31.7‐1.8
27.6
31.7
31.7
24.7
29.7
29.7
28.7
26.7
7.7
28.7
27.7
28.7
28.7
28.7
28.7
27.7
27.7
28.7
28.7
28.7
24.7
25.7
27.7
24.7
27.7
26.7
25.7
21.7
21.7
19.7
27.7
25‐26.7
28.6
19.7
26.7
25.7
24.7
21.7
21.7
24.7
24‐25.7
24‐25.7
21.7
21.7
24‐25.7
25.7
25.7
25.7
24.7
24.7
23.7
22.7
24.7
24.7
24.7
24.7
22.7
20.7
17.7
24.6
24.7
22.7
22.7
19.7
22.7
21.7
20.7
16.7
21.7
21.7
20.7
17.7
10.7
3.7
20.7
17.7
14.7
17‐18.7
20.7
20.7
19.7
19.7
19.7
20.7
18.7
3.7
17‐18.7
19.7
18.7
18.7
18.7
18.7
17.7
17.7
17.7
17.7
17.7
17.7
16.7
Tävlande: 38 (16+22)   Starter: 45 (19+26)

Män
M 100 m     

Vind: +2.0

Final A

Final

Vind: +2.0
1Simon BjörnstedtUpsala IF
10.98
PB
  
2Henning André
11.30
Nyköpings BIS
11.30
SB
  
3Max Andersson
11.37
Upsala IF
11.37
SB
  
M 5000 m     


Final A

Final

1Emil Millán de la Oliva
14:39.72
Eskilstuna FI
14:39.72
PB
  
M Längd     


Final A

Final

1Max Andersson
7.69
Upsala IF
7.69
+1.4 PB
  
26 SWE AT
2Simon BjörnstedtUpsala IF
7.36
+2.0 PB
  
M Diskus (1.5 kg)     


Final A

Final

Viktor RydåkerAlunda SK
37.62
PB
  
Arvid Klingberg
34.37
Kvarnsvedens GoIF
34.37
PB
  
M Slägga (5.0 kg)     


Final A

Final

Viktor RydåkerAlunda SK
45.69
PB
  
M Slägga     


Final A

Final

1Fred Stenberg
32.02
Gefle IF
32.02
SB
  
M Spjut (700 g)     


Final A

Final

Viktor HedlundFalu IK
39.07
PB
  
M Spjut     


Final A

Final

1Joel Jansson
42.74
Bollnäs FIK
42.74
SB
  
P17 100 m     

Vind: +3.7

Final A

Final

Vind: +3.7
1Birck WärnströmFalu IK
11.41w
  
P17 110 m häck (91.4 cm, 8.9 m)     

Vind: +1.9

Final A

Final

Vind: +1.9
2Noa Skomorowski
16.68
Kvarnsvedens GoIF
16.68
PB
  
P17 Slägga (5.0 kg)     


Final A

Final

2Erik Lindkvist
38.49
Wedevågs IF
38.49
SB
  
P15 80 m     

Vind: +1.7

Final A

Final

Vind: +1.7
2Anton HermanssonHulåns IF
10.21
PB
  
Heat 2
Vind: +4.1
Vind: +4.1
1Erik Lindgren
10.17w
Falu IK
10.17w
  
P15 Stav     


Final A

Final

2Kiseri Ezuz
Kiseri Ezuz 05, Hedesunda
2.61
Hedesunda IF
2.61
PB
  
3Rasmus Berg
Rasmus Berg 05, Hedesunda
2.51
Hedesunda IF
2.51
PB
  
Kvinnor
K 100 m     

Vind: +0.9

Final A

Final

Vind: +0.9
1Justina Esangbedo
12.59
Kvarnsvedens GoIF
12.59
PB
  
2Tilda TryggvesonFalu IK
13.42
PB
  
K 5000 m     


Final A

Final

1Nicole Sörensen
20:51.91
Falu IK
20:51.91
PB
  
K Höjd     


Final A

Final

2Elsa Hårrskog
1.62
IFK Mora
1.62
PB
  
K Längd     


Final A

Final

1Thea Ädling Ring
5.28w
IFK Mora
5.28w
+2.2
  
K Kula     


Final A

Final

1Sara Lennman
Sara Lennman 96, Spårvägen
16.18
Spårvägens FK
16.18
PB
  
2Axelina Johansson
14.75
Hässelby SK
14.75
PB
  
5Lina Larsson
10.35
Säters IF
10.35
SB
  
Lennman16.1815.3115.6615.3315.21x
Johansson
Larsson
K Diskus     


Final A

Final

1Lydia Sundin
46.94
Hässelby SK
46.94
SB
  
4Lina Larsson
31.80
Säters IF
31.80
PB
  
K Slägga (3.0 kg)     


Final A

Final

Victoria WickmanAlunda SK
38.07
SB
  
K Slägga     


Final A

Final

1Michaela NorrbeliusGefle IF
55.49
SB
  
2Felicia Lejros
Felicia Lejros 01, Djurmo Sifferbo
36.82
Djurmo Sifferbo IF
36.82
PB
  
F17 200 m     

Vind: +2.1

Final A

Final

Vind: +2.1
1Thea Ädling Ring
26.14w
IFK Mora
26.14w
  
F17 100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)     

Vind: +1.4

Final A

Final

Vind: +1.4
1Frida Hjorth
14.77
Säters IF
14.77
PB
  
2Gabriella LindströmFalu IK
15.00
PB
  
3Ebba Hedberg
Ebba Hedberg 03, Kvarnsveden
15.97
Kvarnsvedens GoIF
15.97
PB
  
F17 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

4Ebba Hedberg
Ebba Hedberg 03, Kvarnsveden
10.89
Kvarnsvedens GoIF
10.89
PB
  
F17 Slägga (3.0 kg)     


Final A

Final

1Hillevi CarlssonFalu IK
60.60
  
4Emilia MerkellGefle IF
30.05
PB
  
F17 Spjut (500 g)     


Final A

Final

1Justina Esangbedo
35.33
Kvarnsvedens GoIF
35.33
PB
  
F15 Längd     


Final A

Final

1Edith Viklund
5.09
Hulåns IF
5.09
+1.6 PB
  
2Alma Hansson
4.88
Bollnäs FIK
4.88
+1.3 PB
  
3Amanda Thyr
4.84
Bollnäs FIK
4.84
+1.9 PB
  
F15 Slägga (3.0 kg)     


Final A

Final

3Sara Rask
Sara Rask 04, Hedesunda
28.99
Hedesunda IF
28.99
PB
  
4Hedvig Ström
26.09
IF Skade
26.09
PB