3.10
23.10
4.9
16.10
24.10
24.10
24.10
21.10
17.10
23.10
23‐24.10
9.9
17.10
16.10
23.10
23.10
22.10
21.10
10.10
9.10
10.10
27.9
3.10
9.10
18.9
2.10
17.10
2.10
18.9
16.10
10.10
14.10
30.9
30.9
16.10
16.10
16.10
3.10
17.10
14.10
9.10
3.10
10.10
17.10
17.10
16.10
16.10
3.10
26.9
13.10
7.10
14.10
9.10
28.8
6.10
9.10
13.10
9.10
9.10
9.10
12.10
9.10
19.9
12.10
10.10
10.10
9.10
10.10
3.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
9.10
9.10
3.10
30.9
10.10
25.9
13.9
27.9
19.9
9.10
3.10
26.9
9.10
7.10
7.10
6.10
10.10
9.10
9.10
9.10
7.10
7.10
Arena: Stadium Arena
Tävlande: 314 (167+147)   Starter: 464 (247+217)


select distinct results19.*, womenpbestsweden.BB AS PBwomen, womensbestsweden.BB AS SBwomen, CASE WHEN EventN IN (910, 193) THEN EventN+RealMetres/100 ELSE EventN END AS RealEventN, RealEventN AS RealEventN2, '' AS SM, countries.Countryfull, Events.Event AS eventry, results19.Ind AS Indiiy, results19.ID AS ID, results19.ID AS IDI, Events.TF AS type, results19.eventname AS en2, results19.Country AS RealCountry, IF(EndDate Is Null,'',CONCAT(DAYOFMONTH(results19.Date),' ')) AS Datti1, IF(EndDate Is Null,'',substring(Monthname(results19.Date),1,3)) AS Datti2, Round.Roundname, Events.Eventname, Pos.PosName, Sex.Sexi, CASE WHEN results19.AGO IN (12,15) THEN b.AGName ELSE a.AGName END AS AGName, CASE WHEN results19.AGO IN (12,15) THEN b.AGO ELSE a.AGO END AS agoo, `2010`.irrelagularities.Irrname, CASE WHEN results19.Sex = 1 THEN `2010`.menwl.BB ELSE `2010`.womenwl.BB END AS WL, CASE WHEN results19.Sex = 1 THEN `2010`.menwl.Standing ELSE `2010`.womenwl.Standing END AS Standingi, CASE WHEN results19.Date<=Club10end THEN Club10 WHEN results19.Date<=Club9end THEN Club9 WHEN results19.Date<=Club8end THEN Club8 WHEN results19.Date<=Club7end THEN Club7 WHEN results19.Date<=Club6end THEN Club6 WHEN results19.Date<=Club5end THEN Club5 WHEN results19.Date<=Club4end THEN Club4 WHEN results19.Date<=Club3end THEN Club3 WHEN results19.Date<=Club2end THEN Club2 ELSE sweclubsat.Club END AS RealClub, posswe.PosName AS posswe, combinedmen.eventno AS combM, combinedwomen.eventno AS combW FROM results19 LEFT JOIN `2010`.sweclubsat ON sweclubsat.ID=results19.ID AND CASE WHEN results19.Sex=1 and (results19.secondarypos not rlike ('K|F') or results19.secondarypos is null) THEN sweclubsat.gender='M' ELSE sweclubsat.gender='W' END LEFT JOIN (SELECT events.*, eventsext.Orderi AS RealEventN FROM events LEFT JOIN `2010`.eventsext ON events.Event=eventsext.Event) AS Events ON CAST(results19.EventN AS UNSIGNED) = Events.Orderi LEFT JOIN Sex ON results19.Sex = Sex.Sex LEFT JOIN Comp ON results19.CID = Comp.CID LEFT JOIN AG as a ON results19.AGO = a.AGO LEFT JOIN AG as b ON results19.Points = b.AgeGroup LEFT OUTER JOIN Pos ON results19.PosOrderg = Pos.Orderi LEFT OUTER JOIN Round ON results19.Round = Round.Ro LEFT JOIN `2010`.irrelagularities ON `2010`.irrelagularities.Irr = results19.Irr LEFT JOIN `2010`.menwl ON `2010`.menwl.iid = results19.iid LEFT JOIN `2010`.womenwl ON `2010`.womenwl.iid = results19.iid LEFT JOIN world.countries ON results19.Country=countries.Country LEFT JOIN results.posswe ON results19.PosOrderg = posswe.Orderi LEFT JOIN `2010`.combinedmen ON results19.IID=combinedmen.parentid AND results19.Sex=1 LEFT JOIN `2010`.combinedwomen ON results19.IID=combinedwomen.parentid AND results19.Sex=2 LEFT JOIN `2010`.womenpbestsweden ON results19.iid=womenpbestsweden.iid AND (results19.Sex=2 OR results19.secondarypos rlike ('K|F')) AND womenpbestsweden.Roundi IS NULL LEFT JOIN `2010`.womensbestsweden ON results19.iid=womensbestsweden.iid AND (results19.Sex=2 OR results19.secondarypos rlike ('K|F')) AND womensbestsweden.Roundi IS NULL WHERE results19.CID= 12918213 AND `2010`.womenwl.Roundi IS NULL AND `2010`.menwl.Roundi IS NULL ORDER BY Sex, CASE WHEN results19.AGO=15 THEN COALESCE(agoo,0)+100000 ELSE agoo END, combM, combW, RealEventN2, RealEventN, CASE WHEN results19.AGO=12 THEN 999999 ELSE results19.AGO END, results19.Round, Posorderg, CASE WHEN Remarks Is Not Null THEN CASE WHEN Pos1>0 THEN 2 ELSE 3 END ELSE CASE WHEN Pos1>0 THEN 0 ELSE 1 END END, CASE WHEN Pos1 IS NOT NULL THEN Pos1 ELSE 999999 END, SortResult, RealMetres DESC

Män
M 60 m     
Inne 16 feb

Final A

Final
Inne 16 feb
1Henrik Larsson
6.60
IF Göta Karlstad
6.60
PB
  
3 SWE AT
2Austin HamiltonMalmö AI
6.62
PB
  
6 SWE AT
4Stefan Tärnhuvud
6.82
Sundsvalls FI
6.82
SB
  
5Emmanuel Dawlson
6.88
Hammarby IF
6.88
  
6Nils Thornberg
6.91
Bollnäs FIK
6.91
  
7Omar Chaaban
Omar Chaaban 00, Helsingborg
6.93
IFK Helsingborg
6.93
  
8Kasper KadestålMalmö AI
7.30
  
Semi 1
16 feb
16 feb
1Henrik Larsson
6.73
IF Göta Karlstad
6.73
Q
  
2Kasper KadestålMalmö AI
6.81
Q
  
3Stefan Tärnhuvud
6.84
Sundsvalls FI
6.84
SB
Q
  
4Emmanuel Dawlson
6.85
Hammarby IF
6.85
SB
q
  
5Jean-Christian ZirignonMalmö AI
6.93
  
6Bimo Soenarso
Bimo Soenarso 01, KFUM Örebro
7.01
KFUM Örebro
7.01
  
Adam DenguirUllevi FK
DNF
  
Alexander Hult
Alexander Hult 96, KFUM Örebro
DNS
KFUM Örebro
DNS
  
Semi 2
16 feb
16 feb
1Austin HamiltonMalmö AI
6.74
Q
  
2Odain Rose
Odain Rose 92, Spårvägen
6.81
Spårvägens FK
6.81
Q
  
3Odain Rose
Odain Rose 92, Spårvägen
6.81
Spårvägens FK
6.81
  
3Nils Thornberg
6.90
Bollnäs FIK
6.90
PB
Q
  
4Omar Chaaban
Omar Chaaban 00, Helsingborg
6.92
IFK Helsingborg
6.92
PB
q
  
5Marcus Tornée
Marcus Tornée 98, Helsingborg
6.93
IFK Helsingborg
6.93
=SB
  
6Zion ErikssonTäby IS
6.94
=PB
  
7Tarley Allison
6.98
Mölndals AIK
6.98
PB
  
8Patrik AnderssonUllevi FK
7.10
  
Heat 1
16 feb
16 feb
1Henrik Larsson
6.84
IF Göta Karlstad
6.84
Q
  
2Marcus Tornée
Marcus Tornée 98, Helsingborg
6.93
IFK Helsingborg
6.93
SB
Q
  
3Omar Chaaban
Omar Chaaban 00, Helsingborg
7.01
IFK Helsingborg
7.01
Q
  
4Tarley Allison
7.04
Mölndals AIK
7.04
q
  
5Alexander Hult
Alexander Hult 96, KFUM Örebro
7.06
KFUM Örebro
7.06
PB
q
  
6Thomas Jones
7.08
Kyrkhults SK
7.08
  
7Alexander AndreassonÖrgryte IS
7.09
SB
  
Heat 2
16 feb
16 feb
1Austin HamiltonMalmö AI
6.89
Q
  
2Nils Thornberg
6.93
Bollnäs FIK
6.93
PB
Q
  
3Zion ErikssonTäby IS
6.94
=PB
Q
  
4Jean-Christian ZirignonMalmö AI
6.98
q
  
5Patrik AnderssonUllevi FK
7.05
q
  
6Philip NilssonIFK Lund
7.11
  
7Anders Pihlblad
Anders Pihlblad 98, KFUM Örebro
7.20
KFUM Örebro
7.20
  
Heat 3
16 feb
16 feb
1Kasper KadestålMalmö AI
6.94
Q
  
2Adam Denguir
7.03
Ullevi FK
7.03
Q
  
3Bimo Soenarso
Bimo Soenarso 01, KFUM Örebro
7.05
KFUM Örebro
7.05
Q
  
4Gabriel GunnarssonIF Göta Karlstad
7.06
SB
  
5Isak Barrow
7.17
Ullevi FK
7.17
  
Heat 4
16 feb
16 feb
1Odain Rose
Odain Rose 92, Spårvägen
6.85
Spårvägens FK
6.85
Q
  
2Stefan Tärnhuvud
6.89
Sundsvalls FI
6.89
Q
  
3Emmanuel Dawlson
6.90
Hammarby IF
6.90
SB
Q
  
4Martin Hagberg
7.13
Hässelby SK
7.13
=PB
  
5Angelos Roussos
7.16
Örgryte IS
7.16
  
6Dennis Melander
Dennis Melander 95, Athletics 24Seven
7.18
Athletics 24Seven SK
7.18
  
M 200 m     
Inne 17 feb

Final A

Final
Inne 17 feb
1Dennis Forsman
21.83
Hässelby SK
21.83
  
2Emil Johansson
21.99
Turebergs FK
21.99
  
3Anders Pihlblad
Anders Pihlblad 98, KFUM Örebro
22.05
KFUM Örebro
22.05
  
4Erik Annerfalk
22.24
Ullevi FK
22.24
  
Final B
17 feb
17 feb
1Alexander LesserUllevi FK
21.98
SB
  
2Nils Thornberg
22.00
Bollnäs FIK
22.00
PB
  
Isak Barrow
DNS
Ullevi FK
DNS
  
Gabriel GunnarssonIF Göta Karlstad
DNS
  
Heat 1
17 feb
17 feb
1Emil Johansson
21.86
Turebergs FK
21.86
PB
q
  
2Alexander LesserUllevi FK
21.99
SB
q
  
3Emil Thölix
Emil Thölix 95, Linköpings GIF
22.61
Linköpings GIF
22.61
PB
  
Heat 2
17 feb
17 feb
1Anders Pihlblad
Anders Pihlblad 98, KFUM Örebro
21.86
KFUM Örebro
21.86
PB
q
  
2Nils Thornberg
22.25
Bollnäs FIK
22.25
q
  
3Samuel Wiik
22.70
Örgryte IS
22.70
PB
  
Heat 3
17 feb
17 feb
1Dennis Forsman
21.76
Hässelby SK
21.76
q
  
2Gabriel GunnarssonIF Göta Karlstad
22.54
PB
q
  
3Arvid Gustafsson
22.82
Upsala IF
22.82
SB
  
Heat 4
17 feb
17 feb
1Erik Annerfalk
21.86
Ullevi FK
21.86
q
  
2Isak Barrow
22.61
Ullevi FK
22.61
q
  
3Lion Martinez
Lion Martinez 78, Spårvägen
22.77
Spårvägens FK
22.77
SB
  
M 400 m     
Inne 17 feb

Final A

Final
Inne 17 feb
1Carl Bengtström
47.96
Örgryte IS
47.96
  
2Martin Selin
49.13
Ullevi FK
49.13
PB
  
3Joakim KarlssonUllevi FK
49.25
PB
  
4Johan Claeson
Johan Claeson 01, Linköpings GIF
49.30
Linköpings GIF
49.30
  
Heat 1
16 feb
16 feb
1Martin Selin
49.43
Ullevi FK
49.43
SB
Q
  
2Anton SigurdssonMalmö AI
49.48
SB
  
3Samuel Wiik
49.60
Örgryte IS
49.60
SB
  
Heat 2
16 feb
16 feb
1Joakim KarlssonUllevi FK
49.99
PB
Q
  
2Kristian Efremov
50.26
Spårvägens FK
50.26
SB
  
Nick Ekelund-ArenanderMalmö AI
DNF
  
Heat 3
16 feb
16 feb
1Carl Bengtström
48.92
Örgryte IS
48.92
Q
  
2Johan Claeson
Johan Claeson 01, Linköpings GIF
49.06
Linköpings GIF
49.06
PB
q
  
3Anton Bertilsson
52.37
IFK Växjö
52.37
PB
  
M 800 m     
Inne 17 feb

Final A

Final
Inne 17 feb
1Andreas Kramer
1:51.36
Sävedalens AIK
1:51.36
  
2Efrem Brhane
Efrem Brhane 94, Västerås
1:52.86
Västerås FK
1:52.86
  
3Robin Rohlén
1:52.93
IFK Umeå
1:52.93
  
4Yared Kidane
1:53.21
Ärla IF
1:53.21
  
5Björn Seifert
1:58.87
Upsala IF
1:58.87
  
6Anton Persson
2:05.08
Hässelby SK
2:05.08
  
Rickard GunnarssonHässelby SK
DNF
  
Heat 1
16 feb
16 feb
1Yared Kidane
1:53.56
Ärla IF
1:53.56
Q
  
2Joakim Andersson
1:53.75
IFK Trelleborg
1:53.75
SB
  
3Felix Francois
1:54.42
Örgryte IS
1:54.42
SB
  
4Johan Eriksson
1:55.79
Turebergs FK
1:55.79
SB
  
5Bienvenue Musore
1:56.56
Spårvägens FK
1:56.56
SB
  
6Max Bechtel
Max Bechtel 01, Hässelby
1:58.09
Hässelby SK
1:58.09
PB
  
Heat 2
16 feb
16 feb
1Anton Persson
1:53.23
Hässelby SK
1:53.23
SB
Q
  
2Rickard Gunnarsson
1:53.44
Hässelby SK
1:53.44
q
  
3Benjamin Åberg
1:53.48
Hälle IF
1:53.48
  
4Alexander LundskogUllevi FK
1:55.82
  
5Henry Jacobson
2:02.52
Hammarby IF
2:02.52
  
Heat 3
16 feb
16 feb
1Andreas Kramer
1:51.86
Sävedalens AIK
1:51.86
Q
  
2Efrem Brhane
Efrem Brhane 94, Västerås
1:52.26
Västerås FK
1:52.26
PB
q
  
3Robin Rohlén
1:52.73
IFK Umeå
1:52.73
SB
q
  
4Björn Seifert
1:53.41
Upsala IF
1:53.41
PB
q
  
5Leo Magnusson
Leo Magnusson 98, Sävedalen
1:55.28
Sävedalens AIK
1:55.28
SB
  
M 1500 m     
Inne 17 feb

Final A

Final
Inne 17 feb
1Jonas Leanderson
3:56.56
Malmö AI
3:56.56
  
2Emil Danielsson
3:57.77
Spårvägens FK
3:57.77
  
3Ali Al-Janabi
3:59.04
Ullevi FK
3:59.04
  
4Johan Walldén
Johan Walldén 87, Spårvägen
3:59.83
Spårvägens FK
3:59.83
  
5Gustav Berlin
4:03.18
Hässelby SK
4:03.18
  
6Vidar Johansson
4:03.49
Sävedalens AIK
4:03.49
  
7David Nilsson
4:03.87
Högby IF
4:03.87
  
8Jonatan Gustafsson
4:08.08
KFUM Örebro
4:08.08
  
Heat 1
16 feb
16 feb
1Ali Al-Janabi
3:56.65
Ullevi FK
3:56.65
Q
  
2Jonas Leanderson
3:56.91
Malmö AI
3:56.91
Q
  
3Gustav Berlin
3:57.22
Hässelby SK
3:57.22
Q
  
4Vidar Johansson
3:57.71
Sävedalens AIK
3:57.71
SB
q
  
5Jonatan Gustafsson
3:58.05
KFUM Örebro
3:58.05
PB
q
  
6Erik Jälknäs
3:59.39
Sävedalens AIK
3:59.39
SB
  
Rickard GunnarssonHässelby SK
DNF
  
Heat 2
16 feb
16 feb
1Emil Danielsson
3:54.76
Spårvägens FK
3:54.76
Q
  
2David Nilsson
3:56.00
Högby IF
3:56.00
SB
Q
  
3Johan Walldén
Johan Walldén 87, Spårvägen
3:56.94
Spårvägens FK
3:56.94
Q
  
4Abubakar AbdullahiMalmö AI
3:58.13
PB
  
5Estifanos Faid
Estifanos Faid 92, Spårvägen
3:59.63
Spårvägens FK
3:59.63
  
6Tim Sundström
3:59.95
Turebergs FK
3:59.95
SB
  
7Eric Källman
4:01.32
IK Ymer
4:01.32
PB
  
8Daniel Gleimar
Daniel Gleimar 92, Spårvägen
4:04.70
Spårvägens FK
4:04.70
SB
  
M 3000 m     
Inne 16 feb

Final A

Final
Inne 16 feb
1Jonas Leanderson
8:04.43
Malmö AI
8:04.43
  
2Suldan Hassan
8:04.89
Ullevi FK
8:04.89
  
3Robel Fsiha
Robel Fsiha 96, Spårvägen
8:12.02
Spårvägens FK
8:12.02
SB
  
4Napoleon Solomon
8:17.90
Turebergs FK
8:17.90
PB
  
5Jonas Leandersson
8:18.34
IF Göta Karlstad
8:18.34
SB
  
6Anders Grahl
8:26.69
Hälle IF
8:26.69
SB
  
7Emil Millán de la OlivaEskilstuna FI
8:27.28
  
8Vidar Johansson
8:29.05
Sävedalens AIK
8:29.05
SB
  
9Daniel Lundgren
8:30.37
Turebergs FK
8:30.37
  
10Jonatan Fridolfsson
8:30.90
Sävedalens AIK
8:30.90
  
11Alexander Nilsson
8:40.75
Mölndals AIK
8:40.75
  
Merih Hagos
Merih Hagos 98, Eskilstuna
DNF
Eskilstuna FI
DNF
  
Staffan Ek
DNF
Malmö AI
DNF
  
Final B
16 feb
16 feb
1Max Peter Bejmer
8:24.39
Hässelby SK
8:24.39
=PB
  
2Arvid Öhrn
8:27.23
Hälle IF
8:27.23
PB
  
3Sebastian Nilsson
8:34.09
Mölndals AIK
8:34.09
PB
  
4August Mollén
August Mollén 99, Tjalve IF Norrköping
8:34.44
Tjalve IF Norrköping
8:34.44
PB
  
5Andreas Åhwall
8:35.86
Hässelby SK
8:35.86
SB
  
6Axel Djurberg
8:37.77
Hässelby SK
8:37.77
PB
  
7Jack Karlsson
Jack Karlsson 99, KFUM Örebro
8:52.57
KFUM Örebro
8:52.57
PB
  
8Erik Djurberg
8:56.59
Hässelby SK
8:56.59
  
9Ludvig Danielson
Ludvig Danielson 95, Tjalve IF Norrköping
8:57.72
Tjalve IF Norrköping
8:57.72
  
M 60 m häck     
Inne 17 feb

Final A

Final
Inne 17 feb
1Anton Levin
7.79
Malmö AI
7.79
PB
  
9 SWE AT
2Fredrick Ekholm
7.88
IFK Lidingö
7.88
  
3Alexander Brorsson
Alexander Brorsson 90, Athletics 24Seven
7.90
Athletics 24Seven SK
7.90
  
4Max Hrelja
7.94
Malmö AI
7.94
  
5Filip Björklund
7.96
Upsala IF
7.96
PB
  
6Marvin Tay
Marvin Tay 90, Spårvägen
7.98
Spårvägens FK
7.98
SB
  
7Joel Bengtsson
Joel Bengtsson 99, Helsingborg
8.10
IFK Helsingborg
8.10
  
8Elias Martinsson
8.14
Mölndals AIK
8.14
  
8Elias Martinsson
8.14
Mölndals AIK
8.14
  
Heat 1
17 feb
17 feb
1Alexander Brorsson
Alexander Brorsson 90, Athletics 24Seven
7.99
Athletics 24Seven SK
7.99
Q
  
2Max Hrelja
7.99
Malmö AI
7.99
Q
  
3Joel Bengtsson
Joel Bengtsson 99, Helsingborg
8.06
IFK Helsingborg
8.06
PB
q
  
4Amir Shaker
8.13
Hammarby IF
8.13
  
5Linus Boyer
Linus Boyer 95, Upsala IF
8.27
Upsala IF
8.27
  
6Alexander Andersson
Alexander Andersson 94, Athletics 24Seven
8.33
Athletics 24Seven SK
8.33
  
7Andreas GustafssonFalu IK
8.39
SB
  
Heat 2
17 feb
17 feb
1Anton Levin
7.86
Malmö AI
7.86
Q
  
2Fredrick Ekholm
7.89
IFK Lidingö
7.89
Q
  
3Filip Björklund
8.03
Upsala IF
8.03
PB
q
  
4Marvin Tay
Marvin Tay 90, Spårvägen
8.04
Spårvägens FK
8.04
SB
q
  
5Elias Martinsson
8.06
Mölndals AIK
8.06
=SB
q
  
5Elias Martinsson
8.06
Mölndals AIK
8.06
SB
  
6Hannes Kvist Wirdmo
Hannes Kvist Wirdmo 94, Athletics 24Seven
8.25
Athletics 24Seven SK
8.25
  
7James GaudielloMalmö AI
8.39
PB
  
8Ludwig Sjödin
8.67
IFK Umeå
8.67
  
M Höjd     
Inne 16 feb

Final A

Final
Inne 16 feb
1Andreas CarlssonIK Ymer
2.10
SB
  
2Simon Wiklund
2.07
IK Wilske
2.07
  
3Adam Chiguer
Adam Chiguer 91, Spårvägen
2.07
Spårvägens FK
2.07
  
4Melwin Lycke HolmKils AIK
2.04
PB
  
5Fredrik SamuelssonHässelby SK
2.04
  
6Emil Uhlin
2.00
Falu IK
2.00
  
7Oliver Ericsson-SottermanUpsala IF
1.96
  
8Herman Olvik
1.96
Ullevi FK
1.96
  
9Joakim Wadstein
Joakim Wadstein 00, Tjalve IF Norrköping
1.96
Tjalve IF Norrköping
1.96
SB
  
9Ola Carlsson
1.96
Örgryte IS
1.96
  
11Viktor HusmarkUllevi FK
1.96
SB
  
11Markus Asplund
1.96
IF Göta Karlstad
1.96
SB
  
13Hampus Carlens
1.90
IFK Lidingö
1.90
  
13Simon Throgen
1.90
IF Göta Karlstad
1.90
  
M Stav     
Inne 17 feb

Final A

Final
Inne 17 feb
1Melker Svärd JacobssonÖrgryte IS
5.15
  
2Carl Sténson
5.03
Hellas FK
5.03
  
3Simon Thor
4.95
IFK Märsta
4.95
  
4Erik Thorstensson
4.95
Spårvägens FK
4.95
  
5Filip GyllenstenIF Kville
4.87
SB
  
6Emil Carlsson
Emil Carlsson 02, IFK Växjö
4.87
IFK Växjö
4.87
PB
  
7Tom Johansson
Tom Johansson 99, KFUM Örebro
4.75
KFUM Örebro
4.75
  
8Micael Fagö
Micael Fagö 94, IFK Växjö
4.75
IFK Växjö
4.75
SB
  
9Fredrik SamuelssonHässelby SK
4.63
  
10Jonathan RuffieuxÖrgryte IS
4.63
  
11Carl af Forselles
4.63
Hässelby SK
4.63
  
12Andreas GustafssonFalu IK
4.45
  
12Jonas Asplund
4.45
IFK Märsta
4.45
  
Rasmus Elfgaard
Rasmus Elfgaard 94, Athletics 24Seven
NH
Athletics 24Seven SK
NH
  
M Längd     
Inne 17 feb

Final A

Final
Inne 17 feb
1Thobias MontlerMalmö AI
7.94
  
2Andreas OtterlingIFK Lidingö
7.79
  
3Michel Tornéus
7.76
Hammarby IF
7.76
  
4Andreas CarlssonIK Ymer
7.46
  
5Jesper Hellström
7.39
Hässelby SK
7.39
SB
  
6Max Andersson
7.36
Upsala IF
7.36
  
7Angelos Roussos
7.21
Örgryte IS
7.21
SB
  
8Jonatan Hirsh
Jonatan Hirsh 98, KFUM Örebro
7.02
KFUM Örebro
7.02
  
9Rickard Willman
6.94
Västerås FK
6.94
  
10Oskar Erixon
6.84
IF Göta Karlstad
6.84
  
11Matthias JohanssonIFK Umeå
6.71
SB
  
12Artur Engström
6.65
Örgryte IS
6.65
  
Montler7.90x7.94xx
Otterlingx7.537.75x7.377.79
Tornéus7.727.677.30x7.647.76
Carlsson
Hellström
Andersson
Roussos
Hirsh
Willman
Erixon
Johansson
Engström
Final B
17 feb
17 feb
1Andreas GustafssonFalu IK
7.14
PB
  
2Elias Martinsson
7.10
Mölndals AIK
7.10
PB
  
3David Svensson
6.99
Hammarby IF
6.99
  
4Jonathan Carbe
6.86
Örgryte IS
6.86
PB
  
5Simon Björnstedt
6.83
Upsala IF
6.83
  
6Victor PetterssonIF Göta Karlstad
6.83
PB
  
7Alexander AndreassonÖrgryte IS
6.69
SB
  
M Tresteg     
Inne 16 feb

Final A

Final
Inne 16 feb
1Jesper Hellström
15.89
Hässelby SK
15.89
  
2Artur Engström
15.26
Örgryte IS
15.26
  
3Erik Ehrlin
15.26
Hammarby IF
15.26
  
4Marcus Nyberg
15.20
Malmö AI
15.20
SB
  
5Gustaf BålströmUllevi FK
15.00
PB
  
6Matthias Johansson
14.81
IFK Umeå
14.81
  
7Markus LundborgUllevi FK
14.33
PB
  
8Tobias Carlryd
14.25
Örgryte IS
14.25
SB
  
9Eric Hallquist
Eric Hallquist 96, Östersunds GIF
13.74
Östersunds GIF
13.74
SB
  
M Kula     
Inne 17 feb

Final A

Final
Inne 17 feb
1Wictor PeterssonMalmö AI
19.70
PB
  
2Niklas Arrhenius
18.20
Spårvägens FK
18.20
SB
  
3Gabriel Heen
17.90
Hässelby SK
17.90
  
4Jesper Arbinge
Jesper Arbinge 97, Spårvägen
17.20
Spårvägens FK
17.20
PB
  
5Gustav Liberg
16.48
Ullevi FK
16.48
SB
  
6Andreas ErikssonIK Heros
15.99
  
7Ali Alsaadi
Ali Alsaadi 95, Eskilstuna
14.70
Eskilstuna FI
14.70
PB
  
8Jeffrey Ige
Jeffrey Ige 83, Spårvägen
14.58
Spårvägens FK
14.58
  
9Jakob Samuelsson
14.38
Hässelby SK
14.38
SB
  
Petersson19.2119.7018.6919.6419.5119.52
Arrhenius
Heen
Arbinge
Liberg
Eriksson
Alsaadi
Ige
Samuelsson
M Vikt     
Inne 16 feb

Final A

Final
Inne 16 feb
1Ragnar CarlssonFalu IK
21.00
PB
  
1 SWE P19 AT
2Elias Håkansson
20.53
Spårvägens FK
20.53
SB
  
3Robert AlnerothGefle IF
19.44
SB
  
4Alexander Larsson
18.59
Upsala IF
18.59
  
5Gustav Liberg
18.53
Ullevi FK
18.53
SB
  
6Ivar Moisander
Ivar Moisander 00, Spårvägen
17.63
Spårvägens FK
17.63
PB
  
7Johannes Nilsson
15.02
Västerås FK
15.02
PB
  
Kvinnor
K 60 m     
Inne 16 feb

Final A

Final
Inne 16 feb
1Irene Ekelund
Irene Ekelund 97, Spårvägen
7.29
Spårvägens FK
7.29
SB
  
2Elin Östlund
Elin Östlund 91, KFUM Örebro
7.43
KFUM Örebro
7.43
  
3Jessica Östlund
7.45
Hässelby SK
7.45
PB
  
4Julia WennerstenIK Ymer
7.57
PB
  
5Maja AlmgrenVisby IF Gute
7.60
  
6Emma Jansson
Emma Jansson 97, KFUM Örebro
7.61
KFUM Örebro
7.61
PB
  
7Josefin PalmFalu IK
7.64
  
8Nikki Berglund
Nikki Berglund 94, Färjestaden
7.85
FIK Färjestaden
7.85
  
Heat 1
16 feb
16 feb
1Irene Ekelund
Irene Ekelund 97, Spårvägen
7.32
Spårvägens FK
7.32
SB
Q
  
2Josefin PalmFalu IK
7.55
PB
Q
  
3Maja AlmgrenVisby IF Gute
7.62
q
  
4Emma Jansson
Emma Jansson 97, KFUM Örebro
7.65
KFUM Örebro
7.65
PB
q
  
5Emilia KjellbergIFK Sunne
7.72
  
6Erica Jarder
7.73
IF Göta Karlstad
7.73
  
Heat 2
16 feb
16 feb
1Jessica Östlund
7.52
Hässelby SK
7.52
Q
  
2Julia WennerstenIK Ymer
7.60
PB
Q
  
3Binai AhmadKA 2 IF
7.78
=SB
  
4Ida Nilsson
Ida Nilsson 98, Hovslätt
7.83
Hovslätts IK
7.83
SB
  
5Hanna Hoff
Hanna Hoff 97, IFK Växjö
7.89
IFK Växjö
7.89
SB
  
6Linnéa Agefjäll
Linnéa Agefjäll 97, Linköpings GIF
8.08
Linköpings GIF
8.08
  
Heat 3
16 feb
16 feb
1Elin Östlund
Elin Östlund 91, KFUM Örebro
7.47
KFUM Örebro
7.47
Q
  
2Nikki Berglund
Nikki Berglund 94, Färjestaden
7.78
FIK Färjestaden
7.78
Q
  
3Isabelle Eurenius
7.82
Spårvägens FK
7.82
  
4Freja AndersdotterMalmö AI
7.87
  
5Linn EgerfältGefle IF
7.97
  
K 200 m     
Inne 17 feb

Final A

Final
Inne 17 feb
1Lisa Lilja
23.91
Ullevi FK
23.91
  
2Moa Hjelmer
Moa Hjelmer 90, Spårvägen
23.97
Spårvägens FK
23.97
SB
  
3Daniella Busk
24.47
Malmö AI
24.47
  
4Wilma RosenquistMalmö AI
25.92
  
Final B
17 feb
17 feb
1Emelie RantzowIK Ymer
24.87
  
2Jessica Östlund
24.91
Hässelby SK
24.91
  
Denise ErikssonUllevi FK
DNS
  
Pernilla NilssonMalmö AI
DNS
  
Heat 1
17 feb
17 feb
1Wilma RosenquistMalmö AI
24.66
PB
q
  
2Jessica Östlund
24.86
Hässelby SK
24.86
q
  
Heat 2
17 feb
17 feb
1Emelie RantzowIK Ymer
24.72
PB
q
  
2Pernilla NilssonMalmö AI
24.78
q
  
Heat 3
17 feb
17 feb
1Denise ErikssonUllevi FK
25.13
q
  
2Emma Jansson
Emma Jansson 97, KFUM Örebro
25.18
KFUM Örebro
25.18
SB
  
3Hanna Hoff
Hanna Hoff 97, IFK Växjö
26.52
IFK Växjö
26.52
SB
  
Heat 4
17 feb
17 feb
1Moa Hjelmer
Moa Hjelmer 90, Spårvägen
23.98
Spårvägens FK
23.98
SB
q
  
2Freja AndersdotterMalmö AI
25.29
  
3Charlotte Andersson
26.66
Hässelby SK
26.66
SB
  
Heat 5
17 feb
17 feb
1Daniella Busk
24.45
Malmö AI
24.45
q
  
2Ebba Gustafsson
25.60
Mölndals AIK
25.60
  
3Linnéa Agefjäll
Linnéa Agefjäll 97, Linköpings GIF
26.93
Linköpings GIF
26.93
  
Heat 6
17 feb
17 feb
1Lisa Lilja
24.33
Ullevi FK
24.33
q
  
2Carolina SöderbomÄrla IF
25.52
SB
  
3Felicia AscardIFK Lund
25.77
SB
  
K 400 m     
Inne 17 feb

Final A

Final
Inne 17 feb
1Matilda HellqvistUllevi FK
54.03
PB
  
2Moa Hjelmer
Moa Hjelmer 90, Spårvägen
54.42
Spårvägens FK
54.42
SB
  
3Elise Malmberg
Elise Malmberg 95, Hässleholm
55.07
Hässleholms AIS
55.07
  
4Sandra Knezevic
55.89
Hammarby IF
55.89
PB
  
Final B
17 feb
17 feb
1Vendela Rydbäck
Vendela Rydbäck 97, Göteborgs KIK
56.61
Göteborgs KIK
56.61
  
2Josephine Risberg ThoorIFK Helsingborg
56.64
PB
  
3Klara Helander
56.76
Upsala IF
56.76
SB
  
4Johanna Holmén SvenssonUllevi FK
56.89
  
Heat 1
16 feb
16 feb
1Sandra Knezevic
56.22
Hammarby IF
56.22
PB
q
  
2Vendela Rydbäck
Vendela Rydbäck 97, Göteborgs KIK
56.46
Göteborgs KIK
56.46
SB
q
  
3Emma Söderström
Emma Söderström 98, Göteborgs KIK
1:00.31
Göteborgs KIK
1:00.31
SB
  
Heat 2
16 feb
16 feb
1Moa Hjelmer
Moa Hjelmer 90, Spårvägen
55.06
Spårvägens FK
55.06
SB
q
  
2Johanna Holmén SvenssonUllevi FK
57.27
q
  
3Lova Perman
57.89
IF Göta Karlstad
57.89
PB
  
4Lovisa SkoglundHöörs IS
59.13
SB
  
Heat 3
16 feb
16 feb
1Matilda HellqvistUllevi FK
55.63
q
  
2Josephine Risberg ThoorIFK Helsingborg
56.87
SB
q
  
3Carolina SöderbomÄrla IF
58.11
PB
  
4Maja Jönsson
1:01.16
Höörs IS
1:01.16
SB
  
Heat 4
16 feb
16 feb
1Elise Malmberg
Elise Malmberg 95, Hässleholm
55.36
Hässleholms AIS
55.36
q
  
2Klara Helander
57.15
Upsala IF
57.15
SB
q
  
3Lovisa Linde
57.93
Täby IS
57.93
  
K 800 m     
Inne 17 feb

Final A

Final
Inne 17 feb
1Lovisa Lindh
2:10.96
Ullevi FK
2:10.96
  
2Anna Silvander
2:11.51
IFK Lidingö
2:11.51
SB
  
3Sofia Öberg
2:11.90
IFK Lidingö
2:11.90
  
4Fanny Dusabimana
2:13.24
Umeå TFC
2:13.24
  
5Lovisa Bivstedt
2:14.19
Hässelby SK
2:14.19
  
6Greta Graziani
2:14.63
Täby IS
2:14.63
  
7Elin Brink
Elin Brink 97, Mölndal
2:17.07
Mölndals AIK
2:17.07
  
Heat 1
16 feb
16 feb
1Anna Silvander
2:13.55
IFK Lidingö
2:13.55
SB
Q
  
2Lovisa Bivstedt
2:14.35
Hässelby SK
2:14.35
q
  
3Ebba Berglin
2:15.21
KA 2 IF
2:15.21
PB
  
4Nadja Rugland
2:15.86
Höörs IS
2:15.86
PB
  
5Alice Magnell Millán
Alice Magnell Millán 05, Tjalve IF Norrköping
2:18.87
Tjalve IF Norrköping
2:18.87
PB
  
Heat 2
16 feb
16 feb
1Lovisa Lindh
2:11.22
Ullevi FK
2:11.22
Q
  
2Fanny Dusabimana
2:12.13
Umeå TFC
2:12.13
PB
q
  
3Madeleine Björlin-Delmar
2:16.24
IFK Göteborg
2:16.24
SB
  
4Julia Nielsen
Julia Nielsen 01, Göteborgs KIK
2:17.34
Göteborgs KIK
2:17.34
PB
  
5Alicia Nilsson
Alicia Nilsson 98, Stenungsunds FI
2:17.77
F Stenungsunds FI
2:17.77
PB
  
Heat 3
16 feb
16 feb
1Sofia Öberg
2:11.14
IFK Lidingö
2:11.14
SB
Q
  
2Elin Brink
Elin Brink 97, Mölndal
2:12.13
Mölndals AIK
2:12.13
PB
q
  
3Greta Graziani
2:12.20
Täby IS
2:12.20
SB
q
  
4Maria Freij
2:14.65
Öresund FK
2:14.65
PB
  
5Wilma Nielsen
Wilma Nielsen 01, Göteborgs KIK
2:19.52
Göteborgs KIK
2:19.52
SB
  
K 1500 m     
Inne 17 feb

Final A

Final
Inne 17 feb
1Yolanda Ngarambe
4:21.39
Turebergs FK
4:21.39
  
2Linn Söderholm
4:25.66
Sävedalens AIK
4:25.66
  
3Fanny Dusabimana
4:27.32
Umeå TFC
4:27.32
PB
  
4Olivia Weslien
4:31.70
IF Göta Karlstad
4:31.70
PB
  
5Elin Brink
Elin Brink 97, Mölndal
4:32.17
Mölndals AIK
4:32.17
SB
  
6Lisa Bergdahl
Lisa Bergdahl 95, Sävedalen
4:33.05
Sävedalens AIK
4:33.05
PB
  
7Ellinor Aurell
4:33.23
Ängelholms IF
4:33.23
PB
  
8Frida Kristiansson
4:34.63
Örgryte IS
4:34.63
SB
  
9Johanna Larsson
4:41.60
Örgryte IS
4:41.60
PB
  
10Klara Ygeby
Klara Ygeby 02, Upsala IF
4:43.68
Upsala IF
4:43.68
PB
  
K 3000 m     
Inne 16 feb

Final A

Final
Inne 16 feb
1Lisa Havell
Lisa Havell 88, Spårvägen
9:25.58
Spårvägens FK
9:25.58
  
2Sanna Mustonen
9:32.77
Hässelby SK
9:32.77
PB
  
3Cecilia Norrbom
9:33.04
Spårvägens FK
9:33.04
PB
  
4Hanna Lindholm
9:38.68
Huddinge AIS
9:38.68
PB
  
5Tilde Axelsson FröjdenlundIFK Växjö
9:40.71
PB
  
10 SWE F19 AT
6Olivia Weslien
9:41.20
IF Göta Karlstad
9:41.20
PB
  
7Lisa Bergdahl
Lisa Bergdahl 95, Sävedalen
9:43.05
Sävedalens AIK
9:43.05
PB
  
8Charlotte Andersson
9:43.32
IFK Umeå
9:43.32
PB
  
9Frida Kristiansson
9:47.85
Örgryte IS
9:47.85
PB
  
10Emilia Lillemo
9:55.61
Täby IS
9:55.61
PB
  
11Johanna Larsson
9:57.13
Örgryte IS
9:57.13
  
12Julia Samuelsson
9:58.44
Högby IF
9:58.44
PB
  
Final B
16 feb
16 feb
1Evelina Henriksson
10:03.16
IFK Umeå
10:03.16
PB
  
2Alva Olsson
10:04.67
IK Akele
10:04.67
PB
  
3Louise Ringström
10:07.40
Spårvägens FK
10:07.40
SB
  
4Mika Söderström
10:27.51
IFK Lidingö
10:27.51
PB
  
5Angelica Strandberg
10:28.84
IFK Umeå
10:28.84
  
Thea Boström
Thea Boström 98, Tjalve IF Norrköping
DNF
Tjalve IF Norrköping
DNF
  
K 60 m häck     
Inne 17 feb

Final A

Final
Inne 17 feb
1Tilde Johansson
8.17
Falkenbergs IK
8.17
  
2Emma Tuvesson
Emma Tuvesson 91, Spårvägen
8.30
Spårvägens FK
8.30
SB
  
3Lovisa KarlssonHögby IF
8.37
PB
  
6 SWE F19 AT
4Johanna Carlsson
8.45
IFK Helsingborg
8.45
PB
  
5Tess Hertz Saebbö
Tess Hertz Saebbö 98, Göteborgs KIK
8.55
Göteborgs KIK
8.55
  
6Jonna Lindéen
8.62
Kalmar SK
8.62
  
7Sofia Johnsson
8.62
Hässelby SK
8.62
=SB
  
8Malin Skogström
8.75
Hässelby SK
8.75
  
Heat 1
17 feb
17 feb
1Tilde Johansson
8.36
Falkenbergs IK
8.36
Q
  
2Lovisa KarlssonHögby IF
8.56
Q
  
3Tess Hertz Saebbö
Tess Hertz Saebbö 98, Göteborgs KIK
8.59
Göteborgs KIK
8.59
q
  
4Malin Skogström
8.60
Hässelby SK
8.60
SB
q
  
5Sofia Johnsson
8.75
Hässelby SK
8.75
q
  
6Josefine SandeliusHammarby IF
8.91
  
7Therese Bjureby
Therese Bjureby 97, Linköpings GIF
9.00
Linköpings GIF
9.00
  
Heat 2
17 feb
17 feb
1Emma Tuvesson
Emma Tuvesson 91, Spårvägen
8.41
Spårvägens FK
8.41
Q
  
2Johanna Carlsson
8.56
IFK Helsingborg
8.56
Q
  
3Jonna Lindéen
8.64
Kalmar SK
8.64
q
  
4Estelle MontlerUllevi FK
8.82
  
5Freja AndersdotterMalmö AI
8.85
  
6Julia WennerstenIK Ymer
8.95
  
K Höjd     
Inne 17 feb

Final A

Final
Inne 17 feb
1Sofie Skoog
1.90
IF Göta Karlstad
1.90
=SB
  
2Bianca Salming
1.90
Turebergs FK
1.90
PB
  
11 SWE AT
3Erika Kinsey
Erika Kinsey 88, Trångsviken
1.88
Trångsvikens IF
1.88
  
4Ebba Jungmark
1.83
Mölndals AIK
1.83
  
5Louise EkmanGefle IF
1.76
  
5Evelina ErlandssonIF Göta Karlstad
1.76
SB
  
7Ellen HuldénIFK Lund
1.76
  
8Emma Söderström
Emma Söderström 98, Göteborgs KIK
1.76
Göteborgs KIK
1.76
SB
  
9Linda Skantze
1.72
IFK Lidingö
1.72
  
9My Nordström
My Nordström 90, Tjalve IF Norrköping
1.72
Tjalve IF Norrköping
1.72
SB
  
11Lovisa KarlssonHögby IF
1.66
  
12Klara Rådbo
1.66
Hässelby SK
1.66
  
1.661.721.761.801.831.861.881.901.92
Skoog--ooooooxxx
Salmingooxooxxoxxoxoxxoxxx
Kinsey--oooooxxx
Jungmark
Ekman
Erlandsson
Huldén
Söderström
Skantze
Nordström
Karlsson
Rådbo
K Stav     
Inne 16 feb

Final A

Final
Inne 16 feb
1Angelica BengtssonHässelby SK
4.60
  
2Michaela Meijer
4.50
Örgryte IS
4.50
  
3Hanna Jansson
4.15
Ullevi FK
4.15
  
3Linnea Jönsson
4.15
IFK Helsingborg
4.15
PB
  
5Malin Dahlström
3.98
Örgryte IS
3.98
SB
  
6Alva Sundin
3.90
Täby IS
3.90
  
7Gabriella Jönsson
3.82
IFK Helsingborg
3.82
  
8Filippa Miller
3.82
Hovslätts IK
3.82
  
9Sandra AlveroHabo FIF-04
3.70
  
10Hilma Hindsberg
3.70
Kvarnsvedens GoIF
3.70
PB
  
11Rebecka KrüegerMalmö AI
3.40
SB
  
4.304.454.504.604.76
Bengtsson-o-xoxxx
Meijero-oxx
Jansson
Jönsson
Dahlström
Sundin
Jönsson
Miller
Alvero
Hindsberg
Krüeger
K Längd     
Inne 16 feb

Final A

Final
Inne 16 feb
1Tilde Johansson
6.43
Falkenbergs IK
6.43
PB
  
8 SWE AT, 2 SWE F19 AT
2Erika Kinsey
Erika Kinsey 88, Trångsviken
6.33
Trångsvikens IF
6.33
  
3Kaiza Karlén
6.28
IF Göta Karlstad
6.28
PB
  
4Lovisa KarlssonHögby IF
6.22
PB
  
9 SWE F19 AT
5Malin Marmbrandt
6.18
Västerås FK
6.18
  
6Erica Jarder
6.12
IF Göta Karlstad
6.12
  
7Elin Larsson
6.01
IFK Halmstad
6.01
  
8Jenny Lestander
Jenny Lestander 98, Linköpings GIF
5.95
Linköpings GIF
5.95
PB
  
9Ida Nilsson
Ida Nilsson 98, Hovslätt
5.92
Hovslätts IK
5.92
  
10Moa Ullgren
Moa Ullgren 96, Athletics 24Seven
5.87
Athletics 24Seven SK
5.87
SB
  
11Emilia KjellbergIFK Sunne
5.81
  
12Sandra TörnrosGefle IF
5.72
  
13Jonna Lindéen
5.69
Kalmar SK
5.69
SB
  
14Izabella RipswedenHuddinge AIS
5.61
SB
  
15Thilda Särnevång
5.59
IFK Växjö
5.59
  
16Klara Rådbo
5.57
Hässelby SK
5.57
SB
  
17Tuvalisa Rosenquist
Tuvalisa Rosenquist 02, Tjalve IF Norrköping
5.44
Tjalve IF Norrköping
5.44
SB
  
18Freja AndersdotterMalmö AI
5.35
  
19Emelie EklundTäby IS
5.34
  
Johansson6.434.926.266.336.405.99
Kinsey6.075.876.146.336.234.58
Karlén5.675.966.283.96xx
Karlsson
Marmbrandt
Jarder
Larsson
Lestander
Nilsson
Ullgren
Kjellberg
Törnros
Lindéen
Ripsweden
Särnevång
Rådbo
Rosenquist
Andersdotter
Eklund
K Tresteg     
Inne 17 feb

Final A

Final
Inne 17 feb
1Maja Åskag
Maja Åskag 02, Råby-Rekarne
13.25
Råby-Rekarne FIF
13.25
PB
  
2Emelie Nyman Wänseth
13.16
Östersunds GIF
13.16
PB
  
3Malin Marmbrandt
13.13
Västerås FK
13.13
SB
  
4Fatima Koné
12.77
Mölndals AIK
12.77
=SB
  
5Jasmin Sabir
12.77
Hammarby IF
12.77
SB
  
6Jenny Lestander
Jenny Lestander 98, Linköpings GIF
12.72
Linköpings GIF
12.72
PB
  
7Frida Johansson
Frida Johansson 95, Tjalve IF Norrköping
12.47
Tjalve IF Norrköping
12.47
  
8Madeleine NilssonGefle IF
12.18
  
9Lisa Weyhenmeyer
11.97
Upsala IF
11.97
PB
  
10Emma Ehrlin
11.90
Ärla IF
11.90
  
11Amanda Hjalmarsson
11.80
IFK Växjö
11.80
SB
  
12Linn EgerfältGefle IF
11.79
PB
  
13Judith Wagersten
11.65
Örgryte IS
11.65
SB
  
K Kula     
Inne 17 feb

Final A

Final
Inne 17 feb
1Fanny Roos
Fanny Roos 95, Athletics 24Seven
18.61
Athletics 24Seven SK
18.61
PB NR
  
2Frida Åkerström
16.63
Hässelby SK
16.63
PB
  
3Ásdís Hjálmsdóttir
15.77
Spårvägens FK
15.77
  
4Sara Lennman
Sara Lennman 96, Spårvägen
15.10
Spårvägens FK
15.10
SB
  
5Axelina Johansson
14.47
Hässelby SK
14.47
  
6Caisa-Marie LindforsUpsala IF
13.28
=PB
  
7Amanda Lejros
13.23
Hässelby SK
13.23
  
8Bianca Salming
13.10
Turebergs FK
13.10
  
9Victoria Engström KindmarkUpsala IF
12.97
PB
  
Roos17.7918.6117.7818.3318.09x
Åkerström15.7516.4015.8316.63xx
Hjálmsdóttir
Lennman
Johansson
Lindfors
Lejros
Salming
Engström Kindmark
K Vikt     
Inne 16 feb

Final A

Final
Inne 16 feb
1Ida Storm
23.53
Malmö AI
23.53
SB
  
2Tracey AnderssonUllevi FK
20.25
SB
  
3Grete Ahlberg
19.52
Hammarby IF
19.52
  
4Vanessa Kamga
19.34
Upsala IF
19.34
PB
  
5Anneli Ståhl
Anneli Ståhl 90, Spårvägen
17.39
Spårvägens FK
17.39
SB
  
6Anna Götberg
Anna Götberg 01, Västerås
16.64
Västerås FK
16.64
PB
  
7Caisa-Marie LindforsUpsala IF
16.62
PB
  
8Mathilda BjörklundF Bålsta IK
16.59
SB
  
9Rebecka Hallerth
15.99
Spårvägens FK
15.99
  
10Molly Broback
Molly Broback 01, Sävedalen
15.01
Sävedalens AIK
15.01
PB
  
11Hillevi CarlssonFalu IK
14.66
  
Storm22.5022.9923.0423.1123.53x
Andersson19.1020.2519.5119.10xx
Ahlberg
Kamga
Ståhl
Götberg
Lindfors
Björklund
Hallerth
Broback
Carlsson