9.10
18.9
2.10
17.10
2.10
18.9
16.10
10.10
14.10
30.9
30.9
16.10
16.10
16.10
3.10
17.10
14.10
9.10
3.10
10.10
17.10
17.10
16.10
16.10
3.10
26.9
13.10
7.10
14.10
9.10
28.8
6.10
9.10
13.10
9.10
9.10
9.10
12.10
9.10
19.9
12.10
10.10
10.10
9.10
10.10
3.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
9.10
9.10
3.10
30.9
10.10
25.9
13.9
27.9
19.9
9.10
3.10
26.9
9.10
7.10
7.10
6.10
10.10
9.10
9.10
9.10
7.10
7.10
30.9
9.10
9.10
2.10
2.10
26.9
26.9
5.10
2.10
2.10
3.10
2.10
26.9
29.9
27.9
22.9
20.9
15.9
3.10
26.9
2.10
2.10
2.10
Tävlande: 67 (32+35)   Starter: 68 (33+35)

Män
M 200 m     
Heat 1
Vind: +2.4
Vind: +2.4
1Fredrik Johansson
21.57w
IF Göta
21.57w
  
2Mattias Sunneborn
21.98w
Spårvägens FK
21.98w
  
4Mario Krestalica
22.65w
Hässelby SK
22.65w
  
7Martin Johannsen
Martin Johannsen 86, Danderyd Athletics
23.49w
FI Danderyd Athletics
23.49w
  
Heat 2
Vind: +1.0
Vind: +1.0
4Jonas Dufwenberg
23.66
Turebergs FK
23.66
PB
  
Heat 3
Vind: +0.1
Vind: +0.1
2Andreas Mokdasi
21.87
Hässelby SK
21.87
SB
  
M 400 m     


Final A

Final

1Robin Rohlén
48.67
IFK Umeå
48.67
PB
  
1Fredrik Hallinder
49.56
Turebergs FK
49.56
SB
  
3Markus Living
51.02
Gefle IF
51.02
PB
  
5Alexander PerssonKlippans FK
51.44
PB
  
6Robin NordenbergKils AIK
51.55
SB
  
8Johan Wansölin
Johan Wansölin 89, Södertälje IF
53.61
Södertälje IF
53.61
PB
  
M 800 m     


Final A

Final

1Carl Stridh
Carl Stridh 92, GoIF Tjalve
2:05.10
GoIF Tjalve
2:05.10
PB
  
M 1500 m     


Final A

Final

1Mattias Grahn
4:11.02
Vännäs FI
4:11.02
SB
  
1Johan Gustafsson
4:14.17
Hammarby IF
4:14.17
SB
  
1Johan Engholm
4:15.15
Hässelby SK
4:15.15
SB
  
2Niklas Österberg
3:59.49
Rånäs 4H
3:59.49
SB
  
9Oskar Landin
Oskar Landin 87, Spårvägen
4:07.13
Spårvägens FK
4:07.13
SB
  
M Slägga     


Final A

Final

1Robert AlnerothGefle IF
61.46
  
P19 100 m     
Heat 2
Vind: +2.1
Vind: +2.1
2Gustaf Gillander
11.63w
Hässelby SK
11.63w
  
P19 110 m häck (99.1 cm)     

Vind: +2.0

Final A

Final

Vind: +2.0
1Nicklas NilssonBromma IF
14.77
PB
  
5Patrik Lythell
16.39
Hässelby SK
16.39
PB
  
Heat 1
Vind: +2.0
Vind: +2.0
4Tobias Thor
Tobias Thor 88, Upsala IF
16.84
Upsala IF
16.84
PB
  
Heat 2
Vind: +1.3
Vind: +1.3
1Joel Thorén
15.80
Hammarby IF
15.80
SB
  
P19 Kula (6.0 kg)     


Final A

Final

4Jari Kemi
Jari Kemi 88, Huddinge
12.35
Huddinge AIS
12.35
PB
  
5Tobias Thor
Tobias Thor 88, Upsala IF
12.09
Upsala IF
12.09
PB
  
P17 1500 m     


Final A

Final

3Christoffer Iversen
4:07.89
Turebergs FK
4:07.89
PB
  
4Mattias Karlsson
4:08.37
Åsbro GoIF
4:08.37
PB
  
8Henrik Borg
4:20.71
IF Göta
4:20.71
PB
  
P17 Kula (5.0 kg)     


Final A

Final

6Per Molin
Per Molin 90, Hammarby
12.77
Hammarby IF
12.77
PB
  
P15 300 m     


Final A

Final

4Niklas Simonsson
39.67
Fredrikshofs FIF
39.67
PB
  
P15 100 m häck (83.8 cm, 8.25 m)     

Vind: +2.0

Final A

Final

Vind: +2.0
1Jimmy NordkvistValbo AIF
14.08
PB
  
2Malte Fibel
14.23
Bromma IF
14.23
PB
  
Kvinnor
K 200 m     

Vind: -0.5

Final A

Final

Vind: -0.5
2Kim PeterssonIFK Lund
25.17
PB
  
3Gladys Bamane
Gladys Bamane 89, Spårvägen
25.25
Spårvägens FK
25.25
PB
  
Heat 2
Vind: -1.0
Vind: -1.0
1Stina Smibacker
24.83
IFK Växjö
24.83
SB
  
2Frida Claesson
25.64
Alingsås IF
25.64
SB
  
Heat 3
Vind: -2.3
Vind: -2.3
4Matilda HultgrenUllevi FK
26.51
SB
  
K 300 m     


Final A

Final

2Frida PeterssonIFK Lund
42.94
PB
  
4Moa Brandt
Moa Brandt 91, Huddinge
43.58
Huddinge AIS
43.58
SB
  
K 400 m     


Final A

Final

5Sara Wallin
Sara Wallin 89, Hässelby
59.94
Hässelby SK
59.94
SB
  
Final B
2Hanna Jakobsen
Hanna Jakobsen 90, KFUM Örebro
1:00.96
KFUM Örebro
1:00.96
PB
  
K 1500 m     


Final A

Final

1Anneli Fransson
4:33.95
Rånäs 4H
4:33.95
SB
  
3Lena Örn
4:34.94
Hellas FK
4:34.94
PB
  
F19 100 m     
Heat 1
Vind: +1.9
Vind: +1.9
1Julia Korneeva
12.55
Hässelby SK
12.55
PB
  
Heat 2
Vind: +1.9
Vind: +1.9
3Anna Ek
Anna Ek 87, Klippan
12.44
Klippans FK
12.44
SB
  
4Malin Hansson
Malin Hansson 88, Mälarhöjden
12.95
Mälarhöjdens IK
12.95
PB
  
F19 400 m     


Final A

Final

2Linnea Halvarson
58.51
Turebergs FK
58.51
SB
  
F19 1500 m     


Final A

Final

2Cecilia Norrbom
4:48.55
Turebergs FK
4:48.55
PB
  
3Elina Nygren
4:58.09
Ärla IF
4:58.09
SB
  
4Elin Magnusson
5:00.05
IFK Lidingö
5:00.05
PB
  
F19 Slägga     


Final A

Final

6Josefine Bark
25.98
Huddinge AIS
25.98
PB
  
F17 1500 m     


Final A

Final

2Johanna Sandén
4:36.71
Sävedalens AIK
4:36.71
PB
  
3Vendela Mindelöf
Vendela Mindelöf 92, Mälarhöjden
4:42.22
Mälarhöjdens IK
4:42.22
PB
  
4Klara Bodinson
4:42.45
IFK Lidingö
4:42.45
PB
  
7Ida Verwijst
4:53.45
Upsala IF
4:53.45
SB
  
F17 100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)     

Vind: +1.0

Final A

Final

Vind: +1.0
3Emilia Granqvist
Emilia Granqvist 90, Östersunds GIF
14.67
Östersunds GIF
14.67
PB
  
F17 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

7Joanna Nydén
11.65
Wedevågs IF
11.65
PB
  
F17 Slägga     


Final A

Final

1Frida Åkerström
Frida Åkerström 90, Nynäshamns FK
30.68
Nynäshamns FK
30.68
PB
  
F17 Spjut     


Final A

Final

3Linnea Persson
33.42
PB
  
F15 300 m     


Final A

Final

1Sandra Wagner
Sandra Wagner 92, KFUM Örebro
43.83
KFUM Örebro
43.83
PB
  
3Therese Pettersson
43.99
PB
  
F15 80 m häck (76.2 cm, 8 m)     
Heat 2
Vind: -0.7
Vind: -0.7
2Anna Troije
12.28
Turebergs FK
12.28
PB
  
F15 Slägga (3.0 kg)     


Final A

Final

1Elina Almström
37.27
Hammarby IF
37.27
PB
  
F15 Spjut (400 g)     


Final A

Final

1Eleonor Nakunzi
41.42
Sundbybergs IK
41.42
PB
  
2Ellen Nordgren
32.34
Hammarby IF
32.34
PB
  
3Jessica Haaranen
31.72
Högbo GIF
31.72
SB
  
4Malin Sjöberg
30.83
Hemlingby LK
30.83
PB