29.7
3.8
26.7
31.7‐1.8
31.7‐1.8
27.6
31.7
31.7
24.7
29.7
29.7
28.7
26.7
7.7
28.7
27.7
28.7
28.7
28.7
28.7
27.7
27.7
28.7
28.7
28.7
24.7
25.7
27.7
24.7
27.7
26.7
25.7
21.7
21.7
19.7
27.7
25‐26.7
28.6
19.7
26.7
25.7
24.7
21.7
21.7
24.7
24‐25.7
24‐25.7
21.7
21.7
24‐25.7
25.7
25.7
25.7
24.7
24.7
23.7
22.7
24.7
24.7
24.7
24.7
22.7
20.7
17.7
24.6
24.7
22.7
22.7
19.7
22.7
21.7
20.7
16.7
21.7
21.7
20.7
17.7
10.7
3.7
20.7
17.7
14.7
17‐18.7
20.7
20.7
19.7
19.7
19.7
20.7
18.7
3.7
17‐18.7
19.7
18.7
18.7
18.7
18.7
17.7
17.7
17.7
Tävlande: 29 (20+9)   Starter: 33 (23+10)

Män
M 100 m     

Vind: 0.0

Final A

Final

Vind: 0.0
4David Cenner
11.87
Upsala IF
11.87
PB
  
M 400 m     


Final A

Final

1Isak Andersson
49.40
Upsala IF
49.40
SB
  
M 1500 m     


Final A

Final

1Alexander Engen
Alexander Engen 84, Mantra Sport
4:06.22
IF Mantra Sport
4:06.22
PB
  
M 3000 m hinder     


Final A

Final

1Tomas Jennerstål
10:23.47
LK Roslagen
10:23.47
SB
  
2Joakim Pihlstrand-TrulpHammarby IF
10:26.74
PB
  
2Robin Pino
Robin Pino 82, Uppsala LK
11:10.19
Uppsala LK
11:10.19
PB
  
M Stav     


Final A

Final

1Jonathan RuffieuxÖrgryte IS
4.46
PB
  
M Längd     


Final A

Final

1Max Andersson
7.31
Upsala IF
7.31
+0.4
  
2Buba Darboe
Buba Darboe 94, Hässelby
6.87
Hässelby SK
6.87
+1.0 SB
  
P17 100 m     

Vind: +0.9

Final A

Final

Vind: +0.9
1Nicklas Sjöblom
11.97
Rånäs 4H
11.97
PB
  
P17 300 m häck (83.8 cm)     


Final A

Final

1Samuel Eriksson
43.50
Rånäs 4H
43.50
PB
  
P17 Stav     


Final A

Final

1Samuel ErikssonRånäs 4H
4.16
PB
  
2Johannes Jansson
3.26
Östhammar FI
3.26
PB
  
P17 Kula (5.0 kg)     


Final A

Final

1Nicklas Sjöblom
12.92
Rånäs 4H
12.92
PB
  
P15 1500 m hinder (76.2 cm)     


Final A

Final

1Alexander EbbestadUpsala IF
5:19.52
PB
  
2Edvin Schön
5:19.61
Gottsunda IF
5:19.61
PB
  
4Josef Malsher
6:03.60
Alunda SK
6:03.60
PB
  
P15 300 m häck (76.2 cm)     


Final A

Final

2Kasper HammarlundAlunda SK
46.50
PB
  
P15 Stav     


Final A

Final

1Viktor RydåkerAlunda SK
3.54
PB
  
2David AxelssonUpsala IF
2.46
PB
  
P15 Längd     


Final A

Final

2Lukas Forss
5.46
Upsala IF
5.46
–0.4 PB
  
P15 Slägga (4.0 kg)     


Final A

Final

1Sebastian ErikssonAlunda SK
38.22
PB
  
5Kasper HammarlundAlunda SK
25.68
PB
  
Kvinnor
K 100 m     

Vind: +1.2

Final A

Final

Vind: +1.2
1Ebba Lindblom
12.86
Alunda SK
12.86
PB
  
K 1500 m     


Final A

Final

1Johanna Molin
5:29.05
Upsala IF
5:29.05
PB
  
K 1500 m hinder     


Final A

Final

3Ida Knutsson
5:46.34
Upsala IF
5:46.34
PB
  
K Stav     


Final A

Final

1Jenny Jansson
Jenny Jansson 93, Östhammar
2.66
Östhammar FI
2.66
SB
  
1Leona Widell
2.06
F Bålsta IK
2.06
PB
  
F17 Slägga (3.0 kg)     


Final A

Final

2Ebba Lindblom
25.85
Alunda SK
25.85
PB
  
F15 300 m     
Final B
2Maja BjörnssonUpsala IF
44.44
PB
  
F15 Slägga (3.0 kg)     


Final A

Final

1Saga Berg
Saga Berg 04, Östhammar
39.37
Östhammar FI
39.37
PB
  
3Tilde SöderlundAlunda SK
28.20
PB
  
5Annie NorströmAlunda SK
25.56
SB