
22.29w
Alvesta FI
22.29w
  
3Jesper Madsen
23.02w
IK Finish
23.02w
  
M 1500 m     


Final A

Final

3Mathias Borg
4:05.74
Ullevi FK
4:05.74
SB
  
5Jonas Hultgren
Jonas Hultgren 85, IFK Växjö
4:08.96
IFK Växjö
4:08.96
SB
  
M 110 m häck     

Vind: +4.6

Final A

Final

Vind: +4.6
1Niklas Bagge
16.05w
Brattås CK
16.05w
  
M Stav     


Final A

Final

6Johan Ramberg
4.24
Örgryte IS
4.24
SB
  
7Niklas Bagge
4.24
Brattås CK
4.24
SB
  
M Kula     


Final A

Final

5Daniel KorhonenIF Kville
11.72
SB
  
P19 100 m     

Vind: +1.3

Final A

Final

Vind: +1.3
2Viktor do Rosario SundinUllevi FK
11.60
SB
  
3Andreas Olsson
11.70
Klippans FK
11.70
PB
  
P19 200 m     
Heat 1
Vind: +3.5
Vind: +3.5
3Viktor Ohlsson
Viktor Ohlsson 89, Råby-Rekarne
23.71w
Råby-Rekarne FIF
23.71w
  
P19 110 m häck (99.1 cm)     

Vind: +4.6

Final A

Final

Vind: +4.6
1Max Nyman
Max Nyman 90, Hässleholms AIS
15.43w
Hässleholms AIS
15.43w
  
2Christer Phan
16.29w
Ullevi FK
16.29w
  
3Tommy Fors
Tommy Fors 90, IK Hakarpspojkarna
17.56w
IK Hakarpspojkarna
17.56w
  
P19 Tresteg     


Final A

Final

1Christer Phan
12.41
Ullevi FK
12.41
+1.0 SB
  
1Christoffer Glaad
12.39
Wärnamo SK
12.39
+2.0 SB
  
4Philip Frifelt LundqvistIFK Halmstad
13.55
+1.5 PB
  
P19 Kula (6.0 kg)     


Final A

Final

1Gustav ErbenIK Ymer
13.96
SB
  
P17 400 m     


Final A

Final

1Cedric UllbergIK Ymer
52.96
PB
  
P17 Spjut (700 g)     


Final A

Final

2Pontus Vikström
48.52
IFK Växjö
48.52
PB
  
P15 100 m     

Vind: +1.7

Final A

Final

Vind: +1.7
2Lucas Andersson
11.70
IFK Halmstad
11.70
PB
  
P15 Höjd     


Final A

Final

1Johan Rogestedt
Johan Rogestedt 93, Stenungsunds FI
1.76
F Stenungsunds FI
1.76
PB
  
P15 Längd     


Final A

Final

2Johan Rogestedt
Johan Rogestedt 93, Stenungsunds FI
5.67
F Stenungsunds FI
5.67
–0.1 PB
  
P15 Tresteg     


Final A

Final

1Johan Rogestedt
Johan Rogestedt 93, Stenungsunds FI
11.75
F Stenungsunds FI
11.75
+1.8 PB
  
2Daniel Flisak
11.65
Ullevi FK
11.65
–0.5 PB
  
Kvinnor
K 200 m     
Heat 1
Vind: +2.5
Vind: +2.5
3Linnéa Norrman
25.43w
IF Göta
25.43w
  
5Siri Fagerlund
Siri Fagerlund 86, Helsingborg
26.26w
IFK Helsingborg
26.26w
  
K 1500 m     


Final A

Final

2Ida Blasek
5:02.05
Alvesta FI
5:02.05
PB
  
K Stav     


Final A

Final

7Cecilia Horak
Cecilia Horak 90, Sävedalen
3.28
Sävedalens AIK
3.28
SB
  
K Tresteg     


Final A

Final

3Anna Larsson
11.76
Ullevi FK
11.76
+1.3 SB
  
K Kula     


Final A

Final

3Victoria Johansson
Victoria Johansson 90, IK Norrköping FI
12.23
IK Norrköping FI
12.23
PB
  
F19 400 m     


Final A

Final

1Magdalena Ottersten
58.16
Sävedalens AIK
58.16
PB
  
F19 Längd     


Final A

Final

1Moa Fritzon
5.09
IFK Halmstad
5.09
+0.5 PB
  
F19 Slägga     


Final A

Final

2Jennie GlarbjergUllevi FK
47.20
PB
  
4Johanna Andersson
32.55
Villstad GIF
32.55
PB
  
F19 Spjut     


Final A

Final

2Josefine Westelindh
39.46
Ängelholms IF
39.46
SB
  
F17 100 m     

Vind: +3.0

Final A

Final

Vind: +3.0
1Ida Carlsson
Ida Carlsson 91, Oskarshamns SK
12.35w
Oskarshamns SK
12.35w
  
2Marine Jonsson
12.36w
IF Göta
12.36w
  
Heat 1
Vind: +1.8
Vind: +1.8
3Emma Waldo
Emma Waldo 91, Villstad
13.00
Villstad GIF
13.00
SB
  
4Erika Karlsson
Erika Karlsson 91, Råby-Rekarne
13.07
Råby-Rekarne FIF
13.07
SB
  
Heat 3
Vind: +2.0
Vind: +2.0
2Stephanie OlssonKA 2 IF
12.42
PB
  
F17 Längd     


Final A

Final

2Maja Rogemyr
5.34
IF Göta
5.34
–1.9 SB
  
F17 Slägga (3.0 kg)     


Final A

Final

4Mathilda Plate
32.76
IK Orient
32.76
PB
  
F17 Slägga     


Final A

Final

5Emma Bengtsson
31.50
Ängelholms IF
31.50
PB
  
F15 100 m     

Vind: +3.0

Final A

Final

Vind: +3.0
2Louise Arvidsson
12.99w
Vittsjö GIK
12.99w
  
4Nicole Uddén
13.08w
IK Sisu
13.08w
  
Heat 2
Vind: +2.1
Vind: +2.1
2Nathalie Persson
13.29w
Treby IF
13.29w
  
F15 80 m häck (76.2 cm, 8 m)     
Heat 1
Vind: +1.1
Vind: +1.1
2Natalie Westman
12.93
Varbergs GIF
12.93
PB
  
F15 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

1Malin Andersson
13.47
Heleneholms IF
13.47
PB
  
F15 Slägga (3.0 kg)     


Final A

Final

1Amanda Rydberg
Amanda Rydberg 93, Västerås FK
50.02
Västerås FK
50.02
PB
  
3Kajsa Lundberg
33.33
Ljungby FIK
33.33
PB
  
F14 100 m     

Vind: +2.3

Final A

Final

Vind: +2.3
4Johanna Carlsson
13.06w
IFK Helsingborg
13.06w
  
Heat 1
Vind: +2.0
Vind: +2.0
2Johanna Carlsson
13.15
IFK Helsingborg
13.15
PB
  
F14 Längd     


Final A

Final

2Lynn Johnson
5.24
Ullevi FK
5.24
–0.5 PB
  
3Johanna Carlsson
5.20
IFK Helsingborg
5.20
–0.9 PB