24.6
23.6
20.6
23.6
23.6
23.6
21.6
19.6
12.6
20.6
15‐16.6
22.6
22.6
21.6
21.6
19.6
19.6
19.6
19.6
22.6
22.6
22.6
22.6
22.6
23.6
12.6
12.6
17.6
19.6
22.6
22.6
19.6
19.6
16.6
3.6
22.6
16.6
19‐20.6
20.6
19‐20.6
19.6
19.6
12.6
17.6
17.6
16.6
15.6
8.6
6.6
19.6
3.6
19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
8.6
17.6
16.6
18.6
11.6
20.6
20.6
20.6
20.6
15.6
10.6
19‐20.6
20.6
20.6
20.6
20.6
20.6
20.6
19‐20.6
19.6
19‐20.6
19.6
20.6
19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
15.6
15.6
16.6
12.6
11‐13.6
17.6
17.6
17.6
16.6
17.6
16.6
17.6
Arena: Telekonsult Arena   Arrangör: IFK Växjö
Tävlande: 108 (40+68)   Starter: 181 (66+115)
Män
M 60 m     
Inne 19 jan

Final A

Final
Inne 19 jan
1Frederik Schou-Nielsen
Frederik Schou-Nielsen 96, DEN
6.87
96DEN
6.87
=PB
  
2Bimo Soenarso
Bimo Soenarso 01, KFUM Örebro
6.96
KFUM Örebro
6.96
SB
  
3Jonatan Hirsh
Jonatan Hirsh 98, KFUM Örebro
6.97
KFUM Örebro
6.97
  
4Angelos Roussos
6.97
Örgryte IS
6.97
PB
  
5Thomas Jones
6.98
Kyrkhults SK
6.98
PB
  
6Grigorios KyriakoudisHässelby SK
6.99
  
8Andreas Trajkovski
Andreas Trajkovski 93, DEN
7.07
93DEN
7.07
  
Peter Andersson
Peter Andersson 99, DEN
7.05
99DEN
7.05
SB
  
Peter Andersson
Peter Andersson 99, DEN
7.07
99DEN
7.07
  
Heat 1
19 jan
19 jan
1Andreas Trajkovski
Andreas Trajkovski 93, DEN
7.01
93DEN
7.01
SB
  
Heat 2
19 jan
19 jan
1Frederik Schou-Nielsen
Frederik Schou-Nielsen 96, DEN
6.87
96DEN
6.87
=PB
  
2Jonatan Hirsh
Jonatan Hirsh 98, KFUM Örebro
7.00
KFUM Örebro
7.00
  
Heat 4
19 jan
19 jan
1Thomas Jones
6.99
Kyrkhults SK
6.99
PB
  
Heat 5
19 jan
19 jan
1Grigorios KyriakoudisHässelby SK
6.97
PB
  
M 200 m     
Inne 20 jan

Final A

Final
Inne 20 jan
1Carl Bengtström
21.41
Örgryte IS
21.41
PB
  
3 SWE P19 AT
2Erik Annerfalk
21.49
Ullevi FK
21.49
SB
  
3Adam Denguir
21.80
Ullevi FK
21.80
SB
  
Andreas Trajkovski
Andreas Trajkovski 93, DEN
22.69
93DEN
22.69
SB
  
Jacob Aagaard Jensen
Jacob Aagaard Jensen 97, DEN
22.80
97DEN
22.80
PB
  
Mathias Astrup
Mathias Astrup 99, DEN
22.92
99DEN
22.92
SB
  
Peter Andersson
Peter Andersson 99, DEN
23.11
99DEN
23.11
SB
  
Mikkel Klejnstrup
Mikkel Klejnstrup 86, DEN
23.16
86DEN
23.16
SB
  
Martin Holbøl Kristensen
Martin Holbøl Kristensen 92, DEN
23.78
92DEN
23.78
SB
  
Final B
20 jan
20 jan
1Sidney Léger
21.95
Hammarby IF
21.95
PB
  
Final C
20 jan
20 jan
1Anders Pihlblad
Anders Pihlblad 98, KFUM Örebro
21.98
KFUM Örebro
21.98
PB
  
Final E
20 jan
20 jan
2Sebastian Sund Frandsen
Sebastian Sund Frandsen 98, DEN
23.15
98DEN
23.15
PB
  
M 400 m     
Inne 19 jan

Final A

Final
Inne 19 jan
1Carl Bengtström
47.78
Örgryte IS
47.78
SB
  
Gustav Lundholm Nielsen
Gustav Lundholm Nielsen 98, DEN
48.93
98DEN
48.93
PB
  
Jacob Aagaard Jensen
Jacob Aagaard Jensen 97, DEN
50.03
97DEN
50.03
PB
  
Mathias Astrup
Mathias Astrup 99, DEN
50.48
99DEN
50.48
SB
  
Final B
19 jan
19 jan
4Philip Braun
Philip Braun 90, DEN
50.15
90DEN
50.15
SB
  
5Martin Holbøl Kristensen
Martin Holbøl Kristensen 92, DEN
52.46
92DEN
52.46
SB
  
Final C
19 jan
19 jan
5Mikkel Klejnstrup
Mikkel Klejnstrup 86, DEN
51.95
86DEN
51.95
SB
  
M 800 m     
Inne 20 jan

Final A

Final
Inne 20 jan
1Nick Jensen
Nick Jensen 91, DEN
1:51.12
91DEN
1:51.12
SB
  
2Christian Sand Clausen
Christian Sand Clausen 96, DEN
1:51.38
96DEN
1:51.38
PB
  
3Benjamin Åberg
1:53.05
Hälle IF
1:53.05
PB
  
4William Devantier
William Devantier 00, DEN
1:55.08
00DEN
1:55.08
PB
  
M 60 m häck     
Inne 20 jan

Final A

Final
Inne 20 jan
1Alexander Brorsson
Alexander Brorsson 90, Athletics 24Seven
7.87
Athletics 24Seven SK
7.87
SB
  
2Max Hrelja
7.97
Malmö AI
7.97
  
3Anton Levin
7.99
Malmö AI
7.99
  
4Petter Gustafsson
Petter Gustafsson 94, Hakarpspojkarna
8.02
IK Hakarpspojkarna
8.02
PB
  
5Elias Martinsson
8.13
Mölndals AIK
8.13
SB
  
Sebastian Sund Frandsen
Sebastian Sund Frandsen 98, DEN
8.50
98DEN
8.50
  
Christian Gundersen
Christian Gundersen 99, DEN
8.76
99DEN
8.76
PB
  
Nikolaj Graves
Nikolaj Graves 98, DEN
8.85
98DEN
8.85
PB
  
Heat 1
20 jan
20 jan
1Anton Levin
7.96
Malmö AI
7.96
SB
  
2Elias Martinsson
8.17
Mölndals AIK
8.17
=SB
  
Heat 2
20 jan
20 jan
1Alexander Brorsson
Alexander Brorsson 90, Athletics 24Seven
7.96
Athletics 24Seven SK
7.96
SB
  
4Massin Ait Bouziad
Massin Ait Bouziad 95, DEN
8.69
95DEN
8.69
SB
  
Heat 3
20 jan
20 jan
1Max Hrelja
7.94
Malmö AI
7.94
SB
  
2Petter Gustafsson
Petter Gustafsson 94, Hakarpspojkarna
8.09
IK Hakarpspojkarna
8.09
  
M Höjd     
Inne 20 jan

Final A

Final
Inne 20 jan
1Simon Wiklund
2.11
IK Wilske
2.11
PB
  
2Kenneth Pedersen
Kenneth Pedersen 97, DEN
2.03
97DEN
2.03
PB
  
3Hampus Carlens
2.01
IFK Lidingö
2.01
  
M Stav     
Inne 19 jan

Final A

Final
Inne 19 jan
1Marcus NilssonHögby IF
5.00
SB
  
M Längd     
Inne 20 jan

Final A

Final
Inne 20 jan
1Andreas CarlssonIK Ymer
7.34
SB
  
2Carl af Forselles
7.34
Hässelby SK
7.34
PB
  
11Massin Ait Bouziad
Massin Ait Bouziad 95, DEN
6.29
95DEN
6.29
SB
  
Christian Gundersen
Christian Gundersen 99, DEN
6.00
99DEN
6.00
SB
  
Nikolaj Graves
Nikolaj Graves 98, DEN
5.94
98DEN
5.94
SB
  
M Tresteg     
Inne 19 jan

Final A

Final
Inne 19 jan
1Jesper Hellström
15.77
Hässelby SK
15.77
SB
  
Jannick Bagge
Jannick Bagge 94, DEN
14.79
94DEN
14.79
SB
  
P19 60 m häck (99.1 cm)     
Inne 20 jan

Final A

Final
Inne 20 jan
1Carl af Forselles
8.12
Hässelby SK
8.12
  
2Thomas Jones
8.15
Kyrkhults SK
8.15
PB
  
Final B
20 jan
20 jan
1Carl af Forselles
8.08
Hässelby SK
8.08
PB
  
2Thomas Jones
8.20
Kyrkhults SK
8.20
PB
  
Kvinnor
K 60 m     
Inne 19 jan

Final A

Final
Inne 19 jan
1Fatou Sowe
7.41
Malmö AI
7.41
PB
  
2Louise Østergård
Louise Østergård 94, DEN
7.49
94DEN
7.49
PB
  
3Astrid Glenner-Frandsen
Astrid Glenner-Frandsen 93, DEN
7.54
93DEN
7.54
  
4Kajsa KjellergrenIFK Halmstad
7.63
SB
  
5Julia WennerstenIK Ymer
7.63
PB
  
6Emilia KjellbergIFK Sunne
7.73
  
7Ida Thunberg
Ida Thunberg 99, KFUM Örebro
7.74
KFUM Örebro
7.74
  
8Wilma RosenquistMalmö AI
7.79
  
Amanda Bergsten
Amanda Bergsten 94, DEN
8.12
94DEN
8.12
PB
  
Mathilde Zeuthen Pedersen
Mathilde Zeuthen Pedersen 99, DEN
8.31
99DEN
8.31
PB
  
Final B
19 jan
19 jan
1Binai AhmadKA 2 IF
7.80
SB
  
2Mette Graversgaard
Mette Graversgaard 95, DEN
7.82
95DEN
7.82
  
3Ida Nilsson
Ida Nilsson 98, Hovslätt
7.85
Hovslätts IK
7.85
SB
  
4Nikki Berglund
Nikki Berglund 94, Färjestaden
7.85
FIK Färjestaden
7.85
  
5Linnéa Agefjäll
Linnéa Agefjäll 97, Linköpings GIF
7.90
Linköpings GIF
7.90
  
6Freja AndersdotterMalmö AI
7.98
  
Heat 1
19 jan
19 jan
1Kajsa KjellergrenIFK Halmstad
7.66
SB
  
2Julia WennerstenIK Ymer
7.69
PB
  
3Linnéa Agefjäll
Linnéa Agefjäll 97, Linköpings GIF
7.87
Linköpings GIF
7.87
SB
  
Heat 2
19 jan
19 jan
1Emilia KjellbergIFK Sunne
7.72
SB
  
2Mette Graversgaard
Mette Graversgaard 95, DEN
7.80
95DEN
7.80
SB
  
3Jonna Lindéen
7.80
Kalmar SK
7.80
PB
  
4Greta Deltin
7.82
Hässelby SK
7.82
SB
  
5Binai AhmadKA 2 IF
7.84
  
6Judith Wagersten
8.02
Örgryte IS
8.02
SB
  
Heat 3
19 jan
19 jan
1Astrid Glenner-Frandsen
Astrid Glenner-Frandsen 93, DEN
7.51
93DEN
7.51
  
2Ida Thunberg
Ida Thunberg 99, KFUM Örebro
7.72
KFUM Örebro
7.72
  
3Freja AndersdotterMalmö AI
7.82
PB
  
4Maja MaunsbachIFK Lund
7.90
PB
  
Heat 4
19 jan
19 jan
1Fatou Sowe
7.49
Malmö AI
7.49
PB
  
2Charlotte AnderssonHässelby SK
7.94
  
3Therese Bjureby
Therese Bjureby 97, Linköpings GIF
7.97
Linköpings GIF
7.97
SB
  
4Filippa Miller
8.02
Hovslätts IK
8.02
PB
  
Heat 5
19 jan
19 jan
1Wilma RosenquistMalmö AI
7.73
SB
  
2Nikki Berglund
Nikki Berglund 94, Färjestaden
7.84
FIK Färjestaden
7.84
PB
  
3Felicia AscardIFK Lund
7.96
SB
  
Heat 6
19 jan
19 jan
1Louise Østergård
Louise Østergård 94, DEN
7.58
94DEN
7.58
  
2Ida Nilsson
Ida Nilsson 98, Hovslätt
7.86
Hovslätts IK
7.86
SB
  
K 200 m     
Inne 20 jan

Final A

Final
Inne 20 jan
1Lisa Lilja
24.00
Ullevi FK
24.00
PB
  
2Daniella Busk
24.23
Malmö AI
24.23
PB
  
3Jessica Östlund
24.69
Hässelby SK
24.69
PB
  
4Pernilla NilssonMalmö AI
24.92
SB
  
Final B
20 jan
20 jan
1Wilma RosenquistMalmö AI
24.68
PB
  
2Emelie RantzowIK Ymer
24.75
PB
  
K 400 m     
Inne 19 jan

Final A

Final
Inne 19 jan
1Elise Malmberg
Elise Malmberg 95, Hässleholm
55.30
Hässleholms AIS
55.30
SB
  
2Lisa Lilja
56.43
Ullevi FK
56.43
PB
  
Annemarie Nissen
Annemarie Nissen 94, DEN
58.50
94DEN
58.50
PB
  
Freja Wærness
Freja Wærness 00, DEN
1:00.77
00DEN
1:00.77
SB
  
K 800 m     
Inne 20 jan

Final A

Final
Inne 20 jan
1Laura Nørrung Poulsen
Laura Nørrung Poulsen 00, DEN
2:10.62
00DEN
2:10.62
PB
  
Annemarie Nissen
Annemarie Nissen 94, DEN
2:11.45
94DEN
2:11.45
PB
  
Freja Wærness
Freja Wærness 00, DEN
2:14.14
00DEN
2:14.14
  
K 60 m häck     
Inne 20 jan

Final A

Final
Inne 20 jan
1Tilde Johansson
8.28
Falkenbergs IK
8.28
  
2Tess Hertz Saebbö
Tess Hertz Saebbö 98, Göteborgs KIK
8.55
Göteborgs KIK
8.55
  
4Jonna Lindéen
8.60
Kalmar SK
8.60
PB
  
5Estelle MontlerUllevi FK
8.66
SB
  
6Julia WennerstenIK Ymer
8.70
  
7Thea Haahr
Thea Haahr 91, DEN
8.71
91DEN
8.71
PB
  
Heat 1
20 jan
20 jan
1Lovisa KarlssonHögby IF
8.59
PB
  
2Estelle MontlerUllevi FK
8.71
SB
  
3Lovisa KarlssonHögby IF
8.59
=PB
  
3Therese Bjureby
Therese Bjureby 97, Linköpings GIF
8.81
Linköpings GIF
8.81
PB
  
Heat 2
20 jan
20 jan
1Freja AndersdotterMalmö AI
8.87
PB
  
2Klara Rådbo
8.92
Hässelby SK
8.92
PB
  
3Alma KilpeläinenLjungby FIK
9.07
SB
  
Heat 3
20 jan
20 jan
1Tilde Johansson
8.14
Falkenbergs IK
8.14
PB
  
4 SWE AT, 2 SWE F19 AT
2Tess Hertz Saebbö
Tess Hertz Saebbö 98, Göteborgs KIK
8.50
Göteborgs KIK
8.50
PB
  
3Jonna Lindéen
8.65
Kalmar SK
8.65
PB
  
4Ida Thunberg
Ida Thunberg 99, KFUM Örebro
8.72
KFUM Örebro
8.72
  
5Julia WennerstenIK Ymer
8.78
  
6Thea Haahr
Thea Haahr 91, DEN
8.79
91DEN
8.79
  
K Höjd     
Inne 19 jan

Final A

Final
Inne 19 jan
1Maja Nilsson
1.85
Örgryte IS
1.85
SB
  
2Louise EkmanGefle IF
1.83
SB
  
3Ebba Jungmark
1.81
Mölndals AIK
1.81
SB
  
4Klara Rådbo
1.70
Hässelby SK
1.70
SB
  
K Stav     
Inne 20 jan

Final A

Final
Inne 20 jan
1Michaela Meijer
4.57
Örgryte IS
4.57
SB
  
2Angelica BengtssonHässelby SK
4.47
SB
  
3Hanna Jansson
4.07
Ullevi FK
4.07
SB
  
4Fanny Berglund
3.97
Örgryte IS
3.97
SB
  
5Malin Dahlström
3.87
Örgryte IS
3.87
SB
  
6Alva Sundin
3.87
Täby IS
3.87
  
7Filippa Miller
3.87
Hovslätts IK
3.87
PB
  
4.374.474.574.674.77
Meijero-o-xxx
Bengtssonoo-xxx
Jansson
Berglund
Dahlström
Sundin
Miller
K Längd     
Inne 19 jan

Final A

Final
Inne 19 jan
1Tilde Johansson
6.30
Falkenbergs IK
6.30
PB
  
Mathilde Zeuthen Pedersen
Mathilde Zeuthen Pedersen 99, DEN
5.05
99DEN
5.05
  
K Tresteg     
Inne 20 jan

Final A

Final
Inne 20 jan
1Maja Åskag
Maja Åskag 02, Råby-Rekarne
12.41
Råby-Rekarne FIF
12.41
SB
  
K Kula     
Inne 19 jan

Final A

Final
Inne 19 jan
1Frida Åkerström
16.61
Hässelby SK
16.61
PB
  
Åkerström15.90x15.88xx16.61
F19 60 m häck (76.2 cm, 8.5 m)     
Inne
Inne
Heat 1
20 jan
20 jan
2Clara Fallenius
9.17
Hässelby SK
9.17
PB
  
Heat 2
20 jan
20 jan
1Tove Larsson
9.04
IFK Växjö
9.04
PB
  
2Sophie ReidIK Ymer
9.06
PB
  
Heat 3
20 jan
20 jan
1Ebba ÅhmanIK Ymer
8.84
PB
  
F17 60 m     
Inne 19 jan

Final A

Final
Inne 19 jan
1Nikki AnderbergMalmö AI
7.71
SB
  
2Famke PerssonIFK Lund
7.81
PB
  
3Wilma Svenson
Wilma Svenson 03, Oskarshamn
7.82
Oskarshamns SK
7.82
PB
  
4Olivia Stridh
7.91
Malmö AI
7.91
SB
  
5Laura Iversen
7.99
IFK Växjö
7.99
PB
  
6Ebba Gustafsson
8.02
Mölndals AIK
8.02
SB
  
Final B
19 jan
19 jan
1Nikki AnderbergMalmö AI
7.77
SB
  
2Famke PerssonIFK Lund
7.83
PB
  
Heat 3
19 jan
19 jan
1Olivia Stridh
7.95
Malmö AI
7.95
SB
  
Heat 6
19 jan
19 jan
1Wilma Svenson
Wilma Svenson 03, Oskarshamn
7.96
Oskarshamns SK
7.96
SB
  
F17 60 m häck (76.2 cm, 8.5 m)     
Inne 20 jan

Final A

Final
Inne 20 jan
1Ebba ÅhmanIK Ymer
8.72
PB
  
2Sophie ReidIK Ymer
8.92
PB
  
3Tove Larsson
9.01
IFK Växjö
9.01
PB
  
4Clara Fallenius
9.06
Hässelby SK
9.06
PB
  
F15 60 m     
Inne 19 jan

Final A

Final
Inne 19 jan
1Elvira Tanderud
Elvira Tanderud 04, Trollhättan FIK
7.75
Trollhättan FIK
7.75
PB
  
3Lovis MathissonKA 2 IF
7.96
PB
  
4Emilia FranzénKlippans FK
8.00
  
Heat 3
19 jan
19 jan
2Emilia FranzénKlippans FK
7.98
PB
  
Heat 5
19 jan
19 jan
1Elvira Tanderud
Elvira Tanderud 04, Trollhättan FIK
7.78
Trollhättan FIK
7.78
PB
  
F15 60 m häck (76.2 cm, 8 m)     
Inne 20 jan

Final A

Final
Inne 20 jan
1Linnéa Svanhall
Linnéa Svanhall 04, Färjestaden
8.88
FIK Färjestaden
8.88
PB
  
2Emilia JohanssonKlippans FK
9.02
PB
  
Heat 3
20 jan
20 jan
1Linnéa Svanhall
Linnéa Svanhall 04, Färjestaden
8.93
FIK Färjestaden
8.93
PB
  
Heat 4
20 jan
20 jan
1Elin Molinder
9.11
Mölndals AIK
9.11
PB
  
F14 60 m     
Inne 19 jan

Final A

Final
Inne 19 jan
1Emilia JohanssonKlippans FK
7.96
  
Heat 3
19 jan
19 jan
1Emilia JohanssonKlippans FK
7.94
PB
  
2Helmi Hjortbäck
8.01
Sävedalens AIK
8.01
PB