0
14.4 | |
17.3 | |
7.4 | |
16.3 | |
29.3 | |
7.4 | |
7.4 | |
14.4 | |
13.4 | |
10.4 | |
27.3 | |
7.4 | |
6.4 | |
9.4 | |
7.4 | |
1.4 | |
6.4 | |
7.4 | |
6.4 | |
28.3 | |
23.3 | |
16.3 | |
4.2 | |
16.3 | |
29.3 | |
29.3 | |
23.3 | |
26.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23.3 | |
22.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23‐24.3 | |
19‐21.3 | |
15‐16.3 | |
15‐16.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
17.3 | |
10.3 | |
3.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
3.3 | |
21.2 | |
5.3 | |
2.3 | |
2‐3.3 | |
3.3 | |
2‐3.3 | |
2‐3.3 | |
1‐3.3 | |
2.3 | |
29.2 | |
27.2 | |
29.2 | |
27.2 | |
14.2 | |
27.2 | |
27.2 | |
25.2 | |
25.2 | |
24‐25.2 | |
24.2 | |
24‐25.2 | |
21.2 | |
22.2 | |
22.2 | |
21.2 | |
16.2 | |
19.2 | |
19.2 | |
18.2 | |
18.2 |
Män | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M 800 m Final A Final | |||||||||
2 | Tesfaldet Negash Tesfaldet Negash 82, Brännans FF 2:03.29 | 82 | Brännans FF | 2:03.29 | =PB | ||||
M 3000 m hinder Final A Final | |||||||||
1 | Wilhelm Olofsson Wilhelm Olofsson 00, IFK Umeå 11:25.37 | 00 | IFK Umeå | 11:25.37 | =PB | ||||
2 | Martin Jansson Martin Jansson 91, Söderhamn 11:37.22 | 91 | Söderhamns IF | 11:37.22 | =PB | ||||
M Diskus Final A Final | |||||||||
2 | Lukas Hamrin Lukas Hamrin 99, Timrå 44.11 | 99 | Timrå AIF | 44.11 | =PB | ||||
M Spjut Final A Final | |||||||||
1 | William Lindberg William Lindberg 99, Skellefteå AIK 47.26 | 99 | Skellefteå AIK | 47.26 | =PB | ||||
P17 2000 m hinder (83.8 cm) Final A Final | |||||||||
2 | Olof Persson Olof Persson 02, Strand 7:38.76 | 02 | Strands IF | 7:38.76 | =PB | ||||
P17 Stav Final A Final | |||||||||
1 | Simon Persson Simon Persson 02, Skellefteå AIK 2.53 | 02 | Skellefteå AIK | 2.53 | =PB | ||||
P17 Längd Final A Final | |||||||||
1 | Viktor Hällgren Viktor Hällgren 02, Skellefteå AIK 5.87 | 02 | Skellefteå AIK | 5.87 | +0.0 =PB | ||||
2 | Olle Bång Olle Bång 02, Umedalen 5.83 | 02 | Umedalens IF | 5.83 | +0.5 =PB | ||||
4 | Erik Liljeholm Erik Liljeholm 02, Umedalen 5.68 | 02 | Umedalens IF | 5.68 | –0.2 =PB | ||||
P17 Kula (5.0 kg) Final A Final | |||||||||
2 | Emil Isaksson Emil Isaksson 02, Piteå IF 11.43 | 02 | Piteå IF | 11.43 | =PB | ||||
P17 Diskus (1.5 kg) Final A Final | |||||||||
4 | Emil Isaksson Emil Isaksson 02, Piteå IF 25.57 | 02 | Piteå IF | 25.57 | =PB | ||||
P17 Spjut (700 g) Final A Final | |||||||||
1 | Nahom Tesfaye Nahom Tesfaye 02, Sundsvall 44.97 | 02 | Sundsvalls FI | 44.97 | =PB | ||||
P15 80 m | |||||||||
Heat 2 Vind: +3.1 | Vind: +3.1 | ||||||||
5 | Linus Olofsson Linus Olofsson 03, Boden FI 10.04w | 03 | Boden FI | 10.04w | |||||
P15 300 m Final A Final | |||||||||
1 | Alexander Nyström Alexander Nyström 03, Bollnäs 35.82 | 03 | Bollnäs FIK | 35.82 | =PB | ||||
P15 2000 m Final A Final | |||||||||
1 | Filip Svahn Filip Svahn 03, Sundsvall 6:38.02 | 03 | Sundsvalls FI | 6:38.02 | =PB | ||||
P15 Tresteg Final A Final | |||||||||
1 | Malte Edwardsson Malte Edwardsson 03, Bollnäs 12.77 | 03 | Bollnäs FIK | 12.77 | +1.7 =PB | ||||
2 | Odin Bonivart Odin Bonivart 03, Luleå 11.48 | 03 | Luleå FIF | 11.48 | +1.8 =PB | ||||
4 | Teodor Lundvall Teodor Lundvall 03, Bollnäs 11.35 | 03 | Bollnäs FIK | 11.35 | +1.2 =PB | ||||
P15 Diskus (1.0 kg) Final A Final | |||||||||
1 | Melker Albertsson Melker Albertsson 03, Brännans FF 49.22 | 03 | Brännans FF | 49.22 | =PB | ||||
5 | Odin Bonivart Odin Bonivart 03, Luleå 36.02 | 03 | Luleå FIF | 36.02 | =PB | ||||
6 | Eric Forsberg Eric Forsberg 03, Skellefteå AIK 35.57 | 03 | Skellefteå AIK | 35.57 | =PB | ||||
7 | Malte Edwardsson Malte Edwardsson 03, Bollnäs 34.23 | 03 | Bollnäs FIK | 34.23 | =PB | ||||
P14 2000 m Final A Final | |||||||||
1 | Benjamin Edman Benjamin Edman 04, Umedalen 6:34.40 | 04 | Umedalens IF | 6:34.40 | =PB | ||||
2 | Felix Ridderstråle Felix Ridderstråle 04, Piteå IF 6:47.30 | 04 | Piteå IF | 6:47.30 | =PB | ||||
P14 80 m häck (83.8 cm) Vind: +0.6 Final A Final | Vind: +0.6 | ||||||||
1 | Aron Swartz Aron Swartz 04, Östersunds GIF 12.47 | 04 | Östersunds GIF | 12.47 | =PB | ||||
P14 Kula (4.0 kg) Final A Final | |||||||||
1 | Linus Öhman Linus Öhman 04, Strand 11.35 | 04 | Strands IF | 11.35 | =PB | ||||
Kvinnor | |||||||||
K 2000 m Final A Final | |||||||||
1 | My Rundgren My Rundgren 03, Luleå 6:42.52 | 03 | Luleå FIF | 6:42.52 | =PB | ||||
1 | Alva Isaksson Alva Isaksson 04, Boden FI 6:48.39 | 04 | Boden FI | 6:48.39 | =PB | ||||
K 80 m häck (76.2 cm, 8 m) Vind: +0.3 Final A Final | Vind: +0.3 | ||||||||
2 | Casandra Johnson Casandra Johnson 04, Strand 13.23 | 04 | Strands IF | 13.23 | =PB | ||||
K 100 m häck Vind: +0.4 Final A Final | Vind: +0.4 | ||||||||
1 | Julia Söderberg Julia Söderberg 98, Sundsvall 15.34 | 98 | Sundsvalls FI | 15.34 | =PB | ||||
K 100 m häck (76.2 cm, 8.5 m) Vind: +0.4 Final A Final | Vind: +0.4 | ||||||||
1 | Pernilla Norgren Pernilla Norgren 02, Umedalen 15.61 | 02 | Umedalens IF | 15.61 | =PB | ||||
2 | Sofia Ömalm Sofia Ömalm 02, Gällivare SK 17.25 | 02 | Gällivare SK | 17.25 | =PB | ||||
K Höjd Final A Final | |||||||||
1 | Ally Robertsson Holmberg Ally Robertsson Holmberg 03, Skellefteå AIK 1.53 | 03 | Skellefteå AIK | 1.53 | =PB | ||||
K Stav Final A Final | |||||||||
1 | Sofie Wiklund Sofie Wiklund 01, Skellefteå AIK 3.20 | 01 | Skellefteå AIK | 3.20 | =PB | ||||
1 | Lovisa Blomqvist Lovisa Blomqvist 04, Marieby 2.53 | 04 | Marieby GIF | 2.53 | =PB | ||||
2 | Stina Häggström Stina Häggström 04, Skellefteå AIK 2.43 | 04 | Skellefteå AIK | 2.43 | =PB | ||||
3 | Stella Sällström Stella Sällström 04, IFK Umeå 2.43 | 04 | IFK Umeå | 2.43 | =PB | ||||
4 | Hilda Wallgren Hilda Wallgren 04, Skellefteå AIK 2.33 | 04 | Skellefteå AIK | 2.33 | =PB | ||||
5 | Tuva Weiland Tuva Weiland 04, Piteå IF 2.03 | 04 | Piteå IF | 2.03 | =PB | ||||
6 | Alma Sjöbom Alma Sjöbom 04, Sundsvall 2.03 | 04 | Sundsvalls FI | 2.03 | =PB | ||||
K Längd Final A Final | |||||||||
1 | Mirjam Skog Mirjam Skog 00, Umedalen 5.00 | 00 | Umedalens IF | 5.00 | +0.2 =PB | ||||
K Tresteg Final A Final | |||||||||
1 | Fia Viklund Fia Viklund 03, Skellefteå AIK 10.57 | 03 | Skellefteå AIK | 10.57 | +0.1 =PB | ||||
2 | Moa Mannberg Moa Mannberg 03, Umedalen 10.07 | 03 | Umedalens IF | 10.07 | +0.9 =PB | ||||
K Kula Final A Final | |||||||||
1 | Sandra Berglund Sandra Berglund 01, Trångsviken 11.06 | 01 | Trångsvikens IF | 11.06 | =PB | ||||
1 | Sandra Berglund Sandra Berglund 01, Trångsviken 11.06 | 01 | Trångsvikens IF | 11.06 | =PB | ||||
1 | Sandra Berglund Sandra Berglund 01, Trångsviken 11.06 | 01 | Trångsvikens IF | 11.06 | =PB | ||||
F17 Kula (3.0 kg) Final A Final | |||||||||
2 | Pernilla Norgren Pernilla Norgren 02, Umedalen 10.76 | 02 | Umedalens IF | 10.76 | =PB | ||||
5 | Harriet Hjern Harriet Hjern 02, Strand 10.05 | 02 | Strands IF | 10.05 | =PB | ||||
F15 Spjut (500 g) Final A Final | |||||||||
2 | Ally Robertsson Holmberg Ally Robertsson Holmberg 03, Skellefteå AIK 33.40 | 03 | Skellefteå AIK | 33.40 | =PB | ||||
3 | Emma Jansson Emma Jansson 03, Sundsvall 25.63 | 03 | Sundsvalls FI | 25.63 | =PB |