0
23.3 | |
26.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23.3 | |
22.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23‐24.3 | |
19‐21.3 | |
15‐16.3 | |
15‐16.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
17.3 | |
10.3 | |
3.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
3.3 | |
21.2 | |
5.3 | |
2.3 | |
2‐3.3 | |
3.3 | |
2‐3.3 | |
2‐3.3 | |
1‐3.3 | |
2.3 | |
29.2 | |
27.2 | |
29.2 | |
27.2 | |
14.2 | |
27.2 | |
27.2 | |
25.2 | |
25.2 | |
24‐25.2 | |
24.2 | |
24‐25.2 | |
21.2 | |
22.2 | |
22.2 | |
21.2 | |
16.2 | |
19.2 | |
19.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
13.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
17‐18.2 | |
16‐18.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
10.2 | |
14.2 | |
14.2 | |
14.2 | |
12.2 | |
13.2 | |
12.2 | |
10.2 | |
7.2 | |
12.2 | |
11.2 | |
10‐11.2 | |
10‐11.2 | |
10‐11.2 |
Män | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M 100 m | |||||||||
Heat 1 Vind: +0.6 | Vind: +0.6 | ||||||||
3 | Sebastian Hukari Sebastian Hukari 78, Tureberg 11.38 | 78 | Turebergs FK | 11.38 | =SB | ||||
4 | Joakim Stockling Joakim Stockling 84, Huddinge 12.00 | 84 | Huddinge AIS | 12.00 | =PB | ||||
Heat 2 Vind: -2.8 | Vind: -2.8 | ||||||||
6 | Dindar Simitko Dindar Simitko 72, Västerås FK 11.96 | 72 | Västerås FK | 11.96 | =PB | ||||
M 300 m | |||||||||
Final B | |||||||||
2 | Anton Andersson Anton Andersson 89, Boden FI 39.86 | 89 | Boden FI | 39.86 | =PB | ||||
M 400 m Final A Final | |||||||||
1 | Andreas Rehnborg Andreas Rehnborg 80, Hässelby 48.89 | 80 | Hässelby SK | 48.89 | =SB | ||||
2 | Mattias Fager Mattias Fager 83, GoIF Tjalve 49.47 | 83 | GoIF Tjalve | 49.47 | =PB | ||||
2 | Joakim Englund Joakim Englund 87, Sundsvall 50.98 | 87 | Sundsvalls FI | 50.98 | =PB | ||||
5 | Göran Waldenström Göran Waldenström 85, Huddinge 54.13 | 85 | Huddinge AIS | 54.13 | =PB | ||||
Final B | |||||||||
1 | Mathias Stjernlöf Mathias Stjernlöf 86, Råby-Rekarne FI 52.18 | 86 | Råby-Rekarne FI | 52.18 | =PB | ||||
1 | Rasmus Carlsson Rasmus Carlsson 88, Kvarnsveden 54.81 | 88 | Kvarnsvedens GoIF | 54.81 | =PB | ||||
2 | Martin Andersson Martin Andersson 88, Gillberga-Lista 55.76 | 88 | Gillberga-Lista IF | 55.76 | =PB | ||||
M 1500 m Final A Final | |||||||||
1 | Johan Lindberg Johan Lindberg 80, Upsala IF 4:00.47 | 80 | Upsala IF | 4:00.47 | =SB | ||||
2 | Daniel Lundgren Daniel Lundgren 85, NAIF-79 4:01.36 | 85 | Nord-Upplands AIF-79 | 4:01.36 | =PB | ||||
3 | Simon Rasmussen Simon Rasmussen 86, Rånäs 4:01.72 | 86 | Rånäs 4H | 4:01.72 | =PB | ||||
7 | Viktor Hedlöf Viktor Hedlöf 86, Rånäs 4:08.25 | 86 | Rånäs 4H | 4:08.25 | =PB | ||||
9 | Henrik Åkerlund Henrik Åkerlund 86, Huddinge 4:15.38 | 86 | Huddinge AIS | 4:15.38 | =PB | ||||
P19 100 m Vind: 0.0 Final A Final | Vind: 0.0 | ||||||||
3 | Karl Bergqvist Karl Bergqvist 86, Hässelby 11.75 | 86 | Hässelby SK | 11.75 | =PB | ||||
P19 Kula (6.0 kg) Final A Final | |||||||||
4 | Johan Bark Johan Bark 85, Valö 13.31 | 85 | Valö IK | 13.31 | =PB | ||||
5 | Carl-August Westberg Carl-August Westberg 86, Falun 11.85 | 86 | Falu IK | 11.85 | =PB | ||||
P17 1500 m Final A Final | |||||||||
1 | Oskar Danielsson Oskar Danielsson 88, Söderköping 4:06.12 | 88 | Söderköpings FIK | 4:06.12 | =PB | ||||
3 | Erik Scheller Erik Scheller 87, Gotländsk FI 4:07.96 | 87 | F Gotländsk FI | 4:07.96 | =PB | ||||
4 | Marcus Gustafsson Marcus Gustafsson 88, Söderköping 4:08.85 | 88 | Söderköpings FIK | 4:08.85 | =PB | ||||
5 | Thobias Ekhamre Thobias Ekhamre 88, Hammarby 4:10.16 | 88 | Hammarby IF | 4:10.16 | =PB | ||||
7 | Erik Widing Erik Widing 87, Bromma 4:19.20 | 87 | Bromma IF | 4:19.20 | =PB | ||||
8 | Tobias Ohlsson Tobias Ohlsson 87, Rånäs 4:26.33 | 87 | Rånäs 4H | 4:26.33 | =PB | ||||
P15 300 m Final A Final | |||||||||
3 | Joacim Andersson Joacim Andersson 89, Väsby 37.88 | 89 | Väsby IK | 37.88 | =PB | ||||
4 | John Arvidsson John Arvidsson 89, Stora Skedvi 38.59 | 89 | Stora Skedvi IK | 38.59 | =PB | ||||
P15 2000 m Final A Final | |||||||||
1 | Refik Saljunovic Refik Saljunovic 89, Tiwaz 6:06.33 | 89 | IK Tiwaz | 6:06.33 | =PB | ||||
2 | Christoffer Iversen Christoffer Iversen 89, Tureberg 6:09.57 | 89 | Turebergs FK | 6:09.57 | =PB | ||||
3 | Robert Åkerblom-Andersson Robert Åkerblom-Andersson 89, Arlanda-Märsta 6:11.40 | 89 | Arlanda-Märsta SK | 6:11.40 | =PB | ||||
5 | Mats Andersson Mats Andersson 89, Tureberg 6:19.95 | 89 | Turebergs FK | 6:19.95 | =PB | ||||
P15 Spjut (600 g) Final A Final | |||||||||
3 | Daniel Bernebrant Daniel Bernebrant 90, Mälarhöjden 39.57 | 90 | Mälarhöjdens IK | 39.57 | =PB | ||||
P14 300 m Final A Final | |||||||||
1 | Torbjörn Höglund Torbjörn Höglund 90, Gefle 39.19 | 90 | Gefle IF | 39.19 | =PB | ||||
P14 2000 m Final A Final | |||||||||
1 | Anton Danielson Anton Danielson 90, Söderköping 6:12.15 | 90 | Söderköpings FIK | 6:12.15 | =PB | ||||
2 | Magnus Wilhelmsson Magnus Wilhelmsson 90, Strand 6:18.81 | 90 | Strands IF | 6:18.81 | =PB | ||||
3 | Victor Hedin Victor Hedin 91, Huddinge 6:25.03 | 91 | Huddinge AIS | 6:25.03 | =PB | ||||
5 | Emil Jensen Emil Jensen 90, Ärla IF 6:34.37 | 90 | Ärla IF | 6:34.37 | =PB | ||||
6 | Mikael Röjerås Mikael Röjerås 90, Sala 6:43.51 | 90 | IFK Sala | 6:43.51 | =PB | ||||
P14 Kula (4.0 kg) Final A Final | |||||||||
2 | Christian Hansson-Bergén Christian Hansson-Bergén 90, Huddinge 14.14 | 90 | Huddinge AIS | 14.14 | =PB | ||||
Kvinnor | |||||||||
K 100 m Vind: -0.4 Final A Final | Vind: -0.4 | ||||||||
3 | Sofi Hildenborg Sofi Hildenborg 76, Råby-Rekarne 12.52 | 76 | Råby-Rekarne FIF | 12.52 | =SB | ||||
7 | Jennie Hurkmans Jennie Hurkmans 84, Tureberg 13.37 | 84 | Turebergs FK | 13.37 | =PB | ||||
K 300 m Final A Final | |||||||||
1 | Lisa Forsberg Lisa Forsberg 89, Falun 42.44 | 89 | Falu IK | 42.44 | =SB | ||||
1 | Ann Hyvärinen Ann Hyvärinen 90, KFUM Örebro 42.46 | 90 | KFUM Örebro | 42.46 | =PB | ||||
3 | Elin Spetz Elin Spetz 90, Södertälje IF 42.82 | 90 | Södertälje IF | 42.82 | =PB | ||||
5 | Tereza Ortiz-Venegas | 89 | 44.38 | =SB | |||||
Final B | |||||||||
1 | Erika Drageryd Erika Drageryd 89, KFUM Örebro 44.70 | 89 | KFUM Örebro | 44.70 | =SB | ||||
2 | Stina Larsson Stina Larsson 90, Katrineholm 44.96 | 90 | Katrineholms SK | 44.96 | =PB | ||||
K 400 m Final A Final | |||||||||
2 | Louise Fredriksson Louise Fredriksson 80, IF Göta 56.42 | 80 | IF Göta | 56.42 | =PB | ||||
3 | Therese Gustafsson 57.39 | 85 | Kils AIK | 57.39 | =SB | ||||
4 | Charlotte Schönbeck Charlotte Schönbeck 84, Lidingö 57.45 | 84 | IFK Lidingö | 57.45 | =SB | ||||
Final B | |||||||||
1 | Caroline Lindblom Caroline Lindblom 87, Katrineholm 1:04.64 | 87 | Katrineholms SK | 1:04.64 | =SB | ||||
2 | Sofie Liljemark Sofie Liljemark 83, Västerås FK 1:02.21 | 83 | Västerås FK | 1:02.21 | =SB | ||||
K 1500 m Final A Final | |||||||||
1 | Adrijana Saljunovic Adrijana Saljunovic 86, Tiwaz 5:04.19 | 86 | IK Tiwaz | 5:04.19 | =SB | ||||
1 | Letu Abraha Letu Abraha 77, Sundbyberg 5:05.38 | 77 | Sundbybergs IK | 5:05.38 | =SB | ||||
1 | Ida Axelsson Ida Axelsson 86, Falun 5:27.33 | 86 | Falu IK | 5:27.33 | =SB | ||||
2 | Rebecca Ringström Rebecca Ringström 77, Spårvägen 4:41.44 | 77 | Spårvägens FK | 4:41.44 | =SB | ||||
4 | Petra Kindlund Petra Kindlund 85, Falun 4:48.08 | 85 | Falu IK | 4:48.08 | =SB | ||||
K Längd Final A Final | |||||||||
3 | Moa Bergsten Moa Bergsten 83, Hässelby 5.57 | 83 | Hässelby SK | 5.57 | +1.9 =PB | ||||
5 | Anna Palmerius Anna Palmerius 78, GoIF Tjalve 5.31 | 78 | GoIF Tjalve | 5.31 | –0.4 =SB | ||||
6 | Jessica Palm Jessica Palm 82, IF Göta 5.30w | 82 | IF Göta | 5.30w | +2.9 | ||||
8 | Malin Larsson Malin Larsson 77, Falun 5.19 | 77 | Falu IK | 5.19 | +2.0 =SB | ||||
K Kula Final A Final | |||||||||
4 | Jennie Hurkmans Jennie Hurkmans 84, Tureberg 10.88 | 84 | Turebergs FK | 10.88 | =PB | ||||
F19 400 m Final A Final | |||||||||
5 | Ulrika Jansson Ulrika Jansson 85, Kungsängens SK 1:04.19 | 85 | Kungsängens SK | 1:04.19 | =SB | ||||
F17 100 m Vind: 0.0 Final A Final | Vind: 0.0 | ||||||||
3 | Christine Fransson Christine Fransson 88, Sundsvall 12.92 | 88 | Sundsvalls FI | 12.92 | =PB | ||||
Heat 2 Vind: -0.4 | Vind: -0.4 | ||||||||
1 | Louisa Brandt Louisa Brandt 88, Solna FK 13.35 | 88 | Solna FK | 13.35 | =SB | ||||
F17 400 m Final A Final | |||||||||
3 | Joanna Frisk Joanna Frisk 88, Gillberga-Lista 1:01.00 | 88 | Gillberga-Lista IF | 1:01.00 | =PB | ||||
F17 1500 m Final A Final | |||||||||
1 | Sofia Kaneberg Sofia Kaneberg 88, Spårvägen 4:57.84 | 88 | Spårvägens FK | 4:57.84 | =PB | ||||
4 | Emma Stenberg Emma Stenberg 87, Falun 5:02.41 | 87 | Falu IK | 5:02.41 | =PB | ||||
5 | Cecilia Norrbom Cecilia Norrbom 88, Tureberg 5:08.15 | 88 | Turebergs FK | 5:08.15 | =SB | ||||
6 | Diana Nordén Diana Nordén 87, Nyköpings BIS 5:13.76 | 87 | Nyköpings BIS | 5:13.76 | =PB | ||||
F17 Spjut Final A Final | |||||||||
3 | Jennica Andersson Jennica Andersson 87, Väsby 33.97 | 87 | Väsby IK | 33.97 | =PB | ||||
F15 100 m Vind: -0.8 Final A Final | Vind: -0.8 | ||||||||
6 | Anna Carlsson Anna Carlsson 89, Åtvidaberg 13.23 | 89 | Åtvidabergs IF | 13.23 | =PB | ||||
Heat 1 Vind: -0.5 | Vind: -0.5 | ||||||||
4 | Cecilia Härdén Cecilia Härdén 89, Tureberg 13.50 | 89 | Turebergs FK | 13.50 | =PB | ||||
F15 2000 m Final A Final | |||||||||
4 | Jenny Jakobsson Jenny Jakobsson 89, Kalix SK 7:18.75 | 89 | Kalix SK | 7:18.75 | =SB | ||||
5 | Elin Holmström Elin Holmström 89, Rånäs 7:45.85 | 89 | Rånäs 4H | 7:45.85 | =SB | ||||
F15 Längd Final A Final | |||||||||
2 | Ellinor Rosenquist Ellinor Rosenquist 89, IK Norrköping FI 5.34 | 89 | IK Norrköping FI | 5.34 | +0.3 =PB | ||||
3 | Kristina Eriksson Kristina Eriksson 89, Rånäs 5.29 | 89 | Rånäs 4H | 5.29 | +1.1 =PB | ||||
F14 100 m | |||||||||
Heat 3 Vind: -0.8 | Vind: -0.8 | ||||||||
4 | Hanna Donar 13.38 | 91 | 13.38 | =PB | |||||
F14 2000 m Final A Final | |||||||||
1 | Ida Forsgren Ida Forsgren 90, Vallentuna 7:39.65 | 90 | Vallentuna FK | 7:39.65 | =PB | ||||
F14 Spjut (400 g) Final A Final | |||||||||
2 | Paulina Engfors Paulina Engfors 90, Hammarby 32.42 | 90 | Hammarby IF | 32.42 | =PB |