11.9
16.9
16.9
16.9
7.9
15.9
12.9
12.9
15.9
15.9
15.9
14.9
12.9
12.9
15.9
13.9
12.9
5.9
4.9
14.9
13.9
13.9
12.9
12.9
10.9
9.9
13.9
10.9
12.9
12.9
10.9
12.9
9.9
8.9
11‐12.9
12.9
5.9
3.9
11.9
12.9
11.9
11.9
8.9
11.9
9.9
2.9
11.9
11.9
8.9
8.9
8.9
8.9
11.9
11‐12.9
8.9
11.9
30.8
11‐12.9
12.9
13.9
11.9
19.6
21.8
8.9
11.9
4.9
7.9
9.9
9.9
8.9
4.9
7.9
10.9
11.9
10.9
8.9
5.9
11.9
11.9
11.7
20.6
4.9
8.9
8.9
28‐29.8
8.9
8.9
4‐5.9
4‐5.9
28.8
6.9
8.9
7.9
22.8
21.8
7.9
7.9
6.9
5.9
6.9
Tävlande: 20 (11+9)   Starter: 25 (13+12)

Män
M 100 m     


Final A

Final

Alexander Nyström
11.08 nwi
Bollnäs FIK
11.08 nwi
  
M 100 m extra     

Vind: +1.8

Final A

Final

Vind: +1.8
2Espoir Rushimisha
11.39
Bollnäs FIK
11.39
PB
  
M 800 m     


Final A

Final

2Yakob Kerar
2:04.39
Bollnäs FIK
2:04.39
SB
  
Jimmy Öhman
2:02.98
Gefle IF
2:02.98
PB
  
M 80 m häck (83.8 cm)     

Vind: +1.2

Final A

Final

Vind: +1.2
2Patrick HopkinsAlunda SK
12.65
PB
  
Final B
Vind: +2.5
Vind: +2.5
1Henning Ehn
Henning Ehn 05, Sundsvall
13.03w
Sundsvalls FI
13.03w
  
M Spjut (700 g)     


Final A

Final

Albin Silén
41.79
Strands IF
41.79
PB
  
P17 110 m häck (91.4 cm, 8.9 m)     

Vind: +0.8

Final A

Final

Vind: +0.8
2Viktor RydåkerAlunda SK
17.24
PB
  
P15 80 m     

Vind: +1.9

Final A

Final

Vind: +1.9
1Vidar Kempe
Vidar Kempe 04, Sundsvall
9.95
Sundsvalls FI
9.95
PB
  
P15 Längd     


Final A

Final

1Alvin Rask
5.59w
Alunda SK
5.59w
+2.4
  
2Patrick HopkinsAlunda SK
5.58
+1.5 PB
  
5Henning Ehn
Henning Ehn 05, Sundsvall
5.32
Sundsvalls FI
5.32
+1.6 PB
  
P15 Kula (4.0 kg)     


Final A

Final

2Linus Sundström
10.20
Sundsvalls FI
10.20
PB
  
Kvinnor
K 100 m     

Vind: +0.6

Final A

Final

Vind: +0.6
2Josefin MöllerGefle IF
13.34
PB
  
K 200 m     

Vind: +1.6

Final A

Final

Vind: +1.6
1Ebba Lindblom
27.19
Alunda SK
27.19
PB
  
K Tresteg     


Final A

Final

3Linnea Ånger
Linnea Ånger 00, Söderhamn
10.07
Söderhamns IF
10.07
+1.3 SB
  
F17 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

1Zara Norén
11.92
Bollnäs FIK
11.92
PB
  
F17 Slägga (3.0 kg)     


Final A

Final

1Lina Arousell
48.99
Iggesunds SK
48.99
PB
  
F17 Spjut (500 g)     


Final A

Final

1Zara Norén
28.41
Bollnäs FIK
28.41
SB
  
F15 Längd     


Final A

Final

1Casandra JohnsonStrands IF
5.63w
+2.7
  
2Amanda Thyr
4.91w
Bollnäs FIK
4.91w
+3.7
  
F15 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

1Linnea Backlund
11.00
Sundsvalls FI
11.00
SB
  
F15 Spjut (500 g)     


Final A

Final

1Linnea Backlund
32.02
Sundsvalls FI
32.02
PB
  
2Tyra Öhman
Tyra Öhman 06, Sundsvall
26.16
Sundsvalls FI
26.16
PB
  
2Tyra Öhman
Tyra Öhman 06, Sundsvall
26.16
Sundsvalls FI
26.16
=PB