24.7
29.7
29.7
28.7
26.7
7.7
28.7
27.7
28.7
28.7
28.7
28.7
27.7
27.7
28.7
28.7
28.7
24.7
25.7
27.7
24.7
27.7
26.7
25.7
21.7
21.7
19.7
27.7
25‐26.7
28.6
19.7
26.7
25.7
24.7
21.7
21.7
24.7
24‐25.7
24‐25.7
21.7
21.7
24‐25.7
25.7
25.7
25.7
24.7
24.7
23.7
22.7
24.7
24.7
24.7
24.7
22.7
20.7
17.7
24.6
24.7
22.7
22.7
19.7
22.7
21.7
20.7
16.7
21.7
21.7
20.7
17.7
10.7
3.7
20.7
17.7
14.7
17‐18.7
20.7
20.7
19.7
19.7
19.7
20.7
18.7
3.7
17‐18.7
19.7
18.7
18.7
18.7
18.7
17.7
17.7
17.7
17.7
17.7
17.7
16.7
15.7
15.7
15.7
13.7
Tävlande: 53 (24+29)   Starter: 56 (25+31)

Män
M 100 m     
Final C
Vind: -0.4
Vind: -0.4
3Richard Heikkilä
11.84
Mölndals AIK
11.84
SB
  
M 200 m     

Vind: 0.0

Final A

Final

Vind: 0.0
2Martin Selin
21.90
Ullevi FK
21.90
SB
  
3David Sennung
22.12
Ullevi FK
22.12
SB
  
Rafael Tejada De LeonUllevi FK
23.50 nwi
  
Final B
Vind: +0.6
Vind: +0.6
4Karl WållgrenIK Lerum FI
23.23
PB
  
Final C
Vind: 0.0
Vind: 0.0
2Fredrik Grund
23.90
IF Kville
23.90
PB
  
3Raphael Akendo
24.22
Örgryte IS
24.22
PB
  
M 400 m     


Final A

Final

1Karl WållgrenIK Lerum FI
49.25
PB
  
2Erik Pålsson
Erik Pålsson 01, IFK Göteborg
53.59
IFK Göteborg
53.59
SB
  
M 800 m     
Final B
2Fabian Haeffler
2:05.20
Mölndals AIK
2:05.20
PB
  
M 5000 m     


Final A

Final

2Jesper Evervall
16:09.91
Örgryte IS
16:09.91
PB
  
3Erik Framme
16:17.07
Hälle IF
16:17.07
SB
  
4Pontus Albertsson
Pontus Albertsson 90, Solvikingarna
16:29.75
Solvikingarna
16:29.75
PB
  
5Isak Eriksson
Isak Eriksson 94, Solvikingarna
16:37.13
Solvikingarna
16:37.13
PB
  
6Viktor Lundmark
16:47.54
Örgryte IS
16:47.54
PB
  
8Nils Olsson
17:09.46
IK Lerum FI
17:09.46
PB
  
M Längd     


Final A

Final

5Hampus Helamb
6.60
Ullevi FK
6.60
0.0 PB
  
6Samuel Lestander
Samuel Lestander 00, IFK Göteborg
6.46
IFK Göteborg
6.46
0.0 SB
  
M Tresteg     


Final A

Final

1Gustaf BålströmUllevi FK
15.31
+0.5 PB
  
2Artur Engström
15.28
Örgryte IS
15.28
–0.1 PB
  
Marcus Nyberg
14.98 nwi
Malmö AI
14.98 nwi
  
Oskar Weidenholm
14.41 nwi
Mölndals AIK
14.41 nwi
  
Gustav Tartu
13.78 nwi
IF Kville
13.78 nwi
  
M Diskus     


Final A

Final

1Philip Åman
38.30
IK Lerum FI
38.30
SB
  
M Spjut     


Final A

Final

1Jonathan BengtssonIF Kville
50.95
PB
  
Kvinnor
K 100 m     

Vind: -0.3

Final A

Final

Vind: -0.3
1Lisa Lilja
11.6m
Ullevi FK
11.6m
  
2Hanna Palmqvist
11.7m
Mölndals AIK
11.7m
  
3Matilda HellqvistUllevi FK
11.7m
  
Final B
Vind: +0.8
Vind: +0.8
1Ide Ileso
12.7m
Ullevi FK
12.7m
  
3Hilda Johnsson
13.3m
IF Kville
13.3m
  
Final D
Vind: -0.8
Vind: -0.8
1Sara Skogman
13.09
Örgryte IS
13.09
PB
  
K 100 m extra     

Vind: 0.0

Final A

Final

Vind: 0.0
1Elin Larsson
12.53
IFK Halmstad
12.53
SB
  
3Cornelia LindbergIK Lerum FI
12.83
SB
  
K 200 m     

Vind: 0.0

Final A

Final

Vind: 0.0
1Emelie RantzowIK Ymer
24.49
  
2Denise ErikssonUllevi FK
24.55
SB
  
3Ebba Gustafsson
25.60
Mölndals AIK
25.60
PB
  
K 800 m     


Final A

Final

8Frida Hansson
Frida Hansson 97, Stenungsunds FI
2:21.69
F Stenungsunds FI
2:21.69
PB
  
K 5000 m     


Final A

Final

1Julia Kanerva
20:41.72
IK Lerum FI
20:41.72
SB
  
2Malin Strand
Malin Strand 93, Sävedalen
17:39.49
Sävedalens AIK
17:39.49
=SB
  
5Nina Persson
17:55.94
Örgryte IS
17:55.94
SB
  
7Emy Thorén
Emy Thorén 95, Solvikingarna
18:47.28
Solvikingarna
18:47.28
PB
  
8Desiree Lilliehöök
18:53.21
Örgryte IS
18:53.21
PB
  
9Anna Licht
Anna Licht 77, Solvikingarna
20:11.21
Solvikingarna
20:11.21
PB
  
Malin Strand
Malin Strand 93, Sävedalen
17:39.49
Sävedalens AIK
17:39.49
SB
  
Jennifer Acklund
17:53.17
Örgryte IS
17:53.17
SB
  
K 400 m häck     


Final A

Final

1Johanna Holmén SvenssonUllevi FK
59.81
  
2Amanda Holmberg
Amanda Holmberg 98, Lidköpings IS
1:00.17
Lidköpings IS
1:00.17
SB
  
3Emma Söderström
Emma Söderström 98, Göteborgs KIK
1:02.28
Göteborgs KIK
1:02.28
PB
  
K Höjd     


Final A

Final

4Hilda Gyldén
1.63
IF Kville
1.63
SB
  
Tilde Johansson
1.56
Bokenäs IF
1.56
PB
  
K Stav     


Final A

Final

2Alma Olsson
2.81
IF Rigor
2.81
PB
  
K Tresteg     


Final A

Final

9Alma Helander
Alma Helander 02, Sävedalen
9.58
Sävedalens AIK
9.58
0.0 PB
  
Victoria Jacobsson
11.62 nwi
Ullevi FK
11.62 nwi
  
Tilde Johansson
10.38 nwi
Bokenäs IF
10.38 nwi
  
K Diskus     


Final A

Final

Ebba Toorell
33.07
IK Lerum FI
33.07
PB
  
F17 Spjut (500 g)     


Final A

Final

1Isabel SjöbergIK Lerum FI
27.23
PB