0
17.4 | |
17.4 | |
21.4 | |
1.4 | |
14.4 | |
17.3 | |
7.4 | |
16.3 | |
29.3 | |
7.4 | |
7.4 | |
14.4 | |
13.4 | |
10.4 | |
27.3 | |
7.4 | |
6.4 | |
9.4 | |
7.4 | |
1.4 | |
6.4 | |
7.4 | |
6.4 | |
28.3 | |
23.3 | |
16.3 | |
4.2 | |
16.3 | |
29.3 | |
29.3 | |
23.3 | |
26.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23.3 | |
22.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23‐24.3 | |
19‐21.3 | |
15‐16.3 | |
15‐16.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
17.3 | |
10.3 | |
3.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
3.3 | |
21.2 | |
5.3 | |
2.3 | |
2‐3.3 | |
3.3 | |
2‐3.3 | |
2‐3.3 | |
1‐3.3 | |
2.3 | |
29.2 | |
27.2 | |
29.2 | |
27.2 | |
14.2 | |
27.2 | |
27.2 | |
25.2 | |
25.2 | |
24‐25.2 | |
24.2 | |
24‐25.2 | |
21.2 | |
22.2 | |
22.2 | |
21.2 | |
16.2 |
Män | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M 60 m Inne Final A Final | Inne | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Reece Prescod Reece Prescod 96, GBR 6.53 | 96 | GBR | 6.53 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Arthur Gue Cissé Arthur Gue Cissé 96, CIV 6.53 | 96 | CIV | 6.53 | =PB NR | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Filippo Tortu Filippo Tortu 98, ITA 6.59 | 98 | ITA | 6.59 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Kevin Kranz Kevin Kranz 98, GER 6.61 | 98 | GER | 6.61 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Zdeněk Stromšík Zdeněk Stromšík 94, CZE 6.68 | 94 | CZE | 6.68 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Joshua Hartmann Joshua Hartmann 99, GER 6.69 | 99 | GER | 6.69 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Reece Prescod Reece Prescod 96, GBR 6.63 | 96 | GBR | 6.63 | =SB | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Filippo Tortu Filippo Tortu 98, ITA 6.63 | 98 | ITA | 6.63 | = | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Joshua Hartmann Joshua Hartmann 99, GER 6.67 | 99 | GER | 6.67 | = | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Barakat Al-Harthi Barakat Al-Harthi 88, OMA 6.73 | 88 | OMA | 6.73 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Julian Reus Julian Reus 88, GER 6.81 | 88 | GER | 6.81 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Lucas Jakubczyk Lucas Jakubczyk 85, GER 6.95 | 85 | GER | 6.95 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Arthur Gue Cissé Arthur Gue Cissé 96, CIV 6.57 | 96 | CIV | 6.57 | =PB | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Kevin Kranz Kevin Kranz 98, GER 6.60 | 98 | GER | 6.60 | =PB | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Zdeněk Stromšík Zdeněk Stromšík 94, CZE 6.67 | 94 | CZE | 6.67 | =SB | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Austin Hamilton Austin Hamilton 97, SWE 6.72 | 97 | SWE | 6.72 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Roy Schmidt Roy Schmidt 91, GER 6.77 | 91 | GER | 6.77 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Luis Brandner Luis Brandner 00, GER 6.82 | 00 | GER | 6.82 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M 60 m häck Inne Final A Final | Inne | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Pascal Martinot-Lagarde Pascal Martinot-Lagarde 91, FRA 7.62 | 91 | FRA | 7.62 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Gregor Traber Gregor Traber 92, GER 7.65 | 92 | GER | 7.65 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Balázs Baji Balázs Baji 89, HUN 7.76 | 89 | HUN | 7.76 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Erik Balnuweit Erik Balnuweit 88, GER 7.77 | 88 | GER | 7.77 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Martin Vogel Martin Vogel 92, GER 7.84 | 92 | GER | 7.84 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Artur Noga Artur Noga 88, POL 7.85 | 88 | POL | 7.85 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M Stav Inne Final A Final | Inne | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Sam Kendricks Sam Kendricks 92, USA 5.86 | 92 | USA | 5.86 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Piotr Lisek Piotr Lisek 92, POL 5.76 | 92 | POL | 5.76 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Paweł Wojciechowski Paweł Wojciechowski 89, POL 5.76 | 89 | POL | 5.76 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Robert Sobera Robert Sobera 91, POL 5.66 | 91 | POL | 5.66 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Malte Mohr Malte Mohr 86, GER 5.56 | 86 | GER | 5.56 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Thiago Braz Thiago Braz 93, BRA 5.56 | 93 | BRA | 5.56 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Bo Kanda Lita Baehre Bo Kanda Lita Baehre 99, GER 5.56 | 99 | GER | 5.56 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Stanley Joseph Stanley Joseph 91, FRA 5.46 | 91 | FRA | 5.46 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M Diskus Inne Final A Final | Inne | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Lukas Weißhaidinger Lukas Weißhaidinger 92, AUT 63.06 | 92 | AUT | 63.06 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Martin Wierig Martin Wierig 87, GER 62.55 | 87 | GER | 62.55 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Christoph Harting Christoph Harting 90, GER 61.06 | 90 | GER | 61.06 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Ola Stunes Isene Ola Stunes Isene 95, NOR 60.77 | 95 | NOR | 60.77 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kvinnor | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 60 m Inne Final A Final | Inne | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Kristal Awuah Kristal Awuah 99, GBR 7.19 | 99 | GBR | 7.19 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Klára Seidlová Klára Seidlová 94, CZE 7.27 | 94 | CZE | 7.27 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Gina Lückenkemper Gina Lückenkemper 96, GER 7.30 | 96 | GER | 7.30 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Remona Burchell Remona Burchell 91, JAM 7.30 | 91 | JAM | 7.30 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Gayon Evans Gayon Evans 90, JAM 7.33 | 90 | JAM | 7.33 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Sina Mayer Sina Mayer 95, GER 7.46 | 95 | GER | 7.46 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Kristal Awuah Kristal Awuah 99, GBR 7.25 | 99 | GBR | 7.25 | =PB | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Gina Lückenkemper Gina Lückenkemper 96, GER 7.26 | 96 | GER | 7.26 | =SB | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Klára Seidlová Klára Seidlová 94, CZE 7.31 | 94 | CZE | 7.31 | =SB | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Gayon Evans Gayon Evans 90, JAM 7.35 | 90 | JAM | 7.35 | =SB | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Hajar Saad Al-Khaldi Hajar Saad Al-Khaldi 95, BRN 7.51 | 95 | BRN | 7.51 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Serena Stenger Serena Stenger 00, GER 7.83 | 00 | GER | 7.83 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Remona Burchell Remona Burchell 91, JAM 7.34 | 91 | JAM | 7.34 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Sina Mayer Sina Mayer 95, GER 7.39 | 95 | GER | 7.39 | =SB | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Chantal Butzek Chantal Butzek 97, GER 7.39 | 97 | GER | 7.39 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Gina Akpe-Moses Gina Akpe-Moses 99, IRL 7.45 | 99 | IRL | 7.45 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Viktoria Dönicke Viktoria Dönicke 99, GER 7.54 | 99 | GER | 7.54 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Bianca Williams Bianca Williams 93, GBR 7.55 | 93 | GBR | 7.55 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 60 m häck Inne Final A Final | Inne | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Pamela Dutkiewicz Pamela Dutkiewicz 91, GER 7.89 | 91 | GER | 7.89 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Cindy Roleder Cindy Roleder 89, GER 7.91 | 89 | GER | 7.91 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Elvira Herman Elvira Herman 97, BLR 7.97 | 97 | BLR | 7.97 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Luca Kozák Luca Kozák 96, HUN 8.07 | 96 | HUN | 8.07 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Louisa Grauvogel Louisa Grauvogel 96, GER 8.12 | 96 | GER | 8.12 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Andrea Ivančević Andrea Ivančević 84, CRO 8.21 | 84 | CRO | 8.21 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Pamela Dutkiewicz Pamela Dutkiewicz 91, GER 7.95 | 91 | GER | 7.95 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Andrea Ivančević Andrea Ivančević 84, CRO 8.10 | 84 | CRO | 8.10 | = | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Louisa Grauvogel Louisa Grauvogel 96, GER 8.18 | 96 | GER | 8.18 | = | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Stephanie Bendrat Stephanie Bendrat 91, AUT 8.28 | 91 | AUT | 8.28 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Vanessa Hammerschmidt Vanessa Hammerschmidt 98, GER 8.40 | 98 | GER | 8.40 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Eline Berings Eline Berings 86, BEL DQ | 86 | BEL | DQ | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Cindy Roleder Cindy Roleder 89, GER 8.01 | 89 | GER | 8.01 | =SB | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Elvira Herman Elvira Herman 97, BLR 8.05 | 97 | BLR | 8.05 | = | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Luca Kozák Luca Kozák 96, HUN 8.15 | 96 | HUN | 8.15 | = | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Cindy Ofili Cindy Ofili 94, GBR 8.26 | 94 | GBR | 8.26 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Monika Zapalska Monika Zapalska 94, GER 8.42 | 94 | GER | 8.42 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Viktoria Müller Viktoria Müller 96, GER 8.48 | 96 | GER | 8.48 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K Längd Inne Final A Final | Inne | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Malaika Mihambo Malaika Mihambo 94, GER 6.99 | 94 | GER | 6.99 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Maryna Bekh-Romanchuk Maryna Bekh-Romanchuk 95, UKR 6.73 | 95 | UKR | 6.73 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Ivana Španović Ivana Španović 90, SRB 6.65 | 90 | SRB | 6.65 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Ksenija Balta Ksenija Balta 86, EST 6.56 | 86 | EST | 6.56 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Alina Rotaru Alina Rotaru 93, ROU 6.49 | 93 | ROU | 6.49 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Milica Gardašević Milica Gardašević 98, SRB 6.37 | 98 | SRB | 6.37 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Yariagnis Argüelles Yariagnis Argüelles 84, POR 6.28 | 84 | POR | 6.28 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Sosthene Taroum Moguenara Sosthene Taroum Moguenara 89, GER 6.16 | 89 | GER | 6.16 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Caroline Joyeux Caroline Joyeux 01, GER 5.95 | 01 | GER | 5.95 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K Diskus Inne Final A Final | Inne | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Nadine Müller Nadine Müller 85, GER 63.89 | 85 | GER | 63.89 | =PB WR | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Claudine Vita Claudine Vita 96, GER 62.19 | 96 | GER | 62.19 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Shanice Craft Shanice Craft 93, GER 60.23 | 93 | GER | 60.23 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Liliana Cá Liliana Cá 86, POR 44.33 | 86 | POR | 44.33 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|