11.9
8.9
25.8
26.9
6.9
6.9
25.9
23.9
25.9
23.9
19.9
16.9
5.9
25.9
26.9
26.9
26.9
26.9
26.9
26.9
25.9
25.9
25.9
25.9
25.9
25.9
24.9
23.9
23.9
19.9
18.9
18.9
12.9
8.9
5.9
22.9
19.9
4.9
25.9
18‐19.9
25.9
25.9
18.9
18.9
23.9
12.8
22.9
22.9
22.9
22.9
23.9
22.9
22.9
18.9
19.9
22.9
22.9
16.9
11.9
19.9
11.9
21.9
25.6
22.9
16.9
11‐12.9
29.8
18.9
16.9
12.9
18‐19.9
19.9
20.9
19.9
19.9
19.9
18.9
16.9
15.9
5.9
12.9
18.9
18‐19.9
18.9
18‐19.9
19.9
19.9
18.9
16.9
13.9
16.9
16.9
14.9
13.9
12.9
16.9
16.9
2.9
18.9
18.9
Tävlande: 78 (31+47)   Starter: 81 (32+49)

Män
M 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
7Hannes Kvist Wirdmo
Hannes Kvist Wirdmo 94, Athletics 24Seven
7.05
Athletics 24Seven SK
7.05
SB
  
Final B
1Nils Nilsson GottMalmö AI
7.46
PB
  
4Anders Pihlblad
Anders Pihlblad 98, KFUM Örebro
7.09
KFUM Örebro
7.09
PB
  
Heat 1
5Jesper SimonssonIK Orient
7.38
PB
  
6Leon Johansson
7.49
Hammarby IF
7.49
PB
  
Heat 2
4Sidney Léger
7.07
Hammarby IF
7.07
  
7Teodor Sobczyk
7.42
Hovslätts IK
7.42
PB
  
Heat 3
2Johan Claeson
Johan Claeson 01, Linköpings GIF
7.27
Linköpings GIF
7.27
PB
  
Heat 4
4Alexander Andersson
Alexander Andersson 94, Athletics 24Seven
7.06
Athletics 24Seven SK
7.06
SB
  
Heat 6
1Artur Engström
7.10
Örgryte IS
7.10
SB
  
M 400 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Carl Hedin
Carl Hedin 01, Eksjö Södra
53.79
Eksjö Södra IK
53.79
PB
  
2Kasper KadestålMalmö AI
48.27
PB
  
Final C
2Jonathan Appel
Jonathan Appel 04, Linköpings GIF
55.84
Linköpings GIF
55.84
PB
  
M 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Oscar Reinholdsson
2:19.83
Hässelby SK
2:19.83
PB
  
M 1500 m     
Inne

Final A

Final
Inne
4Abdinur Aden
4:22.38
IFK Växjö
4:22.38
PB
  
5Henrik Nord
4:25.29
Ystads IF
4:25.29
SB
  
M Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
7Oliver Lundström
4.37
KFUM Örebro
4.37
PB
  
M Tresteg     
Inne

Final A

Final
Inne
7Niklas Lundberg
11.11
KA 2 IF
11.11
PB
  
P19 Kula (6.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
3Karl WållgrenIK Lerum FI
12.03
PB
  
P17 60 m     
Inne
Inne
Heat 1
3Marcus Blixt
7.50
Mölndals AIK
7.50
PB
  
Heat 2
3David Ulstein
7.39
Mölndals AIK
7.39
PB
  
Heat 3
2Michael JohanssonIK Ymer
7.49
SB
  
3Marcel SchweikartMölndals AIK
7.50
PB
  
P17 1500 m     
Inne

Final A

Final
Inne
3Truls Månsson
4:31.30
Åhus FIK
4:31.30
  
P17 Tresteg     
Inne

Final A

Final
Inne
6Philip Bayer
11.60
Mölndals AIK
11.60
PB
  
P17 Kula (5.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
6Erik Bohman
11.22
IK Lerum FI
11.22
PB
  
P15 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Alex Apelgrim
7.29
Örgryte IS
7.29
PB
  
2Lucas Lindberg
7.40
Hässelby SK
7.40
PB
  
3Tristan Heno
Tristan Heno 04, IFK Göteborg
7.52
IFK Göteborg
7.52
PB
  
Heat 1
3Isac Svensson
7.71
IFK Halmstad
7.71
  
P15 Tresteg     
Inne

Final A

Final
Inne
5Tristan Heno
Tristan Heno 04, IFK Göteborg
10.82
IFK Göteborg
10.82
PB
  
P14 Kula (4.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Leo Karlevo
Leo Karlevo 05, Sävedalen
11.51
Sävedalens AIK
11.51
PB
  
Kvinnor
K 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Stella Johansson
Stella Johansson 07, IFK Göteborg
8.23
IFK Göteborg
8.23
PB
  
5Elin Molinder
8.03
Mölndals AIK
8.03
  
6Filippa Palmås
Filippa Palmås 04, IFK Göteborg
8.08
IFK Göteborg
8.08
PB
  
7Nicole Nyberg
8.13
Hässelby SK
8.13
PB
  
Heat 2
5Judith Wagersten
8.02
Örgryte IS
8.02
=SB
  
Heat 3
7Vanja Blomberg
8.07
Klippans FK
8.07
SB
  
Heat 5
6Josefine Olsson
8.25
Hässleholms AIS
8.25
SB
  
Heat 6
5Angelica BengtssonHässelby SK
8.19
=PB
  
K 400 m     
Inne

Final A

Final
Inne
3Lia Cederberg
59.85
Hässelby SK
59.85
PB
  
Final B
1Victoria JoängMalmö AI
57.70
SB
  
Final C
1Annika Faager
Annika Faager 76, Björnstorp
1:00.12
Björnstorps IF
1:00.12
PB
  
K 1500 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Nadja Rugland
4:42.21
Höörs IS
4:42.21
PB
  
8Marie Olsson
Marie Olsson 63, Björnstorp
5:23.59
Björnstorps IF
5:23.59
SB
  
K Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Anna Påsse
Anna Påsse 99, Göteborgs KIK
1.55
Göteborgs KIK
1.55
SB
  
K Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Nadja Casadei
Nadja Casadei 83, Athletics 24Seven
5.44
Athletics 24Seven SK
5.44
SB
  
1Angelica BengtssonHässelby SK
5.24
PB
  
1Alice Kjellander
Alice Kjellander 00, Göteborgs KIK
5.19
Göteborgs KIK
5.19
SB
  
2Ida Nilsson
Ida Nilsson 98, Hovslätt
5.97
Hovslätts IK
5.97
PB
  
2Greta Deltin
4.90
Hässelby SK
4.90
SB
  
7Freja AndersdotterMalmö AI
5.62
SB
  
8Clara Wågefjell
5.59
Örgryte IS
5.59
PB
  
F17 60 m     
Inne
Inne
Heat 2
1Selma JönssonÅhus FIK
8.04
SB
  
2Felicia Nordahl Vieira
8.10
Göteborgs KIK
8.10
SB
  
Heat 3
2Julia BernsIFK Lund
8.24
PB
  
Heat 4
1Felicia Åberg
8.10
Villstad GIF
8.10
SB
  
Heat 6
2Tove Larsson
8.09
IFK Växjö
8.09
PB
  
F17 400 m     
Inne
Inne
Final B
1Stina Pettersson
1:02.04
IK Lerum FI
1:02.04
PB
  
2Amanda Sörensson
1:02.45
Malmö AI
1:02.45
PB
  
3Sonia Fors
Sonia Fors 02, Sävedalen
1:02.71
Sävedalens AIK
1:02.71
SB
  
Final C
1Johanna Sjögren
Johanna Sjögren 02, Göteborgs KIK
1:04.91
Göteborgs KIK
1:04.91
=PB
  
F17 1500 m     
Inne

Final A

Final
Inne
2Filippa Zäll
Filippa Zäll 03, Ängelholm
5:02.79
Ängelholms IF
5:02.79
PB
  
F17 Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Nikki AnderbergMalmö AI
5.78
PB
  
1Moa Feldt
Moa Feldt 03, Hässleholm
4.89
Hässleholms AIS
4.89
PB
  
6Clara JohanssonKA 2 IF
5.08
PB
  
8Sofie HammarströmÖrgryte IS
5.02
PB
  
F15 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
2Nora Lindahl
7.88
Hässelby SK
7.88
  
Heat 1
2Elli Johansson
8.29
KA 2 IF
8.29
PB
  
Heat 3
1Nora Lindahl
7.85
Hässelby SK
7.85
PB
  
3Hilda Lindell
8.25
KA 2 IF
8.25
PB
  
Heat 5
3Ellen Hansson
8.20
Örgryte IS
8.20
PB
  
F15 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Linnéa Svanhall
Linnéa Svanhall 04, Färjestaden
1.67
FIK Färjestaden
1.67
PB
  
5Emilia Mandl
1.60
Malmö AI
1.60
PB
  
6Ella JovanovicMalmö AI
1.56
PB
  
9Emilia JohanssonKlippans FK
1.56
PB
  
F14 60 m     
Inne
Inne
Final B
1Ivana Pekic
Ivana Pekic 05, IFK Göteborg
8.22
IFK Göteborg
8.22
  
Heat 1
3Ella Uddenäs
8.21
Malmö AI
8.21
PB
  
Heat 9
1Linnea HermanssonHögby IF
8.17
PB
  
F14 Tresteg     
Inne

Final A

Final
Inne
9Linnéa Lind
9.51
Södra Vi IF
9.51
PB
  
F13 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
2Julia Englund
8.28
Malmö AI
8.28