17.9
15.9
15.9
11.9
16.9
16.9
16.9
13.9
7.9
15.9
12.9
12.9
15.9
15.9
15.9
14.9
12.9
12.9
15.9
13.9
12.9
5.9
4.9
14.9
13.9
13.9
12.9
12.9
10.9
9.9
13.9
10.9
12.9
12.9
10.9
12.9
9.9
8.9
11‐12.9
12.9
5.9
3.9
11.9
12.9
11.9
11.9
8.9
11.9
9.9
2.9
11.9
11.9
8.9
8.9
8.9
8.9
11.9
11‐12.9
8.9
11.9
30.8
11‐12.9
12.9
13.9
11.9
19.6
21.8
8.9
11.9
4.9
7.9
9.9
9.9
8.9
4.9
7.9
10.9
11.9
10.9
8.9
5.9
11.9
11.9
11.7
20.6
4.9
8.9
8.9
28‐29.8
8.9
8.9
4‐5.9
4‐5.9
28.8
6.9
8.9
7.9
22.8
21.8
7.9
Arena: Telekonsult Arena   Arrangör: IFK Växjö
Tävlande: 532 (263+269)   Starter: 926 (450+476)

Män
M22 60 m     
Inne 24 feb

Final A

Final
Inne 24 feb
1Marcus Tornée
Marcus Tornée 98, Helsingborg
6.82
IFK Helsingborg
6.82
PB
  
2Filip Schwartz
6.84
Mölndals AIK
6.84
PB
  
3Jonatan Hirsh
Jonatan Hirsh 98, KFUM Örebro
6.94
KFUM Örebro
6.94
=PB
  
4Tarley Allison
6.95
Mölndals AIK
6.95
PB
  
4Alexander AndreassonÖrgryte IS
6.95
PB
  
6Grigorios KyriakoudisHässelby SK
6.95
PB
  
7Carl Narup
6.96
Ullevi FK
6.96
PB
  
8Joel Bengtsson
Joel Bengtsson 99, Helsingborg
6.97
IFK Helsingborg
6.97
PB
  
Heat 1
24 feb
24 feb
1Filip Schwartz
6.99
Mölndals AIK
6.99
Q
  
2Joel Bengtsson
Joel Bengtsson 99, Helsingborg
7.01
IFK Helsingborg
7.01
PB
Q
  
3Carl Narup
7.05
Ullevi FK
7.05
PB
q
  
4Tarley Allison
7.05
Mölndals AIK
7.05
q
  
5Grigorios KyriakoudisHässelby SK
7.11
q
  
6Oskar Motta
7.20
Upsala IF
7.20
  
7Kristoffer Kold ErlandsenKFUM Örebro
7.51
  
Heat 2
24 feb
24 feb
1Marcus Tornée
Marcus Tornée 98, Helsingborg
6.88
IFK Helsingborg
6.88
SB
Q
  
2Jonatan Hirsh
Jonatan Hirsh 98, KFUM Örebro
6.98
KFUM Örebro
6.98
Q
  
3Alexander AndreassonÖrgryte IS
7.02
SB
q
  
4Victor PetterssonIF Göta Karlstad
7.13
  
5Gustav MonienIFK Lund
7.17
  
6James GaudielloMalmö AI
7.21
=PB
  
7Emil Nilsson
7.21
IF Göta Karlstad
7.21
SB
  
8Lucas Strand
7.55
Nyköpings BIS
7.55
PB
  
M22 400 m     
Inne 24 feb

Final A

Final
Inne 24 feb
1Joakim KarlssonUllevi FK
49.06
PB
  
2Viktor BondessonMalmö AI
49.58
PB
  
3Samuel Wiik
49.64
Örgryte IS
49.64
  
4Anton Bertilsson
50.56
IFK Växjö
50.56
PB
  
5Anton BengtssonUllevi FK
51.19
SB
  
6Kevin Duvert
52.59
Turebergs FK
52.59
  
Heat 1
23 feb
23 feb
1Viktor BondessonMalmö AI
51.05
SB
Q
  
2Samuel Wiik
51.67
Örgryte IS
51.67
Q
  
3Kevin Duvert
52.37
Turebergs FK
52.37
PB
q
  
Jonathan Borg
Jonathan Borg 99, Trollhättan FIK
DQ
Trollhättan FIK
DQ
  
Heat 2
23 feb
23 feb
1Joakim KarlssonUllevi FK
51.06
Q
  
2Anton Bertilsson
51.46
IFK Växjö
51.46
PB
Q
  
3Anton BengtssonUllevi FK
51.59
SB
q
  
M22 1500 m     
Inne 23 feb

Final A

Final
Inne 23 feb
1Leo Magnusson
Leo Magnusson 98, Sävedalen
3:58.36
Sävedalens AIK
3:58.36
  
2Yared Kidane
3:58.36
Ärla IF
3:58.36
PB
  
3Abubakar AbdullahiMalmö AI
3:59.43
  
4August Mollén
August Mollén 99, Tjalve IF Norrköping
3:59.50
Tjalve IF Norrköping
3:59.50
PB
  
5Erik Djurberg
4:04.49
Hässelby SK
4:04.49
SB
  
6Axel Djurberg
4:05.82
Hässelby SK
4:05.82
q
  
7Merih Hagos
Merih Hagos 98, Eskilstuna
4:06.08
Eskilstuna FI
4:06.08
PB
  
8Heshlu Andemariam
4:06.39
IFK Lidingö
4:06.39
PB
  
9Gustav Norlander
4:12.01
Ärla IF
4:12.01
  
10Medhane Tumzghi
4:17.07
IK Lerum FI
4:17.07
PB
  
11Ludvig Johansson
4:17.83
IFK Lidingö
4:17.83
  
12Niklas Johansson
4:21.99
Sävedalens AIK
4:21.99
PB
  
M22 60 m häck     
Inne 23 feb

Final A

Final
Inne 23 feb
1Max Hrelja
7.95
Malmö AI
7.95
  
2Joel Bengtsson
Joel Bengtsson 99, Helsingborg
8.06
IFK Helsingborg
8.06
=PB
  
3Filip BjörklundUpsala IF
8.10
  
4Andreas GustafssonFalu IK
8.15
PB
  
5James GaudielloMalmö AI
8.26
PB
  
6David Adrian
8.87
Huddinge AIS
8.87
  
Elias MartinssonMölndals AIK
DQ
  
Elias MartinssonMölndals AIK
DQ
  
M22 Höjd     
Inne 24 feb

Final A

Final
Inne 24 feb
1Filip BjörklundUpsala IF
2.08
SB
  
2Robin JacobssonUllevi FK
2.06
PB
  
3Arvid Ryberg
2.04
IF Göta Karlstad
2.04
SB
  
4Markus Asplund
2.02
IF Göta Karlstad
2.02
PB
  
5Anton Olsson
Anton Olsson 99, Färjestaden
1.99
FIK Färjestaden
1.99
PB
  
6Simon Throgen
1.88
IF Göta Karlstad
1.88
  
7Simon Andersson
1.83
IF Göta Karlstad
1.83
  
M22 Stav     
Inne 23 feb

Final A

Final
Inne 23 feb
1Robin JacobssonUllevi FK
4.92
PB
  
2Tom Johansson
Tom Johansson 99, KFUM Örebro
4.82
KFUM Örebro
4.82
  
3Andreas GustafssonFalu IK
4.67
PB
  
4Jonathan KarlssonTäby IS
4.45
  
5Carl-Einar Söderström EskonniemiHellas FK
4.28
  
6Emil ÖstergrenIFK Växjö
4.28
  
Anton SjöströmIFK Umeå
NH
  
Emil Nilsson
NH
IF Göta Karlstad
NH
  
3.904.18
Jacobsson
Johansson
Gustafsson
Karlsson
Söderström Eskonniemi
Östergren
Sjöström-xxx
Nilssonxxx
M22 Längd     
Inne 23 feb

Final A

Final
Inne 23 feb
1Victor PetterssonIF Göta Karlstad
7.29
PB
  
2David Svensson
7.18
Hammarby IF
7.18
PB
  
3Andreas GustafssonFalu IK
7.18
PB
  
4Elias Martinsson
7.15
Mölndals AIK
7.15
PB
  
5Jonatan Hirsh
Jonatan Hirsh 98, KFUM Örebro
7.08
KFUM Örebro
7.08
  
6Oskar Erixon
6.97
IF Göta Karlstad
6.97
  
6Oskar Erixon
6.97
IF Göta Karlstad
6.97
  
7Simon BjörnstedtUpsala IF
6.96
  
8Daniel ÖrevikVisby IF Gute
6.89
  
9Kristoffer Kold ErlandsenKFUM Örebro
6.44
  
10Carl-Einar Söderström EskonniemiHellas FK
6.32
  
11Timothy Olsson
6.30
Huddinge AIS
6.30
SB
  
12Alexander AndreassonÖrgryte IS
6.29
  
13Erik DahlqvistIK Orient
6.24
  
14Otto HammarströmÖrgryte IS
6.17
SB
  
Pettersson
Svensson
Gustafsson
Martinsson
Hirsh
Erixon6.496.916.896.76x6.97
Erixon6.496.916.896.76x6.97
Björnstedt
Örevik
Kold Erlandsen
Söderström Eskonniemi
Olsson
Andreasson
Dahlqvist
Hammarström
M22 Tresteg     
Inne 24 feb

Final A

Final
Inne 24 feb
1Gustaf BålströmUllevi FK
15.05
PB
  
2Marcus Nyberg
14.88
Malmö AI
14.88
  
3Markus LundborgUllevi FK
14.61
PB
  
4Victor Koch
14.51
Örgryte IS
14.51
PB
  
5Albin Boestad
14.48
IFK Lidingö
14.48
PB
  
6Timothy Olsson
14.44
Huddinge AIS
14.44
SB
  
7Elias Högström
13.36
Sundsvalls FI
13.36
  
M22 Kula     
Inne 24 feb

Final A

Final
Inne 24 feb
1Wictor PeterssonMalmö AI
20.65
PB
  
2Jesper Arbinge
Jesper Arbinge 97, Spårvägen
17.21
Spårvägens FK
17.21
PB
  
3Jakob Samuelsson
15.09
Hässelby SK
15.09
SB
  
4Carl Narup
12.96
Ullevi FK
12.96
  
5Emil Nilsson
12.05
IF Göta Karlstad
12.05
  
6Filip Karlsson
11.91
FIF Gnistan
11.91
PB
  
Petersson20.0020.1220.6519.7720.0420.41
Arbinge
Samuelsson
Narup
Nilsson
Karlsson
P19 60 m     
Inne 24 feb

Final A

Final
Inne 24 feb
1Thomas Jones
6.81
Kyrkhults SK
6.81
PB
  
2Omar Chaaban
Omar Chaaban 00, Helsingborg
6.82
IFK Helsingborg
6.82
PB
  
3Carl Bengtström
6.89
Örgryte IS
6.89
PB
  
4Oliwer DanielssonUllevi FK
6.94
  
5William Thor
6.95
Strands IF
6.95
PB
  
6Bimo Soenarso
Bimo Soenarso 01, KFUM Örebro
6.97
KFUM Örebro
6.97
  
7Viktor Thor
6.98
Strands IF
6.98
=PB
  
8Gabriel GunnarssonIF Göta Karlstad
7.08
  
Semi 1
24 feb
24 feb
1Carl Bengtström
6.93
Örgryte IS
6.93
PB
Q
  
2Viktor Thor
7.02
Strands IF
7.02
Q
  
3Bimo Soenarso
Bimo Soenarso 01, KFUM Örebro
7.03
KFUM Örebro
7.03
Q
  
4William Thor
7.03
Strands IF
7.03
q
  
5Martin Hagberg
7.08
Hässelby SK
7.08
  
6Carl Hedin
Carl Hedin 01, Eksjö Södra
7.22
Eksjö Södra IK
7.22
  
7Simon Sharapo
Simon Sharapo 01, KFUM Örebro
7.22
KFUM Örebro
7.22
  
Caleb ConableMalmö AI
DNS
  
Semi 2
24 feb
24 feb
1Thomas Jones
6.85
Kyrkhults SK
6.85
PB
Q
  
2Omar Chaaban
Omar Chaaban 00, Helsingborg
6.89
IFK Helsingborg
6.89
PB
Q
  
3Oliwer DanielssonUllevi FK
6.93
PB
Q
  
4Gabriel GunnarssonIF Göta Karlstad
7.00
SB
q
  
5Glody Ngoma
Glody Ngoma 00, IFK Göteborg
7.09
IFK Göteborg
7.09
  
6Erik JohanssonUllevi FK
7.12
PB
  
7William Gardell
7.23
Spårvägens FK
7.23
  
Marcus HagerudAIK
DNS
  
Heat 1
24 feb
24 feb
1Oliwer DanielssonUllevi FK
6.98
SB
Q
  
2Thomas Jones
6.98
Kyrkhults SK
6.98
=PB
Q
  
3William Gardell
7.20
Spårvägens FK
7.20
Q
  
4Simon Sharapo
Simon Sharapo 01, KFUM Örebro
7.22
KFUM Örebro
7.22
q
  
5Rasmus Hugosson
Rasmus Hugosson 01, KFUM Örebro
7.29
KFUM Örebro
7.29
SB
  
6Marcus Andersson
7.33
Öresund FK
7.33
  
7Mahdi Ahmadi
7.42
IFK Växjö
7.42
PB
  
8Sidrak Afework
Sidrak Afework 01, Spårvägen
7.73
Spårvägens FK
7.73
SB
  
Heat 2
24 feb
24 feb
1Gabriel GunnarssonIF Göta Karlstad
7.03
SB
Q
  
2Glody Ngoma
Glody Ngoma 00, IFK Göteborg
7.07
IFK Göteborg
7.07
PB
Q
  
3Bimo Soenarso
Bimo Soenarso 01, KFUM Örebro
7.09
KFUM Örebro
7.09
Q
  
4Marcus HagerudAIK
7.22
q
  
5Markus Lantto
7.24
Hässelby SK
7.24
PB
  
6Simon WennolfIFK Lund
7.46
  
7Albin Enbacker
7.80
IF Göta Karlstad
7.80
PB
  
Erik Ahlfont
DNS
Turebergs FK
DNS
  
Heat 3
24 feb
24 feb
1Viktor Thor
6.98
Strands IF
6.98
PB
Q
  
2Carl Bengtström
6.99
Örgryte IS
6.99
Q
  
3Caleb Conable
7.17
Malmö AI
7.17
Q
  
4Carl Hedin
Carl Hedin 01, Eksjö Södra
7.18
Eksjö Södra IK
7.18
PB
q
  
5Amir Musa
Amir Musa 01, KFUM Örebro
7.25
KFUM Örebro
7.25
  
6Mikael Lundkvist
7.31
Huddinge AIS
7.31
=PB
  
7William Hagman
7.33
Huddinge AIS
7.33
PB
  
Heat 4
24 feb
24 feb
1William Thor
6.98
Strands IF
6.98
PB
Q
  
2Martin Hagberg
7.03
Hässelby SK
7.03
PB
Q
  
3Omar Chaaban
Omar Chaaban 00, Helsingborg
7.08
IFK Helsingborg
7.08
Q
  
4Erik JohanssonUllevi FK
7.16
SB
q
  
5Max Rosquist-LarssonMalmö AI
7.24
  
6Moi WirunpanGefle IF
7.32
PB
  
7Otto NilssonIK Sisu
7.39
PB
  
P19 400 m     
Inne 24 feb

Final A

Final
Inne 24 feb
1Johan Claeson
Johan Claeson 01, Linköpings GIF
48.77
Linköpings GIF
48.77
PB
  
2Simon MartinssonMalmö AI
50.21
=PB
  
3Karl WållgrenIK Lerum FI
50.22
PB
  
4Jacob Helsing
50.27
IK Orient
50.27
PB
  
5Anton Sjölund
Anton Sjölund 01, Spårvägen
51.39
Spårvägens FK
51.39
  
Gustav Karlsson
Gustav Karlsson 00, KFUM Örebro
DNS
KFUM Örebro
DNS
  
Heat 1
23 feb
23 feb
1Jacob Helsing
50.62
IK Orient
50.62
PB
Q
  
2Ahmed Bahaa
Ahmed Bahaa 00, Hässelby
51.83
Hässelby SK
51.83
PB
  
3Albert Nurmi
52.48
Malmö AI
52.48
PB
  
4Erik Ahlfont
54.25
Turebergs FK
54.25
SB
  
5Simon Strand
54.70
Högby IF
54.70
  
Albert NygrenUpsala IF
DNS
  
Heat 2
23 feb
23 feb
1Johan Claeson
Johan Claeson 01, Linköpings GIF
49.96
Linköpings GIF
49.96
Q
  
2Simon MartinssonMalmö AI
50.21
PB
q
  
3Anton Sjölund
Anton Sjölund 01, Spårvägen
51.36
Spårvägens FK
51.36
PB
q
  
4Jakob Zäll
Jakob Zäll 01, Ängelholm
52.86
Ängelholms IF
52.86
PB
  
Daniel SjölinHöörs IS
DQ
  
Heat 3
23 feb
23 feb
1Karl WållgrenIK Lerum FI
50.66
PB
Q
  
2Gustav Karlsson
Gustav Karlsson 00, KFUM Örebro
51.44
KFUM Örebro
51.44
q
  
3Felix Larsen NilssonÖrgryte IS
52.35
SB
  
4Gustaf Otterhed
Gustaf Otterhed 01, KFUM Örebro
52.63
KFUM Örebro
52.63
PB
  
5Gustav Zetterlund
53.28
KFUM Örebro
53.28
PB
  
6David Cannmo
David Cannmo 01, Trollhättan FIK
53.53
Trollhättan FIK
53.53
=PB
  
P19 1500 m     
Inne 24 feb

Final A

Final
Inne 24 feb
1Omar Ismail
3:58.27
Högby IF
3:58.27
SB
  
2Emil Millán de la OlivaEskilstuna FI
3:59.31
  
3Erik Jälknäs
3:59.74
Sävedalens AIK
3:59.74
  
4Eric Källman
3:59.97
IK Ymer
3:59.97
PB
  
5Merhawi Seifu
4:02.20
Hälle IF
4:02.20
PB
  
6Hassan Abdiqadir
4:02.66
Västerås FK
4:02.66
PB
  
7Max Bechtel
Max Bechtel 01, Hässelby
4:08.42
Hässelby SK
4:08.42
PB
  
Abdisamed KhaderHögby IF
DNF
  
Josef WallenlindMölndals AIK
DNS
  
Heat 1
23 feb
23 feb
1Emil Millán de la OlivaEskilstuna FI
4:08.06
Q
  
2Erik Jälknäs
4:08.26
Sävedalens AIK
4:08.26
Q
  
3Merhawi Seifu
4:08.35
Hälle IF
4:08.35
PB
Q
  
4Josef Wallenlind
4:08.36
Mölndals AIK
4:08.36
PB
q
  
5Abdisamed Khader
4:13.29
Högby IF
4:13.29
=PB
  
6Elliot Anderstedt
4:15.97
Höörs IS
4:15.97
  
7Axel Strömsöe
4:16.58
LK Roslagen
4:16.58
  
8Michael Nordahl
4:19.35
Ystads IF
4:19.35
PB
  
9Biniam Habtom
4:29.23
Åhus FIK
4:29.23
PB
  
10Jonatan Gustafsson
4:41.25
Tranås AIF
4:41.25
PB
  
Heat 2
23 feb
23 feb
1Omar Ismail
4:02.14
Högby IF
4:02.14
SB
Q
  
2Max Bechtel
Max Bechtel 01, Hässelby
4:10.88
Hässelby SK
4:10.88
PB
Q
  
3Eric Källman
4:10.91
IK Ymer
4:10.91
Q
  
4Hassan Abdiqadir
4:11.18
Västerås FK
4:11.18
PB
q
  
5Hannes HejdebäckGefle IF
4:15.04
  
6Leo Bastien
Leo Bastien 00, Hässelby
4:15.71
Hässelby SK
4:15.71
PB
  
7Rasmus Tidestad
4:20.60
IF Göta Karlstad
4:20.60
  
8Jimmy Öhman
4:21.27
Gefle IF
4:21.27
PB
  
9Abdinur Aden
4:22.52
IFK Växjö
4:22.52
  
P19 60 m häck (99.1 cm)     
Inne 23 feb

Final A

Final
Inne 23 feb
1Benjamin TinglöfÄrla IF
7.89
PB
  
2Thomas Jones
7.93
Kyrkhults SK
7.93
PB
  
3Johan Claeson
Johan Claeson 01, Linköpings GIF
8.19
Linköpings GIF
8.19
=PB
  
4Jonatan HåkanssonHammarby IF
8.24
  
5Mikael Lundkvist
8.40
Huddinge AIS
8.40
PB
  
6Max Rosquist-LarssonMalmö AI
8.42
  
7Henrik Renz
Henrik Renz 01, Tjalve IF Norrköping
8.46
Tjalve IF Norrköping
8.46
PB
  
8Sidrak Afework
Sidrak Afework 01, Spårvägen
8.59
Spårvägens FK
8.59
  
Heat 1
23 feb
23 feb
1Benjamin TinglöfÄrla IF
8.17
Q
  
2Jonatan HåkanssonHammarby IF
8.20
PB
Q
  
3Max Rosquist-LarssonMalmö AI
8.37
PB
  
4Henrik Renz
Henrik Renz 01, Tjalve IF Norrköping
8.56
Tjalve IF Norrköping
8.56
PB
q
  
5Carl Hedin
Carl Hedin 01, Eksjö Södra
8.71
Eksjö Södra IK
8.71
PB
  
Heat 2
23 feb
23 feb
1Thomas Jones
8.05
Kyrkhults SK
8.05
PB
Q
  
2Johan Claeson
Johan Claeson 01, Linköpings GIF
8.19
Linköpings GIF
8.19
PB
Q
  
3Sidrak Afework
Sidrak Afework 01, Spårvägen
8.41
Spårvägens FK
8.41
PB
q
  
4Mikael Lundkvist
8.53
Huddinge AIS
8.53
PB
q
  
5Melker Drackner
Melker Drackner 01, Lidköpings IS
9.19
Lidköpings IS
9.19
  
P19 Höjd     
Inne 24 feb

Final A

Final
Inne 24 feb
1Emil Uhlin
2.02
Falu IK
2.02
=PB
  
2Oliver Ericsson-SottermanUpsala IF
2.02
PB
  
3Samuel FranssonMalmö AI
1.98
PB
  
4Joakim Wadstein
Joakim Wadstein 00, Tjalve IF Norrköping
1.98
Tjalve IF Norrköping
1.98
SB
  
5Tim Svantesson
1.91
Nyköpings BIS
1.91
  
6Simon Thor
1.91
IFK Märsta
1.91
  
7Melker Manne
1.88
Ullevi FK
1.88
PB
  
Elias SahlinHellas FK
DNS
  
P19 Stav     
Inne 23 feb

Final A

Final
Inne 23 feb
1Simon Thor
5.05
IFK Märsta
5.05
PB
  
2Gustav Magnusson
4.68
Nyköpings BIS
4.68
PB
  
3Tim Svantesson
4.63
Nyköpings BIS
4.63
PB
  
4Emil Uhlin
4.58
Falu IK
4.58
PB
  
5Tobias Solberg
4.38
Hässelby SK
4.38
PB
  
6Hannes Forslund
4.19
Piteå IF
4.19
  
7Oliver Edman ChrantzÖrgryte IS
4.09
PB
  
8Harald Gemmel
4.09
Hammarby IF
4.09
PB
  
9Teodor Sobczyk
3.85
Hovslätts IK
3.85
  
Jonatan HåkanssonHammarby IF
NH
  
Otto NilssonIK Sisu
DNS
  
3.71
Thor
Magnusson
Svantesson
Uhlin
Solberg
Forslund
Edman Chrantz
Gemmel
Sobczyk
Håkanssonxxx
Nilsson
P19 Längd     
Inne 23 feb

Final A

Final
Inne 23 feb
1Oliwer DanielssonUllevi FK
7.07
PB
  
2Gustav Magnusson
7.02
Nyköpings BIS
7.02
PB
  
3Erik JohanssonUllevi FK
6.98
PB
  
4Alexander Nyman
6.94
Hanvikens SK
6.94
PB
  
5Tobias Carlryd
6.94
Örgryte IS
6.94
PB
  
6Caleb Conable
6.87
Malmö AI
6.87
SB
  
7Melker GustavssonIF Göta Karlstad
6.80
  
8Viktor Thor
6.60
Strands IF
6.60
PB
  
9William Thor
6.54
Strands IF
6.54
PB
  
10Amir Musa
Amir Musa 01, KFUM Örebro
6.47
KFUM Örebro
6.47
PB
  
11Otto NilssonIK Sisu
6.45
PB
  
12Teodor Sobczyk
6.45
Hovslätts IK
6.45
  
13Oskar Weidenholm
6.36
Mölndals AIK
6.36
SB
  
14Max Rosquist-LarssonMalmö AI
6.25
  
15Elias Sahlin
6.24
Hellas FK
6.24
SB
  
16Kiran Karlström
6.14
Turebergs FK
6.14
  
17Filip Nyström
6.08
Turebergs FK
6.08
PB
  
18Filip Lindh
5.99
IFK Växjö
5.99
PB
  
19Ludvig JönssonIFK Växjö
5.90
SB
  
20Moi WirunpanGefle IF
5.88
  
21Melker Drackner
Melker Drackner 01, Lidköpings IS
5.83
Lidköpings IS
5.83
  
22Jesper SimonssonIK Orient
5.53
  
Danielsson
Magnusson
Johansson
Nyman
Carlryd
Conable
Gustavsson
Thor
Thor
Musa
Nilsson
Sobczyk
Weidenholm
Rosquist-Larsson6.126.216.25
Sahlin
Karlström
Nyström
Lindh
Jönsson
Wirunpan
Drackner
Simonsson
P19 Tresteg     
Inne 24 feb

Final A

Final
Inne 24 feb
1Tobias Carlryd
14.87
Örgryte IS
14.87
PB
  
2Alexander Nyman
14.27
Hanvikens SK
14.27
PB
  
3Melker Manne
14.14
Ullevi FK
14.14
PB
  
4Oskar Weidenholm
13.80
Mölndals AIK
13.80
PB
  
5Favour ChidisonUllevi FK
12.81
  
6Mohammad Al MasriIF Kville
12.76
  
7Philip Wilhelmsson
12.37
KFUM Örebro
12.37
PB
  
8Oskar Palmén
12.12
Karlskoga FI
12.12
PB
  
P19 Kula (6.0 kg)     
Inne 24 feb

Final A

Final
Inne 24 feb
1Arvid Mägi TheorinIF Kville
17.44
PB
  
2Lukas Björninger
16.94
Turebergs FK
16.94
  
3Danijel MilenkovicFIF Gnistan
16.26
  
4Simon Lanngren
15.79
Sävedalens AIK
15.79
PB
  
5Victor Wisén
15.69
Upsala IF
15.69
PB
  
6Alex Wisme
14.90
IFK Växjö
14.90
PB
  
7Johannes Lilius
14.51
Huddinge AIS
14.51
  
8Simon Thor
13.83
IFK Märsta
13.83
  
9Alex Olsson
12.93
Kyrkhults SK
12.93
PB
  
10Karl WållgrenIK Lerum FI
11.41
  
11Simon Strand
11.02
Högby IF
11.02
  
P19 Vikt     
Inne 23 feb

Final A

Final
Inne 23 feb
1Ragnar CarlssonFalu IK
20.73
  
2Ivar Moisander
Ivar Moisander 00, Spårvägen
18.05
Spårvägens FK
18.05
PB
  
5 SWE P19 AT
3Danijel MilenkovicFIF Gnistan
17.19
PB
  
10 SWE P19 AT
4Hugo Sörby
16.34
Upsala IF
16.34
PB
  
5Arvid Mägi TheorinIF Kville
15.03
PB
  
6William LanndalenIF Kville
14.61
  
7Rasmus Hellberg
12.78
Piteå IF
12.78
  
P17 60 m     
Inne 24 feb

Final A

Final
Inne 24 feb
1Milo WahlgrenAIK
6.86
PB
  
2Emil Johansson
6.89
Turebergs FK
6.89
PB
  
3Zion ErikssonTäby IS
6.94
  
4Edvin Månsson
7.19
IFK Växjö
7.19
PB
  
5Linus Simmerlein
7.21
Huddinge AIS
7.21
PB
  
6Erik Isaksson
7.24
IF Kville
7.24
PB
  
7Stefan Savic
7.27
Örgryte IS
7.27
PB
  
8Tim Singmandeewised
7.33
Västerås FK
7.33
  
Heat 1
24 feb
24 feb
1Zion ErikssonTäby IS
6.88
PB
Q
  
2Linus Simmerlein
7.24
Huddinge AIS
7.24
PB
Q
  
3Edvin Månsson
7.24
IFK Växjö
7.24
PB
q
  
4Anton Runemar
7.38
Turebergs FK
7.38
PB
  
5Viktor Palmén
7.42
Karlskoga FI
7.42
  
6Victor Akande
7.51
Hovslätts IK
7.51
  
7Michael JohanssonIK Ymer
7.55
  
8Felix Ljung
7.65
Mölndals AIK
7.65
PB
  
Heat 2
24 feb
24 feb
1Emil Johansson
7.06
Turebergs FK
7.06
Q
  
2Tim Singmandeewised
7.28
Västerås FK
7.28
Q
  
3Erik Isaksson
7.33
IF Kville
7.33
=PB
q
  
4André Barroso JohanssonHammarby IF
7.44
  
5Edvin AnderssonVarbergs GIF
7.45
PB
  
6Oscar Nilsson
7.53
Mölndals AIK
7.53
  
7Daniel Kleist
Daniel Kleist 02, Eksjö Södra
7.54
Eksjö Södra IK
7.54
  
8Fredrik Grund
7.55
IF Kville
7.55
  
Heat 3
24 feb
24 feb
1Milo WahlgrenAIK
6.93
PB
Q
  
2Stefan Savic
7.31
Örgryte IS
7.31
PB
Q
  
3Rafael Tejada De LeonUllevi FK
7.37
  
4Mikael Agge
7.38
Hammarby IF
7.38
PB
  
5Viktor HedlundFalu IK
7.40
PB
  
6Elias Hedner
7.42
Malmö AI
7.42
PB
  
7Edvard Hansson
7.43
Hässelby SK
7.43
PB
  
Gabriel VikicVisby IF Gute
DNS
  
P17 400 m     
Inne 24 feb

Final A

Final
Inne 24 feb
1Emil Johansson
48.55
Turebergs FK
48.55
PB
  
2Oskar Edlund
48.90
Täby IS
48.90
PB
  
3Robin Isaksson
52.05
IFK Lidingö
52.05
  
4Lukas Sällström
52.55
IFK Umeå
52.55
  
5Fred ÖsterblomTäby IS
56.22
  
Adam Landén
Adam Landén 02, Helsingborg
DQ
IFK Helsingborg
DQ
  
Heat 1
23 feb
23 feb
1Emil Johansson
51.22
Turebergs FK
51.22
SB
Q
  
2Frans IngelstamUpsala IF
52.78
PB
  
3Victor Wahlgren
52.85
Mölndals AIK
52.85
PB
  
4David Mörck
David Mörck 02, Västerås
53.64
Västerås FK
53.64
PB
  
5Eric Björfors
53.66
Rånäs 4H
53.66
PB
  
Heat 2
23 feb
23 feb
1Oskar Edlund
50.26
Täby IS
50.26
PB
Q
  
2Fred ÖsterblomTäby IS
52.00
PB
q
  
3Andreas JönssonMalmö AI
52.05
PB
  
4August Kallin
August Kallin 02, Västerås
56.76
Västerås FK
56.76
SB
  
Stefan Savic
DQ
Örgryte IS
DQ
  
Heat 3
23 feb
23 feb
1Adam Landén
Adam Landén 02, Helsingborg
51.25
IFK Helsingborg
51.25
SB
Q
  
2Robin Isaksson
51.90
IFK Lidingö
51.90
PB
q
  
3Lukas Sällström
51.96
IFK Umeå
51.96
PB
q
  
4Viktor Möller
54.80
Hässelby SK
54.80
  
5Edvard Hansson
55.00
Hässelby SK
55.00
PB
  
6Abdale Omar
Abdale Omar 02, Haparanda SKT
57.81
Haparanda SKT
57.81
SB
  
P17 1500 m     
Inne 24 feb

Final A

Final
Inne 24 feb
1Sharmarke Ahmed
4:17.93
Hälle IF
4:17.93
PB
  
2Arvid Backteman
4:20.13
Sävedalens AIK
4:20.13
PB
  
3Michael Rosenqvist
4:20.71
Mölndals AIK
4:20.71
PB
  
4Noha Olsson
Noha Olsson 02, KFUM Örebro
4:21.34
KFUM Örebro
4:21.34
  
5Julius Mördrup
4:21.68
IFK Lidingö
4:21.68
PB
  
6Gustav Lundqvist
4:24.79
Hovslätts IK
4:24.79
  
7Kevin Bodén
4:27.17
Motala AIF
4:27.17
  
8Sebastian ChristensonTurebergs FK
4:27.20
  
9Julio Shakur
4:31.96
IK Ymer
4:31.96
  
Heat 1
23 feb
23 feb
1Julius Mördrup
4:24.72
IFK Lidingö
4:24.72
PB
Q
  
2Arvid Backteman
4:24.88
Sävedalens AIK
4:24.88
PB
Q
  
3Michael Rosenqvist
4:25.09
Mölndals AIK
4:25.09
PB
Q
  
4Sebastian ChristensonTurebergs FK
4:25.36
PB
q
  
5Morgan Åkerblom
4:34.45
Ystads IF
4:34.45
SB
  
6Ivan Magnusson
4:34.74
Sävedalens AIK
4:34.74
PB
  
7Emil Bergkvist
Emil Bergkvist 02, Linköpings GIF
4:37.69
Linköpings GIF
4:37.69
  
8Truls Månsson
4:39.69
Åhus FIK
4:39.69
  
Heat 2
23 feb
23 feb
1Sharmarke Ahmed
4:20.47
Hälle IF
4:20.47
PB
Q
  
2Noha Olsson
Noha Olsson 02, KFUM Örebro
4:20.50
KFUM Örebro
4:20.50
PB
Q
  
3Julio Shakur
4:20.56
IK Ymer
4:20.56
PB
Q
  
4Gustav Lundqvist
4:21.45
Hovslätts IK
4:21.45
PB
q
  
5Kevin Bodén
4:22.46
Motala AIF
4:22.46
PB
q
  
6Erik Albin
Erik Albin 02, Helsingborg
4:32.02
IFK Helsingborg
4:32.02
  
Abdale Omar
Abdale Omar 02, Haparanda SKT
DNF
Haparanda SKT
DNF
  
P17 60 m häck (91.4 cm, 8.9 m)     
Inne 23 feb

Final A

Final
Inne 23 feb
1Ludvig All
8.05
Täby IS
8.05
PB
  
2Emil Johansson
8.16
Turebergs FK
8.16
PB
  
3Edvin Månsson
8.28
IFK Växjö
8.28
  
4Marcus Blixt
8.41
Mölndals AIK
8.41
  
5Fred ÖsterblomTäby IS
8.42
  
6Viktor HedlundFalu IK
8.45
PB
  
7Edvin AnderssonVarbergs GIF
8.54
PB
  
8Felix Ljung
8.74
Mölndals AIK
8.74
  
Heat 1
23 feb
23 feb
1Edvin Månsson
8.22
IFK Växjö
8.22
PB
Q
  
2Viktor HedlundFalu IK
8.51
PB
Q
  
3Fred ÖsterblomTäby IS
8.51
q
  
4Felix Ljung
8.64
Mölndals AIK
8.64
q
  
5Fredrik Grund
8.70
IF Kville
8.70
PB
  
6Jesper NordströmIF Kville
8.70
PB
  
Heat 2
23 feb
23 feb
1Ludvig All
8.49
Täby IS
8.49
SB
Q
  
2Emil Johansson
8.56
Turebergs FK
8.56
SB
Q
  
3Marcus Blixt
8.58
Mölndals AIK
8.58
q
  
4Edvin AnderssonVarbergs GIF
8.69
PB
q
  
5Johannes Jansson
8.95
Östhammar FI
8.95
PB
  
6Samuel ErikssonRånäs 4H
9.21
  
P17 Höjd     
Inne 24 feb

Final A

Final
Inne 24 feb
1Olle Bång
Olle Bång 02, Umedalen
1.93
Umedalens IF
1.93
PB
  
2Erik Bohman
1.86
IK Lerum FI
1.86
PB
  
3Johan BurvallVisby IF Gute
1.86
PB
  
4Erik Dahlberg
1.84
Turebergs FK
1.84
PB
  
5Emil Petersson
1.81
Turebergs FK
1.81
PB
  
6André Barroso JohanssonHammarby IF
1.81
=PB
  
7Johannes Jansson
1.78
Östhammar FI
1.78
SB
  
8Hugo Schoug
1.74
Wärnamo SK
1.74
PB
  
9Elmer Evanson
1.70
Örgryte IS
1.70
  
P17 Stav     
Inne 23 feb

Final A

Final
Inne 23 feb
1Emil Carlsson
4.80
IFK Växjö
4.80
  
2Samuel ErikssonRånäs 4H
4.50
PB
  
3Jonathan HowserTäby IS
4.03
  
4Peter SvenssonIF Rigor
3.93
PB
  
5Erik Dahlberg
3.65
Turebergs FK
3.65
PB
  
6Joel Andersson
Joel Andersson 02, Kvarnsveden
3.51
Kvarnsvedens GoIF
3.51
  
P17 Längd     
Inne 23 feb

Final A

Final
Inne 23 feb
1Gabriel Wallmark
6.90
Örgryte IS
6.90
PB
  
2Oskar EdlundTäby IS
6.82
  
3André Barroso JohanssonHammarby IF
6.49
PB
  
4Oliver PapinskiTäby IS
6.47
PB
  
5Simon Plesse
6.46
Upsala IF
6.46
PB
  
6Gustav Tartu
6.32
IF Kville
6.32
PB
  
7Olle Bång
Olle Bång 02, Umedalen
6.30
Umedalens IF
6.30
  
8Natthaphon SchröderGefle IF
6.11
PB
  
9Julian Swanberg Roscher
Julian Swanberg Roscher 02, Tjalve IF Norrköping
6.08
Tjalve IF Norrköping
6.08
PB
  
10Karl-William EinarsonWedevågs IF
5.77
PB
  
11Olle Ek
Olle Ek 02, Råby-Rekarne
5.76
Råby-Rekarne FIF
5.76
  
12Gabriel AxelssonUpsala IF
5.66
PB
  
13Johannes Jansson
5.59
Östhammar FI
5.59
SB
  
14Viktor Palmén
5.49
Karlskoga FI
5.49
  
15Michael JohanssonIK Ymer
5.30
  
16Hugo Schoug
5.18
Wärnamo SK
5.18
PB
  
Robin IsakssonIFK Lidingö
NM
  
Wallmark
Edlund
Barroso Johansson
Papinski
Plesse
Tartu
Bång
Schröder
Swanberg Roscher
Einarson
Ek
Axelsson
Jansson
Palmén
Johansson
Schoug
Isakssonxx
P17 Tresteg     
Inne 24 feb

Final A

Final
Inne 24 feb
1Gabriel Wallmark
14.62
Örgryte IS
14.62
PB
  
2Gustav Tartu
13.50
IF Kville
13.50
PB
  
3Lukas Edqvist
12.90
Örgryte IS
12.90
PB
  
4Jesper NordströmIF Kville
12.85
PB
  
5Karl-William EinarsonWedevågs IF
12.54
PB
  
6Natthaphon SchröderGefle IF
12.30
PB
  
7Olle Ek
Olle Ek 02, Råby-Rekarne
12.11
Råby-Rekarne FIF
12.11
PB
  
8Johan Burvall
11.95
Visby IF Gute
11.95
SB
  
9Elmer Evanson
11.50
Örgryte IS
11.50
PB
  
P17 Kula (5.0 kg)     
Inne 24 feb

Final A

Final
Inne 24 feb
1Måns Roos
Måns Roos 02, Mölndal
17.03
Mölndals AIK
17.03
PB
  
2Leo Frid Göransson
16.43
Sävedalens AIK
16.43
PB
  
3Leo Janén
16.06
IFK Växjö
16.06
PB
  
4Karl Ludvik
15.55
Turebergs FK
15.55
  
5Daniel Adolfsson
15.03
Tingbergs AIS
15.03
PB
  
6Hampus Wallin
14.75
Hovslätts IK
14.75
  
7Caspar Larsson
14.19
Huddinge AIS
14.19
PB
  
8Fredrik Grund
13.44
IF Kville
13.44
SB
  
P17 Vikt (9.08 kg)     
Inne 23 feb

Final A

Final
Inne 23 feb
1Karl Ludvik
20.78
Turebergs FK
20.78
PB
  
2Alfons Haals
Alfons Haals 02, Västerås
18.94
Västerås FK
18.94
PB
  
3Hampus Wallin
17.47
Hovslätts IK
17.47
PB
  
4Måns Roos
Måns Roos 02, Mölndal
16.82
Mölndals AIK
16.82
PB
  
5Victor Sahlin
Victor Sahlin 02, Råby-Rekarne
16.09
Råby-Rekarne FIF
16.09
SB
  
6Fredrik Grund
13.53
IF Kville
13.53
PB
  
7Gustav Andersson
12.92
IFK Lidingö
12.92
SB
  
P17 Vikt (11.34 kg)     
Inne 23 feb

Final A

Final
Inne 23 feb
1Karl Ludvik
20.78
Turebergs FK
20.78
PB
  
2Alfons Haals
Alfons Haals 02, Västerås
18.94
Västerås FK
18.94
PB
  
3Hampus Wallin
17.47
Hovslätts IK
17.47
=PB
  
4Måns Roos
Måns Roos 02, Mölndal
16.82
Mölndals AIK
16.82
PB
  
5Victor Sahlin
Victor Sahlin 02, Råby-Rekarne
16.09
Råby-Rekarne FIF
16.09
  
6Fredrik Grund
13.53
IF Kville
13.53
=PB
  
7Gustav Andersson
12.92
IFK Lidingö
12.92
  
Ludvik
Haals
Wallin
Roos
Sahlin15.17xx16.09xx
Grund
Andersson12.5012.92x12.70x12.88
Kvinnor
K22 60 m     
Inne 23 feb

Final A

Final
Inne 23 feb
1Maja AlmgrenVisby IF Gute
7.50
PB
  
2Emelie RantzowIK Ymer
7.56
PB
  
3Amanda Hansson
7.61
Hässelby SK
7.61
  
4Emma Jansson
Emma Jansson 97, KFUM Örebro
7.62
KFUM Örebro
7.62
  
5Hanna AxelssonUpsala IF
7.69
=SB
  
6Binai Ahmad
7.72
KA 2 IF
7.72
PB
  
7Ida Nilsson
Ida Nilsson 98, Hovslätt
7.75
Hovslätts IK
7.75
SB
  
8Denise ErikssonUllevi FK
7.78
  
Heat 1
23 feb
23 feb
1Maja AlmgrenVisby IF Gute
7.56
Q
  
2Amanda Hansson
7.57
Hässelby SK
7.57
SB
Q
  
3Denise ErikssonUllevi FK
7.71
PB
q
  
4Ida Nilsson
Ida Nilsson 98, Hovslätt
7.76
Hovslätts IK
7.76
SB
q
  
5Therese Bjureby
Therese Bjureby 97, Linköpings GIF
7.91
Linköpings GIF
7.91
PB
  
6Linnea Tillman
Linnea Tillman 98, Helsingborg
7.98
IFK Helsingborg
7.98
=SB
  
7Maria SödergrenTäby IS
8.15
SB
  
8Linnéa Agefjäll
Linnéa Agefjäll 97, Linköpings GIF
8.41
Linköpings GIF
8.41
  
Heat 2
23 feb
23 feb
1Emelie RantzowIK Ymer
7.65
SB
Q
  
2Emma Jansson
Emma Jansson 97, KFUM Örebro
7.65
KFUM Örebro
7.65
Q
  
3Hanna AxelssonUpsala IF
7.69
SB
q
  
4Binai Ahmad
7.75
KA 2 IF
7.75
=PB
q
  
5Carolina SöderbomÄrla IF
7.83
SB
  
6Hanna Hoff
8.01
IFK Växjö
8.01
  
7Marion Sackey MensahMalmö AI
8.05
  
8Rebecca StrandUllevi FK
8.12
  
K22 400 m     
Inne 24 feb

Final A

Final
Inne 24 feb
1Vendela Rydbäck
Vendela Rydbäck 97, Göteborgs KIK
56.12
Göteborgs KIK
56.12
SB
  
2Lovisa Linde
56.30
Täby IS
56.30
SB
  
3Carolina SöderbomÄrla IF
56.97
PB
  
4Maria Freij
58.51
Öresund FK
58.51
PB
  
Emelie RantzowIK Ymer
DNS
  
Denise ErikssonUllevi FK
DNS
  
Heat 1
23 feb
23 feb
1Vendela Rydbäck
Vendela Rydbäck 97, Göteborgs KIK
58.31
Göteborgs KIK
58.31
Q
  
2Emelie RantzowIK Ymer
58.48
PB
Q
  
3Denise ErikssonUllevi FK
58.84
PB
q
  
4Sofia HultgrenTäby IS
59.44
  
5Linnea Tillman
Linnea Tillman 98, Helsingborg
1:01.76
IFK Helsingborg
1:01.76
PB
  
Heat 2
23 feb
23 feb
1Lovisa Linde
57.68
Täby IS
57.68
Q
  
2Carolina SöderbomÄrla IF
58.02
PB
Q
  
3Maria Freij
58.85
Öresund FK
58.85
PB
q
  
4Alicia Nilsson
Alicia Nilsson 98, Stenungsunds FI
1:00.56
F Stenungsunds FI
1:00.56
PB
  
5Emelie Öberg
1:02.34
Ullevi FK
1:02.34
  
6Linnea Volmerdal
1:02.36
Hovslätts IK
1:02.36
SB
  
K22 1500 m     
Inne 24 feb

Final A

Final
Inne 24 feb
1Elin Brink
Elin Brink 97, Mölndal
4:31.62
Mölndals AIK
4:31.62
PB
  
2Olivia Weslien
4:33.15
IF Göta Karlstad
4:33.15
  
3Sara Dädeby
4:40.33
Hovslätts IK
4:40.33
PB
  
4Wilma Marcusson
Wilma Marcusson 99, Trångsviken
4:40.62
Trångsvikens IF
4:40.62
PB
  
5Maria Freij
4:49.53
Öresund FK
4:49.53
PB
  
6Thea Boström
Thea Boström 98, Tjalve IF Norrköping
4:50.58
Tjalve IF Norrköping
4:50.58
SB
  
7Alicia Nilsson
Alicia Nilsson 98, Stenungsunds FI
4:58.16
F Stenungsunds FI
4:58.16
  
8Malin Persson
5:01.78
Bollnäs FIK
5:01.78
SB
  
9Filippa Ramberg
5:05.33
Hammarby IF
5:05.33
SB
  
K22 60 m häck     
Inne 24 feb

Final A

Final
Inne 24 feb
1Tess Hertz Saebbö
Tess Hertz Saebbö 98, Göteborgs KIK
8.58
Göteborgs KIK
8.58
  
2Therese Bjureby
Therese Bjureby 97, Linköpings GIF
8.94
Linköpings GIF
8.94
  
3Maria SödergrenTäby IS
9.00
SB
  
4Levina AhlgrenUpsala IF
9.18
PB
  
5Sofia Lindh
9.20
Upsala IF
9.20
  
6Helena KolteTäby IS
9.21
PB
  
7Emilia StenströmHuddinge AIS
9.25
PB
  
Clara WågefjellÖrgryte IS
DNF
  
K22 Höjd     
Inne 23 feb

Final A

Final
Inne 23 feb
1Louise EkmanGefle IF
1.84
SB
  
2Bianca Salming
1.84
Turebergs FK
1.84
  
3Jennifer DalbergUpsala IF
1.60
SB
  
K22 Stav     
Inne 24 feb

Final A

Final
Inne 24 feb
1Linnea Jönsson
4.08
IFK Helsingborg
4.08
  
2Filippa Miller
3.85
Hovslätts IK
3.85
  
3Sophie Ohlsson
3.35
IFK Växjö
3.35
  
K22 Längd     
Inne 24 feb

Final A

Final
Inne 24 feb
1Kaiza Karlén
6.29
IF Göta Karlstad
6.29
PB
  
2Jenny Lestander
Jenny Lestander 98, Linköpings GIF
6.00
Linköpings GIF
6.00
PB
  
3Ida Nilsson
Ida Nilsson 98, Hovslätt
5.83
Hovslätts IK
5.83
  
4Judith Wagersten
5.80
Örgryte IS
5.80
PB
  
5Filippa RodriguesMölndals AIK
5.70
PB
  
6Fatima Koné
5.69
Mölndals AIK
5.69
SB
  
7Marion Sackey MensahMalmö AI
5.59
PB
  
8Clara Wågefjell
5.44
Örgryte IS
5.44
  
9Claudia SpanierUpsala IF
5.31
PB
  
10Amanda HjalmarssonIFK Växjö
5.24
PB
  
11Emilia StenströmHuddinge AIS
5.13
  
12Helena KolteTäby IS
5.07
  
13Annina Stens
Annina Stens 99, Spårvägen
5.05
Spårvägens FK
5.05
SB
  
Judith SjömanÖrgryte IS
NM
  
K22 Tresteg     
Inne 23 feb

Final A

Final
Inne 23 feb
1Fatima Koné
12.98
Mölndals AIK
12.98
PB
  
2Jenny Lestander
Jenny Lestander 98, Linköpings GIF
12.71
Linköpings GIF
12.71
  
3Judith Wagersten
11.84
Örgryte IS
11.84
PB
  
4Klara Ekelund
11.83
KA 2 IF
11.83
  
5Claudia SpanierUpsala IF
11.43
SB
  
6Annina Stens
Annina Stens 99, Spårvägen
11.43
Spårvägens FK
11.43
PB
  
7Victoria JacobssonUllevi FK
11.42
PB
  
8Judith Sjöman
11.25
Örgryte IS
11.25
SB
  
9Sara Sjögren
Sara Sjögren 98, Stenungsunds FI
11.25
F Stenungsunds FI
11.25
  
10Amanda HjalmarssonIFK Växjö
11.09
  
11Klara Pedersen
10.60
Upsala IF
10.60
SB
  
K22 Kula     
Inne 24 feb

Final A

Final
Inne 24 feb
1Vanessa Kamga
14.13
Upsala IF
14.13
SB
  
2Bianca Salming
13.83
Turebergs FK
13.83
SB
  
3Mathilda ErikssonMalmö AI
13.05
PB
  
4Amanda Lejros
13.04
Hässelby SK
13.04
  
5Beatrice Lantz
12.96
IFK Växjö
12.96
SB
  
5Erica Lantz
Erica Lantz 94, Atleticum Växjö
12.96
Atleticum Växjö SK
12.96
SB
  
6Victoria Engström KindmarkUpsala IF
12.96
  
7Frida Bergvall
12.49
IFK Växjö
12.49
SB
  
8Emilia Stenström
12.04
Huddinge AIS
12.04
  
9Helena Kolte
11.21
Täby IS
11.21
  
Jennifer Rudberg
Jennifer Rudberg 98, Athletics 24Seven
NM
Athletics 24Seven SK
NM
  
Kamga
Salming
Eriksson
Lejros
Lantz
Lantz
Engström Kindmark
Bergvall
Stenström
Kolte
Rudbergxxx
K22 Vikt     
Inne 23 feb

Final A

Final
Inne 23 feb
1Vanessa Kamga
20.42
Upsala IF
20.42
PB
  
5 SWE AT
2Grete Ahlberg
19.72
Hammarby IF
19.72
PB
  
3Mathilda BjörklundF Bålsta IK
17.12
SB
  
4Michaela NorrbeliusGefle IF
16.31
SB
  
5Luana Lund Klaric
Luana Lund Klaric 99, Göteborgs KIK
14.74
Göteborgs KIK
14.74
  
6Ida StenbäckSK Bore
14.44
  
F19 60 m     
Inne 23 feb

Final A

Final
Inne 23 feb
1Julia WennerstenIK Ymer
7.51
PB
  
2Wilma RosenquistMalmö AI
7.64
PB
  
3Maja MaunsbachIFK Lund
7.74
PB
  
4Freja AndersdotterMalmö AI
7.74
PB
  
5Charlotte AnderssonHässelby SK
7.78
SB
  
6Fanny JanssonIFK Sunne
7.79
SB
  
7Samantha OwareMalmö AI
7.80
  
8Sarah Karlsson
7.86
Huddinge AIS
7.86
SB
  
Semi 1
23 feb
23 feb
1Wilma RosenquistMalmö AI
7.70
PB
Q
  
2Freja AndersdotterMalmö AI
7.76
PB
Q
  
3Charlotte AnderssonHässelby SK
7.79
SB
Q
  
4Fanny JanssonIFK Sunne
7.84
q
  
5Linda Eriksson
7.92
Huddinge AIS
7.92
  
6Kajsa Eriksson
7.93
Huddinge AIS
7.93
PB
  
7Cornelia LindbergIK Lerum FI
8.05
SB
  
8Clara AugustssonIK Ymer
8.07
  
Semi 2
23 feb
23 feb
1Julia WennerstenIK Ymer
7.71
Q
  
2Samantha OwareMalmö AI
7.78
SB
Q
  
3Maja MaunsbachIFK Lund
7.85
PB
Q
  
4Sarah Karlsson
7.90
Huddinge AIS
7.90
SB
q
  
5Marie EbbestadUpsala IF
7.91
  
6Hanna EnlundAIK
7.96
SB
  
7Emily Capobianco
Emily Capobianco 01, KFUM Örebro
7.97
KFUM Örebro
7.97
=SB
  
Linn EgerfältGefle IF
DNF
  
Heat 1
23 feb
23 feb
1Julia WennerstenIK Ymer
7.75
Q
  
2Linn EgerfältGefle IF
7.87
PB
Q
  
3Sarah Karlsson
7.93
Huddinge AIS
7.93
Q
  
4Tilda TryggvesonFalu IK
8.08
PB
  
5Olivia Österling StrömstedtIF Göta Karlstad
8.18
  
6Hannah HanssonÅhus FIK
8.20
  
7Aléa GunnarssonLjungby FIK
8.62
PB
  
Heat 2
23 feb
23 feb
1Wilma RosenquistMalmö AI
7.74
Q
  
2Maja MaunsbachIFK Lund
7.86
PB
Q
  
3Marie EbbestadUpsala IF
7.90
PB
Q
  
4Alva von Gerber
8.07
Huddinge AIS
8.07
  
5Amanda Eriksson
8.16
Spårvägens FK
8.16
SB
  
6Emma Andreasson
Emma Andreasson 00, Göteborgs KIK
8.23
Göteborgs KIK
8.23
PB
  
Heat 3
23 feb
23 feb
1Freja AndersdotterMalmö AI
7.83
Q
  
2Charlotte AnderssonHässelby SK
7.84
SB
Q
  
3Clara AugustssonIK Ymer
8.00
=SB
Q
  
4Hanna EnlundAIK
8.03
SB
q
  
5Cornelia LindbergIK Lerum FI
8.06
SB
q
  
6Izabella RipswedenHuddinge AIS
8.09
  
Heat 4
23 feb
23 feb
1Samantha OwareMalmö AI
7.81
SB
Q
  
2Fanny JanssonIFK Sunne
7.87
Q
  
3Linda Eriksson
7.88
Huddinge AIS
7.88
PB
Q
  
4Kajsa Eriksson
7.96
Huddinge AIS
7.96
PB
q
  
5Emily Capobianco
Emily Capobianco 01, KFUM Örebro
7.97
KFUM Örebro
7.97
SB
q
  
6Alexandra Pekic
8.13
Örgryte IS
8.13
  
F19 400 m     
Inne 24 feb

Final A

Final
Inne 24 feb
1Lovisa Bivstedt
56.23
Hässelby SK
56.23
PB
  
2Ellinor Aurell
58.41
Ängelholms IF
58.41
  
3Linnea Gateman
Linnea Gateman 01, Strömstads IF
58.58
Strömstads IF
58.58
PB
  
4Lovisa SkoglundHöörs IS
59.06
  
5Maja Sund
Maja Sund 01, Tureberg
59.27
Turebergs FK
59.27
PB
  
6Sandra Jonsson LorentssonÖrgryte IS
59.34
  
Heat 1
23 feb
23 feb
1Linnea Gateman
Linnea Gateman 01, Strömstads IF
59.21
Strömstads IF
59.21
PB
Q
  
2Sandra Jonsson LorentssonÖrgryte IS
59.38
q
  
3Ida Harila
Ida Harila 01, Haparanda SKT
1:00.15
Haparanda SKT
1:00.15
PB
  
4Melina Mancuso
1:00.22
Västerås FK
1:00.22
PB
  
Heat 2
23 feb
23 feb
1Lovisa Bivstedt
57.30
Hässelby SK
57.30
SB
Q
  
2Wilma Nielsen
Wilma Nielsen 01, Göteborgs KIK
59.54
Göteborgs KIK
59.54
PB
  
3Julia Nielsen
Julia Nielsen 01, Göteborgs KIK
59.67
Göteborgs KIK
59.67
PB
  
4Alice Kjellander
Alice Kjellander 00, Göteborgs KIK
59.87
Göteborgs KIK
59.87
  
5Ella Darrell
1:00.43
IK Lerum FI
1:00.43
PB
  
Heat 3
23 feb
23 feb
1Ellinor Aurell
57.82
Ängelholms IF
57.82
PB
Q
  
2Lovisa SkoglundHöörs IS
58.39
SB
  
3Maja Sund
Maja Sund 01, Tureberg
59.38
Turebergs FK
59.38
PB
q
  
4Ide Ileso
1:01.30
Ullevi FK
1:01.30
  
5Ida Esperi
Ida Esperi 00, Haparanda SKT
1:04.47
Haparanda SKT
1:04.47
PB
  
F19 1500 m     
Inne 24 feb

Final A

Final
Inne 24 feb
1Vera Sjöberg
4:33.57
AIK
4:33.57
PB
  
2Elsa Wallenius
4:35.92
Västerås FK
4:35.92
PB
  
3Emilia Lillemo
4:37.41
Täby IS
4:37.41
PB
  
4Ebba Berglin
4:37.95
KA 2 IF
4:37.95
PB
  
5Ellinor Aurell
4:39.90
Ängelholms IF
4:39.90
  
6Nadja Rugland
4:46.60
Höörs IS
4:46.60
  
7Julia Nielsen
Julia Nielsen 01, Göteborgs KIK
4:52.54
Göteborgs KIK
4:52.54
PB
  
8Wilma Nielsen
Wilma Nielsen 01, Göteborgs KIK
4:55.92
Göteborgs KIK
4:55.92
PB
  
9Ida Esperi
Ida Esperi 00, Haparanda SKT
5:00.22
Haparanda SKT
5:00.22
PB
  
F19 60 m häck     
Inne 24 feb

Final A

Final
Inne 24 feb
1Lovisa KarlssonHögby IF
8.40
  
2Julia WennerstenIK Ymer
8.58
PB
  
3Klara Rådbo
8.83
Hässelby SK
8.83
=PB
  
4Alva Wolwan
9.00
Upsala IF
9.00
  
5Elvira CarlénIK Lerum FI
9.07
  
6Alva von Gerber
9.13
Huddinge AIS
9.13
SB
  
7Freja AndersdotterMalmö AI
9.70
  
Ella DarrellIK Lerum FI
DQ
  
Heat 1
24 feb
24 feb
1Lovisa KarlssonHögby IF
8.52
Q
  
2Klara Rådbo
8.83
Hässelby SK
8.83
PB
Q
  
3Alva von Gerber
9.19
Huddinge AIS
9.19
SB
q
  
4Alice Kjellander
Alice Kjellander 00, Göteborgs KIK
9.35
Göteborgs KIK
9.35
  
Angel RichmoreMalmö AI
DNF
  
Heat 2
24 feb
24 feb
1Freja AndersdotterMalmö AI
8.74
PB
Q
  
2Julia WennerstenIK Ymer
8.75
Q
  
3Alva Wolwan
8.98
Upsala IF
8.98
PB
q
  
4Elvira CarlénIK Lerum FI
9.06
PB
q
  
5Ella DarrellIK Lerum FI
9.28
PB
q
  
6Sandra Jonsson LorentssonÖrgryte IS
9.49
  
F19 Höjd     
Inne 23 feb

Final A

Final
Inne 23 feb
1Klara Rådbo
1.72
Hässelby SK
1.72
PB
  
2Elvira CarlénIK Lerum FI
1.70
  
3Lovisa Lindholm
Lovisa Lindholm 01, Linköpings GIF
1.70
Linköpings GIF
1.70
=SB
  
4Linn Hertz Saebbö
Linn Hertz Saebbö 00, Göteborgs KIK
1.65
Göteborgs KIK
1.65
PB
  
4Hilda Gyldén
1.65
IF Kville
1.65
PB
  
6Angel RichmoreMalmö AI
1.62
=PB
  
7Helena CronstedtMalmö AI
1.58
  
8Amanda NilssonKFUM Arvika
1.54
  
F19 Stav     
Inne 24 feb

Final A

Final
Inne 24 feb
1Alva Sundin
4.01
Täby IS
4.01
PB
  
2Gabriella Jönsson
3.91
IFK Helsingborg
3.91
SB
  
3Sandra AlveroHabo FIF-04
3.86
  
4Ebba Blomstrand
Ebba Blomstrand 00, KFUM Örebro
3.63
KFUM Örebro
3.63
  
5Tilda Kapell
3.63
Hammarby IF
3.63
PB
  
6Sofie Wiklund
Sofie Wiklund 01, Skellefteå
3.40
Skellefteå AIK
3.40
  
7Alma ErikssonIK Ymer
3.26
PB
  
7Linnea Pihl
3.26
IK Lerum FI
3.26
SB
  
9Madeleine EngströmHuddinge AIS
3.26
PB
  
Ida Harila
Ida Harila 01, Haparanda SKT
NH
Haparanda SKT
NH
  
2.69
Sundin
Jönsson
Alvero
Blomstrand
Kapell
Wiklund
Eriksson
Pihl
Engström
Harilaxxx
F19 Längd     
Inne 24 feb

Final A

Final
Inne 24 feb
1Lovisa KarlssonHögby IF
6.04
  
2Samantha OwareMalmö AI
5.74
PB
  
3Melisa ZilicFalu IK
5.66
PB
  
4Klara Rådbo
5.52
Hässelby SK
5.52
  
5Emily Capobianco
Emily Capobianco 01, KFUM Örebro
5.52
KFUM Örebro
5.52
  
6Freja AndersdotterMalmö AI
5.50
  
7Anja Olsson
5.50
Malmö AI
5.50
PB
  
8Alva Wolwan
5.38
Upsala IF
5.38
  
9Amanda Eriksson
5.38
Spårvägens FK
5.38
SB
  
10Emma Andreasson
Emma Andreasson 00, Göteborgs KIK
5.37
Göteborgs KIK
5.37
PB
  
11Fanny JanssonIFK Sunne
5.35
SB
  
12Izabella RipswedenHuddinge AIS
5.35
  
13Wilma RosenquistMalmö AI
5.30
  
14Olivia Österling StrömstedtIF Göta Karlstad
5.26
  
15Clara AugustssonIK Ymer
5.25
  
16Hanna Falck
5.16
KA 2 IF
5.16
  
17Alexandra Schill
5.10
Örgryte IS
5.10
SB
  
18Linn EgerfältGefle IF
5.05
SB
  
19Helena CronstedtMalmö AI
5.03
  
20Hanna Dahlberg
5.01
Eslövs AI
5.01
PB
  
21Alice Kjellander
Alice Kjellander 00, Göteborgs KIK
4.98
Göteborgs KIK
4.98
  
22Corinne WessmanIK Ymer
4.84
  
23Tilda TryggvesonFalu IK
4.56
  
F19 Tresteg     
Inne 23 feb

Final A

Final
Inne 23 feb
1Lovisa KarlssonHögby IF
12.36
SB
  
2Lisa WeyhenmeyerUpsala IF
11.97
=PB
  
3Linn EgerfältGefle IF
11.92
PB
  
4Cornelia Nilsson
11.73
Skellefteå AIK
11.73
PB
  
5Linn Hertz Saebbö
Linn Hertz Saebbö 00, Göteborgs KIK
11.71
Göteborgs KIK
11.71
PB
  
6Elvira CarlénIK Lerum FI
11.30
PB
  
7Hanna Johansson
11.24
KA 2 IF
11.24
SB
  
8Sara Grahn
11.13
KA 2 IF
11.13
SB
  
9Sanna Sandström
Sanna Sandström 00, Göteborgs KIK
10.24
Göteborgs KIK
10.24
  
10Aléa GunnarssonLjungby FIK
9.83
=PB
  
Maja Jernetz
NM
IF Göta Karlstad
NM
  
Karlsson
Weyhenmeyer
Egerfält
Nilsson
Hertz Saebbö
Carlén
Johansson
Grahn
Sandström
Gunnarsson
Jernetzxxx
F19 Kula     
Inne 24 feb

Final A

Final
Inne 24 feb
1Axelina Johansson
14.56
Hässelby SK
14.56
  
2Daniella PerssonHälle IF
13.85
  
3Emilia Malmehed
Emilia Malmehed 01, Linköpings GIF
13.00
Linköpings GIF
13.00
PB
  
4Ella Andersson
12.66
Eslövs AI
12.66
PB
  
5Wilma Lundberg
12.42
IFK Växjö
12.42
PB
  
6Angel Richmore
12.33
Malmö AI
12.33
PB
  
7Felicia Lejros
Felicia Lejros 01, Djurmo Sifferbo
11.94
Djurmo Sifferbo IF
11.94
PB
  
8Corinne WessmanIK Ymer
11.05
PB
  
F19 Vikt     
Inne 23 feb

Final A

Final
Inne 23 feb
1Anna Götberg
Anna Götberg 01, Västerås
17.75
Västerås FK
17.75
PB
  
7 SWE F19 AT
2Axelina Johansson
16.21
Hässelby SK
16.21
PB
  
3Molly Broback
Molly Broback 01, Sävedalen
15.79
Sävedalens AIK
15.79
PB
  
4Matilda Ekenberg
14.67
Sävedalens AIK
14.67
PB
  
5Sara Forssell
14.66
Motala AIF
14.66
  
6Alice Nilsson
Alice Nilsson 00, Thorengruppen
14.28
Thorengruppen TFC
14.28
PB
  
7Ebba Molinder
12.60
Mölndals AIK
12.60
  
8Linnea Hammargren
12.58
Bollnäs FIK
12.58
PB
  
9Amanda Myhrman
Amanda Myhrman 01, IK Hakarpspojkarna
11.52
IK Hakarpspojkarna
11.52
PB
  
10Alicia Byström
11.29
Hässleholms AIS
11.29
PB
  
Jonna Geiryd
Jonna Geiryd 00, Spårvägen
NM
Spårvägens FK
NM
  
Götberg
Johansson
Broback
Ekenberg
Forssell
Nilsson
Molinder
Hammargren
Myhrman
Byström
Geirydxxx
F17 60 m     
Inne 23 feb

Final A

Final
Inne 23 feb
1Nikki AnderbergMalmö AI
7.67
=SB
  
2Josefin Wikfeldt
Josefin Wikfeldt 02, Mälarhöjden
7.71
Mälarhöjdens IK
7.71
PB
  
3Olivia Stridh
7.77
Malmö AI
7.77
=PB
  
4Laura Iversen
7.79
IFK Växjö
7.79
PB
  
5Ella SjöblomAIK
7.81
SB
  
6Ebba Gustafsson
7.99
Mölndals AIK
7.99
  
7Cajsa AugustssonIK Ymer
8.01
  
8Leticia BuchliTäby IS
8.03
  
Semi 1
23 feb
23 feb
1Nikki AnderbergMalmö AI
7.67
SB
Q
  
2Ella SjöblomAIK
7.82
SB
Q
  
3Cajsa AugustssonIK Ymer
7.95
SB
Q
  
4Bilge Kaya
7.97
Hellas FK
7.97
  
5Junianna Larsen BrolinTäby IS
8.00
PB
  
6Victoria DavidssonTyresö FK
8.07
  
7Tuva Lindqvist
8.10
Finspångs AIK
8.10
  
8Alma Svanberg
8.16
IF Kville
8.16
  
Semi 2
23 feb
23 feb
1Olivia Stridh
7.77
Malmö AI
7.77
PB
Q
  
2Josefin Wikfeldt
Josefin Wikfeldt 02, Mälarhöjden
7.77
Mälarhöjdens IK
7.77
PB
Q
  
3Laura Iversen
7.83
IFK Växjö
7.83
PB
Q
  
4Ebba Gustafsson
7.92
Mölndals AIK
7.92
PB
q
  
5Leticia BuchliTäby IS
7.95
PB
q
  
6Maja PetterssonFIF Gnistan
8.01
  
7Ida PerssonIK Ymer
8.01
PB
  
8Alva Larsson
8.15
Mölndals AIK
8.15
  
Heat 1
23 feb
23 feb
1Nikki AnderbergMalmö AI
7.77
Q
  
2Junianna Larsen BrolinTäby IS
8.02
PB
Q
  
3Ebba Gustafsson
8.03
Mölndals AIK
8.03
Q
  
4Ida PerssonIK Ymer
8.06
PB
q
  
5Alva Larsson
8.09
Mölndals AIK
8.09
SB
q
  
6Caroline CedergrenAIK
8.44
SB
  
7Cecilia ErikssonSäffle FIK
8.51
SB
  
Heat 2
23 feb
23 feb
1Josefin Wikfeldt
Josefin Wikfeldt 02, Mälarhöjden
7.82
Mälarhöjdens IK
7.82
Q
  
2Leticia BuchliTäby IS
7.96
PB
Q
  
3Tuva Lindqvist
8.13
Finspångs AIK
8.13
Q
  
4Alma Svanberg
8.14
IF Kville
8.14
=PB
q
  
5Tyra Johansson
8.22
F Bålsta IK
8.22
PB
  
6Sonia Fors
Sonia Fors 02, Sävedalen
8.29
Sävedalens AIK
8.29
PB
  
7Hannah Zetterman
8.55
Söderhamns IF
8.55
PB
  
Heat 3
23 feb
23 feb
1Olivia Stridh
7.82
Malmö AI
7.82
PB
Q
  
2Bilge Kaya
7.94
Hellas FK
7.94
PB
Q
  
3Cajsa AugustssonIK Ymer
7.98
SB
Q
  
4Victoria DavidssonTyresö FK
8.05
=PB
q
  
5Ida Bäckman
8.34
Varbergs GIF
8.34
PB
  
6Alva SundströmLjungby FIK
8.41
  
7Sofia AzizmohamadiTullinge FI
8.51
PB
  
Heat 4
23 feb
23 feb
1Ella SjöblomAIK
7.84
SB
Q
  
2Laura Iversen
7.95
IFK Växjö
7.95
PB
Q
  
3Maja PetterssonFIF Gnistan
7.98
PB
Q
  
4Tove Larsson
8.17
IFK Växjö
8.17
  
5Vilma Delden
Vilma Delden 02, Spårvägen
8.25
Spårvägens FK
8.25
PB
  
6Liv Andersson
8.45
Rånäs 4H
8.45
PB
  
F17 400 m     
Inne 24 feb

Final A

Final
Inne 24 feb
1Tuvalisa Rosenquist
Tuvalisa Rosenquist 02, Tjalve IF Norrköping
57.60
Tjalve IF Norrköping
57.60
PB
  
2Ebba Åhman
57.64
IK Ymer
57.64
PB
  
3Emilia Rydensjö
57.88
Eskilstuna FI
57.88
PB
  
4Lisa Fröberg