15.9
12.9
12.9
15.9
15.9
15.9
14.9
12.9
12.9
15.9
13.9
12.9
5.9
4.9
14.9
13.9
13.9
12.9
12.9
10.9
9.9
13.9
10.9
12.9
12.9
10.9
12.9
9.9
8.9
11‐12.9
12.9
5.9
3.9
11.9
12.9
11.9
11.9
8.9
11.9
9.9
2.9
11.9
11.9
8.9
8.9
8.9
8.9
11.9
11‐12.9
8.9
11.9
30.8
11‐12.9
12.9
13.9
11.9
19.6
21.8
8.9
11.9
4.9
7.9
9.9
9.9
8.9
4.9
7.9
10.9
11.9
10.9
8.9
5.9
11.9
11.9
11.7
20.6
4.9
8.9
8.9
28‐29.8
8.9
8.9
4‐5.9
4‐5.9
28.8
6.9
8.9
7.9
22.8
21.8
7.9
7.9
6.9
5.9
6.9
6.9
6.9
6.9
6.9
2.9
Tävlande: 44 (24+20)   Starter: 50 (27+23)

Män
M 800 m     


Final A

Final

2Tesfaldet Negash
Tesfaldet Negash 82, Brännans FF
2:03.29
Brännans FF
2:03.29
PB
  
M 3000 m hinder     


Final A

Final

1Wilhelm Olofsson
11:25.37
IFK Umeå
11:25.37
PB
  
2Martin Jansson
11:37.22
Söderhamns IF
11:37.22
PB
  
M Diskus     


Final A

Final

2Lukas Hamrin
44.11
Timrå AIF
44.11
PB
  
M Spjut     


Final A

Final

1William Lindberg
47.26
Skellefteå AIK
47.26
PB
  
P17 2000 m hinder (83.8 cm)     


Final A

Final

2Olof Persson
7:38.76
Strands IF
7:38.76
PB
  
P17 Stav     


Final A

Final

1Simon Persson
Simon Persson 02, Skellefteå
2.53
Skellefteå AIK
2.53
PB
  
P17 Längd     


Final A

Final

1Viktor Hällgren
5.87
Skellefteå AIK
5.87
0.0 PB
  
2Olle Bång
Olle Bång 02, Umedalen
5.83
Umedalens IF
5.83
+0.5 PB
  
4Erik Liljeholm
5.68
Umedalens IF
5.68
–0.2 PB
  
P17 Kula (5.0 kg)     


Final A

Final

2Emil Isaksson
11.43
Piteå IF
11.43
PB
  
P17 Diskus (1.5 kg)     


Final A

Final

4Emil Isaksson
25.57
Piteå IF
25.57
PB
  
P17 Spjut (700 g)     


Final A

Final

1Nahom Tesfaye
44.97
Sundsvalls FI
44.97
PB
  
P15 80 m     
Heat 2
Vind: +3.1
Vind: +3.1
5Linus Olofsson
10.04w
Boden FI
10.04w
  
P15 300 m     


Final A

Final

1Alexander NyströmBollnäs FIK
35.82
PB
  
P15 2000 m     


Final A

Final

1Filip Svahn
Filip Svahn 03, Sundsvall
6:38.02
Sundsvalls FI
6:38.02
PB
  
P15 Tresteg     


Final A

Final

1Malte Edwardsson
12.77
Bollnäs FIK
12.77
+1.7 PB
  
2Odin Bonivart
11.48
Luleå FIF
11.48
+1.8 PB
  
4Teodor Lundvall
11.35
Bollnäs FIK
11.35
+1.2 PB
  
P15 Diskus (1.0 kg)     


Final A

Final

1Melker Albertsson
49.22
Brännans FF
49.22
PB
  
5Odin Bonivart
36.02
Luleå FIF
36.02
PB
  
6Eric Forsberg
Eric Forsberg 03, Skellefteå
35.57
Skellefteå AIK
35.57
PB
  
7Malte Edwardsson
34.23
Bollnäs FIK
34.23
PB
  
P14 2000 m     


Final A

Final

1Benjamin Edman
6:34.40
Umedalens IF
6:34.40
PB
  
2Felix Ridderstråle
6:47.30
Piteå IF
6:47.30
PB
  
P14 80 m häck (83.8 cm)     

Vind: +0.6

Final A

Final

Vind: +0.6
1Aron Swartz
Aron Swartz 04, Östersunds GIF
12.47
Östersunds GIF
12.47
PB
  
P14 Kula (4.0 kg)     


Final A

Final

1Linus Öhman
11.35
Strands IF
11.35
PB
  
Kvinnor
K 80 m häck (76.2 cm, 8 m)     

Vind: +0.3

Final A

Final

Vind: +0.3
2Casandra JohnsonStrands IF
13.23
PB
  
K 2000 m     


Final A

Final

1My Rundgren
6:42.52
Luleå FIF
6:42.52
PB
  
1Alva Isaksson
6:48.39
Boden FI
6:48.39
PB
  
K 100 m häck     

Vind: +0.4

Final A

Final

Vind: +0.4
1Julia Söderberg
15.34
Sundsvalls FI
15.34
PB
  
K 100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)     

Vind: +0.4

Final A

Final

Vind: +0.4
1Pernilla Norgren
15.61
Umedalens IF
15.61
PB
  
2Sofia Ömalm
Sofia Ömalm 02, Gällivare SK
17.25
Gällivare SK
17.25
PB
  
K Höjd     


Final A

Final

1Ally Robertsson HolmbergSkellefteå AIK
1.53
PB
  
K Stav     


Final A

Final

1Sofie Wiklund
Sofie Wiklund 01, Skellefteå
3.20
Skellefteå AIK
3.20
PB
  
1Lovisa BlomqvistMarieby GIF
2.53
PB
  
2Stina Häggström
2.43
Skellefteå AIK
2.43
PB
  
3Stella SällströmIFK Umeå
2.43
PB
  
4Hilda Wallgren
Hilda Wallgren 04, Skellefteå
2.33
Skellefteå AIK
2.33
PB
  
5Tuva Weiland
2.03
Piteå IF
2.03
PB
  
6Alma Sjöbom
2.03
Sundsvalls FI
2.03
PB
  
K Längd     


Final A

Final

1Mirjam Skog
5.00
Umedalens IF
5.00
+0.2 PB
  
K Tresteg     


Final A

Final

1Fia Viklund
Fia Viklund 03, Skellefteå
10.57
Skellefteå AIK
10.57
+0.1 PB
  
2Moa Mannberg
10.07
Umedalens IF
10.07
+0.9 PB
  
K Kula     


Final A

Final

1Sandra Berglund
Sandra Berglund 01, Trångsviken
11.06
Trångsvikens IF
11.06
PB
  
1Sandra Berglund
Sandra Berglund 01, Trångsviken
11.06
Trångsvikens IF
11.06
PB
  
F17 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

2Pernilla Norgren
10.76
Umedalens IF
10.76
PB
  
5Harriet Hjern
10.05
Strands IF
10.05
PB
  
F15 Spjut (500 g)     


Final A

Final

2Ally Robertsson HolmbergSkellefteå AIK
33.40
PB
  
3Emma Jansson
25.63
Sundsvalls FI
25.63
PB