27.11
23.11
28.11
27.11
27.11
8.8
26.11
20.11
27.11
27.11
27.11
27.11
24.10
17.10
4.9
21.11
10.10
26.9
17.8
25.8
26.8
6.9
19.8
8.9
9.10
31.8
23.8
4.9
20.11
21.11
13.11
10.10
16.10
21.11
19.9
20‐21.11
18.9
21.11
24.8
19.8
16.10
4.9
13.11
6.11
12‐14.11
6.11
3.10
2.10
8.10
12.9
19.8
28.8
30.10
19.9
12.9
7.11
7.11
24.10
16.10
19.9
7.11
19.9
10.10
18.9
16.10
5‐7.11
6.11
7.11
2.10
24.10
30.10
22.10
11.9
19.9
3.10
16.10
17.10
30.10
3.10
26.9
10.10
21.8
9.10
9.10
17.10
13.9
31.10
11.9
2.10
16.10
2.10
16.10
23.10
28.8
22.10
22.10
18.8
22.10
17.10
26.8
Tävlande: 53 (33+20)   Starter: 65 (41+24)

Män
M 100 m     

Vind: +0.9

Final A

Final

Vind: +0.9
1Zion Eriksson
10.66
Täby IS
10.66
  
2Emil Johansson
11.00
Turebergs FK
11.00
  
3Moi Wirunpan
11.51
Gefle IF
11.51
SB
  
Final B
Vind: -0.5
Vind: -0.5
2Philip Tennhed
Philip Tennhed 04, Råby-Rekarne
11.66
Råby-Rekarne FIF
11.66
PB
  
M 200 m     

Vind: +0.1

Final A

Final

Vind: +0.1
1Emil Johansson
21.96
Turebergs FK
21.96
  
4Lukas Nordèn
Lukas Nordèn 98, Västerås
23.50
Västerås FK
23.50
SB
  
M 400 m     


Final A

Final

2Victor Björk
52.89
IFK Lidingö
52.89
PB
  
M 800 m     


Final A

Final

1Efrem Brhane
Efrem Brhane 94, Västerås
1:59.06
Västerås FK
1:59.06
SB
  
2Victor Björk
1:59.50
IFK Lidingö
1:59.50
PB
  
4Adam Westermark
2:01.96
Turebergs FK
2:01.96
SB
  
5Vidar Stenqvist
2:03.46
Täby IS
2:03.46
PB
  
M 3000 m     


Final A

Final

2Hassan Abdiqadir
8:57.60
Västerås FK
8:57.60
PB
  
M 2000 m hinder     


Final A

Final

2Axel Glavare KarlssonTäby IS
7:10.72
PB
  
3Kevin Duvert
7:10.95
Turebergs FK
7:10.95
PB
  
4Lukas Holm
7:13.76
Gefle IF
7:13.76
PB
  
M 110 m häck     

Vind: +0.3

Final A

Final

Vind: +0.3
1Rickard Willman
14.85
Västerås FK
14.85
PB
  
2Fred ÖsterblomTäby IS
16.20
PB
  
3Gustaf VennerholmGefle IF
17.11
PB
  
Final B
Vind: +1.5
Vind: +1.5
2Johan Ndure
Johan Ndure 81, Snipers IF
17.69
Stockholms Snipers IF
17.69
PB
  
2Tobias ThorwidAIK
17.98
PB
  
M 400 m häck     


Final A

Final

1Ludvig All
56.32
Täby IS
56.32
PB
  
4Petter Berner-WikGefle IF
1:04.10
SB
  
M Höjd     


Final A

Final

1Elliot Duvert
2.00
Turebergs FK
2.00
  
2Oskar EdlundTäby IS
1.93
PB
  
M Stav     


Final A

Final

1Björn Johansson
4.40
Västerås FK
4.40
SB
  
4Hannes GidlöfGefle IF
3.20
SB
  
M Längd     


Final A

Final

2Zion ErikssonTäby IS
6.44
+0.2 SB
  
4Lukas Holm
5.89w
Gefle IF
5.89w
+2.1
  
Final B
1Milo WahlgrenAIK
6.33
+0.4 =PB
  
M Tresteg     


Final A

Final

1Rickard Willman
13.94
Västerås FK
13.94
+0.3 PB
  
2Ludvig All
13.02
Täby IS
13.02
+0.2 PB
  
3Thirachai SchröderGefle IF
12.77
+1.8 PB
  
M Kula     


Final A

Final

1Jesper Ahlin
15.00
Turebergs FK
15.00
PB
  
3Andreas Romin
11.31
Gefle IF
11.31
SB
  
M Diskus     


Final A

Final

1Lukas Björninger
46.40
Turebergs FK
46.40
PB
  
2Björn Johansson
44.79
Västerås FK
44.79
SB
  
4Oliver PapinskiTäby IS
27.11
PB
  
M Slägga     


Final A

Final

4Gustav Andersson
37.57
IFK Lidingö
37.57
PB
  
Final B
2Emil Holm
Emil Holm 01, Råby-Rekarne
38.24
Råby-Rekarne FIF
38.24
SB
  
M Spjut     


Final A

Final

2Andreas Romin
44.92
Gefle IF
44.92
SB
  
3Pontus Gustavsson
44.43
Västerås FK
44.43
PB
  
Kvinnor
K 200 m     

Vind: +0.6

Final A

Final

Vind: +0.6
1Elin Östlund
Elin Östlund 91, KFUM Örebro
24.93
KFUM Örebro
24.93
  
K 400 m     
Final B
1Maja Åskag
Maja Åskag 02, Råby-Rekarne
58.28
Råby-Rekarne FIF
58.28
PB
  
K 800 m     


Final A

Final

1Rebecca Högberg
Rebecca Högberg 84, KFUM Örebro
2:16.79
KFUM Örebro
2:16.79
SB
  
K 3000 m     


Final A

Final

1Hanna Hermansson
9:56.25
Turebergs FK
9:56.25
PB
  
3Karin Forsberg
Karin Forsberg 80, KFUM Örebro
10:40.35
KFUM Örebro
10:40.35
SB
  
K 1500 m hinder     


Final A

Final

1Elvira Bredin
5:16.54
Turebergs FK
5:16.54
PB
  
4Sara Angelmyr
Sara Angelmyr 94, KFUM Örebro
6:21.38
KFUM Örebro
6:21.38
PB
  
K 100 m häck     

Vind: -1.0

Final A

Final

Vind: -1.0
2Clara Billing
15.77
Turebergs FK
15.77
PB
  
3Emma Jansson
Emma Jansson 97, KFUM Örebro
16.81
KFUM Örebro
16.81
SB
  
K 400 m häck     


Final A

Final

2Sara Angelmyr
Sara Angelmyr 94, KFUM Örebro
1:10.78
KFUM Örebro
1:10.78
SB
  
3Lynette Morgan
1:10.86
Hammarby IF
1:10.86
SB
  
K Höjd     


Final A

Final

1Bianca Salming
1.75
Turebergs FK
1.75
  
K Längd     


Final A

Final

1Jasmin Sabir
5.62
Hammarby IF
5.62
+0.9 SB
  
K Tresteg     


Final A

Final

1Jasmin Sabir
12.49
Hammarby IF
12.49
+1.5
  
2Denise Sandell
Denise Sandell 94, KFUM Örebro
10.59
KFUM Örebro
10.59
–0.2 SB
  
K Kula     


Final A

Final

2Felicia Lindberg
12.59
Hammarby IF
12.59
PB
  
3Tilda Bernhult
Tilda Bernhult 04, KFUM Örebro
11.30
KFUM Örebro
11.30
PB
  
Final B
1Linn Gabrielli Gustafsson
11.71
Råby-Rekarne FIF
11.71
PB
  
K Diskus     


Final A

Final

2Embla Wihk
Embla Wihk 02, Hammarby
34.62
Hammarby IF
34.62
PB
  
3Hanna Mårtensson
31.26
Turebergs FK
31.26
SB
  
K Slägga     


Final A

Final

1Hanna Mårtensson
53.76
Turebergs FK
53.76
  
3Embla Wihk
Embla Wihk 02, Hammarby
40.82
Hammarby IF
40.82
PB
  
Final B
1Kristina Andersson
52.20
Råby-Rekarne FIF
52.20
  
K Spjut     


Final A

Final

1Elisabeth Lithell
48.80
KFUM Örebro
48.80